Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość witam witam wreszcie cos sie
dzięki:) poszukam w sklepie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
Są gotowe dr oetker i gellwe zdaje się:) a krem... ka chyba zrobiłabym smietankowy, leciutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no własnie z tym kremem
to był problem ,dziękuję Czarnuszko za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej koleeda koleeda
wiecie skąd mozna sciągnąc kolędy ale całe płyty ,nie pojedyncze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak sie robiii ??????
JAK SIE ROBI GWIAZDKI Z PAPIERU ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gargmellita
pewnie gdzieś z sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumo do Ciebie
trudno sie robi takie aniołki ? podaj mi przepis na masę solną ? masz szablony do aniołkow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masa sollna
MASA SOLNA SKŁADNIKI 2 kg mąki pszennej 1kg drobniutkiej soli kuchennej 20 łyżek kleju do tapet 3/4 litra wody o temperaturze pokojowej Z powyższych składników, dokładnie mieszając wyrabiamy masę solną: Najpierw należy wymieszać mąkę, sól i klej do tapet, do tego po trochu dodać wodę i cały czas mieszać, aby nie powstały grudki. Wygniata się masę solną ok. 15-20 min, aż do nabrania jednolitej, gładkiej i elastycznej gęstości. Po skończeniu wygniatania należy włożyć masę do folii i zabezpieczyć przed dostępem powietrza. Masa powinna być w jednym kawałku, aby nie wyschła. Należy umieścić ją w suchym i chłodnym miejscu przynajmiej na 2 godz. Masę, którą nie wykorzystamy możemy przechowywać do ok. 2 tyg. Po zrobieniu figurki z masy należy ją suszyć w piekarniku w temperaturze od 70 do 80 stopni ok. 10-12 godz. . W trakcie suszenia, aby figurka równomiernie wyschła, należy ją obracać co około 1 godzinę. Jeżeli nie mamy tyle czasu na pilnowanie piekarnika, można przerwać suszenie i dokończyć później, ale należy dopilnować liczbę 10-12 godzin. W celu nabrania złocistej barwy można figurkę trochę "podpiec", rozpoczynając od temperatury 80 stopni (przez godzinę), a następnie zwiększając temperaturę do 180 stopni przez następne pół godziny. Figurkę z masy solnej gdy wystygnie malujemy lakierem bezbarwnym. najlepiej bezwonnym akrylowym. Wskazówki podczas pracy z masą solną: - Zlepiamy poszczególne elementy np. listki i gałązki kwiatka zwilżając miejsca sklejane wodą. - Podczas wyrabiania i formowania masy, np. gdy wałkujemy lub wycinamy różne kształty najlepiej jest miesjce na którym pracujemy, np. stół lub deskę wyłożyć folią aluminiową. - Masę solną można barwić: naturalnie poprzez dodanie np. kakao, różnych przypraw, kawy, papryki itd., albo przez dodanie do masy farb olejnych, akrylowych, a nawet zwykłych plakatówek (uwaga, plakatówki mogą być nietrwałe). Co prawda po wyschnięciu masy kolory blakną i zmieniają odcień, ale można je ponownie pomalować farbami. Można także pomalować masę dopiero po wysuszeniu, a suszyć w naturalnym kolorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękóweczki za masę
i instrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka 87
Szukam sprawdzonego przepisu na...sernik. Od kilku lat wypróbowuję różne pomysły i przepisy, ale wciąż szukam tego jedynego smaku. Podzieli się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sprawie sernika nie pomogę, bo nigdy go nie robię- nie lubię sernika ;/ ja jak na razie widziałam tylko 2 reklamy świąteczne. a ozdób jako takich nie robię:) nie umiem 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cecile
Moja mama robi pychota sernik, wiec jak tylko go znajdę to na pewno napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za offtop, ale czy komuś też znikają posty tak mniej więcej od wczoraj? 3x pisałam i żadnego mojego posta nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć Zosiu
Zosiu od pewnego czasu ktoś kasuje posty -bez ładu i składu -nic na to nie poradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcia tych witraży:) Bo właśnie będe robiła witraże i chciałabym zobaczyć jak się za to zabrać a widziałam że ktoś pisał tu o robieniu witraży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Te posty usuwają przeciwnicy tego pięknęgo czasu jakim jest Boże Narodzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Aha:D Zostało jeszcze 39 dni :) a jeszcze nie dawno było 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cecile dasz przepis na
sernik mamy ? prosimy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik 1 kg sera 1 kostka margaryny 1 szklanka cukru pudru 6 jajek cukier waniliowy olejek zapachowy 2 lyzeczki proszku do pieczenia 2 budynie waniliowe Cukier i margaryne utrzec .Dodawac stopniowo :zoltka+ser+proszek do pieczenia+olejek zapachowy+cukier waniliowy+budynie Z bialek ubic piane i dodac stopniowo do masy mieszajac lyzka Sernik wylac do wysmarowanej tluszczem i obsypanej bulka tarta formy.Piec ok 40-60 min w temp 180 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik Wiedenski 1 kg sera 2 czubate lyzki maki ziemniaczanej 2 szklanki cukru 150 g.masla 8 jajek bakalie i przyprawy: wanilia, rodzynki... Ser mielimy.Ucieramy zoltka z cukrem.Dodajemy do sera ciagle ucierajac: roztopione i schlodzone maslo,dosypujemy make ziemniaczana ,cukier waniliowy i bakalie( rodzynki wczesniej pluczemy i osuszamy) Do dobrze wymieszanej masy dodajemy ubita na sztywno piane z bialek i delikatnie mieszamy. Forme smarujemy maslem i posypujemy bulka tarta. Nakladamy mase serowa,smarujemy po wierzchu bialkiem i wkladamy do nagrzanego piekarnika.Pieczemy w temperaturze 170 st ok 80 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik na kruchym spodzie 2 szklanki maki 10 dag.margaryny 1 jajko 4 lyzki cukru 3 lyzki smietany 1 lyzeczka proszku do pieczenia Z powyzszych skladnikow zagniesc ciasto.Blaszke wysmarowac margaryna i posypac bulka tarta.Zagniecionym ciastem wylepic blaszke Masa serowa: 1 kg sera 2 cukry waniliowe 2 budynie smietankowe 1/2 szklanki oleju 3 szklanki mleka 2 jajka+4 zoltka 4 bialka 1 szklanka cukru 2 jajka +4 zoltka +cukier miksowac do bialosci dodawac po lyzce sera.Wlac mleko,wsypac budyn i dalej miksowac.Na koncu dodac olej .Wymieszac.Masa ma byc lejaca!!! Powstala mase serowa wylac na ciasto.Piec ok 60 min Po 60 min wyjac sernik .Ubic piane z 4 bialek .Wylozyc ja na sernik i posypac wiorkami.Piec jeszcze ok 15 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuleczko dzięki
Anuleczko ,swietne przepisy ,dziękuję .Jakbys cos jeszcze miała to proszę slicznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim ulubionym ciastem na swieta jest ORZECHOWIEC 3 szklanki maki 1/2 szklanki cukru 4 zoltka 4 bialka(po dwa osobno) 20 dag.margaryny (miekkiej) 1 plaska lyzeczka sody i proszku do pieczenia 1 lub 2 lyzki smietany 1 dzem sliwkowy 20 dag.orzechow Wszystko wymieszac i podzielic na 2 placki.Jeden placek polozyc na blache ,na to pol dzemu.Na dzem piane z 2 bialek(ubitych) i na wierzch 10 dag orzechow(rozgniecionych walkiem).Upiec w piekarniku ok.20-30 min w temp.170 st.Tak samo zrobic 2 placek Budy: 1 szklanka mleka 1/2 szkl. cukru pare kropel zapachu waniliowego 1/2 szkla mleka+lyzka maki ziemniaczanej+lyzka maki pszennej+1 zoltko(razem wymieszac zeby nie bylo grudek) 1 kostka margaryny Wszystkie skladniki zagotowac.Gdy ostygnie dodac miekka margaryne i rozmiksowac. Upieczony placek przelozyc budyniem i przykryc drugim plackiem Zamiast robic budyn mozna uzyc kremu karpatka (przygotowac wedlug przepisu na opakowaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosty jest .Nie mozna go zepsuc ,nie ma takiej mozliwosci.Latwiej jest dodac krem karpatka.To zalezy od gustu.Ja osobiscie czesciej dodaje karpatke niz robie sama budy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprobuję ten przepis
a krem karpatkowy jest pyyycha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejny dzien przyblizył
nas do Wigilii 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka 87
skasowali moja wczorajszą wypowiedź :( Ustawiłam sobie tapetę świąteczną w laptoku (kominek z łańcuchem mieniącym się od światełek). A w komórce ustawiłam sobie muzykę na czekanie "let it snow"- chociaż do śniegu to jeszcze sporo czasu podobno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×