Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

Eliose mysl teraz o tym co zyje, to lagodzi bol, skup sie na prostych rzeczach, by nie myslec za duzo, mama meza napewno nie chcialaby Was widziec pograzonych w rozpaczy , znajdzcie w sobie sile dla Was i dla niej, by spokojnie przeszla na druga strone Monisia piszesz w Twoim wieku, kobieto uwierz jestes bardzo mlodziutka, jezeli masz dobra opieke zdrowotna to najwazniejsze My nie wiemy co sie ulokowalo, fajnie by bylo gdyby kitki, ale kierowce rajdowego tez bedziemy kochac, a i tatus przy okazji bedzie mial wieksza frajde kupujac zabawki. W nocy wybudza mnie bol krzyza, nie wiem czy to nacisk na nerw czy miednica sie rozrasta, macie takie cos? Brzuch mi wywalilo mega, jakby to byl koniec 5 a nie poczatek 4 miesiaca. Pomimo, ze przytylam 1,5 kg. Przegladam wozki, jest tego cala masa, nie wiem czy kombi, czy gondolka a potem spacerowka, lzejszy czy bardziej masywny. O czym Wy myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kuzynka wczoraj urodziła synka :) waży 3150 i ma 53 cm i jest strasznie kudłaty :) P.S ja jak na razie nie myślę jeszcze o żadnych wózkach, łóżeczkach, ciuszkach. Za to ciągle myślę czy z Groszkiem jest wszystko OK i czy się dobrze rozwija... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja dzis zaczynam brac witaminki. Kupiłam elevit w aptece, lekarz radzil abym brałam co drugi lub trzeci dzien bo od witamin dla kobiet w ciazy sie tyje, zaczne brac co drugi dzien a pozniej sie zobaczy. Ja wyniki mam wzorowe wiec chyba bedzie oki. Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny. Chciałam podziękować Wam wszystkim i każdej z osobna za słowa otuchy. Trzeba przetrwać ten czas - nic na to się nie poradzi.. Na pewno wiele Waszych słów pomogło mi. Dziękuję. Kwoka - myślisz o tym jaki wózek kupić - czy bardziej masywny, czy lżejszy, czy gondolkę czy kombi. Jeśli chodzi o wagę to mogę śmiało powiedzieć, że te ciężkie wózki to w pewnym sensie utrapienie. Jeśli mieszkasz w bloku bez windy a mieszkasz na np. 3 piętrze, będzie dla Ciebie problemem znoszenie i wnoszenie takiego ciężkiego wózka. Mój brat i jego żona mają właśnie taką "kobyłę'' mieszkali wcześniej na 2 piętrze i powiedzieli, że na przyszłość na pewno sprawią sobie lżejszy wózek. Co do bólu krzyża - ja go nie mam, ale od samego początku mam ostrą rwę kulszową która jest spowodowana naciskiem przez wysuwający się krąg. Mam 22 lata a już przeszłam 2 dyskopatie kręgosłupa i teraz znów chyba 3 w drodze. Jeśli chodzi o Twój ból krzyża, może postaraj się częściej ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Nowe Kolezanki........ i Hejka dla wszystkich... Kwoka ja juz wybralam wozek 3 w 1. U mnie tutaj ma najlepsze opinie, wiec bede go sprowadzac z polski. Juz napisalam do firmy gdzie sa pordukowane i bez problemu mi wysla pod sam nos, wiec bardzo sie ciesze bo i przesylka kosztuje tylko 180 zl . wiec dla mnie to super cena... Czekam tylko na usg kogo tam w brzuszku nosze i pierwsze co to zamawiam wozek... Wybralam sobie z firmy Tako JumperX,kolory sa przerozne i ciezko cos fajnego wybrac,ale ja chyba kupe poprostu bialo czarny bo najpraktyczniejszy.... Mozna je znalesc na Allegro lub Skapiec. Jezdzilam tym wozkiem tutaj i naprawde jestem nim zachwycona.Tak wiec pierwsza rzecza jaka kupie bedzie Wozek.... Ogolnie wszystko ok, czuje sie bardzo dobrze.... jedynie coraz wiecej pije i kurcze brzuchol juz tez widac...ale co tam... byle do wiosny i juz wszyscy zobacze he heee... Eliose trzymaj sie kochana... Pozdrawiam i do uslyszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Jestem już po wizycie u lekarza, bąbelek rozwija się prawidłowo , rośnie jak na drożdżach ma już ponad 11cm i jest dużym CHŁOPCEM :D moja kobieca intuicja zawiodła bo byłam pewna że to dziewczynka, ale mąż jak widział na usg siusiaka to...tej radości nie da się opisać haha Tak jak już pisałam jest już duży i termin porodu znowu przesunął się do przodu. Miałam ostatnio termin na 8 lipca teraz jest już na 30 czerwca. Mam nadzieję że chociaż mogę u Was zostać bo w jakiś tam sposób się z wami zżyłam:) Zresztą zawsze można urodzić 2 tyg do przodu lub do tyłu:) Według okresu jestem w 15tyg i 3 dniu ( tak jak na suwaczku) według lekarza 16 tydzień zaś według usg 16 tydz. i 6 dzień... Co do wózka, łóżeczka lub innych akcesorii dziecięcych to my jeszcze nie planujemy takich zakupów. Myślę że ok 6 lub 7 miesiąca zaczniemy, teraz to na razie oglądamy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slyszalam, ze tako to podroba x-landera, mysle o x-lander xq, zalezy mi , by spacerowka byla dwustronna, chce aby mogla caly czas patrzec na malucha, a gdy mu sie znudzi,miec opcje przestawienia. Nie wiem tylko jak wielkosc gondolki, jakby nie bylo dziecko mogloby do morca w niej jezdzic, no chyba, ze koniecznie bedzie chcialo siedziec. Ja raczej rozkladam zakupy, nie chce potem latac na ostatnia chwile i wydac jednorazowo majatek, powoli mysle co i jak. Co do ruszania sie nie ma to zadnego wplywu, ruszam sie i to sporo 3x w tyg base, joga, gimnastyka, podejrzewam, ze to powolne rozciaganie sie stawow, moze przejdzie na dniach. Mam nadzieje ze za 2 tyg bede wiedziec dz czy chl Ciekawe z tymi wit , myslalam, ze powinno sie brac codziennie, zwlaszcza te z kw. foliowym, dlaczego sie od nich tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie słyszałam, żeby od tych tabletek się tyło. Albo może inaczej. Ja chudnę :( ale mam nadzieje, że to przejdzie za jakiś czas. Chyba dużo stresów się na to złożyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, moj lekarz mi tak powiedział ze od wszystkich witamin sie tyje, no to pewnie kazdy organizm kobiety reaguje inaczej. Ufam mojemu gink. wiec bede brała co drugi dzien. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja slyszalam, ze mozna sobie dac spokoj od 2 trymestru, a kwas foliowy jest wrecz niewskazany, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny kwas foljowy bierze sie tylko do 12 tyg,ciazy, Tak wiec potem najlepiej zapytac sie lekarza jakie nastepne witaminy przymowac.... Ja wlasnie zaprzestalam brac kf i teraz biore Femibion2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata Gratulacje, pierwsza sie dowiedzialas co nosisz w brzuszku... Mamay pierwszego chlopczyka w druzynie lipcowek...... Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Widzę że pierwsza osoba zna płeć dzidziusia super fajnie już wiedzieć bo zawsze gdzieś korci aby coś kupić. Powiedz mi czy twoj lekarz ma dobre usg? bo ja bede na wizycie jak bede w 15 tyg i sie zastanawiam czy tez cos zobacze ale watpie bo moj lekarz ma kiepski sprzet:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata ale super że już znasz płeć maleństwa:) mam nadzieje że ja też już niedługo się dowiem. o dziwo czuje się świetnie zupełnie nie odczuwam tego że jestem w ciąży. Wieczorami mój brzuszek nabiera ogromnych rozmiarów a rano znów wygląda niepozornie. co do wózka to moim marzeniem był od początku Coneco Barracuda ale jak ostatnio zobaczyłam go w sklepie to nie przypadł mi do gustu. Mam już upatrzony inny i jak na razie szukam różnych opinii doświadczonych matek które piszą co warto a co nie warto kupić. ale już za wszystkim się rozglądamy i porównujemy ceny. u mnie dziś spadł śnieg :( a już się cieszyłam że to już prawie wiosna :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monissia8002
... Jak ja sie nie moge doczekac do 7 marca bedzie to juz 20 tydzien i dowiem sie czy chlopak czy dziewczynka. Tak juz bym chciala chodzic po sklepach i kupowac ciuszki dla malenstwa, wiedziec ,ze to naprawde sie dzieje he heeee..... Dzidzia rosnie i rosnie a czas teraz zwolnil przez ta cholerna zime..... Lece z pieskiem na spacerek, trzeba sie ruszyc.... Buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipiec 2011
Cześć Dziewczyny chciałabym do Was dołączyć termin mama na 25-27 lipiec :))) mam kilka pytań czy odczuwacie już jakieś ruchy Waszych dzidziusiów ??? bo ja jeszcze nie... i czy któras ma podobny termin do mojego ??? i może mi napisać który według jej jest tydzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Lipiec ja mam na 30 lipca termin i jestem w 12 tyg.i 4 dni... Ruchow dziecka nie czuc tak wczesnie, co prawda juz sie obraca i robi fikolki,ale nie sa odczuwalne dla mamusi... Pozadnie poczujemy kopniaki w 20 tyg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipiec2011
Dzieki monisia :))) ja strasznie wszystko przezywam mimo tego , że to moja druga ciąża mam dwuletnią córeczkę :) w zeszłym tygodniu skończyłam brać antybiotyk Augumentin, miałam straszną gorączkę i kaszel ale jak byłam na usg w największym stadium choroby to z dzidziusiem nic złego się nie działo:) w przyszłym tyg mam kolejna wizytę i nie wiem dlaczego ale strasznie się boję , że coś może być nie tak :( dzisiaj w nocy nie mogłam spać bo trzymałam rękę na brzuchu i czekałam aż poczuje jakiegoś kopniaka... wiem pomysśicie sobie- wariatka ale ja już taka jestem.... zapomnialam zapytać czy moge do Was dołaczyc Drogie Lipcówki ?:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazda z nas sie denerwuje przed kazda wizyta i kazda z nas nachetniej by miala co tydzien usg, zeby zobaczyc czy z babelkiem wszystko ok.... Oczekiwanie tygodnia za tygodniem tez nas stresuje bo chcemy ,zeby byla juz wiosna ,lato i w koncu rozwiazanie.... Kladzenie reki na brzuchu to juz nawyk kazdej ciezarnej mimo tego, ze faktycznie tych ruchow jeszcze nie czuc he heee..... Ale Ty masz kochana z gorki bo wiesz jak ciaza przebiega i jak wyglada porod. Nas to dopiero czeka doswiadczenie na cale zycie....oj bedzie sie dziac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję , że z czasem uda mi się opowiedzieć Wam mój pierwszy poród :)))) napisze tylko , że o bólu zapominasz w momencie kiedy kładą Ci maleństwo na brzuchu to jeden najcudowniejszych momentów w zyciu każdej kobiety -matki ( takie jest moje zdanie)...mój mały szkrab teraz śpi dlatego mam chwile żeby z popisać troszke ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia_k26 ma dobry sprzęt na usg widać idealnie siusiaka i dał nam 100% pewności, oczywiście wszystko mam uwiecznione na zdjęciu:) Moja znajoma u tego gin wiedziała w 13 tyg. ciąży że to chłopak, mój bąbelek w 13 t.c. skrzyżował nózki może i już wtedy bym wiedziała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh ja to najbardziej sie boje porodu, na sama mysl sie denerwuje..... Teraz jak spie w nocy to strasznie sie kontroluje ,zeby nie spac na brzuchu,ale mi to nie wychodzi ... Kurcze inaczej nie zasne i ciagle mysle ,ze dziecko przygniatam, a przeciez one jest jeszcze takie malutkie ,ze na pewno mu jeszcze nie szkodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipiec2011 podobno przy drugiej ciąży szybciej czuje się pierwszego kopniaka:) ja się już nie mogę doczekać kiedy to poczuję, a przed każdą wizytą do lekarza tak mocno się denerwuję czy wszystko z maleństwem jest w porządku i jak na razie( i mam nadzieję że już tak zostanie) z gabinetu wychodzę z uśmiechem od ucha do ucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia ja też często na brzuchu się budzę... będzie czas żeby się przestawić ... wiem tylko, że nie powinno się na plecach ale to już w starszej ciąży spać... Dziewczyny czy któraś z Was zazywa duphaston??? jakie witaminy wybrałyście ja elevit, w pierwszej ciązy też brałam i córą urodzila się ponad 4 kg :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna spac na plecach?? Ja wlasnie teraz sie ucze spac na plecach.... Jak spie na boczku to tez nie dobrze, bo mam psa i on lubi sie zwijac w kolke kolo mojego brzucha i potem to bedzie nie dobre rozwiazanie bo jak dzidzia zacznie czuc ciepelko to sie przyzwyczai do dotyku, Tak wiec teraz mojego Fifka gonie i probuje spac na plecach... JA DO 12 tyg, bralam kwas f. i magnez, a teraz tylko femibion2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W okresie ciąży nie zaleca się spania na plecach, gdyż może to powodować niedotlenienie u płodu(ponieważ uciśnięte są wówczas duże naczynia krwionośne, które zaopatrują w tlen). Dodam , że chodzi o okres kiedy dzidzius jest już dośc duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej to na lewym boku, ze wzgledu na tzw dobry przeplyw krwi do pepowiny, ale spij tu pare miesiecy na jednym boku, skrzywienia kregoslupa mozna sie nabawic. Niewazne pierwszy czy kolejny porod , kazdy jest inny, niepowtarzalny i nieprzewidzialny, wazne aby dzidzius wyszedl z brzuszka caly i zdrowy. Co do wozka zdecydowalam sie na x-lander xa ocean, ale z zakupem poczekam do maja. Troche to kosztuje, ale jest dwustronna gondolka, spacerowka, fotelik samochodowy i inne akcesoria. Stan na dzis +1,8kg [url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/5b0d3da990.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta widzę że każda z nas ma ten strach którego nie można sie pozbyć:) U mnie on jest nawet podwojny bo pierwszą ciążę straciłam w 10 tyg. więc każdego dnia boje się ale staram się być opanowana i myśleć pozytywnie. Ja żadnych witamin narazie nie biorę oprócz kwasu foliowego. Choć ostanio sie trochę przestraszyłam bo podobno powinno sie go brac tylko do 11 tyg a mi lekarz na ostaniej wizycie przesiał dalej więc sama nie wiem. dobrze że wizyta est we wtorek to się zapytam. Zastanawiam się czy brać jakieś inne witaminy lekarz mi o tym nie wspominał. lipiec2011: ja brałam duphaston na podtrzymanie ciąży bo krwawiłam jak wyżej napisałam nie udało się i w czerwcu miałam zabieg:( A dlaczego pytasz? Ja narazie na dzien dzisiejszy nic nie przytyłam ale to dlatego że nie jem duzo bo mnie meczą mdlosci. Dziewczyny powiedzcie mi czy mieliscie problemy z zolodkiem. Jak rano wstae to od razu czuje ból zoladka i musze do kibelka, w dzien tez mi sie to zdaża:/ Czy powinnam się niepokoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×