Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Triss_1

Delicol na kolke czy znacie??

Polecane posty

Josephine,najlepiej gdybys stopniowo przechodzila z karmienia piersia na mleko sztuczne.Nie dziw sie,ze mala steka,placze,ma problemy z trawieniem.Zadne mleko nie jest tak lekkostrawne jak mleko matki.Ja jedno i drugie dziecko karmilam sztucznie i z kupkami tez byl problem,z gazami rowniez.Na poczatku jak jeszcze troche karmilam piersia i troche sztucznie to jeszcze spoko,ale dalej... Jesli pediatra przepisal delicol to chyba stwierdzil,ze mala ma nietolerancje laktozy.W sumie w tak krotkim czasie nie wiem jak sie mu to udalo. Moze kup kropelki Espumisan,lub lepsze i tansze Bobotic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuni18a
Witam My na początku stosowaliśmy INFACOL ale zero poprawy i w aptece polecono mi DELICOL i muszę przyznać,że bardzo szybko efekt był zauważalny ale niestety po tygodniu objawy wróciły z mega nasiloną siłą:(.Teraz pediatra chce przepisać DEBRIDAT ponoć skuteczny ale to się okaże po zastosowaniu.Pozdrawiam wszystkie mamy i życzę wytrwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuni18a
Aha jeszcze jedno DELICOL przy karmieniu piersią podaje się na łyżeczce natomiat do mleka modyfikowanego do butelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojemu maluszkowi pomaga esputicon. lekki alekuteczny. daje 3 razy dziennie po 3 kropelki i jest ok. ale wiem, że nie wszystkim malcom pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shakira170
Witam! Ja mam problem z dopajaniem mojego malca ma skończone 6 tygodni jak daje mu herbatke pręży się i placze i bulgota mu w brzuszku a jak daje mleko to pije bez problemu podaje mu do mleka espumisan karmie go sztucznym mlekiem nan bezlaktozy bo mały miał uczulenie na laktoze niewiem co mam robic przy karmieniu sztucznym musi pic prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej..shakira a moze po prostu sproboj mu dac przegotowana wode???Twoje dziecko jest malenkie a herbatki maja swoj charakterystyczny smak..dziecko tak male nie musi go akceptowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shakira170
juz jest lepiej mały coraz więcej pije ale mam problem z doborem mleka jednak musielismy zmienic zmieniłam na nan expert sensitive ale jest tragednia mały płacze strasznie i robi ciemno zielone kupki byłma u lekarza kazał zmienic mleko na Enfamil Premium 1 lub bebiko powoli wprowadzam Enfamil jak nie pójdzie na to to ostatecznie zostaje bebiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RickyPatrykMarcel
Witam, nasz Marcel ma prawie 3 miesiące i również jak Waszym wszystkim maluszkom dokucza kolka tzn. wzdęcia nocne. Na początku stosowaliśmy Sab Simplex, ale on nie pomagał. Teraz po wizycie u pediatry i zasugerowaniu przez niego, że Marcelek może nie tolerować laktozy zdecydowaliśmy się zakupić Delicol. Stosujemy go od 2 dni tak jak jest zalecane, czyli 8 kropelek do każdego karmienia na łyżeczce (bo dalej karmiony jest piersią). Na razie noce są bez zmian, czyli budzi się o ok. 23-24 (kąpiemy go o 19, potem karmienie i usypianie) wypruta pierwszą porcję gazów i usypia. Zawsze trwa to ok. 1 godziny. Potem po znowu po ok. 1 godzinie budzi się, ale wtedy już jest głodny. Zostaje nakarmiony i od tego momentu zaczyna się maskara. Malutki zasypia na 30 minut i budzi się z mega gazami, które przy naszym udziale (czyli masowanie brzuszka, podkurczanie nóżek) udaje się uwolnić po godzinie. Tak jak napisałam stosujemy Delicol od 2 dni i mamy pytania: 1. Ile trzeba czekać na zauważalne efekty? 2. Zauważyliśmy, że Marcelek częściej jest głodny, czy u Was było podobnie? Czy Delicol powoduje szybsze trawienie i co za tym idzie większy apetyt u maluszka? 3. Czy możliwe jest to, że mały ma nietolerancje laktozy i mimo to Delicol mu nie pomoże? Po prostu nie chcemy za szybko decydować się na sztuczne mleko nie mając gwarancji że coś się poprawi. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sensitifka
Hej! 1. Ja u swojego dzieciaczka zobaczyłam poprawę bardzo szybko, ale mój Lekarz powiedział mi, że to nawet kwestia kilku dni stosowania produktu, więc u Ciebie może być inaczej. 2. Nie wiem czy powoduje szybsze trawienie, u mnie nie było tego problemu, ale czekałam gdzieś na forum, że ktoś też miał taki przypadek. Wydaje mi się, że to niekoniecznie musi być spowodowane Delicolem. 3. Delicol to krople szczególnie dla niemowląt cierpiących na kolkę wywołaną właśnie nietolerancją laktozy. Jeśli to ona jest przyczyną kolki, to musi zadziałać. Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość week of view
Stosowalam na kolke najpierw Bobotic pozniej esputicon i nic! Bylo coraz gorzej maly strasznie plakal, spal lacznie moze ze3 godz w ciagu doby. Delicol okazal sie swietny! Pomogl od razu. Stosuje go razem z esputiconem bo maly oprocz tego ze nie radzil sobie z trawieniem laktozy, mial wzdecia. pozdrawiam wszystkie mamy i wszystkich tatusiow placzacych maluszkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda mama Amelci
WItajcie ja zaczynam stosować Delicol od dziś moja mała skończyła 2 miesiące od miesiąca cierpi na kolki , stosowałam juz espumisan polski, niemiecki , stosowałam tez sab simplex ale nic nie pomogło, lekarz kazał dawac 8 kroli przed kazdym posiłkiem i mam nadzieje ze pomoże bo już serce mi pęka jak sie patrze na tą moją córkę jak się męczy..... 3majcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda mama Amelci
Ja tez podaje mojej AMleci wodę przegotowaną, nawet mój lekarz mówi ze woda najlepiej wpływa na jelita i żołądek, radze podawać wodę przegotowaną ciepłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emcekwadrat
Delicol nas uratował od wstrętnych, ogromnych kolek. W aptekach Gemini kosztuje 22 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiaki2
W naszym przypadku też była nietolerancja laktozy, ale właśnie Delicol pomógł. Polecamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ifja
Mój maluszek potrafił płakać całą noc, byliśmy u lekarza i to właśnie on mi powiedział o tych kropelkach. Jestem w szoku, że kropelki cieszą się tak dobra opinią również w Internecie i ze są tak powszechnie znane, a ja dowiedziałam się od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianeczkamameczka
Sab Simplex nie działa niestety, to był pierwszy produkt, który postanowiłam zakupić na kolki. Tak samo okazało się, ze przyczyną jest nietolerancja laktozy i Delicol od razu praktycznie pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duniaaaaa
Witam mam 4 opak. ( zostało po córeczce) delicolu moge odsprzedać. yang.gosia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plastikowa
Hej dziewczyny! Nie jestem zwolennikiem podawania dzieciom wszystkiego co popadnie na kolkę. Mam bardzo fajną i mądrą położną i ona powiedziała krótko. Trzeba podawać środek na odpowiednie dolegliwości. Obserwować dziecko i wg obserwacji dostosować kropelki na kolkę. Delicol rozkłada laktozę, więc jak można podać go dziecku, które ma nadmiar gazów? I odwrotnie, jak podawać espumisan dziecko, które ulewa mleko i krzyczy tuż po podaniu mleka, skoro nie ma problemów z gazami? Jak chcecie zadziałać w obu kierunkach, to podajcie Infacol - rozkłada laktozę i jednocześnie ułatwia oddanie gazów. Jeszcze jedno. Nie dawkujemy Delicolu wg siebie, dodajemy do każdej porcji mleka! Skoro ma pomóc rozłożyć laktozę, to dajmy mu szansę w każdym mleczku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ammagister
Ja też już z bezsilności zakupiłam delicol w trzecim tygodniu życia dziecka. Podejrzewam że ma nietolerancje laktozy bo: 1) starsze dziecko ma stwierdzony brak enzymów trawiennych kazeiny i glutenu - dostaje zestaw enzymów i dzieki nim wchłania (jest dzieckiem z tzw głodujacym mózgiem) 2) kilka lat temu dowiedziałam się,że mam nietolerancje laktozy, odrzuciłam mleko do kawy i wieczne problemy skórne odeszły... 3) najmlodszy synek jest na naturalnym karmieniu i najada się w ciągu 5 minut, pręży się, dużo gazuje, popłakuje i zużywa pieluszkę co godzinę (brudzi kupkami). Konsystencja kupek normalna. W szpitalu podali mu antybiotyk -więc rozwalili mu florę bakteryjną, którą uzupełnił siarą i pierwszym mlekiem!!! Podaję mu probiotyki ratując jelita i kosmki jelitowe!!! Do tego od kilku dni wysypka na buzi, ropne krostki - stawiam na gluten, bo opychałam się ciastkami owsianymi!!! gluten niszczy też kosmki jelitowe. Został zakwaszony - stąd też doszło odparzenie - kwaśny kał. Organizm próbuje się bronic. Obecnie wyrzuciłam z diety totalnie też gluten i obserwuję przez 72 h. Powinno zejść. Pytacie skąd te problemy - zwykle odpowiadają, że niedojrzały ukła- owszem. Ale z doswiadczenia wiem...że pogorszenia sa też po szczepionkach, a naszym dzieciom aplikuja je od urodzenia!!! Pomyślcie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Infacol nie rozkłada żadnej laktozy matole :/ to nic innego jak bobotic czy espumisan w zmniejszonej dawce ;/ A delicol naprawde daje rade! testuje od kilku dni do kazdego pokarmu i rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xenia0909
Witam. Moze moja wypowiedz komus pomoze .. od urodzenia syna tj.3 miesiace pije wg przepisu herbatki na laktacje nie tyle z powodu jej braku a po prostu aby dziecko porzadnie puszczalo bąki i kolki nie ma. Sprobujcie. Nie zaszkodzicie a moze akurat. Stosowalam przez miesiac oslonowo biogaia ale kolki nie mial. Teraz od dwoch dni z cirkawosci podaje delicol... troche po nim ulewa. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mia Elly
Hej mamunie dzieciaczków z problemowym brzuszkiem. Moja Mia skończy za pare dni 2 miesiące. Problemy z brzuszkiem, prężeniem, gazami, nadpobudliwością i tak dalej ma praktycznie od urodzenia. Czasami brakuje mi już siły bo kompletnie nie wiem co robić, szkoda mi tej malutkiej kluseczki bo widać jak bardzo się męczy (a przy tym i my bo wiaze się to z aktywnością 24h :( Byliśmy prywatnie u kilku pediatrów, zaczeliśmy od Debridatu, Dicofloru i Delicolu na raz jakiś miesiac temu. Po takiej dawce Malutka była jak aniołek ok 2-3 dni, dużo bardzo spała, śmiała się, leżała sama na macie... po prostu cud nie dziecko... az chodziliśmy sprawdzać czy ona oddycha, bo byliśmy w takim cieżkim szoku. Później niestety sielanka mineła i zaczeły się znów prężenia i gazy, jednak już tak nie śmierdzące jak wcześniej. Dodatkowo Mała dostała straszniej wysypki pod broda i za uszkami. Lekarka stwierdziła ze to potówki ale profilaktycznie kazała odstawić debridat.Odstawiliśmy, małej zachowanie nie zmieniło się wogole, wysypka jakby zalżała (ja od razu wiedziałam ze to nie potówki). Lekarka kazała kupić Infacol zamiast Debridatu podawać razem z Biogają i Delicolem. I znów historia się powtórzyła... 2 dni cisza w domu, dziecko-cud, a na trzeci masakra... Teraz skończył się Delicol i myślę sobie, że nie bede go już podawać bo wg mnie nic nie pomaga (a stosowany był 1,5miesiaca) wiec to chyba nie nietolerancja laktozy... Rece mi już opadają, bo Malutka znów dostała wysypki- takie zaczerwienione chrostki, niektóre z białymi lebkami za uszkami i pod brodą tak poniżej policzków...Myslicie że te wszystkie leki moga działać na Nią chwilke po tym organizm się uodparnia? Nie wiem co robić... może miał ktoś podobnie... Może coś zadziałało? Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi. A zapomniałam powiedzieć że Malutka robi kupkę raz na 4-5 dni... po infacolu była zielonkawa ale dobrej konsystencji. Bardzo się przy tym prezyła i stękała jak przy zatwardzeniu. Pediatra na wizycie powiedziała że ma leniwe jelita...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eli di
polecam Delicol na kolke- jeśli jej podłożem jest nietolerancja laktozy, do każdego karmienia podaję ok 6 kropelek (dwutygodniowej Córci) i poprawa widoczna niemal od ręki :). To moje drugie dziecko, przy pierwszej Córce też zmagałam sie z tym problemem i tak naprawdę żaden z leków z simetikonem dostępnych w aptekach nie dał widocznej poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Delicol jest rewelacyjny! Ale lekarka uprzedzała mnie że trzeba go podawać do każdego karmienia ..inaczej kolki wrócą. I faktycznie 2-miesieczny maluch jest spokojny robi regularnie kupkę i jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMonika
Witam. Ja stosuje Delikol juz od 4 tygodni i jest znaczna poprawa. mała juz nie płacze z powodu kolki ale nadal robi kupki raz góra dwa razy dziennie a ma dopiero 2 miesiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JEŚLI DZIECKU SIĘ ULEWA TRZEBA DODAWAĆ DO MLECZKA TROSZKĘ KLEIKU RYŻOWEGO I BĘDZIE PO KŁOPOCIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma nietolerancję laktozy. Delicil skończył się w wczoraj wieczorem i musiałam mu podać butelkę z samym mlekiem o 5.30:-( ktos mial juz tak? Bedzie go bolal znowu brzuch? Apteka jest czynna od 7.30 :-\ syn pije bebilon ha z racji braku bebilonu pepti w aptekach i dodaje delicilu do każde butli. Bardzo pomogl. Dziecko zaczelo spac w dzien, placz ustapil. Az się boje co bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka 11
Ja osobiście jestem zadowolona z tego leku :) Mały mi już tak nie płaka na wieczór jak było przed podaniem, jest to bezpieczne i nie uczula. Przynajmniej mojego synusia. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×