Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

ja bym poszła 29.10 na twoim miejscu. Jak byłam w pierwszej ciąży to poszłam w 5tc, gin zrobił mi usg i powiedział że pozamaciczna bo nic nie widać, napędził mi stracha jak nigdy!!!od razu do szpitala, ale tam mieli lepszy sprzet i powiedzieli że wszystko wporządku:)potem poszłam do mojej obecnej lekarki i ona mi powiedziała że takiej małej ciąży sie nie powinno robić usg bo może jeszcze nie byc widoczna i tylko napędzili mi stracha niepotrzebnie, a stres w takim okresie jest bardzo niebezpieczny!!pierwsze usg najlepiej zrobic najwczesniej w 6 albo 7 tc wtedy już na pewno widac dobrze, a w 7 to juz jest szansa zobaczyc serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide dzisiaj (6tc3d) też sie zastanawiam czy już bedzie coś widać. Już sie nie moge doczekć, nie moge sie wogole skupić na pracy, cały czas myśle o tym czy zrobi mi usg i co tam zobaczymy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja tez nie moge sie doczekac kolejnej wizyty , a to dopiero za 3 tygodnie , mam juz zalozna karte i musze zrobic badania , ale narazie nausg tylko pecherzyk wiec zobaczymy na nastepnym usg czy pojawi sie zarodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
serdeczne dzieki, chyba poslucham "doswiadczonej" :) Napisz jutro co bylo widac na twoim USG! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Trochę nieśmiało, ale zdecydowałam się dołączyć do waszego grona. Po przeczytaniu wpisów, poczułam się bardzo miło wiedząc, że tyle dziewczyn przechodzi właśnie przez to co ja! Staraliśmy się z mężem o dzidziusia 4 miesiące, na luzie oczywiście, no i udało się! To był najcudowniejszy prezent urodzinowy. Coś przeczuwałam, brzuch pobolewał mnie troszkę inaczej niż co miesiąc. Kiedy okres spóźnił się dwa dni już wiedziałam, że to ciąża. Zrobiła badanie krwi na poziom HCG, wyniki potwierdziły moje przypuszczenia. Dziś jestem w 6 tygodniu i 1 dniu ciąży. Termin przyjścia na świat naszego pierwszego maleństwa został wyznaczony na 6 czerwca 2011. Co z kolei będzie pięknym prezentem na naszą drugą rocznicę ślubu. To tytułem wstępu i przedstawienia siebie i mojej kruszynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
wiecie w ktorym tygodniu pojawia sie zarodek?>, bo czytam nanecie i rozniepisza , naczytalams ie i teraz sie zchizuje tymw szysktim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia_Malina witamy w gronie czerwcówek:) Kasiunia no własnie z tego co wpisałaś wczesniej to miałaś pierwsze usg w 5tc, wtedy jescze nic nie widac oprocz małej plamki:) nie schizuj zobaczysz przy nasepnym badaniu zobaczysz juz jak Twoja kruszynka pomacha do Ciebie raczka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
oby, w pierwszej ciazy bylam w 7 tygodniu to juz bylo wszystko wiadomo a tu wczesnij i czlowiek mysli co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
oby, w pierwszej ciazy bylam w 7 tygodniu to juz bylo wszystko wiadomo a tu wczesnij i czlowiek mysli co bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam pierwsze USG na przełomie 3/4 tygodnia. Strasznie się wzruszyłam. Taka mała kropeczka. Kolejne USG mam w piątek. Będziemy słuchać serduszka :) No i ciekawa jestem przeogromnie zmian w wyglądzie kruszynki. To niesamowite, że wszystko dzieje się tak szybko! Z dnia na dzień takie kolosalne zmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. prawdopodobnie jestem czerwcówką:) nie jestem pewna, aczkolwiek brak okresu 3 dzień, lekkie mdłości i senność na to wskazują. dla pewności robię test w piątek. ale jakby co to się dołączam! :) i gratuluje Wam zafasolkowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Ja Wam powiem,ze w zasadzie odpuscilam sobie czytanie co chwile w necie czegos co dotyczy ciazy,bo za duzo sprzecznych informacji sie tam pojawia. Przed USG balam sie ze bedzie ciaza pozamaciczna... Nie ma co zwariowac-wiadomo,trzeba wiedziec co sie dzieje z naszym cialem i dzidzi,ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
witaj Asia Malina, tez chcialbym juz isc i zobaczyc juz co tam jest. Niestety mieszkam za granica i tutaj podchodza do ciazy bardzo "normalnie". Pierwsze usg robia dopiero w 12 tc. Bede szla jednak prywatnie, zeby sie upewnic i uspokoic. Chyba oszaleje do tego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ziolka79 :) W 12 tyg? Ja bym zwariowała z ciekawości! Także polecam i Tobie prywatną wizytę. Chociaż rzeczywiście uważam, że nie można się dać zwariować. Milinoy kobiet na świecie zachodzą w ciążę, szczęśliwie przez nią przechodzą, i czasem baaardzo rzadko mają USG. Moja koleżanka będąc w swojej pierwszej ciążu ok. 18 lat temu miała tylko jedno USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
Asia_Malina, staram sie nie sluchac opowiesci zgrozy, o przejsciach tutejszych przyszlych mam. Lekarze podchodza czasam bardzo lekcewazaco do twojego stanu, nie wykonuje sie w ogole badania ginekologicznego przez cala ciaze !!!, jesli oczywiscie przebiega ona normalnie. Oczywiscie tak samo jak ty caly czas sobie powtarzam, ze prawie kazda kobieta zostaje mama i dzieci rodza sie zdrowe. Mam nadzieje, ze podwojan opieka (prywatna i panstwowa) utrzyma moje nerwy na wodzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To rzeczywiście rozsądna decyzja z podwójną opieką. Z doświadczenia moich koleżanek, które już wcześniej zostały mamami wiem, że nie ma to jak prywatna wizyta. W państwowej przychodni często miały poczucie bycia piątym kołem u wozu, którego trzeba się w miarę szybko "pozbyć". Ja w tej materii nie mam jeszcze doświadczenia, ale przyjdzie czas aby przekonać się na własnej skórze. Pani doktor do której obecne chodzę, zna mnie już kilka lat. ceni się, ale przynajmniej wiem, za co płacę. Wizyty mam z mężem, traktuje nas z należytą uwagą, poświęca czas, nigdy nie zerka nerwowo na zegarek, odpowiada na wszystkie nasze pytania, uspakaja, jest ciepła, doświadczona. Jej gabinet lśni czystością, jest pięknie urządzony, panuje spokojna, przyjazna atmosfera. No i przede wszystkim ma na miejscu sprzęt do USG i KTG. Spacerkiem spod mojego domku to zaledwie 7 minut. To czas w którym każda z nas zasługuje na opiekę na najwyższym poziomie. Szkoda, że nasze państwo nie potrafi nam jej zapewnić. Ale wstrzymuję się jeszcze z sądami, w końcu wszystko przede mną. Kto wie? Może będę jednak mile zaskoczona? A jak doświadczenia pozostałych dziewczyn? Na jaką opiekę lekarską się decydujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusiaAgusia
Witam, tez sie skromnie przylacze :D termin z kalkulatorow wychodzi 16.06.2011 dziś powtórzyłam HCG (nie Beta HCG tylko total) i wyszło 2600 !!! a 6 dni temu 111. strasznie szybko rosnie - ale mnie to cieszy :) niby od 1000 widac juz cos na usg a wizyte mam w piatek. rzymajcie kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
ja chodze prywatnie , wpierwszej ciazy zaszlam do panstowego to mi powiedziala ze niejestem tylko ze to jakies drozdzaki a ze 2 testy wyszly pozytywne poszlam doprywatnego i okazalo sie ze jestem w 7 tygodniu , imam juz 2 letnia coreczke , wiec mam odraze do panstwowych , ale to nie reguła ,poiprostu ja juz sie zrazilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć MamusiaAgusia :) Trzymam kciuki. Pierwsze USG to gigantyczne przeżycie. Ja się popłakałam ze wzruszenia. Potem byłam w szoku jeszcze kilka dni! Nie mogę uwierzyć, że to się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję tabelę :D kto........................wiek.....................termin MamusiaAgusia...........28.......................16.06.2011 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 - + - + + + + + + + + + 19 + - + - - + - - - - + + 20 - + - + + + + + + - + + 21 + - - - - - - - - - - - 22 - + + - + - - + - - - - 23 + + - + + - + - + + + + 24 + - + + - + + - - - - - 25 - + + - + - + + + + + + 26 + - + - - + - + - - - - 27 - + - + - - + + + - + + 28 + - + - - - + + + + - - 29 - + - + + + + + + - - - 30 + - + - - - - - - + - - 31 + - + - - - - - - - + + 32 + - + - - - - - - - + + 33 - + - + + - - + - - - + 34 + - + - - - - - - - - + 35 + + - + - - - + - - - + 18-35 skończone lata matki w czasie poczęcia dziecka 1-12 miesiąc poczęcia + chłopiec - dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
Mamusia Agusia, ja sie wpisze po pierwszej wizycie u lekarza, nie chce polegac na wstepnych wyliczeniach z internetu. Ale tak czy inaczej z tabelki wychodzi dziewczynka ! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 - + - + + + + + + + + + 19 + - + - - + - - - - + + 20 - + - + + + + + + - + + 21 + - - - - - - - - - - - 22 - + + - + - - + - - - - 23 + + - + + - + - + + + + 24 + - + + - + + - - - - - 25 - + + - + - + + + + + + 26 + - + - - + - + - - - - 27 - + - + - - + + + - + + 28 + - + - - - + + + + - - 29 - + - + + + + + + - - - 30 + - + - - - - - - + - - 31 + - + - - - - - - - + + 32 + - + - - - - - - - + + 33 - + - + + - - + - - - + 34 + - + - - - - - - - - + 35 + + - + - - - + - - - + 18-35 skończone lata matki w czasie poczęcia dziecka 1-12 miesiąc poczęcia + chłopiec - dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
kasiunia -27 - 12 czerwca , z kalendarza chinskiego chlopiec , tak miało wyjsc:),oby wszystkook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×