Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Spokoj, spokoj , dziewczyny, ten skurcz to moze byc tylko taki mocniejszy skurcz Braxtona-Kicksa, czy jak go tam. Zebra, wybij z glowy sobie, ze wczesniaki rodza wczesniaki. Bylam wczesniakiem. 2200 wazylam, koloru fioletowego, mama mnie bala sie na rece brac, moje obie corki sa pieknie donoszone okolo 3500, pomimo, ze w ciazach wcale sie nie oszczedzalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, spokój to jest coś czego mi dzisiaj trzeba, tylko chwilowo nie wiem jak go osiągnąć. Coś czuję, że przemęczenie i nadmiar obowiązków doprowadził mnie do jakiegoś kryzysu. A biedna młoda na tym cierpi. Ale ta ciąża to jakaś cholerna niewiadoma z milionem zmiennych, przerasta mnie to aktualnie... Ela ja ważyłam 2100 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) A ja właśnie powoli zaczynam zasypiać w pracy za biurkiem. Dziś obudziłam się o 3:40 i to był koniec spania, zachciało mi się spać dwie godziny później, ale wówczas to już akurat musiałam wstawać do pracy. No ale cóż... byle do 15:00. Jedno co fajne, to to że przez te dwie godziny leżenia prawie większość czasu Dzidziuś brykał - lubię to :) Beatris, co do bólu brzucha to ekspertem nie jestem, jak to jest przy skurczach i skracającej się szyjce też nie wiem, bo u mnie nic takiego się nie dzieje i na ten moment wszystko jest ok, ale we wtorek gdy byłam u lekarza, to powiedział mi coś takiego, że jeśli teraz by mnie brzuch mocniej bolał, gdybym czuła ciągnięcie lub takie bóle jak przy okresie, to mam tego nie lekceważyć i od razu przyjść sprawdzić co się dzieje. Tak też nie wiem co Ci poradzić, bo nie wiem jak bardzo Cie to bolało, ale może lepiej dla pewności po prostu wcześniej niz umówiona wizyta iść i posprawdzać - będziesz przede wszystkim spokojniejsza. zebra, grunt to spokój. Dla pewności zadzwoń do lekarza i sie wypytaj jak to jest, ale nie warto się stresować na zapas. na pewno wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny naczytałam sie tego i tez mie zcazyna bolec brzuch, tak jak przy okresie :( nie wiem czy to chwilowe, czy nie? w sumie to od rana mnie bolał, razem z piersiami ale tearz czuje ze sie bol nasila i nie wiem juz co robic za bardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle z ciekawości sprawdziłam komu należą się ogromne podziękowania za założenie tak wspaniałego topiku:) Balbina DZIĘKUJEMY!!! ps. mój to mi wczoraj powiedział, że się uzależniłam:p i chyba trochę, albo nawet bardzo dużo w tym prawdy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508 - ja chodze siku normalnie wlasciwie jak przed ciaza, no moze raz czy dwa razy wiecej w ciagu dnia. w pewnym momencie wczesniej musialam w nocy raz wstawac ok 4-5 a potem zaraz po przebudzeniu a teraz mi minelo pewneidlatego ze macica sie nieco podniosla i chodze tylko zaraz jak sie obudze. wiem ze pozniej znow bedzie sie czesciej chodzic jakbedzie brzuch wiekszy, ale ja nie jestem tu miernikiem bo moj brzuch to bardzo malutenka pileczka pod plaszczem niewidoczna.. nadal mam w pepku 79 cm. teraz schizuje i czekam na ruchy malego, wtedy moze sie uspokoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj maz jest chyba szczesliwy ze ja jestem szczesliwa bo mma was :) spokojnie moze sobie ogladac filmy albo grac na pc a ja sie zjamuje konwersacja z wami :) ale dzisiaj ejstem jakas taka dziwna, nie wiem zrobiłabym cos... pojechała gdzies... mam ochote jechac do mamy ale ta odległosc na przystanek mnie przeraza :( jak mamisc pod górke taki kawał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ;-) Calla - ja mam połówkowe o 8:20 ;-) Dziecko moje o tej porze nie jest skore do badań na pewno co pokazało już niejednokrotnie na wizycie gdy lekarka chciała posłuchać tętna ;-) Co do feminatalu to ja na początku ciąży kupiłam właśnie to opakowanie 60 tabletkowe ale ostatnio w aptece już go nie było i dlatego wziełam już femibion dwutabletkowy bo jednotabletkowy jest do 12 tygodnia ciąży - tak jakoś mi tłumaczyła pani aptekarka. Generalnie DHA jest bardzo ważne w późniejszym okresie ciąży a ja za rybami nie przepadam więc muszę się suplementować ;-) Niestety z tego co się orientowałam wszystkie witaminy zawierające DHA są w podobnej cenie ;/ Freuline - u Ciebie nie całe 3 kg na plusie u mnie już 7 kg ;/ No ale cóż, najważniejsze, żeby z dzidziusiem było wszystko dobrze. Beatris - Może czujesz się po witaminach źle bo widocznie nie są Ci potrzebne. Mi zaleciła lekarka od początku ciąży i nie byłam ich w stanie łykać codziennie bo się źle czułam. Jak łykałam co drugi trzeci dzień było ok. Okazało się, że łykanie codziennie było zbędne bo morfologia wychodziła ok. Później po 12 tygodniach zaczęłam łykać już dzień w dzień i nie ma problemów. Ja bym na Twoim miejscu może spróbowała kupić inne witaminy. Moja bratowa wymiotowała po prenetalu, wymieniła na falvit i było ok. Zebra - wszystko będzie ok zobaczysz nie ma co się stresować za w czasu i podnosić sobie adrenalinę czytając zbyt dużo w internecie. ;-( Na południu beznadziejna pogoda. Pada śnieg i jest zimno. Nienawidzę ;-( Która oglądała wczoraj You Can Dance ? Ja nie wytrzymałam, nagrałam sobie i oglądałam dzisiaj rano. Rozbroił mnie koleś z małej wsi (dodam że to jakieś 7 km do mojej miejscowości), miałam tego pana okazję oglądać nie jeden raz jak dojeżdżałam do pracy busem ale nic nie wskazywało że aż tyle mu brakuje do zdrowia psychicznego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na szczęście mam blisko dworzec autobusowy, jakieś 4 min od domu:) własnie za 40 min mam autobus do szpitala, bo przychodnia do której chodzę jest właśnie w szpitalu, który jest na obrzeżach miasta. Szkoda mi tylko, że sama muszę jechac, bo mężu w pracy i nie może się niestety urwac, bo wczoraj i dziś mają jakąś inspekcję ISO i wszyscy muszą byc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela ma racje, ze wcale Twoje dziecko nie musi byc wczesniakiem, to tak jak pierdziela ze drobne kobitki rodza male dzieci. Moja mama przed ciaza wazyla 46 kg, przytyla w ciazy 8 kg a ja sie u rodzilam i wazylam 4100!!!! Matko, teraz waze 49kg i juz mysle jaki bedzie moj maly, z tego co wiem to jest troche wiekszy niz srednia krajowa ale nie wielkolud.. hihi Wyobrazcie sobie ze mojej mamie kazali rodzic naturalnie! Mam mlodsza siostre, jeszcze drobniejsza, teraz przy 162 cm wazy 44kg i wszystko ma drobniutkie i proporcjonalne.. urodzila sie z waga 3800 hihi tez naturalnie, a przez glupote lekarzy moja mama miala uszkodzony jakis nerw i przez 2 tyg nie miala po porodzie czucia w nogach, czujecie? a potem przechodzila nauke chodzenia jak male dziecko.. no ale wszystko sie skonczylo szczesliwie. Ja sie boje troche, ze ja taka drobna tezmoge miec duze dziecko i co wtedy? wtedy to bym chyba wolala od lekarza zaswiadczenie na cesarke. Przy moim kregoslupie, oczach i astmie.. ach.. Ogolnie to ustawiam sie pozytywnie, ze moge rodzic naturalnie i ze dam rade, potrafie mysle wytrzymac dosc silny bol, np. zapalenie nerwu trojdzielnego twarzy przechodzilam kilka razy albo chocby tego rotawirusa.. ale.. boje sie ze moge np. nie miec sil fizycznych i ze wysilek fizyczny odbije sie na innych moich chorobach typu kregoslup, ktory mam m.in. obrocony o kilka stopni wokol osi i potem bedzie mi z tymi sprawami jeszcze gorzej. wiem ze nikt mi nie doradzi, sadze tez ze moglabym sobie zalatwic papiery na cesarke od min. dwoch specjalistow ale czy warto? jak myslicie? no a to jakie bedzie dziecko to sie okaze przed porodem.. Ela dzieki za slowa pocieszenia, jak zawsze potrafisz czlowieka wyciszyc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj You Can Dance było super, uśmialiśmy się:D a następny odcinek będzie jeszcze lepszy... a ten gościu w laczkach też był dupny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja Wam powiem ze bylam wczoraj na wizycie wszystko dobrze mala brykala jakby na rowerze jezdzila:)tak wiergala nozkami:) No i wszystko dobrze a wczoraj w kosciele zabolal mnie troche brzuch i jak mnie nie zeslsbilo to z kosciola nie wiem jak wyszlam juz nic nie widzialam ale kuclam chlodno bylo i mi przeszlo.I ten bol mnie zaniepokoil ale mala caly wieczor mnie puzniej kopala teraz tez sie wiergoli:) Zebra mi sie wydaje ze powinnas troche odpuscic odpoczac,bo z tego co piszesz wydaje mi sie ze jestes mocno przemeczona a w takim stanie to juz czlowiek nie mysli pozytywnie tylko wszystko w czarnym kolorze widzi. No i kurcze nie powiedzial mi ile dzidzia wazy a ja dupa wolowa zapomnialam zapytac.A dlugosc to 167.2mm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris, ja się też ostatnio zastanawiałam nad cesarką, chociaż na początku brałam pod uwagę tylko poród sn, ale że zawsze miałam dośc duża wadę wzroku na prawe oko to zaczynam się poważnie bac, czy to nie zaszkodzi, czy nie oslepnę od tego parcia. Muszę wypytac lekarza co zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Mam pytanko dotyczace tych witamin z DHA. Ja mam feminatal sprzed zmian. Nawet nie zdawałam spobie sprawy z róznic i szczerze mówiąc nie wiem również dlaczego to DHA jest takie ważne. Szczerze mówiąc nawet sie ucieszyłam jak w aptece pani mi sprzedała 60 tabl. za niecałe 30 zł. Jak myslicie czy powinnam jednak kupić tą nowszą wersję? Mój lekarz nigdy jakoś szczególnie mnie nie uczulał w temacie witamin i sama już nie wiem. Ela bardzo fajne te cytaty dotyczące postu i "ciąża nie choroba":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa - no ja lwasnie mam falvit mama.. same witaminy i od poczatku ciazy zjadlam moze max. 10 tabletek. Poradze sie za tydzien lekarza i moze faktycznie na jakis czas dam spokoj sobie z witaminami skor moge jesc i jem duzo witamin a morfologie mam ok od samego poczatku co dziwne bylo przy moich wymiotach prawie 5 miesiecznych. mysle o tym by kupic same te dha bo nigdy ich nie bralam, czy od samych dha tez mozna wymiotowac?? czy raczej nie? wydaje mi sie ze te dha sa mi bardziej potrzebne niz te wit. w tabletkach.. ryb nei jem duzo, wczoraj kupialm sobie rybki i leza w lodowce, moze dzis przyjdzie na nie ochota, zobaczymy.. Macie tez tak? Jestescie w sklepie i.. ooo np. rybka albo pomidorek hihi!!! kupujecie, a potem ona lezy 4 dni w lodowce i na koncu laduje w smietniku.. normalnie jak jakies rozkapryszone dziecko.. :-) albo "zjedziecie meza", ze nie kupil czegos tam, biedak leci po to mimo ze wlasnie wyszedl z wanny a potem tego nie ruszycie przez 3 dni.. ja tak mam, czasem zal mimeza. :-) kurde znow mnie skreca w brzuchu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowana- u nas tez paskudna pogoda, włąsnie na południu :( ja ogladałam you can dance:) dla mnie anjabardziej ''kosmiczny'' był karateka, ale ogólnie ten odcinek był smieszny. z reszta zauwazyłam ze zcazynaja tam pokazywac nie tych co umieja tanczyc tylko tych co robia z siebie posmiewisko :( dziewczyny, co do wagi to ja sie urodziłam 5150 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatris- ja to ostatnio wogóle jestem zła sama na siebie :( saa nie wiem czego chce i to pod roznym wzgledem.... masakra jakas. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508, ja też bardzo często chodzę do toalety, w ciągu dnia nawet jak tylko wyjdę, to zaraz wracam. Sikam takimi malutkimi porcjami, ale co chwila! W nocy 3-4 razy to standard... Tak więc nie jesteś sama :) Co do biustonoszy, to mogę coś doradzić - przed ciążą miałam rozmiar 70G, teraz - wolę nie myśleć... Na szczęście znam przyjazny sklep i panie, które są bardzo pomocne. To naprawdę bardzo ważne, żeby ktoś nam nareszcie uświadomił, jaki naprawdę nosimy rozmiar, bo z reguły jest on zawyżony w obwodzie, a zaniżony w miseczce. Polecam usługi brafiterki, ja dzięki niej mam nareszcie piersi na swoim miejscu :) Muszę się właśnie koniecznie wybrać na bieliźniane zakupy... Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ale tu ruch od rana... ciężko nadążyć :) Ja mam usg dopiero za tydzień także i tak chyba będę jedną z ostatnich. Ale wytrzymam :) Mam nadzieję tylko, że płeć lekarz potwierdzi!! zebra - nie stresuj się tak!! Każde badanie to dla nas duże przeżycie i każde słowo lekarza obracamy w myślach tysiąc razy. Dobrze by było, gdyby Twój lekarz wszystko Ci wytłumaczył na spokojnie:) kocio-rybka - ja rozumiem Twój opór przed bawełniaczkowymi stanikami do karmienia!!! Już pisałam, że widząc swoje piersi w tych stanikach smętnie wiszące od namiaru mleka to prawie popadłam w depresję! Aż kupiłam sobie takie ładniejsze, z fiszbinami no i bardziej seksowne :) i od razu poczułam się lepiej. Mąż też to od razu odczuł :D Coś w tym stylu: http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-75-alles-lucy-75c-i1495546754.html freuline - gratuluję córeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czy którejś z Was lekarz polecił zrobić ekg? Mi powiedział, że musi się upewnić, czy nie ma wskazań do cesarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) Ja dzis jakos tak inaczej sie czuje...znam juz plec dziecka i to na dodatek dziewczynka moja wymarzona perełeczka kochana...Jestem taka szczesliwa ze szok...czuje sie jakby troche na haju przez tą wiadomość :) albo jak kiedys kiedy bylam mlodsza i dostalam jakis super prezent pod choinkę :) no tak sie czuje doslownie... Jesli chodzi o imie to na samym poczatku wymyslilam ze chcialabym nazwazc swoja corcie Natasha bo pasuje do nazwiska...wogole chcielismy zaporzyczyc od naszych wschodnich sąsiadów :) czy to dla dziewczynki czy dla chlopczyka...w ostatcznosci mielismy wybrac pomiędzy Allankiem, Jędrkiem, a Alexem (Alexander) ale ze bedziemy mieli córeczkę to mój przyszły mąż się uparł na tą Natashe i chyba juz zostanie :) bo mi sie troche juz odwidziało ale przemysle to raz jeszcze ... Zebra ja bym zadzwoniła do lekarza i sie zapytała o co chodzi... ja też nie moglabym byc spokojna z taka mysla... Mowie Ci dla Twojego spokoju zadzwon i dowiedz sie o co chodzi z tym żołądkiem !albo zrob jak Ci radzi beatris ! Kasia 508 mi mama dzien przed wizyta powiedziala ze jakos wyładniałam i wogole ze ladnie wygladam pomijajac ze mi sie boczki pojawiły ;D a u gina okazalo sie ze mam córeczkę wiec nie wiem czy w to wierzyc ze dziewczynki odbieraja urode :) Ja w nocy nie sikam prawie wogole tylko rano kolo 8 czasami o 7 musze wstac i sie wysikac ale przed snem ide siku no i potem nie pije wiec nie sikam :) a za dnia to roznie..sa takie dni ze prze 4 h sikam dokladnie z zegarkiem w reku co godzine a czasami co 40 lub 45 min ...to zalezy...ale glownie wieczorami...i tylko raz na jakis czas :) Od wczoraj chodze w staniku ktory sobie kupilam i jeszcze nigdy nie bylo mi tak wygodnie :)moge robic wszystko a one sa w miejscu...odkąd mam piersi jeszcze nigey tak nie mialam :D bo kazdy stanik musial byc najpierw ladny a dopiero potem wygodny i dopasowany idealnie do mojego rozmairu :) a teraz mam taki ze mucha nie siada :) a i dostalam tez od kolezanki ktora pochodzila sobie w nim moze z miesiac :D i dokladnie taki sam rozmiar jak ja teraz potrzebuje wiec mam 2 nowe nareszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
you can dance wlasciwie nigdy specjalnie nie ogladalam, chyba ze przypadkiem albo jakis final.. Niepoprawna optymistka i Zebra - podziwiam Was - pracujace mamusie! aosa - moj tez w w sumie raczej sobie chwali fakt istnienia naszego topiku, no chyba ze potrzebuje dojsc dolaptopa, wtedy zaczyna sie wkurzac, ale tak poza tym, to tak jak u Ciebie, oglada sobie spokojnie tv, czyta lub gra na x boxie i spokoj jest w domu, a ja sobie siedze i pisze z Wami. :-) a moze by Cie ktos podwiozl na przystanek? nie ma komu pewnie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie nie ma.... szwagierek oczywiscie spi jaks ie do 5 nad ranem posuwało w pokoju obok jakas lafirynde za przeproszeniem :( maz w pracy... nie wiem zastanawiam sie włąsnie czy jechac czy nie jechac. Nie mam tu co robic za bardzo, czuje sie niezle a u mamy troszke odpoczne zawsze. Tylko najgorzej sie zebrac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508 - czekam na wiesci z wizyty! morelka22 - super ze z mala ok. czytalam ze dzieci maja ok 400gram teraz. w necie mozna znalezc srednie normy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Wam wszystkim za dobre słowa :) Spróbuję dodzwonić się do lekarza po południu ... Właśnie tak to jest mieć popularnego lekarza, dużo pacjentek, wcześniej myślę o co go zapytać, a potem o połowie rzeczy zapominam i wychodzę niespokojna, później zaczynam o tym wszystkim myśleć i czuję niedosyt i niedoinformowanie. A tak sobie do niego wpaść za bardzo się nie da. Bo co powiem - że się zestresowałam, albo coś w necie wyczytałam? :) Pogoda faktycznie parszywa, u nas leje od rana. Beatris, dzięki za wyrazy podziwu, hehe, zazwyczaj spotykam się z innymi opiniami - co, już chcesz iść na L4?? Przecież nic ci nie jest... A ja czekam jeszcze ze dwa tygodnie i naprawdę stąd spadam, nie mogę liczyć na taryfe ulgową i potem znerwicowana mamuśka przejmuje się wszystkim przesadnie. Też macie takie duże brzuchy? Ja jestem raczej szczupłą osobą, przed ciążą 54 kg, wczoraj już 60! Brzuchol mam wielki i rośnie jak najęty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa wiem że Ci się nie chce ale tak jak piszesz najgorzej jest wstać i wyjśc :) Zobaczysz jak juz będziesz u mamy to nie pożałujesz że się do niej wybrałaś :) Ja tak często mam , że umawiam sie z koleżanką , potem nie mam ochoty ruszyć tyłka z domu ale jak juz u niej jestem to tak fajnie leci czas że ciężko wracać do domu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaraz po śniadaniu, wyprowadziłam psiaki, a że leci to badziewie z nieba to spacer był o wiele krótszy niż zazwyczaj . Z resztą moja psina to księżniczka i ona nie ma zamiaru moknąć na dworze hehe, ten drugi to co innego on by ciągle po dworze latał nawet jakby burza była czy grad wielkości piłeczek do ping ponga :) Potem rozpaliłam w piecu, mąż przed pracą napalił ale dłużej pospałam i zgasło :P Zakupy też już zrobiłam, w zoologicznym nawet byłam po jakies smakołyki dla psiaków a dla siebie kupiłam rogaliki z czekoladą :) O You can dance znowu zapomniałam :( Tak to jest jak o czymś myśle pół dnia to na bank zapomne :p Teraz powoli szykuje obiad , a wizyte mam dziś o 16:00 :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zebra no ja nie mam wielkiego brzucha..przed ciaza wazylam prawie 60kg a teraz prawie 63kg przy wzroscie 167cm. a wczoraj jak bylam u kolezanki to nie mogla sie napatrzec bo nie mogla uwierzyc ze ja w 5 miesiacu jestem i brzucha nie mam..tzn mam ale taki malusi...i wołała swojego meza i ojca zeby zoabcyzli na moj brzuch bo ona 2 miesiace temu urodzila i jak sobie przypomni siebie w 5 miesiacu to mowie ze miala juz balon taki ze szok...a teraz wyglada jak patyczek...taka chuda fajna ...zazdroszcze jej w 2 miesiace dojsc do siebie to wyczyn :)a przytyla w ciazy 16kg ale po niej tego nie bylo widac...dziecko tez tylko 2.9kg wiec nie wiem gdzie ona miala te 16 kg ...pozazdroscic tylko.. a i wlasnie zmierze sobie brzuszek..no i dalej mam 88cm tak jak chyba tydzien temu..a i wczoraj tez mierzył mi macice i mam niby 11cm długość a Wy pamietacie ? Pępka mi jeszcze nie dosięgła bo jeszcze wklęsły jest ...buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosa 78
dżuczek- jeśli mogłabyś mi podpowiedzieć gdzie jest jakiś porządny sklep w Krakowie , w którym znajdę odpowiedni biustonosz na też nie mały biuscik to byłabym ci wdzięczna Bardzo mało jest dobrych biustonoszy do karmienia( z odpinanymi ramiączkami ) oczywiście mam na myśli kwestie dużego biustu ,zalecają bawełniane wiadomo zęby wszystko było ok ale z własnego doświadczenia wiem ze jak się naciągnie to piersi tylko zwisają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×