Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość kasiunia
czesc dziewczyny ,Anaid u mnie to zjedzeniem jest tak , caly czas mdlosci wiec nie mam apetytu ale wiem ze musze wiec sie zmuszam i jak jem wtedy jest ok ale jak przestane to jeszcze gorzej , a zbrzuszkiem u mnie to jest tak z rana nic niema ale do wieczora troche wzdyma ,ale tylko troszeczke widac, wiec narazie ok , z corka wpierwszej ciazy przytylam 24 kg ale kolo pol roku wazylam mniej niz przed ciaza , teraz waze 43 kg i mam nadzieje tyle nie przytyc wtej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze śniadanie wcinam gdzieś tak przed 12 i to z reguły są musli z jogurtem albo mlekiem, później też jakiś owoc i coś czym można zapchać żołądek no i na tym byłby koniec. Czasami zdarzy mi się zjeść kolację. Ale to od wielkiego dzwonu, bo w ogóle mi nie wchodzi jedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia, 43 kg ważysz? To jakaś porażka. Zdołasz unieść ciężar brzuszka? Przecież to ogromna niedowaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dorbenj kosci jestem , wzrost 163 m\, przewaznie tak waze najwiecej wazylam chyba z 46 kg , oczywiscie nie wciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiunia, ja to bym chciała ważyć tak 55kg, teraz ważę jakieś 59 pewnie i to dla mnie jest w miarę optymalna waga, ale 43 to troszkę za mało. Ale grunt, że Ty się dobrze czujesz ze swoją wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
nie widac po mnie porostu ze tyle waze , bo mam dosci spory biust bo miseczke D , i nie wygladam jak wieszak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie! Dołączam się:) Mam 25 lat i termin na 3 czerwca 2011. Sama sobie taki wyliczyłam i mam nadzieje, że nie ulegnie zmianie po wizycie u lekarza, bo dopiero za 2 tygodnie mam pierwsze dokładne USG i wtedy założy mi kartę i wyliczy termin. Narazie nie mam żadnych dolegliwości poza tym, że odrzuciło mnie od słodkiego. Ale to mi tylko wyjdzie na dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonana, 🖐️ ja mam identycznie, wyliczyłam sobie sama na podstawie danych jakie posiadam przybliżony termin porodu, ale wszystkiego dowiem się w przyszły piątek, bo wtedy mam pierwszą wizytę u ginekologa, zostanie założona karta i będę wiedziała co do ewentualnej daty porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
::::NIK::::::::::::::::::::::WIEK:::::::::::::::::::::/TE RMIN PORODU :::: martolinka89...................21.......................2 6.5 -07.06. palusia81.......................29....................... .3.06.2011 jonana..........................25.........................3.06.2011 trixi25..........................25...................... .08.06.2011 kasiunia........................27....................... 12.06.2011 MamusiaAgusia................28.......................16. 06.2011 aśka2010.......................31....................... 15.06.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
::::NIK::::::::::::::::::::::WIEK:::::::::::::::::::::/TE RMIN PORODU :::: martolinka89...................21.......................2 6.5 -07.06. palusia81.......................29....................... .3.06.2011 jonana..........................25....................... ..3.06.2011 trixi25..........................25...................... .08.06.2011 kasiunia........................27....................... 12.06.2011 MamusiaAgusia................28.......................16. 06.2011 aśka2010.......................31....................... 15.06.2011 Anaid............................29....................... 21.06.2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, chcialam pogratulowac przyszlym mamusiom, ja rodze za ok 3 tyg :) czytalam troche Wasz watek i widze, ze ziolka pracuje dlugo przy kompie. Wg prawa mozna pracowac tylko 4 godz dziennie i to co godzine przerwa 5 minut. Ja pracuje po 12 godz ale w systemie rownowaznym i nikt niestety w pracy grafiku pode mnie nie zmienial wiec sie meczylam na tym niewygodnym krzesle, staralam sie duzo chodzic.. pierwsze tyg. ciazy spedzilam na spaniu a w II trymestrze to energia mnie rozpierala (jak wiekszosc kobiet) i ochota na baraszkowanie byla wielka. Z lekow to rzeczywiscie apap mozna brac (zadnego ibupromu), rutinoscorbin- lepiej teraz niz gdy sie przeziebicie i domowe lekarstwa w razie przeziebienia. Pozdrawiam Was serdecznie i spadam na swój topik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja od rana to tez jakos nie mam apetytu tylko kawka z mleczkiem i tez pozniej dopiero jem... Tylko ja to mam taki problem ze rano wstajac czuje sie jakbym dzien wczesniej była na siłowni wszystkie miesnie mnie bola dopoki sie nie podniose... A to jest dopiero 6 tydzien tak sie zastanawiam co to bedzie pozniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamulki. zaglądam tu do was czasem, bo lecicie szybko z tymi tematami i strony szybko nabieraja tempa. Ja majówka , ale co badanie usg - to termin mi sie zmniejsza - maluszek szybko rośnie - a to ciekawe jest.... pewnie spadne na kwiecien a ja chciałabym ten 01-05 fajna data. Noi i wolne. Obecnie zazdroszcze wam tych niskich wag, ja juz 2,5 kg do przodu i słodycze PROSIŁAM ZAMKNĄĆ PRZEDE MNA a tu niestety tylko moje echooooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny 🖐️ Mnie do słodyczy w ogóle nie ciągnie, za to do słonego. Ostatnio miałam ochotę na masło orzechowe... ewentualnie jakieś ogórki kiszone, kapustę kiszoną, orzeszki słone i chodzą za mną cały czas pistacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maglip26, może jakaś relaksacyjna kąpiel na ten ból mięśni? Rozluźnisz się albo masaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też pracuję przy komputerze od 7 do 15ej. Własne jestem w parcy ;) i pewnie tak bedzie do jakiegos 7 m-ca, jesli tylko będę się dobrze czuła. Taka praca, że jak mnie nie ma to nikt za mnie nie umie zrobić. A chętnie bym posiedziała w domu, bo mam osobowość domatora i kury domowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, a co a propos kodeksu pracy i kobiet w ciąży? Skoro możemy pracować góra 4 h przy kompie to czy nie warto tego wykorzystać? Ja dopiero po wizycie u ginekologa zamierzam poinformować pracodawcę o mojej ciąży i wtedy podejmiemy decyzję co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do jedzenia, to z rana nawet woda mi nie smakuje. Jem dopiero koło 8ej. Mam smaki na majonez, keczup pikantny, ale zwykle jem kanapi z ciemnego pieczywa z jakimś warzywem lub serem. Zmuszam się do musli z jogurtem dla maluszka:) Dziwi mnie tylko, że największy brak apetytu mam wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
czesc dziewczyny! witaj joanna-gratulacje. U mnie z jedzeniem jak do tej pory nie bylo problemu. Mam 171cm i moja waga od lata oscyluje pomiedzy 52-54kg, czyli krotko mowiac "szczypior". Wiecznie sie naslucham komentarzy typu: "kolezanka to chyba duzo nie je?" itp Ja tak po prostu mam! W ciagu dnia potrafie zjesc wiecej niz moj maz :) Od zawsze jem co 3-4 godziny. Teraz rano przed wyjsciem banan, w pracy 2 kromki(staram sie pelnoziarniste) z czyms tam (jak palusia :) ) w poludnie pierwszy cieply posilek, potem cos slodkiego i 16-17 obiad, a potem zawsze mam jeszcze na cos ochote. Dodam, ze w pracy nie mamy sztywnych godzin przerw, wiec z reguly przynosze z domu i odgrzewam. mamaAnia z ta praca przy komputerze wiem, ze w Polsce sa jakies normy.Mieszkam za granica i tutaj nie ma zadnych restrykcji, natomiast jesli sie zle czuje, moge robic przerwy ile chce- gwarantowane mamy 1h przerwy na 10h pracy. Problem w tym, ze cala swoja prace wykonuje na komputerze i po prostu musialabym isc do domu. Dziewczyny! wyczytalam gdzies, ze ciezarne nie powinny jesc skorupiakow np. krewetek, ktore ja uwielbiam. Czy ktoras cos o tym wie? Aha palusia daj sobie spokoj z DANIO, bo oni wykorzystuja skrobie modyfikowana do swoich produktow, a to powinno byc na czarnej liscie! Tak samo gumy do zucia bez cukru, ale za to z aspartamem-slodzik. Lepiej czytajmy skald na opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie mam w ogóle apetytu wieczorem, czasami mnie najdzie to jakieś kanapki sobie przyszykuje, ale to tak sporadycznie. Może to i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka79, nie wolno surowego, a gotowane czy smażone krewetko to sama nie wiem, tez uwielbiam i nie wyobrażam sobie, żebym miała przez kilka - kilkanaście - bo przecież karmienie piersią wstrzymać się z jedzeniem owoców morza, najgorzej z sushi, bo uwielbiam :( Chociaż jakieś z ogórkiem surowym i serkiem chyba będzie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
Anaid masz racje, surowe na pewno, ale wyczytalam tez ,ze nie powinno sie na zimno. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ja apetyt mam na ostre i słone czasem słodkie ale rzadko wtedy kawałeczek czekoladki zjadam, nie pozwalam sobie na dużo a sushi nie znoszę jedynie krewetki lubię kasiunia no to jesteś mała baba z dużym cyckiem :) fajnie zawsze chciałam być taka drobna a jestem normalna z tendencją do zaokrąglania:) jonana witaj to mam taki sam termin wstępnie bo ja u lekarza jeszcze nie byłam mamaAnia lekkiego porodu życzę Maglip ja kawy nie piję ostatni bo nie wchodzi, a śniadanie jem zawsze nawet jak mi się nie chce, uważam że to podstawa dnia. Poza tym synka do przedszkola szykuję to głupio by dziecko samo jadło, tak to się dobrych nawyków nauczy. Co do samopoczucia to będzie lepiej II trymestr jest fajny ma się dużo energii brzuszek jest jeszcze mały ale widoczny i chyba to najlepszy okres w ciąży na sprzątanie zakupy itd Eni mój lekarz podaje termin włg ostatniej @ z tego względu że dzieci różnie rosną i na usg różnie wychodzi termin porodu a trzeba się trzymać czegoś konkretnego. jonana ja też przy kompie siedzę w pracy ale brzuch mnie od tego siedzenia boli już po 1 godzinie nie wiem czy to norma? Jak jest u was ? W pierwszej ciąży nie pracowałam bo studiowałam dziennie więc porównania nie mam. anaid ja też poinformuję jak na usg będzie wszystko dobrze mam nadzieję że jutro:) ziolko ja te serki synkowi podkradam bo kupiłam a on coś zrezygnował i jak to matka nic zmarnować się nie może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny!! Ja apetytu nie mam w ogóle ,ale z samego rana zmuszam się do kanapki razowej i wody z miodem i cytryną bo to mi łagodzi mdłości. Potem troszkę głodnieję ok. 12-13 więc coś znów zjem-najlepiej surowego, owoc, warzywo...Potem o 17 jem z mężem obiad i tyle...Ale pomimo to czuje się wielka i gruba... Piersi bolą i są jakieś wielkie (ja mam bardzo duże piersi na co dzień) i dlatego czuje sie taka spuchnięta... A jeszcze do tego wszystkiego wyglądam jak potwor. Wywaliło mi na twarzy mnóstwo pryszczy i tak jakwczesniej nie miałam problemów z przetluszczaniem sie wlosów tak teraz niestety się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety musiałam zrezygnować z kawy, czarnej herbaty, czerwonej, zielonej. Ostatnio mam ochotę na orzeszki ziemne, ale tez nie można-za bardzo uczulają... Więc podjadam raz na jakiś czas paluszka. Ale tez ostatnio wcinałam tylko razowca z serem i ketchupem, moje ulubione danie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
agnik, a zielona herbata w ciazy tez nie wskazana?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tak wyczytałam,że ze względu na wolne rodniki, które mogą hamować rozwój dzidzi... Ale wydaje mi się,ze kubek raz na jakis czas nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno owocowe są niewskazane, bo zawierają hibiskus, który działa poronnie. Palusia ja przy kompie siedze 8 godzin, ale nie odczuwam żadnych bóli. Agnik - Włosy mi się nie przetłuszczają, za to są sztywne jak druckiki, nie ma szans ułożyć ich bez odżywki. Cera niestety tez mi sie zaczyna psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrażam sobie życia bez zielonej herbaty, mam nadzieję, że właśnie jeden kubek dziennie żadnej szkody nie wyrządzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×