Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zośka1209

BOŻE NARODZENIE 2010

Polecane posty

Gość czarnuszka87
uwielbiam pomarańcze nabijane goździkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnnnnnnaaaaaaaaaa
mozecie mi poradzic jakie drzewko wybrac mam w piwnicy sztuczna choinke ze wzgledu na moja 2latke ale ona jest wszystkiego ciekawa i boje sie ze jak kupie zywa to moze zjesc te igly z choinki a wiadomo przed swietami ni9estety nie mam az tyle czasu dla niej i nie wiem czu jej upilnuje prosze poradzcie mi jak bylo z waszymi pociechami. ja wydaje dla malej 250 dla mamy z 60 a dla meza nic bo sobie nie zasluzyl :) jak bedzie ciepla noc ja tez pojde na pasterke tylko ze niestety malutka musze brac bo nie mam jej z kim zostawic. wiec musi byc do -10:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasterak- obowiazkowo. W zeszlym roku otworzyli kaplice jakies 15min. od mojego domu i poszlismy na pasterke tak cala rodzina- niezapomniane przezycie. Co do jedzenia igiel to nie spotkalam sie z tym zjawiskiem. Ubierz w Wigilie (do Wigilii nich stoi na balkonie) i tyle. Na prezenty przeznaczam premie swiateczna ale same prezenty mam juz wybrane bo nie chce kupowac na ostania chwile mimo iz kocham ten swiateczny nastroj w sklepach, snieg na Starym miescie, ubrany swiatecznie Nowy Swiat, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotujące beztalencie
5 MATIASÓW 5 DUŻYCH CEBUL PIEPRZ MUSZTARDA OLEJ OCET ŚLEDZIE MOCZYĆ W WODZIE OKOŁO 3 -3 I PÓŁ GODZINY W ZALEŻNOŚĆI CZY SĄ BARDZO SŁONE. GDY BĘDĄ DOBRE WYJĄĆ Z WODY, POSYPAĆ PIEPRZEM,POSMAROWAĆ DELIKATNIE MUSZTARDĄ (NAJLEPSZA JEST SAREPSKA) I POKROIĆ NA KAWAŁKI . PRZEŁOŻYŻ DO MISKI I SKROPIĆ OCTEM. CEBULE POKROIĆ W KOSTKĘ. PRZEKŁADAĆ DO MISKI W KTÓREJ BĘDZIE PODANE KŁADĄC WARSTWĘ ŚLEDZI I WARSTWĘ CEBULI . WSZYSTKO ZALAĆ OLEJEM . MOŻNA TEŻ PRZECHOWYWAĆ NAWET KILKA DNI WTEDY POLECAM WŁOŻYĆ W SŁOIKI ŻEBY CAŁA LODÓWKA NIE PRZESZŁA ZAPACHEM RYBY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotujące beztalencie
składniki: 500 g matiesów 1 łyżka musztardy francuskiej 4 liście laurowe po kilka ziarenek pieprzu i ziela angielskiego łyżka kaparów pół szklanki oliwy z oliwek pół szklanki białego wytrawnego wina Filety dokładnie wypłukać, osuszyć papierowym ręcznikiem. Przekroić wzdłuż na połowę. Każdy kawałek smarować musztardą, zwijać w rulonik i spinać wykałaczką. Układać warstwami w słoju, przekładając kaparami oraz liśćmi laurowymi, ziarnami ziela angielskiego i pieprzu. Do małego słoika wlać oliwę i wino, zakręcić i energicznie potrząsać, aby składniki się połączyły. Przygotowaną zalewę wlać do słoja ze śledziami. Szczelnie zakręcić i odstawić do lodówki na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znacie jakieś strony
gdzie można oglądać online filmy bez limitu? oczywiście świąteczne :) bo ta podana parę postów wyżej niestety po niecałej godzinie ogranicza dostęp, chyba że zapłacisz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znacie jakieś strony
może ktoś jednak wie :) podnoszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znacie jakieś strony
a od środy zapowiadają śnieg :D i mały minus na termometrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
Choinkę mamy zawsze zywą i ubieramy albo późnym wieczorem 23 grudnia, albo wczesnym rankiem w Wigilię. Co roku staramy się, by była "tematyczna"- najpiękniejsza zawsze ejst czerwono- złota. W tym roku postanowiłam, że wszystkie ozdoby znajdą swoje miejsce na choince, będzie na ludowo:). A widziałyście w Biedronce mikołajki, reniferki, aniołki i bałwanki do powieszenia i nia kijku po 3,49? Niektóre są słodziutkie, że nie mogę im się oprzeć. Chyba się na coś skuszę i wkomponuję w jemiołę, którą wieszam na wejsciu do salonu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Będzie fajnie :) oczekuje na ten śnieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rolmopsy na święta
Składniki 8 filetów śledziowych 1 duża cebula 1 czerwona papryka 0,5 szklanka octu jabłkowego 0,5 szklanki octu 1,5 szklanka oleju do dekoracji: 3 łyżki kwaśniej śmietany 30 % zielenina Filety ze śledzi namoczyłem w misce z zimną wodą przez około jednej godziny. Czerwoną paprykę i cebulę pokroiłem w paski, zblanszowałem wrzątkiem z octem jabłkowym i odcedziłem. Wymoczone filety ze śledzi odcedziłem, na każdym płacie ułożyłem plasterki cebuli i czerwonej papryki. Następnie zwinąłem w rulonik i spiąłem drewnianą wykałaczką i ułożyłem w słoiku. Rolmopsy zalałem octem i olejem i odstawiłem do lodówki na noc. Gotowe rolmopsy wyłożyłem na talerz i udekorowałem łyżką śmietany, zieleniną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sergdrgdrgrsd
Na tvshack.cc jest wiele filmow bez limitu, chociaz zdarzaja sie i z limitem. Tylko, ze trzeba znac angielski i angielski tytul filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompot z suszu
Składniki 15 dkg jabłek 5 dkg suszonych żurawin 10 dkg suszonych moreli 5 dkg suszonych gruszek 15 dkg suszonych śliwek 5 dkg suszonych fig 2 łyżki rodynek 40 dkg cukru 4 gożdziki 1 cytryna 1/2 laski cynamonu 1 łyżeczka płynnego miodu Opłukać jabłka ,żurawiny, morele, gruszki, śliwki i figi pod bieżącą wodą.Następnie przełożyć wraz z rodzynkami do dużego garnka i zalać około 4-5 litrami wrzątku.Odstawić na dobę. Po upływie wymaganego czasu z cukru oraz dwóch szklanek wody, w którj moczyły się owoce ugotować syrop .Dodać cynamon i gożdziki. Z połowy umytej cytryny wycisnać sok i odcedzić pestki ; drugą połowę obrać ze skórki. Skóre i sok z cytryny wymieszać z syropem oraz płynnym miodem. Doprowadzić do wrzenia. Zdjąć z ognia, przecedzić przez sitko i wlać do owoców. Wymieszać. Przykryć i odstawić na kolejną dobę. Gotowy kompot z suszu dobrze schłodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znacie jakieś strony
sergdrgdrgrsd dzieki :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjek włoczykija
a wiecie że nie ma w tym roku Kevina? na zadnej stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wreszcie święta bez kevina
:D nie cierpię tego smarkacza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby w tym roku moje wymarzone Święta? :classic_cool: Nie uwierzę póki nie zobaczą na własne oczy :classic_cool: Pewnie będzie na Sylwestra albo w Nowy Rok 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjek włoczykija
za tydzien, w tvn leci Kevin Sam w domu 4 (4!!!?) natomiast jesli chodzi o normalnego starego Kevina w domu i w NeW York- nie w tym roku na swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet nie mam TV , co dopiero polskiej ;( ale kevin 1 jest na YT w całości. ale chyba po angielsku Jestem z Was dumna, nie nadążam czytać tematu haha :D w ogóle wczoraj sie dowiedziałam że wśród moich znajomych nie jestem jedyną Świąteczną Świruską, mój przyjaciel się okazało też już ma choinkę w pokoju hahaha :D Portugalczyk. Nie wiem w sumie czy bym się tak cieszyła ze świąt jakbym śniegu nie miała ale ok :D właśnie robię swiąteczne porządki. Za 4 tygodnie już będę w domu! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA wypadałoby się zabrać za prezenty póki mam mało pracy na uczelni... W ogóle mam taki pomysł żeby najbliższej rodzinie powysyłać kartki świąteczne z płytką z nagranymi piosenkami świątecznymi które coś móią np. Chcę z Tobą Spędzić Święta - Majki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Szukałem ramówki na święta BN i nie znalazłem :P Święta bez Kevina to święta stracone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszka87
A będą Grizłoldy vel "Witaj Swięty Mikołaju"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Ktoś ma tą ramówkę na święta BN 2010?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulo Śląsk
Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryjek włoczykija
Właśnie słucham Let it snow :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnie tu
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×