Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość xKasiaa
Witam, właśnie kończę kurację axotretem. Przez 7 miesięcy brałam codziennie po 40mg. Teraz przy ostatnim opakowaniu biorę 40 mg ale tylko dwa razy w tygodniu. To dlatego żeby nie odstawiać leku tak nagle a żeby przygotowac organizm do odstawienia. Cerę mam idealną, nigdy wcześniej taka nie była!!! Nic mi nie wyskakuje a co najważniejsze nie mam tłustej cery!!! co zawsze było moim największy problemem. Jednocześnie nie przetłuszczają mi sie włosy. Kiedys po jednym dniu moje włosy były do mycia, myłam je dosłownie codziennie. A teraz? Teraz myję co kilka dni- naprawde :)) Cera jest ładna i w ogóle się nie świecę. Co do dolegliwości co oczywiście suchość ust, kącików ust. Ale do tego można się przyzwyczaić i poradzić sobie z tym. Ja do ust używałam maści LIPOBASE i PIMAFUCORT. Pani doktor mi przepisała- bardzo fajne maści. Dodatkowo do mycia twarzy Avene Cleanance Hydra oczyszczający krem łagodzący i do smarowania twarzy Avene Cleanance Hydra krem łagodzący przywracający komfort skórze . Z takimi cudami można dac radę :))) Jeśli chodzi o samopoczucie to nie odczułam jakoś wyraźnie tej kuracji, zdarzały się troszkę gorsze dni ale naprawdę nie było ich tak wiele i spokojnie mozna je przetrwać. Robiłam badania na początku i na końcu kuracji i każde z nich były idealne. Trochę sie teraz stresuję czy po odstawieniu będzie tak dalej, czy problem nie wróci, ale mam ogromną nadzieję i wierzę, ze nie :)) osobiscie zachęcam do kuracji tych, którzy chcą na zawsze pozbyć sie problemu :)) pozdrawiam :))))) Kasia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martina91
Hej dziewczyny ! :) mam do Was pytanko bo strasznie mnie to martwi ;/ powiedźcie mi czy to normalne że w trakcie kuracji lekiem AXOTRET macie straszne swędzenie głowy ? aż łupież się pokazał ;( bardzo mnie to martwi .. fakt włosy mi się tak nie przetłuszczają ale te swędzenie i ten łupież jest okropny ;/ z góry dziękuje za odp ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taak, też tak mam ;) mimo tego ze włosy mi się nie przetluszczaja tak jak dawniej to łupież mam straszny :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martina91
Bardzo dziękuje za odpowiedź ! :) bo już się bałam że jest coś nie tak ;/ a ile Twoja kuracja już trwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz już będzie jakieś 11 miesięcy :P opisałam to wyżej pod nickiem gwerka96 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala2015
Cześć wszystkim, wczoraj byłam u dermatologa i stwierdziła ŁZS oraz zaproponowała leczenie Axotretem... mam pełno wątpliwości, skóra w kondycji- czoło tłuste, policzki suche, suche skórki, rozszerzone pory, kaszka na czole, raz na jakiś czaś jakiś wyprysk, dużo zaskórników, trochę wągrów, łupież, wypadanie włosów. Czytałam ulotkę i ten lek to istny "diabeł" nie wiem czy chcę aż tak się poświęcać, choć domyślam się, że warto. Z jednej strony przez to jak wygląda moja skóra czasami nie chce mi się z domu wychodzić, z drugiej strony to poświęcenie, sama nie wiem. Czy możecie mi coś doradzić? Czy na początek nie warto spróbować innych leków czy preparatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydota
A ja bym chciała zapytać czy któraś z was może mi polecić jakiś podkład, który mógłby odrobinę poprawić mój aktualny nastrój, i dzięki któremu mogłabym normalnie pracować i pokazywać się ludziom... Ostatnio przeznaczyłam chyba połowę swojej pensji na wymianę wszystkich kosmetyków, te co używałam do tej pory musiały pójść w odstawkę na rzecz nowych - nawilżających. Dla tych co mają problem polecam: (po przetestowaniu połowy aptek i drogerii) - do ust - la roche posey'a cicaplast do ust (koszt ok. 35 zł) - wysypka na rękach - krem mediderm (koszt ok. 7 zł) - demakijaż - avene płyn micelarny (FANTASTYCZNY! ok. 35 zł) - mycie twarzy - la roche posay - mleczko z serii Toleriane (ok.60 zł ale czatujcie na promocje) - krem na noc/dzień - la roche posey toleriane riche. (ok. 60 zł) - korektor do twarzy - Mac studio finish concealer (FANTASTYCZNY! ok. 77 zł) Aktualnie jestem po 8 tygodniach przyjmowania Axotretu. Pierwszy miesiąc brałam 1 x 20 po miesiącu mam 2 x 20. Pierwszy wysyp nastąpił już po 3 dniach, natomiast można sobie było z nim łatwo poradzić. Odkąd biorę dwie tabletki dziennie - nie radzę sobie kompletnie. Mam okropnie bolące gule, które powstają ZNIKĄD... ani to załagodzić, ani wycisnąć.. zbierają się w jakieś cholerne skupiska, policzki i broda wszystko czerwone, zainfekowane, jakbym miała jakiś trąd. Lustro to mój wróg, cały świat to mój wróg, wszystko mnie wkurza. wiem, że to typowe skutki uboczne, ale na litość boską podajcie jaki podkład chociaż odrobinę tą całą masakrę zatuszuje? Toleriane teint mus - rozmazuje się po twarzy a poza tym jest za mało kryjący, dermablend - okropna skorupa, maska, w dodatku na tych wszystkich krostach wygląda co najmniej.. śmiesznie. Mój najnowszy zakup to pharmaceris kojąco - kryjący używam go od 3 dni ale też nie jestem z niego zadowolona. Jeżeli ktoś coś odkrył dobrego, co się sprawdza to proszę o info. I życzę wytrwałości wszystkim axotetowiczom :) oby było warto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja biorę isoderm od 2 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem mamą siedemnastolatki,a z trądzikiem zmagałyśmy się od 3lat.Leczyłyśmy się u kilku dermatologów ,łącznie z tytułem profesorskim.Kremów i maści zebrałby się spory worek,jednak efektów nie było.Zaznaczę że prawie2 lata leczył córkę jeden lekarz (profesor).No i w końcu zalecono nam AXOTRET.Wtedy powiedziałam DOŚC!!!!TO całe leczenie to tylko leczenie skutków ,o przyczyny nikt się nie martwi.Ten preparat to przecież straszna trucizna ,która nie leczy przyczyn choroby,a często trądzik wraca.Mądra internistka określiła że to chemioterapia. Zrobiliśmy badania przesiewowe w kierunku nietolerancji pokarmowych z krwi i to był strzał w dziesiątkę!!!!!Po wyeliminowaniu glutenu z diety wszystko zaczęlo się zmieniać na lepsze.Dziś po 7 miesiącach bez glutenu skóra jest prawie idealna , z każdym dniem lepsza.Dlatego APELUJE!!! Wszyscy TRĄDZIKOWCY proszę zrobić badania i wtedy podjąć decyzję co dalej.Lekarze dermatolodzy wcale nie zwracają uwagi na problem nietolerancji pokarmowych i ich wpływu na stan skóry.Mogą być one też przyczyną szeregu chorób z autoagresji, ale to straszne że medycy o tym nie chcą wiedzieć lub zżera ich rutyna.Te testy można wykonać w laboratorium(płaciliśmy 400zł) lub u mądrego dietetyka.Życzę wszystkim pięknej skóry i proszę pamiętać----DOBRA diagnoza ,dobre leczenie.To nie musi być gluten ,badaniem objęto 46 alergenów.Zastanawiam się często czy wiedza o nietolerancjach to wiedza tajemna czy niekorzystna dla lobby farmaceutycznego?Moje oświecenie w tym temacie zawdzięczam Panu Bogu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy podczas stosowania tego leku można uczęszczać na siłownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BŁAGAM POMÓŻ https://zrzutka.pl/dergkm Jest na Kafeterii tak dużo ludzi, jakby choć połowa wsparła mnie to bez problemu mogłabym podjąć leczenie. Wszystko to co uzbieram powyżej 15000 tyś przekażę dla innej osoby potrzebującej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukasso
W tym roku będę miał 40 lat. Z problemem trądziku zmagam się od 14 roku życia. Przez te wszystkie lata było już prawie wszystko. Antybiotyki na zewnątrz i do wewnątrz. Diety, kremy, autoszczepionki, naświetlania i nawet chińskie wachadełko. I nic. Przez wszystkie te lata żyłem z pryszczami. Czasem mniejszymi, czasem większymi. Najpierw to był kompleks, potem obojętność dzis blizny są mą ozdobą. Ale 2 lata temu nos zaognił się niespodziewanie. Dermatolog ostrzegła, że bez leczenia grozi kalafiorowatość i operacja. Zaczeliśmy od Tetralysalu. Świetny lek. U mnie pomógł i czułem się rewelacyjnie. Jednak po odstawieniu objawy wróciły ze zdwojoną siłą. Antybiotyk brałem ponad pół roku. Od miesiąca biore Axotret. Po ostatnim badaniu dermatolog zmniejszyła dawkę z 50 na 40 mg na dobę. Jest rewelacyjnie. Łojotok zniknął. Zaskórniki na nosie znikają w oczach. +100 do samooceny i pewności siebie. Przedemną jeszcze wiele miesięcy kuracji. Na razie tylko usta i dłonie musze często smarować. Od 20 lat wiem o tym leku, ale lęk przed skutkami ubocznymi odstręczał. Dziś żałuję, że nie zaryzykowałem w młodości. Przez kompleksy straciłem najlepsze lata. Dziś testuję tą terapię dla córek i widzę, że nie było się czego bać. Mimo ryzyka polecam ten lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerka96
heej :) z miesiąc temu zakończyłam kuracje Axotretem. Skóra jest gładka, żadnych nowym pryszczy i ogólnie spoko :D jeszcze zostały mi przebarwienia i niewielkie blizny, na co od mojej dermatolog dostałam żel ACNELEC (coś? ktos?). Ostatnio jednak zauważyłam, że po odstawieniu Axotretu włosy znów zaczeły mi sie przetłuszczać i podobnie z twarza, zaczeła się świecić. Jak u was było po odstawieniu, czekam na wasze odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestałam brać axotret jakieś 4 miesiące temu. Włosy przetluszczaja sie gorzej niż przed braniem, paznokcie łamią, włosy wypadają:/ na twarzy pojawiają się nowe pryszcze które jest ciężko usunąć :/ jednym słowem efekty tylko w czasie brania leku :/ jestem załamana bo wydałam nie małe pieniądze na ta kuracje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie uwierze ze lekarz ni stad ni zowad przepisal ci axotret i nie poinformowal cie jak lykac na co jest itd. Axotret bierze sie przy silnym tradziku, nie mozna zajsc w ciaze w czasie kuracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerka96
ohh ;/ zaczynam się tego obawiać, boję się nawrotu... mam nadzieję, że to nie będzie kolejna kupa pieniędzy wydana w błoto, co lepsze nie moich a rodziców ;/ jak u was było po odstawieniu, czekam na więcej odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlos1212
Lek axotret przepisuje tylko doświadczony lekarz i przepisuje to tylko wtedy jeśli inne metody nie pomogły. Ja biorę axotret od 3 tygodni i jest poprawa, ale też są efekty uboczne takie jak: suche usta i dłonie, suche oczy, krwawienie z nosa rano. Ostrzegano mnie, że mi to wszystko wywali na zewnątrz i przez ok. 10 dni będę jak biedronka, i tak rzeczywiście się stało, ale na moje szczęście to trwało ok. 5 dni a potem już się zaczęło goić. Jeżeli lekarz wam od razu przepisał ten lek bez wcześniejszych konsultacji i metod to nawet go nie kupujcie, bo ten lekarz to nie specjalista w tej sprawie tylko jakiś żółtodziób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze jedno, trzeba napierw zwalczyć przyczynę problemu od wewnątrz, czyli badania na wszystko-dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darsonz
Ja zrezygnowałem z kuracji, pozostało mi 56 kapsułek po 20 mg. Jeśli jest ktoś zainteresowany - info - darsonz@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Jeśli dolegliwości ma małe dziecko, oznacza to że rodzic powinien popracować nad sobą. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey Ja biore axotret od 4 miesiecy I teraz Mi kilka krostek ropnych wyskoczylo, tak ma byc ? Bo Sam nie wiem juz nie dlugo koncze kuracje mam 20mg na dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brvk
Witam Axotretowiczów ;) 40 wiosen na karku, trądzik od młodości... Po wszelkiego rodzaju próbach ze skutkami zdecydowanie chwilowymi (nawroty po odstawieniu specyfików) zdecydowałem się na kurację Axotretem - informacje o skutkach ubocznych jakie otrzymałem od swojej lekarki w pierwszym odruchu mnie przeraziły... Po długim rozważaniu zdecydowałem się spróbować. Kurację zacząłem z nowym rokiem (20mg/doba) i skutki pojawiły się po 2-3 tygodniach - skóra zaczęła lepiej wyglądać, owszem zdarzają się wysypy, ale rzadko i coraz słabsze!:) Przez chwilę pojawiały się bóle kręgosłupa, ale szybko minęły (mogły nie mieć związku z kuracją...) Najbardziej doskwiera suchość ust i nosa (krwawienie i rany), rąk (zwiększona podatność na skaleczenia) a ostatnio dość duży spadek koncentracji, ogólne rozbicie i rozchwianie emocjonalne, spadek motywacji... Na usta stosuję różnego rodzaju smarowidła i pomadki, na poprawę koncentracji zażywam lecytynę (Vita Buerlecithin - nie zawiera witaminy A, o co trudno w przypadku preparatów wzmacniających, zawiera za to ethanol, więc trzeba zachować ostrożność jeśli np. jesteście kierowcami). Za mną kolejna wizyta (wczoraj), prognozowane zakończenie kuracji to wrzesień, zatem czeka mnie lato bez opalania, za to w skafandrze z preparatów przeciwsłonecznych ;) Wyniki, jak dotąd, w normie :) Z niecierpliwością czekam zakończenia leczenia i braku nawrotów! Tym, którzy zdecydowali się na kurację życzę wytrwałości, a ich bliskim zrozumienia (nagłe huśtawki nastroju to tylko skutek uboczny!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rysia12
Witam mam 22 lata i od skonczenia 15 lat walcze z tradzikiem. Nie pomagaly antybiotyki czy inne sposoby jak np zabiegi kosmetyczne. Zaryzykowalam wiec i biore tab. Axotret juz 7 miesiac i nadal. Na poczatku pogorszyl sie stan zapalny ale z kazdym miesiacem jest coraz lepiej. Biore dawke 50 mg na dobe. Wczesniej bralam 30 mg. Wiec skutki uboczne sa wieksze jesli bierzesz wieksza dawke. Przy mniejszej tak bardzo sie tego nie odczuwa. Najwiekszym skutkiem ubocznym sa suche usta . Masakra . bez pomatki nie wychodz. Drugim jest bolace stawy w moim wypadku to kolana i w krzyzu lupie. Trzecim to zle samopoczucie nic ci sie nie chce. . Najlepiej to zamnkac sie w domu przez cala kuracje placz bez powodu albo napad agresji i swiatlowstred. Gdzie do tej pory lezalam plackiem od rana do wieczora na sloncu a teraz marze aby calymi dniami padal deszcz. Powodzenia wszystkim bo jest naprawde ciezko to przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem facetem. kuracja 4 miesiac. tylko suche usta i nos. cera idealna. zadnego nowego wyprysku od poczatky kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerka96
Cześć. W styczniu zakończyłam kurację i wtedy zostały mi tylko blizny i przebarwienia, które po maseczkach z sody oczyszczonej troche złagodniały. Było dobrze, przymykając oczy na te blizny, od czasu do czasu, przed okresem wyskakiwały jakieś małe, pojedyncze pryszcze, ale dało się to ścierpieć. Jednak od kilku dni wyskakują mi takie większe i bolące, które mnie troche przerażaja. Mam nadzieję, że to po pikantnej przyprawie, którą zjadłam, ohh :/ i mam nadzieję, że zaraz znikną... Jednak postanowiłam po tej długiej przerwie zapisać się znów do dermatologa (tym razem innego bo zmieniłam miejsce zamieszkania). Ciekawe co powie. Zastanawiam się jeszcze nad badaniem nietolerancji pokarmowej, żeby wykluczyć lub chociaż ograniczyć niektóre produkty... Byłoby super, gdyby ktoś podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z zakończeniem kuracji Axotretem. Będę bardzo wdzięczna, bo powoli tracę siły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!Mam pytanie-bo zaczęłam ten niby złoty lek i już sama nie wiem co o nim sądzić.Jestem cholernie załamana.Mam 42 lata i od około 13.roku życia-teraz się dowiaduję mam łojotokowe zapalenie skóry.Tyle tych wszystkich cudownych leków wypróbowałam,a efektów zero!!Tyle lat męki,ktoś by nie uwierzył i nie wytrzymał psychicznie.Ja już nie wyrabiam.No i ktoś mi ten Axotret polecił.Zaczęłam od 10 mg-brałam raz dziennie.Po ok.3 tygodniach zauważyłam,że cera i włosy mniej się tłuszczą-totalny szok.Ale głupia ze mnie kretynka,bo po miesiącu przerwałam, bo zaczęło się lato a bałam się oparzeń.(mam dość jasną cerę)I zauważyłam nagle,że strasznie wypadają mi włosy,aż do tej pory.I nie wiem czy że przestałam brać ten lek tą maluteńką dawkę,albo skutek uboczny po takim krótkim czasie?Jestem totalnie załamana,bo już przez tą chorobę tak wiele włosów potraciłam.Ten łój-koszmar zrujnował mi całe życie ,nawet mało co wychodzę z domu,płaczę prawie codziennie.Mam totalnego doła!Błagam-jeśli komuś zaczęły przy tym leku włosy wypadać to, czy coś na to zaczęli brać-jakieś witaminy itp.i czy te włosy póżniej przestały wreszcie wypadać?Proszę o jakąś radę,pocieszenie,nadzieję.Pozdrawiam i trzymam kciuki za tych wszystkich,którym ten lek może uratować zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi po 1,5 roku po leczeniu axotretem trądzik powrócił.. Nie wiem co teraz zrobić.. Czy zdecydować się ponownie na kuracje? Życzę by wam nie powrócił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ;) Ja również biorę Axotret od miesiąca strasznie mnie wysypało mam bolesne trądziki nigdy tak nie miałam zawsze tylko jeden i nic a teraz chyba z 20 :/ Mam kurację przez 5 miesięcy tak ustaliła moja pani dermatolog dawkę mam 2 razy dziennie po 20 mg :) Na początku wyciskałam ale pisali na różnych stronach że przebarwienie zejdą ze skórą, nie wiem czy dobrze zrobiłam ale po odczytaniu waszych wpisów już chyba nic nie wycisnę choć nawet pod makijażem wygląda to strasznie. Znajomi mówią że nie widać ale ja i tak to widzę :( Obecnie mam bardzo suche usta używam wazeliny jest super :) Natomiast obecnie schodzi mi skóra z dłoni i stóp a z twarzy tylko z nosa nie wim o co chodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula2r3435
witam czy ma ktoś do sprzedania axotret nie starczy mi tabletek do następnej wizyty u dermatologa help!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×