Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość mam pytanko...
ubranka posegregowałam mniej więcej kolorami .chociaż pewnie i tak się zafarbują .pierzecie ręcznie czy w pralce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia fajna dzis pogoda az do odmku nie chcialo sie wracac ale trzeba bylo malej jesc dac panna z de umnie dróga dziewczynka , a ty masz juz imie wybrane , u nas miala byc julka ale za duzo ich jest , wiec zastynawiam sie nad Natalia i Nikola ale moze ktos cos jeszcze podpowie nie mam jeszcze tak na 100% wybranego imienia kiedys mi sie podobalo karolina , pozniej Anielka , i Pola ale chyba zostane przy karolince podoba mi sie jeszcze martynka ale w de by bylo martina a to juz mniej mi sie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
problem polega na ekscytacji wiec jak wchodzi powinna je wyciszyć zadnego głaskania po pierwsze czy psy znają podstawowe komendy takie jak zostań , waruj czy siad... Bardzo latwo nauczyć pieski takich komend wystarczy kupić ksiązkę o wychowaniu pieska i zacząć je tresować... Nalezy pamietać ze bez tresury nic nie osiągnie. Najlepiej za kazdym razem kiedy psiak zrobi coś dobrego miec pod ręką jakies smaczki ( malutkie kawałeczki kiełbasy itp.) na początek, a później wykła pochwała wystarczy. Wiec jak teściowa wchodzi do domu powinna decydowanym glosem wydac nauczoną komende ( nie powtarzać sie !!!) i poczekac az sie psy uspokoją wtedy dac smaczek w nagrode. Wszystko zalezy od systematyczności i nie poddewac sie latwo, moze za pierwsym czy drugim razem sie nie udać ale jak wejdzie im to w krew to juz tak zostanie. A jezeli chodzi to o bronienie teściowej przez psa, to teściowa powinna zareagować one sa w nią wpatrzone jak w obrazek wiec jak ona bedzie wydawała im komendy to powinno zaskutkować. Nie ma nic bez pracy najpierw podstawowe komendy. Psy muszą kojarzyć np. siad z uleglościa i poslusznoscia wtedy poprostu bedzie łatwiej sprowadzic je na dobrą drogę. Jak np. zachowuje sie niepoprawnie złapać psa i przycisnąć do podlogi tak zeby znalazł sie w pozycji lezącej i przytrzymać go az sie uspokoi...to oznacza dla psa uleglośc o ktorą nam chodzi... Co do wprowadzenia dziecka do domu teściowej nalezy wprowadzić na początek lalkę ( przy czym trzeba np. kiziac za uchem czy dac jakieś male smaczki, zeby lalka dobrze sie kojarzyła) , jak dzidzia sie urodzi wtedy jakis skrawek materialu na noc zostawic przy niej, i dać im do obwąchania na drugi dzeń i znów "metoda smaczki" Jak juz dziecko pojawi sie u teściowej psy bedą dobrze kojarzyć smyka warto cały czas kontynuować smaczki lub później pochwały czy kizianie w obecności dzidzi. Jak dziecko powstanie na nogi to nie powinno mu nic juz grozić. Pamietajmy ze nie ma złych psów, są jedynie niewychowane ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bea- Eryk uzywal smoczkow Aventa, ale po 1 urodzinch juz w ogole nie uzywal. Nuk Genius ma dobre opinie, ale mi nie odpowiadal gl dlatego ze nie mial tego plastiku zaslaniajacego smoczek jak jest nieuzywany, a to naprawde wygoda. teraz tez stawian na Avent, nawet juz kupilam :P Myszka- a ile Cie kosztowala Teutonia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki jagna:) musze przepisac to na kartke i dac tesciowej. mysle ze dostosuje sie do tych rad:D psy nie sa mlode bo maja 8 i 9 lat. po prostu tesciowa troche je rozpiescila i one nigdy dyscypliny nie mialy dlatego robia co chca. ok ja uciekam szykowac sie na wizyte. odezwe sie wieczorkiem:) moze w koncu poznam plec. a jak nie to trudno. moj wczoraj stwierdzil ze nawet taka niespodzianka przy porodzie tez jest fajna:) pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podwojna mamusia-mi chodziło o taki do domu...wiesz taki do umywalki itd. Bo ja nie mma sily go juz trzymac przy umywalce...by umyc mu raczki i buzke. Jest mi juz ciezko a mały bardzo lubi wode wiec zawsze chce sie bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PodwójnaMamuśka
Ja karmilam malego ponad rok i uzywalam laktatora Medela MiniElectric. Jest super!!! Na wszelkie kryzysy laktacyjne i wszelkie sytuacje, kiedy trzeba sciagnac mleczko - dla mnie bomba. Na poczatku mialam reczny avent, bo nie bylam pewna,jak bedzie z karmieniem. Dawal rade, ale raczej do takiego sporadycznego sciagania, bo nie mialam sily zasuwac z nim, gdy poszlam do pracy :) Elektryczny jest duzo wygodniejszy i szybciej sciaga mleczko. Haniu - no to myslalysmy o innych podnozkach :) A co myslisz o kupnie takiej dostawki do wozka? Ja sie nad tym mocno zastanawiam. Moj maly smiga sam, ale wiadomo, ze dluzszego spacerku jeszcze z nim nie zalicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka pyszka a czy to nie beda tzw kolki jelitowe albo bol wiazadel??? ja tak tez mam taki przeszywajacy bol jak np niespodziewanie kaszlne mnie ogarnia i za chwile przechodzi. Ze spanie m tez jest coraz gorzej ciezko mi sie ulozyc i panicznie boje sie spania na prawym boku zeby dzidzi krzywdy nie rozbic :( a na lewym mi ciezko bo serducho sobie uciskam :D paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia - jeszcze mi wpadł po drodze MALTAN na te brodawki , ale nie wiem czy to o tym dziewczyny pisały :) skleroza ciążowa normalnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
sliczne te literki ale dzis Zuzia mnie denerwuje naszczescie wieczor i zaraz spac chyba ze do 19 nie zasnie to pewie pobryka dopoki brat nie pojdzie bo ma po 19 wpasc , a maz spi oczywiwcie non stop sama znia jestem i czasem juz mnie to przerasta bo nie mam kiedy psychicznie odpoczac chyba 2albo 3 tyg temu ostatnio bylam sama na momze 3 h jak na zakupy pojechalam a tak jestem, non stop znia , wczesnij to juz wogole nie pamietam kiedy , chyba ze na zakupy i tesciowa przypilnuje ale tot ez max 2-3 h na tydzien no sie troche wygdalam troszke lezej ide robic kolacje kapac mala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jesteśmy spowrotem :) Zamówiliśmy wózek :D. Po przejechaniu się kilkoma wózkami i obejrzemiu ich na żywca i zdecydowaliśmy się na Warriora. W Magnumie mojemu mężulowi nie podobały sie kolory i troche rama. Nie zależy nam aż tak bardoz na wadze bo wnosić go niegdzie nie bedziemy, a co do belki z hamulcem o której pisała muchy nie przeszkadzała mi. Ogólnie wózeczke jest bardzo zwrotny, ma wieksza gondolke niż jumper i większy kosz na zakupy. W tym centrnum polecali nam też coletto matteo i jedo fyna no ale nam sie jednak spodobał warrior :D Jak się zapytałam o Baby Merca to Pan sprzedawca stwierdził ze nie poleca. Powiedzial ze mają słabe torby na zakupy i dość długo sie czeka w razie raklamacji. Zadowolona po zamówieniu wózeczka poszłąm jeszcze do fryzjera przerobić się troche bo mi się znudził kolor i dzisiaj do szcześcia to mi chyba już nic nie potrzeba :D Dziewczyny powodzenia na wizytac h i dajcie znać co i jak. Ja mam wizytę jutro i już sei nie moge doczekać czy wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mi wcięło post ehh Bea ja miałam Madela mini electric drogi ale świetnie pokarm ściągał. Teraz koleżanka pożyczy mi ręczny Avent a jak bedzie potrzeba kupię ta madelę znowu. Butelki dla Ola miałam z Nuka i tak jak wąskie są ok (tyle że przy robieniu mieszanek rozsypuje się troszkę mleko) to te szerokie smoczek przeciekał bokiem. Teraz kupię Avebta do laktatora i chyba 2 Tommee Tipee zobacze jeszcze. Smoczki uspokajacze z Nuka anatomiczne u nas sie sprawdziły mam pytanko daj że spokój w pralce pierz ręcznie tak nie upierzesz i wystarczy na 40 stopni to nic nie zafarbuje gapinka tak właśnie o maltan mi chodziło Bomi a jaki kolorek zamówiłaś? No i co na głowie masz? Chyba tydzień wizyt teraz bo ja mam w czwartek i znowu małego ciągnę bo M w delegacji ale chociaż auto zostawi:) jagna ja jak za szybko chodzę też taka kolkę mam, muszę wtedy zwolnic i przechodzi. Dziewczyny to ja chyba w mniejszości bez wózka zostałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia kolorek zamówiliśmy sobie czerowno czarny taki jak na tmy zdjęciu : http://wozki-dzieciece.pl/shop_item/181/tako-warrior-c03-2w1.html a jeśli chodzi o włoski to ostatni farbowałam sie na machoń i mi sie znudził więc wróciłam do poprzedniej wersji czyli brąz z delikatnymi blond pasemkami :) no i oczywiście grzywa na prosto i wycieniowane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wózeczek w moich ulubionych kolorach:) W ogóle fajne te tako ale mojemu M bardziej Jedo się podoba:) Pasemka też ostatnio robiłam bo jakos w ciązy lepiej w jasnych bom blada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
paulusia to razem jestesmy bez wozka a jeszcze dzis mi maz powiedzial ze sama ma wybrac bo on niema czasu nowiec nie wiem wkoncu czy siezdecydowac na ten co wysylalam z malymi kolkami ehh, jak wstal to powiedzial ze psycyhiczna jestem bo tak wrzeszcze ale poprostyu juz niemam sily czasem do malej ,i mu mowie ze jestem 7 dni wtygdniu 24 h na dobe i psychicznie chcialbym odpoczac , z ejest w domuto moglbuy chwile zajac si emala a on z ezmecozny i czy ma zpracy zrezygnowac bo nie daje rady , ztymi chlopami nic nie rozumieja , ai powiedzial jeszcze poco chcialm 2 dziecko szokk wkur.... jeszcze bardziej mnie no to sie troche wygadalam najgorzej ze brat ma ze swoja zajsc a ja nie mam kompletnie humoru ja w kwietniu do fryzjera doc zekac sie niemoge ale nie chce isc 2 razy temu czekam zeby przed weselem isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muchy w nosie - ja już sama nie wiem co to może być, strasznie się boję, że coś robię nie tak i mogę zaszkodzić dzidziusiowi. Tak całkiem to nie leżę... wiadomo odpoczywam, ale i posprzątam i pochodzę po mieście.. a później dopada mnie jakiś ból i wyrzucam sobie, że mogę moją myszkę stracić przez moją nieodpowiedzialność....Ja śpię bardzo chętnie na prawym boku ale czasami się obudzę i wręcz śpię na brzuchu! no ale ja tego już naprawdę nie potrafię kontrolować.. tak jak tego że uwielbiam ruch ( przed ciążą biegałam, chodziłam na basen, aerobik itd..) a teraz nawet zakupów nie mogę wnosić po schodach i nagle mam przestać się ruszać dla dobra myszki. no i chyba to mnie wprowadza w małą depresję:) jak to mój mężuś mówi jestem jak błyskawica i wszędzie mnie pełno:) Zakończone rozważania myszki pyszki:D:D:D ewcia_82 wszystko zależy co chcesz tzn jaką gondolę, jaki materiał i takie tam. Zaczynasz od ceny 2300 chyba. Nie wiem czy znasz tego linka: http://www.wozki-teutonia.pl/?gclid=CO_Bjqn8vKcCFQcifAodfArpnw ja wybrałam wózek z hamulcem nożnym i ręcznym,koło 59, gondola fashion, plus dodatki ( torba pielęgnacyjna, moskitiera,skórzany pokrowiec na rączkę, śpiworek letni) plus maxi cosi cabrio ( fotelik z teutoni jest cięższy 2 kg ale stabilniejszy) no i chyba tyle:) na razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia wierze ci że masz dość Twoja mała jest w takim trudnym wieku ja juz to przerobiłam. Ciesze się że ja swojego na pół dnia w przedszkolu mam bo jakbym miała go cały dzień to by mnie wykończył tak by się nudził choć dużo rzeczy robimy. Wiesz teraz coraz cieplej to spacerki i zawsze ten dzień inaczej mija. Będzie dobrze a mój tez czasem wypali po co mi 2 było jak mały fika. Jeszcze co do wózka skoro nie masz możliwości obejrzeć na żywo poszukaj na necie opinii użytkowników i zdjęć real bo czasem na żywo nie wyglądają ładnie te wózki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gapinka śliczne są te literki:) ja już sama nie wiem co wybrać:) ale jeszcze nie mamy imienia na 100 więc tylko to mnie trzyma, żeby już nie zamówić:) pokoju też nie ma..więc tylko układam na okrągło i zmieniam koncepcje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko....
palusia posegregowałam kolorami i wstawiłam do pralki prać , póki co takie dżinsowe spodnie spódniczki dresy nie puściły koloru . jutro kolejna porcja , bo kilka porcji prania mam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i juz po wizycie:) z dzidzia wszystko dobrze. znow dostalam luteine na twardnienia:( a ten bol w boku...hmmm powiedzial ze on nic niepokojacego nie widzi i to prawdopodobnie kolki wiec nic strasznego... no i najwazniejsze- plec:) powiedzial ze wyglada mu na chlopaka ale glowy sobie uciac nie da wiec w sumie nie nastawiam sie zbytnio na synka. co ma byc to bedzie i stwiedzilam ze juz dopytywac sie nie bede. i tak dostane ubranka od rodziny wiec beda ciuszki i rozowe i niebieskie wiec sie pozniej dopasuje:) a do szpitala kupie w neutralnym kolorze no i 6kg na plusie!!! tak myslalam ze tyle bedzie, teraz tyje regularnie 2kg na miesiac...chyba bedzie trzeba ograniczyc slodycze:) co do szkoly rodzenia to ja sobie daruje, lekarz mi dzis pokazal jak mam cwiczyc oddechy wiec bede sobie wieczorami w lozku cwiczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
my teżjuz po wizycie wszystko ok chłopak rosnie jak na drożdzach 789g waży co do boli w podbrzuszu lekarz powiedzial ze to znak ze należy zwolnić tempo nie tylko spaceru tylko zycia, mam zapomnieć o zakupach samej noszeniu czegokolwiek no i powinnam odpoczywać wiec daruje już sobie prace i wreszcie czas na lenuchowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do inki linki
a jak masz ćwiczyć te oddechy? możesz napisac /opisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie:) oddech przeponowy. lezac na plecach wciagamy powietrze nosem (mozna trzymac dlon na brzuchu wtedy czujemy jak sie unosi) powietrze wydychamy ustami (brzuch opada). usta ukladamy w tzw dziobek jakbysmy chcialy gwizdac:) powtarzac kilkanascie razy. a tutaj znalazlam taka stronke o oddechach. sa tu trzy rodzaje ale lekarz kazal cwiczyc mi tylko to pierwsze. ponoc zmniejsza bol podczas porodu i uspakaja mame i maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Mamusie:) dawno mnie tu nie było. A do przeczytania masę stron:) Szkoła rodzenia- kurczę, nie mogę się zmobilizować. Dziś odczułam,że ledwo wchodzę w spodnie. Chyba czas kupić nowe. Chyba najlepsze będą te z gumką..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny u nas dzis pochmurno :( paulusia wlasnie dobrze z ejuz wiosna , szybciej snieg niehc sie topi to naplacu zabaw bede znia siedziala, myslalam ze ten bunt 2 latka przeszedl i mysle sobie nie bylo tak zle a tu chyba zaczyna sie dopiero co do tego wozka to przegladalam szukalam na necie ale chyba jest nowy bo bardzo malo opinni , nie wiem moze jeszcze poczekam z miesiac najwyzej przeplace moze cos nowego jeszcze wyjdzie, bym zamowila ale zastanawia mnie czemu jest przeceniony prawie o polowe ceny no nic poczekamy zobaczymy, ja tez do szkoly rodzenia w pierwszej ciazy nie moglam sie zmobilizowac i nie chodzilam i teraz tez nie bede zreszta teraz to nie mialabym jak nawet ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
inka linka ja srednio 1,5 kg teraz na miesiac tzn , od ostaniej wizyty minely 4 tyg i mam 1,5 kg naplusie , tez musze ograniczyc slodycze ale ciezko ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×