Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aja_wolę

od dziś zaczynamy!! starania na 2011!!!

Polecane posty

Gość rottana
Ania P----> wszystkiego najlepszego spełnienia marzeń i fasoleczki pod serduszkiem bez żadnych powikłań aż do rozwiązania!!!! może los obdarował cię meeeega prezentem;] kiderka----> ja mam 22tc. właśnie wiem że szybko;/ zastanawiam się czy powiedzieć o tym ginowi... w sumie czytałam o tym na necie i często tak jest. dzisiaj jest mój dzień:D:D:D nie moge się doczekać 16:P:P:P:D:D:D:d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P---wszyastkiego najlepszego i spełnienia wszystkich Twoich marzeń !! A co do bladej kreski to ja pierwszy test również robiłam kilka dni przed spodziewanym @ i wyszła bladziocha. Zrób jeszcze jeden najlepiej innej firmy i koniecznie daj nam szybko znać :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy robiłyście cytologie w ciąży??? Za tydzień idę na cytologię i mam obawy czy takie badanie jest bezpieczne w ciąży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania wszystkiego najlepszego ;* 3mam kciuki ;) Dzastolinatoja cytologia jest konieczna i bezpieczna ;) ginka pobiera tylko material do badan takim wacikiem,nic nie boli i nie szkodzi ;) tak wiec nie martw sie ;) u mnie dzisiaj 21tydzien :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P - Wszystkiego najlepszego Kochana, oby to była ta fasolka, która zostanie z Tobą na zawsze :) :) Po cichutku już Ci gratuluję :) :) Może zrób sobie bobo test niebieski np, bo jest strumieniowy i ma dużą czułość. No i powtórz za kilka dni :) I w terminie @ zrób betę, i jak będzie ok, to ja bym poleciała do gina, powiedziała co i jak, i że raz straciłam ciążę, to może da Ci coś na podtrzymanie :) I tym razem fasolka nigdzie sobie nie pójdzie :) Jestem dobrej myśli :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj 13 tyg. i 2 dni. :) Jak to w końcu jest, jestem teraz w trzynastym, czy czternastym tygodniu? Bo każdy (kalkulator i człowiek) mówi inaczej. Tzn tak 50/50 mniej-więcej. Jak wy liczycie. Mam uważać , że jestem w 13, czy w 14 tygodniu ciąży? :) Sorki, jeśli moje pytanie jest banalne i głupie, ale chciałabym w końcu wiedzieć, i nie żyć w nieświadomości ciągle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu P ja również życzę Tobie wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek. Aby pojawiła się fasoleczka i została z Tobą. I oczywiście spełnienia marzeń. I najlepiej zrób jak skrzatunio Ci radziła. Trzymam kciuki!!! Dziastolina ja miałam cytologię w ciąży i jak już któraś koleżanka powiedziała nie jest szkodliwa dla dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dzastolina :) Czyli 14 tydzień :D Mogę już się cieszyć II trymestrem, i w końcu powiedzieć większej ilości ludzi? :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P-----> zdrowka, szczescie, pomaranczy niech CI facet nago tańczy!!:)))) NO i ja tez juz bardzo chcialabym Ci gratulowac:)))))))ale troszke boje sie zapeszyc,chociaz mysle ze bedzie tak jak u mnie,słaba krecha a teraz...23 tydzien wg USG (bo u mnie termin z USG jest wiarygodny:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
Dziękuję Wam bardzo za życzenia:) jesteście kochane:) MoniaG fajnie by było jakby facet tak przedemna zatanczył:) skrzatunio,tak zrobię,ale dop w dniu @ najpierw test a potem do przychodni na bete.Boże jak ja się boję kolejnego rozczarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
skrzatunio 19go:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP- wszystkiego najlepszego !!!i mam wrażenie że dostałaś cudowny prezent...może dla bezpieczeństwa gin może ci przepisać duphaston lub luteinę na podtrzymanie ciaży dzastolina- cytologia jest bezpieczna i jak najbardziej wskazana także się nie martw skrzatunio ja dziś 13 tyg i 3 dni czyli jestem w 14 tygodniu..tak to liczę ;) troszkę mnie nie było bo mam kłopot..lekarz wysłał mnie na odczyn coombsa..robi się go głownie przy zagrożeniu konfliktem serologicznym a ja zgodnie z całą dostępną literaturą mam RH+ więc mi to nie grozi....a jednak..odczyn wyszedł dodatni..zrobiłam przeciwciała i wyszło że mam przeciwciała anty K (kell) wiec najprawdopodobniej mamy konflikt w układzie kell... w necie prawie nic nie ma na ten temat..dopiero znalazłam na stronach obijęzycznych..może być bardzo niebezpieczny i co najgorsze nie można go uniknąć zastrzykami jak tego Rh.... strasznie się boję... wizytę u gin mam dopiero 30.05 i nie mam pewnosci czy on coś wie na ten temat, bo to podobno dość rzadki konflikt...dlatego mam do was prośbę jeżeli będziecie na wizycie u swoich gin mogłybyscie zadać im poniższe pytania? dla mnie każda informacja jest bardzo cenna: 1. jak często zdarza się konflikt w układzie kell 2. jak czesto pojawiają sie problemy, kobieta 2 ciąza, ma juz przeciwciała anty K, jest K-, płód K+ 3.czy lekarz zna jakiegos specjalistę w tej dziedzinie bede bardzo wdzieczna za jakakolwiek pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - idę do nowego lekarza za tydzień - jak nie okaże się gburem i mrukiem, którego będę się bała zapytać o własne zdrowie to dowiem się co z tą Twoim konfliktem i inne rzeczy o które pytasz. A ja dowiedziałam się wczoraj nowe wieści o mojej siostrze ciotecznej (tej, która am w brzuszku dziecko z chorym sercem) nowych rzeczy. Niestety, nie fajnych :/ Dodam Wam tylko, że ze sobą nie rozmawiamy od jakiegoś czasu / skomplikowana sprawa/ i wszystko wiem od kogoś innego zawsze, nigdy od niej. Otóż dzieciątko nie dość, że ma niedomykające sie zastawki, to jeszcze zapycha mu się aorta, i krew ie jest dobrze pompowana :( W ciągu 24 h od porodu musi mieć operację na to serduszko. I ma tylko 30% szans na przeżycie tego wszystkiego ;( ;( Jestem wściekła na siostrę. Miałam tego nie pisać, bo to głupia i wstydliwa sprawa, ale już mam dosyć ciągłego zakłamywania rzeczywistości i ukrywania tego co ona robi przed innymi. Otóż Ona piła/pije alkohol - w ciąży również. Niestety, to ie była lampka szampana na sylwestra czy na świętowanie czegoś innego. Kiedyś była naprawdę w porządku, ale teraz jej nie poznaję. Ona nie ma sobie nic do zarzucenia oczywiście :| Tak mi szkoda tego dzieciątka - własna matka tak je krzywdzi, a ono takie bezbronne, nic nie winne, ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
skrzatunio,nie obraz się,ale co za wredna małpa z niej!!! to ty człowieku starasz się jak możesz,boisz o wszystko dosłownie,żeby tylko być w tej upragnionej ciąży,albo,żeby ją utrzymać jak już się uda,a taka świadomie niszczy życie ,które nosi w sobie.normalnie maaasakra jakaś:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
Boże Drogi,gdzie sprawiedliwość na tym świecie?? Jak tak mozna?Aż mi się płakać chcę,naprawdę:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu.. No i dlatego jestem na nią wściekła. Stara dupa już, za przeproszeniem, 36 lat ma a głupia, jakby miała 15 i wpadła. I nie obrażę się, bo sama mam ochotę tak jej nagadać... no ale się nie odzywamy. To okropnie niesprawiedliwe jest. Wiele kobiet stara sie i stara i nie może, a ona tak tego nie szanuje, że ma to szczęście być tak płodną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
==Ania P wszystkiego naj naj z okazji urodzinek:)Trzymam kciuki żeby za parę dni pokazała się grupa krecha:)jak będziesz robiła Bete to również możesz zrobić sobie progesteron od razu,to też pokaże lekarzowi ewentualnie czy nie masz go za mało i będzie wiedział czy wdrożyć hormony luteina czy duphaston właśnie,bo czasami właśnie jego niedobór prowadzi do najgorszego. ==kasia444 zaczęłam czytać o tym konflikcie i jestem w szoku,nie wiedziałam że coś takiego istnieje a okazuje się ja tez to mogę mieć:( Mam grupę 0rh+ a mój mąż ABrh+ co oznacza że dziecko może mieć A lub B i może wystąpić u nas konfliktu głównych grup.Znalazłam odp pewnego lekarza na forum: Konflikt serologiczny oznacza niezgodność grup krwi, czyli że organizm jednej osoby traktuje krew drugiej jako wroga i produkuje przeciwciała niszczące krwinki drugiej osoby. W Twoim przypadku doszło do konfliktu w zakresie grup głównych, to znaczy w układzie ABO.ss Układ ABO ma dwa antygeny, takie białka markery, są to antygen A i antygen B. Osoba z grupą krwi A ma antygen A, z grupą B ma B, z AB ma zarówno A jak i B, natomiast z grupą krwi O nie ma żadnego. Brak antygenu powoduje, po zetknięciu się z krwią innej grupy (np. po transfuzji lub kontakt krwi matki i płodu przez łożysko) organizm wytwarza przeciwciała przeciw obcym antygenom. I tak u osoby z grupą A powstaną przeciwciała anty-B, z grupą B przeciwciała anty-A , z grupą O będą to anty-A i anty-B, natomiast z grupą AB nie powstaną żadne. Tak więc w Twoim przypadku u Ciebie powstały przeciwciała anty-A, które w pewnej ilości przedostały się przez łożysko i zaczęły niszczyć krwinki Twego dziecka. Objawia się to przedwczesną żółtaczką u noworodka i anemią. Myślę, że hematolog wspomniał o tym, że wskazane by było, abyś nie zachodziła w ciążę przez okres około trzech lat. Ma to na celu wygaszenie Twego układu immunologicznego, zanikną przez ten czas przeciwciała. Zbyt wczesna następna ciąża może dać u następnego dziecka poważniejsze następstwa, ponieważ Twój organizm jest na razie „uzbrojony. Natomiast przeciwciała, które przedostały się do krwi Twojego dziecka zanikną i nie będą miały wpływu na dalszy jego rozwój. Kasia A wy jaką macie grupę krwi?Kurcze muszę zapytać lekarza a najgorzej że jestem w Irlandii a tu trochę inaczej traktuje się ciąże i nie robią takich badań :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hej dziewczynki. byłam wczoraj u gina. wizyta wypadła super. i moge sie pochwalić że na 99% jest dziewczynka!!!!! :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rottana - no to gratuluję :) :) Super :) Też już bym chciała wiedzieć.. a tu jeszcze tyyyle czasu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotana gratuluję super że dziewczynka,czyli tabelka się sprawdziła:)hi hi A w którym tygodniu jesteś w 13 tak jak jest na suwaczku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rattana ale gapa ze mnie zobaczyłam na suwaczek skrzatunio,coś mi sie pomieszało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia===powiem Ci szczerze,ze ja tez nigdy nie słyszałam o takim konflikcie, miejmy nadzieje ,ze wszystko będzie dobrze. skrzatunio--- straszne to co piszesz, ze tez takie egoistki mogą mieć dzieci ehhh .Tez znam dziewczynę co ma 2 dzieci i dziwi się bardzo czemu jej córka nie rośnie (ma prawie 4 lata i ok 90 cm) i nie wpadła na jakże "genialny" wniosek ze paliła papierochy w ciąży i to przez to ... serce pęka jak się człowiek dowiaduje o czymś takim i nie ma na to wpływu :( Ania --czekam z mega niecierpliwością na Twój drugi test. Gdy ja się dowiedziałam ze jestem w ciąży (kilka dnie przed terminem @) od razu na własna rękę bez konsultacji z lekarzem zaczęłam brać dufaston 2x1 (miałam zapasy), bo bardzo się bałam ze jednak dostane @ w terminie, a tak jak napisała któraś z Dziewczyn niedobór progesteronu jest odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Po kilku dniach gdy rozmawiałam z lekarzem powiedział, ze bardzo dobrze zrobiłam i mam brać ten lek do 16 a może i do 20 tygodnia ciąży. Aniu ja bym nie czekała na Twoim miejscu na termin , zrób drugi test jak będą 2 kreski( druga nawet mega jasna) leć na betę i do lekarza. Zapomniałabym jak robiłam te testy przed terminem @ nie były one z porannego moczu tylko w ciągu dnia. A betę miałam już wtedy ponad 60. Anula nie czekaj kochana, lepiej chuchać na zimne. Trzymam baaardzo mocno kciuki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
dzastolina zaraz robie test,trudno,że południe. wyskocze z pracy i kupie i zrobie. dzwonie do lekarza jak pozytywny wyjdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
satelite---> mi jutro pyknie 22tc. ale ten czas zasuwa... AniaP----> trzymam za ciebie kciuki. jesteśmy z tobą całym serduszkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
wyszła znów druga kreska i co teraz??? jade jutro do przychodni na bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:* :* :* Ania, pędź jutro na betę, a potem go gina szybko prywatnie! Bo z nfz to możesz czekać i czekać. Ja na wizytę ze 3 tygodnie już czekam.. Jak Twój będzie niedostępny, to poszłabym szybko do innego, a potem do swojego jak już będzie osiągalny i powiedziałbym mu co i jak ;) A aj, gapa, wsadziłam gdzieś karteczkę z wytycznymi ,jakie badania mam zrobić.. Miałam iść dzisiaj a tu pupa zbita, dziś przetrząsnę cały dom i schowek w samochodzie, żeby to znaleźć..Ja to zawsze, cholera.. Najpierw się czaiłam, żeby zrobić te badania ,a teraz? Nie wiem, jakie muszę zrobić. A na wizytę poniedziałkowa chcę iść z wynikami już :] Ja to kiedyś dziecko gdzieś zostawię jak się już urodzi.. :| W sensie z roztargnienia, ie ze porzucę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania P
staram się nie nakręcać,bo boję się masakrycznie. ale co będzie to będzie.nie wiem jak ja do jutra wytrzymam,a co dopiero do otrzymania wyników:( Jezu,ja się kiedyś wykończę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×