Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość IngaRice
Witam ! Za mną już prawie 40 tabletek antybiotyku "Axotret" i oprócz suchości na całym ciele i słabszego wzroku od samego początku mam małe krwawienia z dróg rodnych. Na początku myślałam, że to jakiś skutek uboczny, ale teraz już sama nie wiem, bo nie ma o nim mowy w ulotce, ani broszurze którą dała mi Pani ginekolog. Zaznaczę jeszcze, że przed wzięciem 1 tabletki zrobiłam tekst ciążowy który wyszedł negatywnie. Więc absolutnie nie jest możliwe to, bym była w ciąży. Bardzo proszę o odpowiedź, bo naprawdę nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jums
najlepiej spytać dermatologa czy to normalne. Przy tym leku mi bardzo pękały naczynka krwionośne - bardzo krwawiły mi dziąsła, przy wycieraniu nosa zawsze miałam krew na chusteczce i na udach popękały mi naczynka, teraz mam pajączki. Żałuję, że nie wzięłam sobie od razu jakiegoś Diohespan czy inne na kruche naczynka. Może te twoje krwawienia to też z powodu pękających naczynek wewnątrz ciała (tak jak u mnie w nosie). Jeśli krwawienie jest obfite, to ja bym jak najszybciej poszła do dermatologa, jeśli nie, to spróbowałabym zażywać właśnie coś na kruche naczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IngaRice
jums : bardzo dziękuję za odpowiedź.. kurcze, chciałabym pójść do mojej Pani ginekolog i spytać o to, ale mieszkam w uk i dopiero na początku kwietnia bede w Polsce. Mam kontakt mailowy z moją Panią dermatolog ale nie wiem.. troche wstydzę się o to zapytać. Wiem wiem, chodzi o zdrowie i nie powinnam. W końcu nie jestem też małą dziewczynką ( 21 lat ) ale jednak zawsze krępowały mnie takie sprawy i nie lubie o nich rozmawiać. Może jednak poczekam do tego kwietnia. Dziękuję jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, byc moze to zwykly zbieg okolicznosci.Przyjmuje 20 mg (waga 45kg) , 3 dzien I pojawil katar I bol gardla, chyba troche za wczesnie na takie objawy, a moze jednak ktos mial podobnie ? Co ewentualnie polecacie na zlagodzenie bolu ? Boje sie na wlasna reke przyjmowac inne leki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jums
nie przypominam sobie jakiegoś związku między axotret a bólem gardła, ale pamiętam, że raz czy dwa też byłam przeziębiona i leczyłam się jak zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jums : dzieki, w takim razie zaczne lykac jakies witaminki, zeby sie nie pogorszylo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, zakonczylam kuracje Axotretem i sprzedam po duzo nizszej cenie!! kontakt: nina00071@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejt123
witajcie dziewczyny! :) Mam pytanie co do dawki. Czy jest tutaj jakaś dziewczyna, która waży około 55 kg? Chciałabym zapytać jaką dawkę bierzecie przy takiej wadze.. bo moja Pani doktor zaproponowała mi dwie opcje albo branie 2tabletek po 20mg dziennie- czyli 40mg , albo raz 40mg a raz 20 tak naprzemiennie co dwa dni.. ja zgodziłam się na tą pierwszą opcję czyli 40 mg bo pewnie wiąże się to z wcześniejszym zakończeniem kuracji. Chciałabym zapytać Was o wasze doświadczenia przy tej wadze jeśli chodzi o dawkę właśnie. Dodam, ze kuracje zaczęłam 6dni temu. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ważę 54 kg i mam dawkę 20 mg. Jestem w trakcie brania axotret. Biorę lek od 5 miesięcy. Uważam że jak na początek to zdecydowanie za duża dawka. Moje Derm powiedziała ze jeśli wyniki będę miała dobre to zwiększy dawkę a jak widać po 5 miesiącach nic się nie zmieniło. poczytaj na necie co inny o tym sądzą ale ja uważam że powinnaś zacząć od mniejszej dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ważę 56-58kg i biorę 60mg dziennie od 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jums
Ja przy wadze 50kg brałam cały czas 40mg. Wszystko zależy jak silny jest trądzik. Skoro lekarz tak stwierdził, to widocznie tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasdeas
Hej dziewczyny. Ja axotret biorę 12 miesiąc . Moja waga to 55 kg a dawka 20 mg dziennie. buzia wygląda super tylko mam problem z popękanymi ustami. Moja pani doktor dała mi taki przelicznik 120-150 mg na kg ciala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam...ja bralam axotret 40 ok 10 miesiecy...po zakończeniu kuracji bylam zadowolona, moze moja buzia nie byla idealna ale duzo ciekawiej wygladala niz na poczatku kuracji... ale moje szczęście dlugo nie trwalo bo po ok 3 miesiecy moja cera wracala do tego co bylo na poczatku....wiec wrocilam do mojej dermatolog i a ona sie zdziwila trosze i przepisala wtedy jakis antybiotyki , kremy itp. Ale niestety obecnie jest masakra i chyba musze sie z tym pogodzic...chyba ze może ktos ma jakis pomysl...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzzzzzx
Pani dermatolog przepisała mi ten lek.. Nie boję się żadnych skutków ubocznych.. Mam tylko jedną obawę.. Wiem, że podczas kuracji ciąża nie wchodzi w grę.. ale czy jeżeli skończę kurację i będę miała odpowiednią przerwę to czy to i tak nie będzie miało wpływu na ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wasze Derm. również zabroniły wam używać innych specyfików na twarz prócz kremu nawilżającego? Chciałbym sobie czasem pomoc czymś jak wyskoczy coś większego ale boję się jeśli chodzi o skutki tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej! ;) Mam do Was małe pytanie, czy biorąc axotret można bez problemu chodzić na basen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem twoja buzia jest przesuszona. Ja czasem miałam takie objawy ale w bardzo małych ilościach, tylko takie plamki gdzieniegdzie. Czym myjesz twarz? Myślę, że używanie do mycia kosmetyków przeciwtrądzikowych w tym okresie jest nie wskazane. Ja w trakcie kuracji myłam twarz żelem Physiogel kupionym w aptece, to jest takie mleczko. Dermatlog mi tez powiedziała że należy używać kremu głęboko nawilżającego, ja znalazłam taki w rosmanie z dermiki bez wskazań wiekowych i pisze na nim głęboko nawilżający, ale kosztuje niestety chyba 60zł. Ale w pewnym okresie używałam też kremu nawilżającego physiogel i takie wysuszone plamki podobne do twoich się już nie pojwiały. Moim zdaniem w tym okresie twarz należy traktować jwręcz jak skórę atopową i bardzo wrażliwą i używać kosmetyków do takiej cery - ja sprawdziłam właśnie physiogel i cetaphil, polecam oba, ale physiogel jest ciut tańszy z tego co pamiętam. Broń Boże nie używaj tylko kosmetyków natłuszcająych, takich zwykłych w kosmetycznym do cery suchej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. Buzię myje tylko Cethapilem. Potem nakladam krem do skóry atopowej z Ziaji albo pharmaceris głęboki krem nawilżający o lekkiej konsystencji. Sprawują się dobrze, teraz jest lepiej tylko to czerwone wszędzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena686
ja biore 6 miesiac dawke 40 mg , cera poprawa 100%, boję się tylko jednego - ze tradzik powroci a zmagam sie z nim od 13 roku zycia, teraz mam 26 , narazie uwazam ze jest warto i nie zaluję , zobaczymy co czas pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czadowakorni
Hej. Biorę Axotret już od ponad 6 miesięcy, aktualnie w dawce 35 mg. Poprawa jest widoczna. Na plecach nie mm już ani jednego syfka. Gorzej z buzią, na której po rozdrapaniu czegokolwiek robią mi się rany, które strasznie długo się goją. Niestety branie tego leku ma dużo minusów. Liczne rany na rękach spowodowane przesuszeniem skóry. Pękające usta, często także pękają mi naczyńka w nosie. Nie mogę nosić szkieł kontaktowych, gdyż po 2 h czuje, że moje oczy są przesuszone. Odczuwam mocniej zmęczenie niż zwykle, ale w góry daje jakoś radę. Na razie to na szczęście tyle. Gdybym mogła cofnąć czas, to nigdy bym się nie zdecydowała na ten lek, pomimo jego wielkiej skuteczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, Mimo wielu obaw i wątpliwości zaczęłam kurację Axotretem 4 miesiące temu. Wcześniej próbowałam dosłownie wszystkiego, od kuracji witaminowej, antybiotyków, maści, po kosztowne zabiegi- efekty były mizerne. Od czasu, kiedy biorę Axotret pierwszy raz jestem zadowolna ze stanu mojej cery! Już po pierwszym miesiącu było widać znaczne efekty. Ale to prawda, pierwszy miesiąc był najgorszy, wysypka na rękach, krwototki z nosa, bóle stawów, łamliwe paznokcie, senność i problemy z widzeniem, o suchości skóry i pękających wargach nie wspomnę ;) ale z tym problemem borykam się do tej pory, chociaż jest o niebo lepiej, musiałam po prostu przyzwyczaić się do pielęgnacji suchej skóry i wymienić wszystkie kosmetyki ;) a więc nawilżam, nawilżam i jeszcze raz nawilżam, a moja skòra z każdym dniem jest coraz piękniejsza! Dermatolog powiedział, że kuracja potrwa jeszcze 3 miesiące, ale zmniejszymy dawkę. Jestem ciekawa, jaki będzie końcowy efekt! Polecam wszystkim, naprawdę warto trochę pocierpieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość capsel
żal mi was miłe dziewczyny, choć myślę,że te wpisy wychwalające zostały napisane przez przedstawicieli firmy farmaceutycznej, smutne jest to, że dla kasy produkuje się" leki" mające straszliwe skutki uboczne, a przy tym wcale nie gwarantujące wyleczenia z trądziku...a często go nasilające... smutne jest też i to, że dla zysku sprzedaje się i reklamuje trucizny mając świadomość iż bardziej szkodzą niż " leczą".... brak etyki i zasad moralnych tych firm oraz lekarzy mającymi z nimi układy, PORAŻA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiesz co mówisz. Kuracja jest droga I rzeczywiście ma wiele skutków ubocznych, ale pomaga!! Nie mam już ani jednej krostki a jestem w połowie kuracji dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz przepisał mi jedno opakowanie tego leku. Brałem jedna tabletkę w poniedziałki i czwartki. Teraz Mam wzmożone ćiśnienie wewnątrzczaszkowe a to powoduje tarczę zastoinową ( czyli opisywane wcześniej przez innych "pajączki na oczach") automatycznie organizm podniósł cisnienie krwi do 144/80 wysokie tetno spoczynkowe ok 80/min bóle głowy (codzienne), wcześniej kilkudniowe zawroty głowy ( trudności w utrzymaniu równowagi) Odradzam ten lek i inne z podobnym składem izotek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilla88
Biorę Axotret juz prawie miesiąc i od kilku dni widzę znaczną poprawę. Powoli się wszytsko wysusza, a koloryt cery normalizuje. Największym problemem były u mnie wypryski na czole i w okolicy żuchwy - pomimo tego ,że nie jest idealnie to jednak kiedy patrze w lustro nareszczie się uśmiecham . Mam nadzieje ,że tym co pisze nie zapeszę! :) W ciągu tego pierwszego miesiąca stan mojej cery bardzo się pogorszył , miała mnóstwo chwil załamania, wolałam nie wychodzić z domu , nie spotykac się z ludzmi. Taki wygląd okropnie działa na psychikę! Mam nadzieję,ze ten etap juz nie wróci , chcociaż zdaje sobie tez sprawę ,że jestem na początku kuracji. Jesli chodzi o pielegnację moje twarzy : używam Cetaphil zamiennie z kremem Poldermin ( jest super, idealnie nawilża, przeznaczony do skóry bardzo suchej , atopowej z problemami skórnymi : zapalenia itd. - tylko w aptece). Niby nie wskazane jest uzywanie dodatkowych obciażających skóre suvstancji ,ale odważyłam się i nie widzę ,żeby stan się pogarszal - przeciwnie. Otóż czesto stosuję maść Tormentiol oraz cynkową ( zamiennie ). Tormentiol ma super dzialanie, jest mascią przeciwzapalną, w moim przypadku na pewno pomógł. Skutki uboczne i owszem - jestem przede wszysykim bardzo zmeczona, senna, krew z nosa kilka razy juz się pojawiła, sucha skóra,ale zwalczam wszystko jak tylko mogę :) Kochani trzymam za wszystkich biorących Axotret kciuki. Na Wasze pytanie chetnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hennikop3
Ja też uważam że leki tego typu np Izotek to pomyłka skoro takie rzeczy robią z organizmem. Kiedy brałam ten lek też miałam problemy z ciśnieniem bolała mnie potwornie głowa! Odradzam bo najnormalniej nie warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MPe
Hej wszystkim ;) Axotret biorę od 1 lipca, więc leci już 7 tydzień. Poprawy nie widać żadnej, wysyp miałem od drugiego dnia, z początku było tragicznie - tzn. poza wysypem, do ok. 10 dnia kuracji nie było żadnych efektów ubocznych. Potem pojawły się suche usta, bóle w kręgosłupie i w mostku. Wysyp utrzymuje się nadal, choć nigdy ostrego trądziku nie miałem, zaskórniki, plus jeden do trzech pryszczy na czole albo na policzkach. Stare wypryski z poczatku wysypu poznikały, pojawiły się nowe, w mniejszej ilości, ale jednak wciąż sporo. Axotret jest moją pierwszą kuracją, mam nadzieję, źe ostatnią. Od jakiegoś tygodnia przeszła mi, odpukać, suchość ust, nawilżam *****lsamami Carmex i Yves Rocher - są świetne, z YR najlepszy Culture Bio; 19 zł za tubkę, jednak da się dorwać go w promocji (teraz jest po ok.14 zł). Z kosmetyków Cetaphil emulsja i krem, jednak emulsję wymieniłem na Iwostin żel do mycia twarzy, ponieważ emulsja wysusza mi strasznie skórę,a dermatolog kategorycznie zakazuje kremować twarz codziennie, jedynie punktowo o.O ktoś też dostał taką radę? Wyniki książkowe, udalo mi się zbić nawet cholesterol, dieta bogata w kasze, ryby, warzywa, owoce :D sporadycznie jakieś ciasto, lód albo cukierek :D z domu wychodzę tyle co nic, ta pogoda bynajmniej nie zachęca do paradowania po ulicach :) Zapomniałem - mam dawkę 40 mg, w pierwszym miesiącu miałem 30 mg. Kuracja na 6-7 miesięcy, dermatolog spekuluje, że pod koniec września będzie znaczna poprawa. Mam nadzieję, że do końca sierpnia już coś się zadzieje, bo czytam, że niektórzy mają już poprawę po dwóch miesiącach. Pozdrawiam i powodzenia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mija czwarty miesiąc od zakończenia kuracji Axotretem, moja cera nigdy nie była w tak wspaniałym stanie. Pierwsze problemy z trądzikiem pojawiły się już w podstawówce, w szkole średniej, szczególnie w klasie maturalnej moja cera była w opłakanym stanie. Nie miałam typowego trądziku młodzieńczego czy guzkowatego (czerwone, bolesne, ropne krosty, cera bardzo tłusta, bardzo rozszerzone pory), moja twarz pokryta była zaskórnikami, które czasem przekształcały się w krosty, miała bardzo nierówną powierzchnię. Zanim moja dermatolog zdecydowała się na przepisanie Axotretu, wcześniej przyjmowałam inny antybiotyk z grupy tetracyklin, który jedynie dodatkowo pogorszył stan mojej cery i niesamowicie ją podrażnił. W październiku 2014, kiedy lato całkowicie dobiegło końca, rozpoczęłam kurację Axotretem. Przyjmowałam różne dawki. W grudniu nastąpił spory ropny wysyp na policzkach, trwało to dobry miesiąc. Pod koniec marca, śmiało mogę powiedzieć, że moja cera była już idealna - gładka, pory zmniejszone, żadnej nawet najmniejszej krostki/wągra/zaskórnika. Kurację zakończyłam na początku maja br., i naprawdę; codziennie, patrząc w lustro, nie mogę uwierzyć, że moja cera jest w tak świetnej kondycji, myślę, że zrozumieją to tylko Ci, którzy z trądzikiem zmagają/zmagali się przez długi czas. Skutki uboczne jakie zaobserwowałam podczas przyjmowania Axotretu to: suchość ust i skóry wokół ust, suchość oczu, rzadko senność, podwyższony poziom cholesterolu, dwa razy zdarzyły mi się duszności. Z początku bardzo bałam się kuracji Axotretem, po przeczytaniu ulotki byłam przerażona, pamiętajcie, że każdy organizm jest inny, mój na szczęście w porównaniu z innymi zareagował bardzo dobrze. Jeśli macie jakiekolwiek dodatkowe pytania związane z przyjmowaniem Axotretu (używane kosmetyki, pielęgnacja, styl życia etc.), chętnie odpowiem i pomogę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88agentka
Hey :) Przeszłam lecenie axotretem. Bywało różnie, ale to co najgorsze za mną. Pierwszych pozytywnych skutków można się spodziewać po 3 miesiącach, kuracja może trwać do roku ( ja brałam to 10 miesięcy). Z minusów to: suchość ust, krew z nosa (płynęła mi przez pierwsze dwa miesiące - potem ustało), suchość skóry na ramionach i nogach. Plus są takie, że nigdy nie miałam tak pięknych i lśniących włosów.Teraz patrzeć w lustro mogę spokojnie patrzeć na swoją twarz, a z trądzikiem zmagałam się już od podstawówki. Każdy kto zastanawia się nam podjęciem leczenia tym lekiem, głęboko polecam bo naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwerka96
Heej :) Jestem po 10 miesiącach leczenia Axotretem (od listopada 2014) i zostały mi tylko blizny do wyleczenia, żadnych krost i żadnych ropnych pryszczy! Nareszcie! :D Walczyłam z tym od podstawówki wszelkimi maściami, preparatami z apteki czy antybiotykami, nawet nie pamiętam nazw, one tylko zazwyczaj pogarszały sprawę albo działały do odstawienia. Dermatologów też często zmieniałam, zazwyczaj bywało tak, że co miesiąc miałam przepisywany inny preparat. Stosowałam antybiotyk Tetralysal, który doprowadził moją twarz do strasznego stanu. Skóra była wysuszona, żadne nawilżające kremy sobie z nią nie radziły, pryszczy było więcej. Miałam już dość, próbowałam czegoś na własną rękę domowymi sposobami wyszukanymi w internecie, ale kiepskie efekty. Moja twarz wyglądała tragicznie, pryszcz na pryszczu, czerwone plamy, łuszczyła się skóra strasznie itp. to wszystko oczywiście się przekładało na psychikę: byłam bezsilna, niska samoocena, brak pewności siebie,wolałam siedzieć w domu niż wyjść ze znajomymi... Aż pewnego dnia dostałam namiary na cudowną Panią Dermatolog, która zaproponowała mi kuracje Axotretem, oczywiście wcześniej przedstawiła mi szczegóły, skutki itd. Nie byłam jakoś szczególnie do tego przekonana, bo dużo czytałam na ten temat i bałam się tak jak niektórzy z was. Zgodziłam się na leczenie bo tak naprawdę nie miałam nic do stracenia. Razem z receptą dostałam listę kremów nawilżających do twarzy, do ciała itd, (polecam krem przywracający nawilżenie do twarzy z firmy Ivostin,seria purritin i inne kosmetyki z tej firmy). Oczywiście początki kuracji były najgorsze: nasilenie się trądziku, krew z nosa regularnie, bóle głowy, wargi przesuszone (pomadka z nivea i już po problemie), nawet miałam przez chwile problemy ze wzrokiem. Mimo to opłacało się, dziś moja twarz wygląda dużo lepiej. Dlatego polecam, warto jakoś przebrnąć przez te skutki uboczne z zaciśniętymi zębami, żeby pozbyć się tego. Mam nadzieję, że ta moja krótka historia kogoś przekona do leczenia trądziku Axotretem, bo naprawdę warto spróbować. Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×