Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam małe pytanko do państwa

czy przy rozejściu się rodziców, zawsze ogtranicza się władzę jednego z nich

Polecane posty

Gość mam małe pytanko do państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjdfgj
nie zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raczej rzadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam małe pytanko do państwa
to nic nie rozumiem, prawnik na int. pisze coś innego że wybiera sie rodzica , który prawnie wykonuje władzę nad dzieckiem nie piszę o odebraniu prawa, ale o ograniczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość momentalnie....
ale dlaczego ograniczac władzę rodzicielską jednego z rodziców, skoro brak jest przesłanek ku temu? chyba, ze takowe są , a to co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma tego z automatu
ostatnio rozwiodłam się, w dodatku z winy męża, sąd nie ograniczył mu praw nie wnosiłam nawet o ograniczanie mu praw, chociaż prawniczka mówiła, że gdybym o to wnioskowała, to by pewnie tak zrobiono ale po co... w końcu to, że mężem okazał się beznadziejnym, nie znaczy, że nie może być dobrym ojcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele tak mysli
jak ty, brawo! wiekszosc bylych ogranicza, mam znajoma, ktora nawet nie wiedziala za bardzo czemu i sie pultala na rozprawie jak glupia i sad ograniczyl - a tatus stwierdzil, ze skoro i tak nie ma wplywu na dzieci to da jej wolna reke i sie wycofa i tyle wywojowala, dzieci ojca nie widzialy pare lat a ona sie ostatnio tesciowej pytala, czy nie wie czemu sie nie odzywa :o zenada poprostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacący
Pojęcie "władza rodzicielska" ma wydźwięk: 1. prawny (formalny), 2. praktyczny (faktyczny) 3. filozoficzny 4. biologiczny 5.............. Przedmówczynie i przedmówcy nie mają pojęcia o czym piszą i o co pytają. Jak roślinki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellamozarella
>prawnik na int. pisze coś innego że wybiera sie rodzica , który prawnie wykonuje władzę nad dzieckiem Chyba coś źle zrozumiałaś. wyznacza się tylko miejsce zamieszkania dziecka przy jednym z rodziców. Ale prawa rodzicielskie oboje mają zachowane,no chyba, że odbyła się osobna rozprawa w sprawie jakiegoś ograniczenia praw matce lub ojcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacący
Ser też nie wie... Spróbujmy inaczej. odpowiedz na pytanie: Co w/g ciebie znaczy zwrot: "ona sprawuje władzę rodzicielską nad Karolkiem" Wyjaśnij i uzasadnij swoje wyjaśnienia w kontekście: - prawnym - praktycznym Filozofia i biologia dla zdolniejszych :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jeśli rozwód bo rodzic
alkoholik bądź chory psych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość redfvxxx
bzdury autorze,ja jestem po rozwodzie,mamy władzę rodzicielską na równych prawach,sąd określił tylko miejsce zamieszkania dziecka przy matce,opieka jest po połowie ,ojciec ma zasądzone alimenty,decyzje mamy podejmować wszystkie wspólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
Nie zawsze sąd ogranicza, ale czasem stoi na stanowisku, że drugi rodzic z racji np. zamieszkania gdzie indziej powinien miec władzę ograniczoną do "ważnych dla dziecka decyzji". Problem w tym, że nigdzie nie jest określone, które decyzje są ważne, a które nie, więc ten zapis jest martwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie zawsze ogranicza władzę rodzicielską. Zależy czy są do tego przesłanki.Znalazłam w necie Byłeżony.pl one już tam wiedzą kiedy i za co.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuu la la
władzy sie nie ogranicza, chyba że sa przesłanki, sąd wybiera tylko rodzica który będzie sprawował opiekę nad dziećmi, jeśli opieke nad dzieckiem sąd powierzy matce to znaczy tylko tyle że dziecko zostaje przy matce, ale ojciec ma takie same prawa rodzicielskie, czyli podejmuje razem z matką wszystkie decyzje związane z wychowaniem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szejkszejkbejbe
jak tauś nie płaci pół roku alimentów wted są przesłanki ale jak juz nie interesuje sie przez 2 mce dzieckiem to nie ma/ szok/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wnosilam o ograniczenie wladzy ...on zalozyl sprawe rozwodowa...i napisal w pozwie ze przekazuje mi wladze rodzicielska ...zatem sam sie skazal na to ze sad mu ograniczyl prawa rodzicielskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×