Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Witaj koleżanko na formu:):):) Testy ciążowe raczej sie nie mylą ale Ja byłam w takiej samej sytuacji i zrobiłąm sobie testy Beta HCG żeby potwierdzić i się potwierdziło. Obecnie jestem w 5 tygodniu ciąży. Aha babka w laboratorium powiedziała że 10 dni po zapłodnieniu we krwi jest wykrywalne stężenie hormonu. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a i mnie dopadły ciążowe nudności - w pierwszej ciąży wymiotowałam wszystkim i non stop , więc teraz jak tylko mnie dopadło od razu sięgnęłam po Torecan, tylko dzieki teu mogę funkcjonować. Poprzednio wymiotowałam do 6 miesiaca więc wolę nie powtarzac tamtego schematu ... pozdrawiam wszytkie mamusie - te dobrze czujace sie i te trochę gorzej ... ponoć przechodzi w 12 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam taka nadzieje ze w 12 tygodniu przejdzie :P Wymiotuje codziennie :( i to nie tylko rano :P mdlosci mam przez caly dzien. To moja pierwsza ciaza wiec nie mam porownania, ale mam nadzieje ze nie bede sie tak meczyc do 6 miesiaca :) tabletek nie lykam zadnych-lekarz stwierdzil ze na razie da mi l4, zebym odpoczela i unikala zapachów, ale to nie wystarcza. Wczoraj rano chcialam zrobic sobie sniadanko i jak tylko otworzylam lodowke i poczulam zapach jedzenia natychmiast polecialam do lazienki zwrocic kolacje z dnia poprzedniego :P wiec przy kolejnej wizycie poprosze o jakis specyfik-nie sa wskazane w 1 trymestrze, ale ciagle wymioty sa jeszcze gorsze. Pozdrawiam mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam, polecam
dziewczyny gotowana woda z plasterkami cytryny i korzen imbiru starty, mi jako tako pomaga... jestem wlasnie w 12 tc i poki co mdlosci nie przechodza. Co prawda nie wymiotuje, ale nic mi nie smakuje i ciagle mnie mdli. bleee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mogę się dołączyć? Z moich wyliczeń termin mam na 12 czerwca 2011r. to moja pierwsza ciąża, wyczekana-2 lata się staraliśmy. Mam za sobą już pierwsze USG wykonane 3 dni po terminie @, było widać maleńką kropeczkę :D następną wizytę mam 15.10 czyli już w piątek :) mam nadzieję, że usłyszę już serduszko mojego maleństwa! Z objawów ciążowych, to ból piersi, lekkie ich powiększenie, senność, pobolewania podbrzusza, częste siusianie i to na tyle. Dziewczyny czy Wasze brzuszki zaokrągliły się już, bo mój tak i jestem tym bardzo zdziwiona, bo nie sądziłam, że to tak szybko nastąpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Hally Ja mam takie same objawy jak Ty naszczęście bez wymiotów a jeżeli chodzi o brzuszek to mam taki leciuteńko zaokrąglony :):):):):) Dziś mam drugą wizytę u lekarza ciekawe czy bedzie robić mi usg?? bardzo bym chciała zobaczyć moje maleństwo na monitorku:):):) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki Słonko martoliknko współczuję wam bardzo . Ja z tych nierzygających ale dziś po śniadaniu tak mnie zemdliło że mało co nie zwymiotowałam do tej pory mnie trzyma, blee. Na kanapki po wczorajszej podróży nie mogę patrzeć więc mój dzisiejszy zestaw do roboty to danio i owoce. Ja to bym teraz sobie taka pyszną sałatkę ostrą wcieła Dziewczyny bardzo szybko do gina idziecie. Od razu wam USG robią? Prywatnie chodzicie czy na NFZ ?? Co do brzucha to wieczorami wydaje się wydęty ale to wina gazów na ciążowy brzuch troszkę za wcześnie, ja mam nadzieję pochodzić w swoich spodniach chociaż do końca listopada. Wiecie co tych tematów na czerwiec 2011 jest z 5 nie wiem po co. W każdym bądź razie ja zostaję z wami:) Może tabeleczkę jakąś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia Ja do gina poleciałam zaraz jak zrobiłam teścik ale usg mi nie zrobił:( Zresztą dziś miałam drugą wiztę i też mi nie zrobił usg tylko skierownie na badanie krwi i moczu ale to chyba efekt NFZ, wydaje mi się że jak bym chodziła prywatnie to by mi nie załował usg... ale mogę się mylić Tak mi troszkę smutno z tego powodu bo chciałabym mieć już pierwsze zdjęcie swojego dzidziona:( Ale muszę jeszcze poczekać cierpliwie--nie wiem do kiedy-- A co do tegp brzyszka to masz rację bo przeciesz nasze fasolki mają okoł 5 mm :):):) ale ja już swojego brzuszka nie mogę się doczekać:):):) kobitki tak pięknie wtedy wyglądają o ile nie przytyją 30 kg (tak jak Ja w pierwszej ciąży) :P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) moja waga spadla o 2 kg :/ brak apetytu i wymioty daja sie we znaki. Jutro jade na badanie krwi i moczu i mam nadzieje ze nie bede miala anemii. Bo jak tak dalej bedzie to wyladuje w szpitalu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
hej, Hally ja tez mam termin na 12 czerwca z wyliczen lekarza od ostatniej miesiaczki ,usg mi lekarz zrobil w tamten czwartek i wyszlo ze 4 tydzien 5 dzien , noi wizyta za miesiac zobaczymy , a brzuszek chyba tez mi sie troszke powiekszyl , z objawow to sennosc i ipowiekszenie piersi , bole podbrzusza , mdlosci ale slabe i rzadko poki co , wpierwszej ciazy byly wieksze ale dowiedzialam sie wtedy w 8 tygodniu ze jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Laseczki:):):) Martolinko nie przejmuj sie badaniami napewno będzie wszystko w porządku :):):) A Ja się martwie że zbyt dużo przytyje :( :( :( mam taki apetyt że nie odchodzę od lodówki:( Dziewczyny tak Wam zazdroszczę że widziałyście na USG swoje maleństwa, to taki wspaniałe przeżycie:):):) Zastanawiam sie czy nie zmienić lekarza prowadzącego bo ten mój to mnie tylko gania co tydzień a przeciesz ciąża nie jest zagrożona...zresztą nie wiem co mam myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trixi moze poczekaj jeszcze ze zmiana lekarza :) Mysle ze na kolejnej wizycie zrobi Ci USG, a jesli nie to sie o to upomnij. Jak odmowi to faktycznie szukaj innego specjalisty. Juz cos pewnie bedzie widac, a lekarze chyba zdaja sobie sprawe jakie to jest przezycie dla mam :) zobaczyc swojego maluszka w brzuchu-bezcenne :) powinien sam to zaproponowac :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do apetytu-moge jesc tylko kwasne albo gorzkie rzeczy :P jak poczuje albo zobacze cos slodkiego to od razu mi sie unosi. Nie jem lakoci od 2 tygodni :) a przed ciaza musialam je miec codziennie :P mam nadzieje ze to zostanie mi na cala ciaze :) nie chce sie zapychac pustymi kaloriami i przytyc za duzo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, co do badań to sie nie martwcie, ja podczas poprzedniej ciąży wymiotowałam a wyniki miałam rewellacyne później sie pogorszyły i jechałam na żelazie całą ciążę. Do dziewczyń rodzących 12 czerwca - fantastyczny dzień !!!! Ja mam wtedy urodziny :) he he U nas to w ogóle fajnie wyjdzie bo ja jestem z 12 czerwca, mąż z 14 czerwca, obaj dziadkowie i dwóch wujków (moich braci) tez z czerwca ... i jeszcze dzidzia z czerwcabędzie, chybaże się pospieszy to będzie z maja. Ostatnio urodziłam 4 dni przed terminem ... Co do specyfików antywymiotnych jak polecam Torecan, mi pomaga inaczej pewnie znowu wylądowałabym w szpitalu na max odwodniona ... Pozdrawiam cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Też sie wpisuje na czerwiec, dokładnie rzecz biorąc na 5.06:) to drugi dzieciaczek, pierszy synuś ma już 10 miesięcy. Staraliśmy się intensywnie na maj ale się nie udało, za to na czerwiec się nie staraliśmy, a się jakoś tak samo zrobiło:) Dziś pierwsza wizyta u gin, może też pierwsze usg, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, ja też się wpisuję na czerwiec. U mnie to gdzieś 6 tydzień. Bylam w poniedziałek na USG, jest sama faolka z żółtkiem i jakimś "glutkiem". serduszko jeszcze nie biło. Za 2 tyg sprawdzenie,czy wszystko ok. Mam nadzieje,ze tak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja się przyłączę do tych z mdłościami a fuj :0 W poprzedniej ciąży tak nie było Trixi ty poczekaj kochana na NFZ to 3 USG przysługują i lekarze robią je ok 8-9 tyg bo wtedy na 100% widać serducho. Mój Gin też tak zrobił mi w 1 ciąży w 8yg 2 d miałam i to było po 1 wizycie, dlatego teraz umówiłam się tak żeby USG od razu zrobił. Wizytę mam 21.10 te będzie 7t 6 d i od razu mam USG i wizytę. MAm nadzieje że bachorek cały i zdrowy i że mu siusior nie urośnie :) ( wszyscy na początku są dziewczynkami ok 9 tyg zaczyna się tworzyć sisiak a dziewczynki pozostają dziewczynkami:) aganik gratuluję na serduszko faktycznie za wcześnie teraz trzeba tylko czekać Lady_Aga to ty chociaż pamiętasz jak to w ciąży jest a ja nic prawie jak za 1 razem slonko u mnie to luty w rodzinie taki ja mama ojciec kilku kuzynów Wesoły okres. Mąż jest z 27 czerwca a i moja Śp ukochana Babunia ponawiam propozycje zrobienia tabeleczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
witam wszystkie zafasolkowane :) Jestem jedna z "czerwcowych" i boje sie zapeszyc, tak na prawde to szybko nam poszlo z tym staraniem sie i zrobilam test przed spodziewanym okresem (jechalismy na urlop) a tu pozytywny!!! Objawy typowe: brak okresu, powiekszone piersi, od wczoraj mdlosci. Dziewczyny czy mozecie dokladnie powiedziec jak mam wyliczyc, ktory to tydzien. Probowalam na stronach internetowych ale wychodza dwa rozne wyniki - raz 5 tc, raz 6tc. Moja ostatnia miesiaczka przypadala 07.09.2010. Bardzo chce isc do lekarza ale boje sie, ze to za wczesnie bo chcialabym, zeby serducho juz bilo. Czekam niecierpliwie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Layd____Aga
palusia81 faktycznie pamiętam. Ja to w sumie testu nie musiałam robić, wiedziałam że jestem w ciąży, bo zaczeło sie dokładnie tak samo:) Tyle że wspomnienia porodu też świerze:P w sumie to już sie drugiego nie moge doczekać:)ale do tego jeszcze 8 miesiecy:) Narazie przerabiam etap mdłoście, kawowstretu, miesowstretu no i śpiączki, gdzie siadam tam padam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
@ Lady___Aga ,dzieki bardzo za wyliczenie. łudzilam sie, ze to moze juz 6 tc -liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki- straszne to czekanie.. Zjadlam sniadanie i modle sie, zeby pozostalo w srodku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z objawów już w 2 tygodniu miałam mdłości,teraz przeszły,dzis tylko chwilkę mnie mdliło, piersi bolą raz mocniej, raz słabiej,a najgorzej to odczuwam ból podbrzusza... Mam nadzieję,że to też niedługo przejdzie. Z moich wyliczeń internetowych wychodzi,że termin na 1.06. A lekarka jeszcze nie chciała liczyc, nie wysłała też na badania. Dopiero po tym drugim usg chce mnie wysłać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
wyczytala wlasnie o szkodliwych produktach i troche spanikowalam, poniewaz czesc z nich jadalam. Czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat. "Nie wolno jeść orzeszków arachidowych, ostryg, makreli, rekina, marlina, ryby piły-duża zawartość ołowiu, (ograniczyć białego tuńczyka nie więcej niż 1x/tydzień), polskiego wiejskiego sera twarogowego z niepasteryzowanego mleka-ryzyko Leptospirozy (feta, brie, mozzarella, camembert, serów typu blue) serów pleśniowych białych i żółtych, serów owczych, jajek na miękko (można na twardo), majonezu ze świeżych jajek. Nie jeść podrobów, wątróbki, mięsa konserwowanego azotanem sodu : peklowane szynki i bekon. Nie jeść grzybów. Unikac * pasztet z wątroby, * niepasteryzowane produkty mleczne, * dania gotowe np. curry lub lasagne, * pakowane liście sałaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży jadłam makrele wedzone i czasem ser pleśniowy camambert i nic sie nie stało. Ale tymi pakowanymi liśćmi sałaty to mnie zaintrygowałaś. Pisala dlaczego nie należy ich jeść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
Lady___Aga, jest napisane tak "Produkty te mogą zawierać listerie. Bakterie te wywołują listeriozę, chorobę, która w ciąży może przynieść poważne konsekwencje. Listerioza może wywołać poronienie, obumarcie płodu, przedwczesny poród lub ciężką chorobę u noworodka. Aby ograniczyć ryzyko zachorowania, oprócz serów należy unikać produktów, w przypadku których zawartość listerii jest bardziej prawdopodobna" i wymieniaja wlasnie pakowane liście sałaty. Chyba nie mozna sie dac zwariowac. Ale nawszelki wypadek ogranicze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dziewczyny jak mialyscie robione usg , to napiszczie w jakim tygodniu i ile wasz pecherzyk miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja wczoraj zapodałam i sobie i mojej siostrze (też w ciaży 16t) słatkę grecka własnie z sałaty pakowanej. Ups!!! ale masz racje nie należy dać sie zwariować!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziolka79
Lady__Aga juz nie wiadomo, kogo sluchac i czym sie kierowac. Wiesz jestesmy teraz przewrazliwione i niestety taka nasza natura, ze myslimy negatywnie, ze cos moze pojsc "nie tak". Moja najgorsza bolaczka jest to, ze nie moge sie ta wiadomoscia jeszcze podzielic, uwazam ze jest za wczesnie i czuje ogromna ulge, ze moge sie tu wygadac :) :) Jesli moge jeszcze spytac, kiedy sugerujesz wybranie sie na USG, zeby potwierdzic bicie serca, skoro jestem w 5 tc? Mam do wyboru 22.10 albo tydzien pozniej 29.10?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×