Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Odebrałam wyniki... Hm... Glukoza po obciążeniu 50 g glukozy 87 mg/dl czyli ok. Niepokoi mnie jednak morfologia :( w nawiasach wyniki z poprzedniego miesiąca ) Krwinki białe WBC 13.0 (13.9) Krwinki czerwone RBC 3.85 (4.08) Hemoglobina HGB 11.4 (12.3) Hematokryt 35.3 (37.3) Wszystko poniżej normy (oprócz WBC - powyżej) i wiem że są inne normy dla kobiet w ciąży ale i tak mi się wydają za bardzo poniżej szczególnie krwinki czerwone :( Równo miesiąc temu robiłam badania i nie miałam aż takich złych :( I robiłam wtedy żelazo i miałam 129 czyli bardzo dobrze, chciałam wtedy zobaczyć czy nie mam anemii... a teraz nie robiłam żelaza bo uznałam że nie potrzebne... Czy to możliwe że teraz mam anemię mimo że miesiąc temu jej nie miałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to normalne,że w ciąży ma się gorsze wyniki. Chyba każda z nas tak ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka mnie też się wyniki pogorszyły i zajadam się żelazem :P dziewczyny od kilku dni dziwnie pobolewa mnie chyba skóra na brzuchu.. Tzn nie czuję by brzuch bolał mnie w środku tylko na zewnątrz w okolicach pępka... w zasadzie poniżej pępka.. Myslicie że to tylko skóra się rozciąga czy należy skonsultować z lekarzem??? Brzuch też czasem swędzi ale to chyba normalne skoro rośnie...Najbardziej czuję ten ból jak wstaję z łózka i jak się prostuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy to normalne że tak z miesiąca na miesiąc się pogarszają? Co będzie pod koniec ciąży ? Nie będę miała wyników wcale? :) Do gina idę w przyszły piątek także wypytam się go ale profilaktycznie zrobię dziś sok z buraka... A puki co w pracce siedzę bo muszę jak najwięcej projektów skończyć przed porodem... Eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka ja mam gorsze leukocyty 7,0 (7,0) erytrocyty 3,48 (3,85) hemoglob. 10,6 (11,3) hematok. 31,2 (34,1) plytki 242 (252) takze pogorszyly mi sie po miesiacu mimo brania zelaza teraz biore zelazo 3x1 dziennie i w poniedzialek ponowna morfologia jak znow spadnie to juz nie wiem:( chyba szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze inka linka faktycznie nie fajnie... Ja niepotrzebnie się martwię aż tak... Daj znać koniecznie jak wyniki w poniedziałek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam gorsze wyniki niż poprzednio, a lekarz powiedział,że są wzorcowe mimo,że były na granicy normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po południu :) Ewcia-implast bolder to był wózek na który sie napaliłam na poczatku ciazy. Jezdziłam po sklepach i wszedzie mi go odradzali. Moja ciocia pracuje w hurtowni dzieciecej i kazdy wózek ktory sprzedali wracał na gwarancje, poniewaz pekała w nim rama. jakis blad w konstrukcji. Co prawda naprawiaja to bez problemu ale jest sie ok 2 tygodni bez wózka :/ poza tym cena dosc wysoka i za te pieniazki mowia ze mozna kupic duzo lepszy wózek np x-landera. A gondolka w rzeczywistosci ma jakies 75-77 cm wiec nie jest za duza. Takze wysluchujac tych rad zrezygnowałam z tego wózka mimo iz wizualnie bardzo mi sie podobał :) co do ciast-zawsze wychodzi chatka puchatka o ktorej niedawno pisałam :D szybko sie robi i kazdemu smakuje. ja na badania wybieram sie jutro. Ciekawe co to bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja już po wizycie....powiem że maleństwo waży ponad 700gram. Lekarz mowi ze bedzie duze. kosc udowa wychodzi na 26 tydzien. a ja jutro koncze 23. bedzie mialo dlugie nogi po mamusi. płci w ogole mi nie powiedzil,bo dzidzia miala nogi na glowi...hehe osttanio mowil ze chlopiec a teraz to juz jestem w kropce. chyba nie chce wiedziec tak na 100%... no i załapalam jakiesgos grzyba jak to okreslil lekarz to nie jest grozne ale globulki musze brac. Szczerze powiem wam że ciesze sie ze z dzidzia wszystko ok ale jakos załapalam dola po tej wizycie. nie wiem czemu. smutno mi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do hani 89
jak lekarz stwierdził że masz grzyba? jakie masz objawy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jakies serkowate upławy...ale nic mnie nie swedzi, nie boli, nie piecze....wiec mam nadzieje ze nic zlego to nie jest, ktoras z was to miala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka89 między nami (tzn co do terminu) jest chyba 1 dzień różnicy, a zastanawiam się nad wagą dziecka. 700 gram? moje na ostatniej wizycie miało 335 g, już nie wiem czy się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu nie smuć się to przez to hormony, najważniejsze że z dzidziusiem jest wszystko ok :) Ja miałam takie upławy gęste, białe, nazwałabym to serkowate i brak żadnego swędzenia, pieczenia ani niczego. Powiedziałam o tym lekarzowi, obadał ale powiedział że to normalne upławy ciążowe tyle że w większej ilości o nadżerkę którą mam od dawna... Napewno u Ciebie to nic złego tylko lekarza masz przewrażliwionego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martolinka jeszcze HIPP ma dobry skład i ta seria z Rossmana. ja kupie coś firmowego na początek a później Rossman. Ewcia miałam przyjemność jeździć Bolderem z koleżanki córcią i szczerze to lepiej dla mnie prowadzi się i wygląda Tako który jest sporo tańszy. Ja gdybym miała kupować wolałabym Murę to jest super wózek ale drogo wychodzi bo do tego śpiworki specjalne itd, a my jednak przez budowę musimy ukrócić wydatki. Ja zaczęłam porządki w zdj na kompie muszę w końcu wywołać bo kilka lat tego nie robiłam aganik tez słyszałam że kobiety płody jednej płci odrzucają. druga kwestia to zespół antyfosfolipidowy to jest masakra i nikomu nie życzę Na ciacho tez mam smaka no ale cóż tak bezkarnie nie mogę jak wy:( Takie chudzinki a ja jak słonik po porodzie będę więc jak prolaktynka w weekend coś skubnę Mały dziś bardzo energicznie się rusza aż troszkę boli chyba zgadał sie ze starszym bo jak on cos w poblizu mówi zaczyna wariować solidarność braci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wy jak zwykle tak dużo napisałyście ... :) Mój też chciał kiedyś poczuć jak Niunia kopie, ale jak rękę położył to przestała :) hehe I dzisiaj w końcu zobaczyłam jak mi się brzuszek rusza ... :):) super :D Któraś z was miała może indywidualną organizację na studiach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria nie ma co sie martwic...Eryk przez zala ciaze malo wazyl...ja porownywalam z dzieckiem mojej bratowej...rodzila 10 dni przede mna. i moj maly wazyl 3320 a jej 4kg. a powiem ci ze cieszylam sie ze jest mniejszy bo jakbym miala rodzic normalnie to meczarnia...a tak to lzej jak dziecko mniejsze:) ale waga ponad 3kg to taka akurat. wiec sie nie martw. termin mi przestawil na 8 czerwca. ale ja ciagle mysle ze urodze po terminie jak urodzilam eryka-13 dni po terminie. to czekanie bylo najgorsze. u mne w szpitalu jest tak ze dopiero jak zaczna sie skurcze albo jak wody odejda to dopiro robia cc. a w iekszosci jest ze sie umawiaja na jakis dany termin i wtedy robia. takze sie naczekalam na synka... moj maly to bedzie jakis wielkolod!!! za tata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie rozumiem jak oni przestawiają te terminy na podstawie wagi? ciąże liczy się od dnia ostatniej miesiączki. Bo logicznie myśląc, termin masz na 3 tygodnie wcześniej, czyli ciąża też jest "starsza". Ale jak to możliwe? ja właśnie sprawdziłam według kalkulatora kiedy doszłoby do poczęcia jeśli też lekarz na podstawie wagi zmieniłby mi termin. I tak np wyszło, że ciąża jest o 3 tygodnie "starsza", to do zapłodnienia doszło 2 września. A jest to niemożliwe, ponieważ 17 września miałam jeszcze okres. Więc co to za zmienianie terminów? nie wiem czy wystarczająco jasno to ujęłam :D ale, albo ja jestem głupia i nie kumam, albo coś tu jest nie tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie tez to jest śmieszne i ja nie potrafie tego zrozumiec. niby przelozyl mi termin na 8 ale ja tez uwazam ze powinno sie liczyc na termin od miesiaczki. czyli w moim przypadku 24 czerwiec i tak tez bede liczyc. bo przeciez dzieci rodza sie z waga ponad 4kg i wiecej i niektore w terminie od OM. dla mnie tez jest to zakrecone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a już myślałam,że tylko ja taka ciemna w tym :D znikam , bo mąż wraca z pracy(chyba bardziej się cieszę na tą pościel do łóżeczka, którą przyniesie :D ) trzymajcie się Dziewczyny 🖐️ spokojnej nocy 🖐️ 🖐️ 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria-No widzisz kochana jednak wiecej osob tego nie rozumie. Ja tam sie ciesze ze wszystko jest ok. a z ta waga to sie troche martwie bo nie chcialabym miec nastepnej cc. zle wspomnienia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam tylko na moment. Ta pościel jest prześliczna :) jeszcze dostałam gratis małą poduszeczkę do kompletu. Jeszcze raz dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mam zajęcia od 8 do 16... Poddaje się, nie idę, nie czuję się ostatnio na siłach, jakiś dół mnie złapał chyba... Pojadę zrobić wyniki a w piątek do lekarza... Zobaczymy ile moje maleństwo waży i czy mój termin będzie aktualny, hehe :) Miłego wieczorku... :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW - ale dziewczyny macie tempo, na moim wczesniejszym topiku - Wrzesień 2008 było o wiele mniej dynamicznie, ale to bardo fajnie ze tak sobie piszecie - ja juz przeszlam jedna ciążę i wiele rzeczy jest dla mnie zbyt oczywistych by o nich pisac, czy nawet sie nad tym zastanawiac, ale przy pierwszej ciąży wszystko wygląda inaczej i to jest super :) Co do zastrzyku, czy szczepienia ze wzg na ryzyko wystapienia konfliktu serelogicznego to wiem tyle ze u mnie to ryzyko jest, ja mam grupę krwi BRh -, moj maz nie wiem jaką bo panicznie boi sie krwi, ale skoro córka ma grupe BRh + to podejrzewam ze ma ją po ojcu, wiec konflikt moze u nas wystapic, Jednakze po pierwszym porodzie nie stwierdzono przeciwciał, wiec moje drugie dziecko jest bezpieczne, oczywiscie pomimo wyniku otrzymalam zastrzyk, ale to juz bylo po porodzie a nie 28 tc. Wydaje mi sie ze to jakaś bajka - ja raczej nie dalabym sie naciągnac. Glukoza wyszla u mnie OK, wynik 84. Egipt - sprzedaly sie nasze upatrzone wczasy .... wiec zostajemy w domu, co nawet mnie cieszy, bo w 31 tc chyba kiepsko bym sie czula. Jak cos mi wpadnie do glowy bede pisac ... milej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny:) Ale tu naskrobałyście:) ja,jak bylam tydz temu u gin (21 tydz) to Maleństwo ważyło 420 g. I niby ta waga jest dobra :) jestem z Wami od kilkunastu dni, a nie potrafię jednego dnia bez Was przeżyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj pokłóciłam się z Moim G. eh, on jak zwykle nie widzi swojej winy... Ryczeć mi sie chce jak cholercia.. ah, te hormony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! Ale żeście dzisiaj naskrobały. mysłała ze nie skończe tego dziaij czytać :P Mnie zaczyna znowu kolak łapać i chyab znowu mi sei zastój na nerkach robi bo podobny ból jak ostatnio :( Konfliktu serologicznego u nas nie ma bo i ja i mezul mamy RH+ Co do poronień jednej z płci to moja znajoma tez tak miała ze nie umiała donosić chłopczyka. Dopiero za czwartym razem chyba jak zaszła z dziewczynka to donosiła bez problemu. Kurcze piszecie tu o ciastach a ja nie moge 😭 a mam ochote wciac kawalek karpatki albo duzego paczka. No ale dla mojej Mimi wytrzymam. kurcze dziasło mi spuchło torszke i dalej pobolewa. mam nadzieje ze nie bedzie potrzebny antybiotyk :( uciekam sie myć bo zaraz mezul z popoludniówki wroci. Dobrej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×