Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

Gość 1991-szczęśliwa
Asiula...gorączki nie odczytuj tak jak przed ciążą..ponieważ kobieta w ciąży ma podwyższoną temperaturę, i temperatura która jest prawidłowa dla kobiet w ciaży jest 37-37,3.. no ale Ty masz podwyzszoną jak najbardziej., więc wizyta u lekarza nie zzaszkodzi.... ..pozdrawiam...wracaj do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
Jeszcze nikogo nie ma?? Dzień dobry..:) Ja już dziś kończę 12tydzień, jutro zaczynam 13.:)..heh..czyli?..czwarty miesiąc czas zacząć.:) tak dziś myślę o pieluszkac jakie będe stosowac dl amojej dzidzi...nawet przez jakiś czas myślałam, ze moze spróbuję sie tetrą bawić..ale z tego raczej nic nie wyjdzie..;p a poza tym..naczytałam się ciekawych artykułów o pampersach"pampersach"..i innych markach...i z tego co sie naczytałam..to dada mają naprawdę dobrą opinię....:) jeszcze się zobaczy co się wybierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) ja dziś zaczynam 14 tydzień, w przyszły poniedziałek mam wizytę i mam nadzieję że będę mieć pierwsze usg:) chce już zobaczyć moje maleństwo. Zmieniły mi się zachcianki żywieniowe mam ochotę na słodkie ale to może być moja psychika bo marzy mi się córa :) Mama od początku wmawia mi że będzie chłopak i tak się zastanawiam że skoro ona ma już takie przeczucie to coś w tym może być :) Macie już jakieś imiona dla Waszych maluszków? Pozdrawiam trzymajcie się cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny zaczynamy 13 tydzien dzisiaj, eh jak ten czas leci... Kurcze w dzien czuje sie swietnie a w nocy spac nie moge i mam mdlosci nie mowiac o wizytach w tolacie co chwilke... Jutro jade do szpitala na badania , wiec nareszcie sie dowiem co sie dzieje, mam nadzieje,ze bedzie wszystko ok... w sobote bylam na imprezce i kurcze wszystkie kupele mnie glaskaly po brzuchu .. Czy Wy tez tak macie?? ....... Co do imion to jamam wybrane dla dziewczynki.Olivia lub NIcola, a chlopak Olivier.......... Tak wiec milego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe, ja jak przychodzę do pracy to wszystkie dziewczyny się na mnie rzucają i głaszczą po brzuchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja mam w środę wizytę u lekarza i z jednej strony nie mogę się już doczekać zaś z drugiej boję się że coś może być nie tak, przy każdej wizycie mam takie obawy...wy też tak macie? Imiona mamy już wybrane, dla dziewczynki Paulina lub Hania, dla chłopaka Paweł lub Michał:) Co do głaskania po brzuszku to głaszczą, dotykają:p ale jak moja siostra była w ciąży też jej brzuszek głaskałam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu sie napisalyscie, troche mnie nie bylo, bo nadal jestem niedzwiedz, byle do wiosny to moze sie dobudze :) Zaczal sie 14 tydzien, podobno to najlepszy okres, wymarzony drugi trymestr, no zobaczymy. Do badania zostalo 2 tyg, wiec moze lekarz juz powie co to u mnie zamieszkalo. Fajnie by bylo powoli juz rozplanowac wydatki, moze kupic pierwszy ciuszek. Mysle, ze nudnosci nie maja zadnego wplywu na inteligencje dziecka, tylko wiek i madrosc rodzicow i uwarunkowania genetyczne. Wazne zeby maluchy byly zdrowe, reszta bedziemy sie martwic pozniej. Co do pieluch ja stawiam tylko na Pampersy, wiem z doswiadczenia ze cala reszta niestety im nie dorownuje jakoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Mnie koleżanki nie klepią po brzuchu, bo nie jestem w pracy na co dzień więc nie mam z nimi kontaktu. Reszta z którą się czasem spotykam - owszem - głaszczą :) Jeśli chodzi o imiona to ja mam dla dziewczynki Lilianka a dla chłopczyka Wojtuś bądź Jakub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wika4321
Witajcie Dziewczyny! co prawda mam termin na początek sierpnia, ale jaka to różnica...jestem teraz w 11 tygodniu. Zastanawiam się, czy istnieją jakieś badania na szkodliwość usg we wczesnej ciąży? Ja takowych nie znalazłam. A kusi mnie, żeby pójść na usg w tym tygodniu i podejrzeć, czy wszystko jest ok. Jednak pierwszy trymestr jest dość stresujący...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, co do imienia to myslalam o Zosi lub Julce dla dziewczynki mam wiele mozliwosci. Jesli chodzi o chlopaka to brak pomyslu moze Wojtus lub Franek :) Ja chyba bede mniec synka ale pewnosc bede miała dopiero za dwa tygodnie na wizycie. Jesli chodzi o usg to ja mam za kazdym razem robione jak tylko jestem u ginka, czasem raz w miesiacu ale bywa tez ze co dwa tygodnie. Pieluszki to chyba pampersy wybiore, choc kusi mnie kupno w rossmanie pieluszek bebydrum sa tansze a kobiety tez bardzo je chwala. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja usg mam robione od samego początku ( kolekcjonuje zdjęcia mojej kruszynki:)) A pieluszki to wybiorę pampersy... Dziewczyny macie już jakieś przeczucie czy chłopczyk czy dziewczynka będzie??? Ja myślę że będę mieć dziewczynkę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) ja tez termin na lipiec:) wedlug owulacji to na 19 lipca a wg USG to 27 ale to roznie moze byc :) jak narazie w srode zaczyna sie 13 tydzien:) pozdrawiam wszystkie lipcowe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) byłam dzisiaj w ciuchlandzie kupić trochę ciuszków dla swojej kuzynki, bo za tydzień ma termin a nie ma jeszcze nic dla dziecka...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
heh.....Ja również mam zachcianki bardziej na słodkie niż na kwasne..wczkolwiek uwaga....przedwczoraj wieczorem zachciało mi się....kanapki z smalcem, skwarkami i smażoną cebulą(wiem ohyda, nigdy tego nie lubiłam...)..i na to ogórem kiszony.... ale to tylko na wieczór zjadłam aż 3 kromki z tym..w nocy wymiotowałam..i źle się czułam..juz na szczęście ego nie lubię... ogólnie ja prawie niczego nei lubię.... jedyne co mogę zjeśc z miłą chęcią to np. pierogi z serem z roztopionym masełkiem posypane cukrem..albo zamiast pierogów takich to pierogi leniwe...:P Co do niedoczekanej wizyty u lekarza....ja miałam wizytę zaplanowaną jakoś w grudniu..ale juz byłam tak zestresowana ..ze stwierdziłam ze n ie doczekam do tej wizyty..i zaczęłam symulować mojemu M ze mnie bardzo coś boli i na izbe przyjec muszę jechać...no i pojechaliśmy tam mnie przyjęli( w 7 tygodniu byłam wtedy)i lekarz mi zrobił sg, wszytko ok, i dziękuję..i po tygodniu miałam następną..;p A imiona to juz na pewno albo Magdalena albo Mikołaj..:) Co do wydatków, ja kupiłam czapeczkę śliczną ostatnio..;p a teraz z M będizemy robić remont po sesji w naszej małej kawalerce...i kupiliśmy już szafę, komodę, dziś biurko komputerowe małe,żeby mniej msc zajmowało..i tak powoli przygotowujemy się do zmian...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny :-) wczoraj dopadly mnie zaparcia ;/ i do dzis sie mecze ;/ ma ktoras z Was je? Koszmar.. co do imion to tak wstepnie dla chlopca Gabriel a dla dziewczynki Diana :-) choc co do Diany jeszcze nie jestem w 100% przekonana w przeciwienstwie do mojego chlopaka :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M wybrał Weronika ja dodam na drugie Laura a dla chłopaka będzie Bogdan a ja dodaję na drugie Michał (moja I wielka miłość...ale ciiiiii nikomu nie mówcie..:D ) nie mam jakiegoś takiego konkretnego przeczucia jak Wy czy będzie dziewczynka, czy chłopak...zawsze wydawało mi się, że rzadko kiedy moja intuicja mnie zawodzi, a teraz nie czuję NIC kompletnie. Chociaż gdzieś tam mi się błąka, że to będzie dziewczynka:) no, ale najważniejsze żeby urodziło się szczęśliwie i było zdrowe. tylko o tym teraz myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech.. Wczoraj na topiku lipiec od innej osoby zakladajacej taki topik przeczytalam, ze umarl dziewczynie tata.. Tak mi sie smutno zrobilo.. A dzis... Szkoda mi mowic jestesmy z mezem w totalnej rozsypce ;( moj ostatni wpis z dzis byl o 13:53... O 13:57 dowiedzialam sie ze zmarla mama mojego meza... Nie wiem, tak nagle, niespodziewanie.. To takie niesprawiedliwe.. I jak tu sie cieszyc z dzieciatka jak takie nieszczescie. Smierc to rzecz naturalna-kazdego z nas to spotka ale... no wlsanie.. Jak juz spotyka tak bliska nam osobe to jestesmy w totalnej rozsypce ;( Trzeba przezyc - tylko jak? Biedny moj maz, tak bardzo to przezywa, chce byc teraz przy nim ale nie moge przestac myslec o mamie ;( naszej kochanej mamie :( :( Co robic, jak zyc ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elise oj to przykre :( ale niestety mimo że tak bardzo byśmy chcieli to nic nie możemy na to poradzić.. bądź przy mężu bo napewno bardzo tego potrzebuje i to jest teraz dla niego ważne. z czasem się oswoi z tą myślą ale musisz mu w tym pomóc. wszystko będzie dobrze i czekajcie na dzieciątko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
Eliose... Każdego to spotyka i każdy o tym, i oczywiste jest to , że gdy dotyka to w sumie "nas samych' to uruchamia się automatyczna niesprawiedliwośc"... powiem Ci , że też przeżyłam śmierć, już dośc dawno..ale w ten sam sposób....osoba ani nie była chora, wszystko z nią było ok...i nagle wiadomość- zmarła...jest to szok przerażenie i niedowierzanie....Ale Ani TY ani Twój mąż nie jesteście sami bo macie siebie..i trzeba stanąć na nogi i podtrzymywac tą drugą osobę...i tzeba wdrążać powoli normalne codzienne życie też w domu...Zobaczysz że będzie dobrze... Spodziewacie się dziecka- i to jest szczęście ogromne... Tak ktoś ułożył ten świat, że ktoś sie rodzi, druga osoba umiera....i nikt tego nie zmieni.. więc na pytanie jak żyć...odpowiadam CI...w jak największym rozsądku i w normalnej atmosferze...udawać chociażby, że jest dobrze...bo gdy i Ty i Twój mąż zaczniecie się do siebie ne odzywać bo kazdy w swojej nostalgii...to was to od siebie tylko odsunie..:) trzymaj się i głowa do góry....wszystko w życiu ma jakiś sens...czasami (jaki to sens) dowiadjemy sie bardzo późno...ale jest..:) A powracając do topiku...ja dziś : „długość ciąży od miesiączki 85 dni 12 tygodni i 1 dni 3 miesięcy i 1 dni Do Narodzin: 195dni 27tygodni i 6 dni. 6 miesięcy, 3 tygodnie i 6 dni... Czyli czwarty miesiąc rozpoczęty...:) pozdrawiam wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliose bardzo mi przykro...wyrazy współczucia dla Ciebie i Męża... ciężko jest się pogodzić ze śmiercią bliskiej osoby, tym bardziej jeśli przychodzi niespodziewanie i nie można się do niej przygotować....:( "Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna." Emily Dickinson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliose Bardzo Mi przykro... Wyrazyw wspolczucia dla Ciebie i Meza , Trzymajcie sie Razem i wspierajcie w tak trudnej chwili jaka jest strata bliskiej osoby............. Zycie jest okrutneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj bylam w sziptalu na badaniach i dalej nic nie wiem... Znowu wszystko to samo, krew, mocz, cisnienie i takie tam.... Wszystkie wyniki mam ok ,wiec sam lekarz mowi ze to sama podswiadomosc ,ze jestem w ciazy mnie stresuje bo to omoje pierwsze dziecko i w wieku niestety poznym. Tak wiec co dwa tygdonie do poloznej, co dwa tyg, do szpitala oddawac mocz i krew i co 6 tygodni do szpitala na kontrole ogolna.Dostane liste co mam odrzucic z jadlospisu i jak najmniej stresu i duzo odpoczywac....Tak wiec jednym slowem chyba wszystko ok. Wiadomo ,ze te latanie bedzie mnie doprowadzac do szalu ,ale coz...Mamusia musi poswiecic sie dla dzidzi i latac chodzby codziennie byle by bylo wszystko ok..... Ogoleni czuje sie super.. dalej bez zadnych ciazowych objawow i 13 tydzien leci sobie raz dwa. Wlasnie gotuje zupe warzywna i ogarniam troche mieszkanko..................... Co do przeczucia jak plec to ja mysle ,ze siedzi u mnie w vrzuszku klon mojego meza, czyli chlopczyk,ale czemu ta uwazam nie mam pojecia he heeee, Okaze sie 7 marca bo mam usg.Mam nadzieje, ze babelek sie nie wypnie dupcia i pokaze co tam he heee... Pozdrawiam Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliose bardzo mi przykro:( Trzymaj się kochana... Jutro idę do lekarza i już o niczym innym nie potrafię myśleć, tak bardzo nie mogę się już doczekać zaś z drugiej strony jestem pełna obaw czy wszystko w porządku i czy maluszek rozwija się prawidłowo... Ach byle do jutra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi również bardzo przykro, wyrazy współczucia dla Ciebie i męża.. Życie jest bardzo kruche i okrutne, ale trzeba jakoś przez nie przejść. Najważniejsze, że Twój mąż ma Ciebie i razem jakoś przez to przejdziecie. Ja mam wizytę 2 lutego na której będę mieć moje pierwsze USG ach już nie mogę się doczekać :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka. Czytam was od jakiegoś czasu i postanowiłam się dołoczyć. Jestem w 14 tygodniu OM za tydzień mam wizyte u ginekologa kolejną. Jak narazie jestem na L4 i chyba będę do końca gdyż pierwszą ciąże poł roku temu straciłam, teraz jestm na tabletkach podczymujących ciąże, a pozatym mam mega mdlości zaczynaja się rano i trwają do wieczora. Są na tyle upierdliwe że czasami wymiekam:/ Co do przeczucia każdy mi mówi że będzie chłopka bo mnie tak męczą mdłości. My jakbyśmy mogli wybrać płeć dziecka to chcielibyśmy mieć dziewczynke, ale będzie co ma być ważne aby się tym razem udało. Imiona są już wybrane dla dziewczynki Zuzanna dla chłopczyka Filip:) W marcu wybieram się na Usg 3d więc pewnie wtedy okaże się czy chlopczyk czy dziewczynka. Elioze nie znam Cię ale również jest mi przykro, w tamtym tygodniu dowiedziałam się że mój chrzestny zmarł też nagle. To był szok i wielki płacz bo nic innego nie byłam wstanie robić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×