Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Cześć dziewczyny, a mnie kopie wszędzie, przedwczoraj w takim dniu mocnej aktywności, mam wrażenie że dostałam kopa pod żebro. Najczęściej po bokach brzucha na wysokości pępka, czasem tak jak mówicie - bardzo nisko albo prosto w pęcherze. Przypuszczam, ze to zależy od położenia - w końcu czujemy nóżki i rączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czuje tylko po bokach, kregoslup malego jest przy moim kregoslupie, wiec nie wypina pleckow w kierunku mojego brzucha i nie ma silnych napiec. Narazie jego kopniaki sa delikatne i sprawiaja przyjemnosc, bo czuje, ze mam cos w sobie pieknego, glowka jest raz z prawej , raz z lewej strony. Nie lubi gdy klade sie na lewym boku, od razu odpycha sie raczkami, wiec na ogol spie na prawym, tak jest nam najwygodniej. Mysle, ze nalezy poprostu obserwowac siebie i sygnaly od dziecka, kiedy spi, a kiedy zasnac nie moze. No ale ja mam duzo wod, a maluszek jest drobny, wiec ma mnostwo miejsca, by sie schowac , niezaleznie od mojej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny Ja wciaz nie mam internetu ale czasem tutaj zagladam U mnie wszystko dobrze Zaczelam 29 tydzien i wkoncu odczuwam to ciazowe zmeczenie Tak bardzo nie chce mi sie chodzic do pracu ze masakra Ale jeszcze tylko 6 tygodzni i ide na urlop Wyprawke mam juz praktycznie gotowa Wozek kupilam Jane Ela bedzie pamietac jaki I powiem ci Ela ze to byl strzal w dziesiatke Mazylam, o wozku Qinni ale Jane jest duzo lepszy Mam jeszcze łózeczko drewniane i turystyczne Kupilam dwa bo jedno chce miec w sypilmi a drugie w salonie Siostra mi doradzila zeby zaczac wczesniej wszystko kupowac bo pod sam koniec szkoda wydac kase na wszysko I z tym tez miala racje Bo zostalo mi doslownie pare zeczy do kupienia Chodzilam po sklepach i porownywalam ceny a jak widzialam promocje to kupowalam od razu Siostra mowi ze jestem chyba jedyna osoba ktorej udalo sie kupic wszystlo 50procent taniej Jak np wyparzacz aventa kosztuje 50 euro ja ja go kupilam za 16.90 i w dodatku z 4 bulelkami tej samej firmy Tak ze polecam marsze po sklepach w poszukiwaniu promocji Powiem wam ze z niecierpliwoscia czekam juz na rozwiazanie Pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ciężarówki :) tak sobie myślę o tej krwi pępowinowej, kiedy się ją pobiera? teraz już można u ginekologa o tym rozmawiać żeby wszystko było zorganizowane skoro mój lekarz pracuje tam gdzie rodzę? a czy przy planowanym cc może być mąż? bo może traktują to jak operację i na sali tylko personel Wy wszystkie macie tyle ubranek a ja jeszcze niezbyt dużo :( jakoś nie mam weny, trochę się boję czy nic złego się nie wydarzy, chociaż mnie nic nie boli, nic się nie dzieje ale taka jakaś panikara jestem :( dziś idę odebrać wyniki glukozy po obciążeniu 50g :) wczoraj odebrałam wyniki hemoglobiny i jest 12,6 czyli bez zmian od ostatniego miesiąca, super :) tylko wahania w górę neutrofili i w dół eozynofili, limfocytów to coś konkretnego oznacza? zdecydowaliśmy się z mężem i od soboty mam drugiego mężczyznę w domu: labrador Lord, mam nadzieję, że Antek gdy się urodzi będzie się cieszył :) trochę bałam się jak będzie ze szczeniakiem ale w ciągu dnia tylko spacerek i większość śpi albo bawi się a ja odpoczywam albo robię coś w domu a w nocy nawet spokojnie jest :) mąż mówi, że tak jak z dzieckiem tylko spanie, jedzenie i przewijanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka - przy moim cc męża nie było na sali operacyjnej ale słyszałam, że niektóre szpitale na to pozwalają. Z drugiej strony nie wiem czy to dobry pomysł, żeby mąż widział jak grzebią Ci w brzuchu ;) Mój mąz czekał pod salą, oprowadził Małą na nowordki i tam uczestniczył w badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia , Beatris, przyłączam się do opinii reszty dziewczyn że szpital to taka konieczność dla dobra mamy i dziecka. Bo my wszystkie w końcu już jesteśmy matkami, pomimo że niektóre z nas mają jeszcze dzieci tylko nienarodzone, ale stałyśmy się matkami w chwili dowiedzenia się o istnieniu w nas życia. Ja przez te wszystkie miesiące ciąży już czuję się jak matka, bo w sumie mam w sobie dziecko które kocham, ponad wszystko. anusiak, co do ciuszków dla chłopca, to najlepiej jakby je aosa "odziedziczyła", a właściwie jej syn, i mam nadzieję że się bez skrępowania zgłosi o pomoc, ale jakby nie zechciała to ja się pisze następna w kolejce bo przyznam się nieskromnie że przydałoby się parę kaftaników, koszulek no i jakieś rajstopki czy pół-śpiochy dla młodego, z tych rzeczy nic jeszcze nie mam. Kilka body, śpioszków i pajaców już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny aosa - wyrazy współczucia, nie wyobrażam sobie nawet co czujesz. beatris - dużo zdrowia, mam nadzieję, że nie długo do nas wrócisz! no i wrócilyśmy do kraju po krótkim urlopie. pola ma już pierwszy lot samolotem i zwiedzanie włoch za sobą. to był naprawdę dobry pomysł, wypoczęłam, pojadłam świeżych owoców morza, warzyw, pizzy. mniammmm. cieplutko, nawet trochę udało się opalić. a od wczoraj już w pracy, dziś w delegacji, pojeździłam trochę po dolnym śląsku i czuje się taka wypoczęta. poza tym znalazłam firmę, która zrobi mi meble na zamówienie, dokładnie takie jak chcę. zostało wybrać tapetę, kolory ścian, wyszlifować regał i deski, zabejcować. muszę zacząć kupować ręczniki, pieluchy, kosmetyki, bo na razie mam tylko ubranka, czapeczki, niedrapki. no i na wózek w końcu trzeba się jakiś zdecydować. usilnie poszukuje jakiejś sensownej szkoły rodzenia. chce za wszelka cenę uniknąć pseudopsychologicznego bełkotu, opowieści o mistycznym przeżyciu i innych pierdół. chciałabym tylko rzetelnej wiedzy o tym co się będzie działo i jak mamy się zachowywać. ale znalezienie takiej szkoły nie będzie łatwe a czasu coraz mniej... u mnie z wagą było tak 5tyg - 60,5kg 10tyg - 58,8kg 14tyg - 56,9kg 19tyg - 58,5kg 22tyg - 61,4kg aktualni 24 tyg 61,6kg. trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie a co z tymi ćwiczeniami kegla? suwaczek mi podpowiada że już na nie czas, a ja nie mam o tym pojęcia. Teraz jak jestem na ZLA mogłabym się tym zająć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline - to mnie ładuje po żebrach bezlitośnie ;-) w dole brzucha też coś czuję ale delikatniej i to ponoć rozpychanie się główki bo mój mały aktualnie cały czas w pozycji główkowej. Rano jak leżę na płasko, zaraz po przebudzeniu to mam czasami zdeformowany brzuch a to mała kulka a to większa a to jakaś bardziej spiczasta wystaje jak lekko ucisnę to wyczuwam, że jest twarda i przemieszcza się w innym kierunku ;-) Moja mama się śmieje że jaka matka taki syn bo ja ponoć w brzuszku też byłam nadaktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panikara jakich mało
Czesc, pozwolę sobie się wtracić z małym pytaniem ;) Jestem w 25 tygodniu, no i ostatnio zauważyłam, ze czasem jak przejdę kawałek, nawet spokojnie, nie spiesząc się, to kłuje mnie brzuch, jakby kolka ale na całym brzuchu albo na duzej jego części - też tak macie? Jak chwilę odpocznę to przechodzi, nie wiem czy wystarczy odpoczynek, czy nospę wtedy brać...I na to nie ma reguły - raz kłuje, kilka dni spokój nawet jak chodzę więcej niż kiedy kłuje, i znowu mnie nieraz tak łapie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
callaa, ćwiczenia Kegla to można zawsze i wszędzie :) po prostu zaciskasz mięśnie tak jakbys chciała powstrzymać pójście do toalety, trzymasz 10 sekund, a potem znów. Iles tam serii po ileś powtórzeń, normalnie chciałabym o tym pamiętac ale jakoś nie umiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calla jeśli aosa sie nie odezwie to masz pewne jak w banku ze Ci wyślę pakę:) niewiem co tam jest i jakoś nie mam czasu sie zebrać wiem ze mam fajne butki na chłopaka ale juz troszkę większe ale napewno się przydadzą mineła mi chandra zjadłam dwa batoniki i już mi lepiej:) obiad dzis na miescie a teraz mam wypoczywac i to sa slowa mojego meza:) musialam zostac z tym malym diablem na godzine bo tesciowa poszla na szczepienie z wnuczką (ktora ma 12 lat) i oglądalam bajki i musialam odpowiadac na pytanie a dlaczego a po co do tego mialam na glowie dwa psy ktore non stop sie gryza ale juz mam spokoj. podszyłam spodnie i naprawilam torebkę:) batoniki zadzialały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corunia też daje czadu po żebrach ale nie zapomina o pęcherzu no i pępku:) wieczorami jest atak na pęcherz a w dzień to rożnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calla specialnie dla ciebie wyciągłam te ubranka i jest tu: - 5 koszuleczek,bluzeczek:) - 1 komplecik spodenki i koszuleczka ale troszkę większe:) -3 pary majtusiow:) - 5 czapeczek -1 kurteczka z kapturkiem taka bardziej sportowa:) -2 par spodni większych:) 1 mniejsze:) - 2 rampersy (chyba tak to sie pisze) na ramiączkach i z krotkim rękawkiem:) -2bluzy w sumie trzy ale ta jedna jest używana już bardzo bardzo... zreszta wszystkie te rzeczy byly uzywane ale nie są aż takie zużyte:) więc jak chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak, sama kupowałam tylko używane rzeczy dla niuńka, więc nie ma problemu:) poczekaj tymczasem na aosę a jeśli nie będzie zainteresowana to będziemy się dogadywały w tej sprawie:) propozycja wstępna ciekawa :) mój synalek na słodkie jedzonko nie reaguje ruchliwością, ale za to kiedy ja odpoczywam to on zaczyna dawać jazzu, głównie w okolicach pęcherza go czuję i bardziej z boków brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja tam kegla ćwiczę od paru ładnych lat (dzięki dla pani michaliny wisłockiej!). seks jest dużo fajniejszy a i przy porodzie się przyda. najlepsze jest to, że możesz ćwiczyć w domu, w pracy, w samochodzie, nie wymaga to żadnego wysiłku w zasadzie. ja nie kupuję w ogóle kaftaników i śpiochów, kilka sztuk dostałam nieużywanych wcale, bo większość moich koleżanek uznawała je za niewygodne. kaftaniki sie podciągają, body wygodniejsze. mam kilka t-shirtów z krótkim rękawem, takich do spodni, spódnic no i na sam początek, kiedy goi się pępek. jeśli chodzi o spanie to ja śpię na lewym lub prawym boku, na plecach nie bo uciska się tętnicę i pola od razu budzi mnie kopniakiem. poza tym pisałam już o moim kocie, który z parapetu na mnie zeskakuje w sypialni i nie chciałabym aby skoczył na brzuch. czy ktoś widział w jakimś sklepie internetowym ładne tapety??? ni muszą być typowo dziecięce, może jakiś kwiaty, motyle, coś w tym stylu? nie mogę nic interesującego znaleźć a czas leci. dobra, zabieram się za szukanie szkoły rodzenia, tapet. meble wybrane, to najważniejsze. nie wiem tylko jeszcze co z wózkiem, eh. trzymajcie się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki!!! ja od tej pory co aosa się odezwała,jak sobie pomyśle co ją spotkało to łezka w oku się kręci :( Nie dwano wróciłam do domu i jestem padnięta!!! byłam z koleżanką z pracy po prezent dla siebie na odchodne hehe,dziwnie tak się chodzi i rozgląda za czymś dla siebie,ale w prezencie od kogoś :) choć z drugiej strony jestem baaardzo zadowolona bo przynajmniej dostane to co chciałam:) wybrałam sobie mate edukacyjną fisher price grającą ,butelki aventu i mnóstwo ciuszków :D mówie wam sama radośc i uśmiech na twarzy się pojawai nie tylko z tych ciuszków ale z tego że koleżanki tak miło mnie żegnają :) jutro idziemy po pracy na kawe i ciacho a ja będe wyć i się smarkać :(:(:( kurde 4 lata w zżytej ekipie której się już nie zobaczy robi swoje :( Jakos mi dziwnie radość i smutek mnie przeszywa,ale radośc więkasza:D zobacze rodzine po 7 miesiącach i będe mieć normalną opiekę :D Co do kopania mojego maluszka to też daje w okolicach pępka i wciska się czasem pod żebra jak siedze,albo to moje wrażenie. co do leżenia na plecach to też słyszałam że jest ucisk na tętnice i że dzidzi może być nie dotleniona ,czytałam o tym w książce "w oczekiwniu na dziecko"buziaki kochane!!! jutro się odezwe a w piątek wielkie pakowanie i wyjazd w sobotę z samego rana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik 82 napisalas ze dzieki cwiczeniom miesni kegla sex jest lepszy co masz na mysli ? i czy roznica jest zauwazalna gołym okiem :) w sensie wiesz czy kazda z nas bedzie w stanie odczuc roznice czy to tylko po ciezkich latach cwiczen hehe :) Jesli chodzi o tapete to moze poszukaj fototapety na jedna sciane a na pozostale jakis kolor pomalujesz...teraz sa naprawde bardzo ladne fototapety tylko trzeba poszukac...i na pewno sa ciekawsze zywsze i ladniejsze :) ebudka fajne te warsztaty ale ja nie mieszkam w zadnym z tych miast w ktorych sa one organizowane i w zwiazku z tym to odpada ale pomysl calkiem fajny i gdyby to bylo w moim miescie to z pewnoscia bym sie pojawila :) fajne te ciuszki ktos chce sprzedac podobaja mi sie :) ale ja kupuje od kolezanki bo ma juz roczna coreczke i 11 kwietnia sie z nia umowilam ze obejrze co tam ma :) a ona ma od urodzenia tej malej wszystkie ciuszki...cala jej garderobe czapeczki buciki szaliczki kurteczki i wszystko sklepowe glownie marki cheerokiee i tam z hello kity itd dlatego naraz sie wstrzymuje bo mysle ze wiele od niej kupie... Mala mii zazdroszcze Ci tych prezentow zwlaszcza ze za to nie placilas :) ehheh ale tez bym chciala pojsc i zaszalec na zakupach dla mojej coreczki ale nie ma mnie kto żegnać z pracy hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) A co Wy jeszcze wszystkie śpicie? :) U mnie własnie wyszło słonko, może będzie ładnie dziś. Mala mii - fajnie, że wyjazd już tak blisko:) Mam nadzieję, że podróż minie szybko i bez niespodzianek :) Mięsnie Kegla też polecam ćwiczyć - nawet dla kobiet, które nie rodziły. Nie wymaga wysiłku, nie boli a przynosi efekty :) anik_82 - a może zamiast tapet ściany pomalować i dać jakieś ładne naklejki? Ja chyba tak zrobię, bo łóżeczko będzie w naszej sypialni. Ale remont jeszcze przed nami... ehhh, nie bardzo wiem jak się za to zabrać ;( Robiła któraś z Was krzywą cukrową prywatnie? Ile kosztowało badanie? Podejrzewam, że nie jest to najdroższe badanie ale zawsze dobrze wiedzieć :) Ja się wybieram w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie śpimy tylko pałaszujemy śniadanko ;-) U mnie niestety pogoda się troszkę spaprała i nie zanosi się, żeby dzisiaj był szał. Raczej popołudniu popada. Asia - ja robiłam na nfz, ale patrzyłam na cennik laboratorium i było napisane że 20 zł. Generalnie byłam zniesmaczona myślą o tym badaniu ale jak się okazało, nie taki diabeł straszny jakim go malują. Dostałam kolejną stertę malutkich ubranek tym razem od bratowej mojego męża - po bliźniakach, powoli zaczynam się nie mieścić w szufladach pomimo, że dokonałam już wstępnej selekcji i sama jeszcze nic z ubranek nie kupiłam ;-) Uzmysłowiłam sobie jednak przed chwilą ile rzeczy mi jeszcze brakuje, czas ucieka a finansowo cienko bo ostatnio same jakieś dziwne jak na złość wydatki wyskakują. Ale jeszcze chwila i zapłacę ostatnie czesne za studia i będzie można zaszaleć na całego ;-) Jak samopoczucie dziś dziewczynki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia-lipcówka badanie ok.10zl i glukoza ok 5zl.która musisz sobie kupić,i nie zapomnij zabrać ze sobą cytrynkę:) A my jesteśmy po wizycie.W sobotę zaczynamy 27 tydz.a moja perełka wazy 790gram:) Ostatnio kopała mnie właśnie pod zebrami a zawsze czułam ruchy niziutko i ogólnie wszystko dobrze. Trochę nie mogę znaleźć sobie pozycji do spania,mała się ostatnio wierci w wieczornych porach i wydaje mi się ze ja przygniatam,najwygodniej mi na prawym boku i jak sobie podłoże rękę pod brzuch to mnie po niej kopie i muszę zmienić pozycje. No i gorsza wiadomość to taka ze na mojego żylaka i puchniecie nóg dostałam zastrzyki w brzuch które muszę sobie sama robić i nie wiem jak się do tego zabrać boje się trochę igieł masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za cennik :) W poprzedniej ciązy miałam badanie z 50g glukozy i jakoś nie krzywiłam się za bardzo. Zobaczymy co będzie przy 75g :) Morelka - współczuję zastrzyków!! Ja prawie mdleję przy pobieraniu krwi więc nie wyobrażam sobie tego!! Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po robocie domowej, zostaly drobiazgi do ulozenia i lsni. Sterta prasowania zniknela, pieknie dzis, choc po maratoniku spiaco. Obiadek sie powoli gotuje. Po 3h maratoniku strasznie mi sie chce spac, to nowosc ostatnich dni, tez tak macie? A potem wybudz mnie wilczy glod, robi mi sie nagle slabo i szybko musze cos wrzucic na ruszt. Jak sie dogotuje ide w kimono. Dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, fakt czas ucieka, a wydatków nie brakuje i kasa tez ucieka, my teraz udoskonalamy samochod, zaczelam szukac-rozgladac sie za lozeczkiem, chce drewniane to na pewno, do swiat remontu pokoju nie bedzie, wiec gdzies w maju musze sie liczyc z kolejnymi wydatkami. ebudka-pobranie krwi pępowinowej trzeba ustalic wczesniej, poniewaz pepowine zwykle wyrzuca sie tuz po porodzie, krew musi zostac pobrana niedlugo po narodzinach dziecka i jest przechowywana w postaci zamrozonej. Istnieja firmy ktore proponuja pobranie i przechowywanie krwi pepowinowej dziecka za oplata. W Polsce zajmuje sie tym Polski Bank Komorek Macierzystych http://www.pbkm.pl Ja kopniaki teraz czuje w okolicach pepka tych ze po bokach. anik_82 ciesze sie ze wycieczka sie udala. Jesli chodzi o fototapetę to sama rozwazam taka opcje, pokoj chce pomalowac na zolto-fioletowo i na jednej scianie fototapete. Zastanawiam sie nad uslugami ze strony superfoto.pl Panikara jakich malo- ja jak zrobie sobie dluzszy spacer to rowniez brzuch pobolewa, ale przestaje jak odpoczne i nie biore na to tabletek, po co sie faszerowac jak samo przechodzi. Teraz zmykam do brata, bo pewnie wstal ze spania na obiadek. Bede pozniej! Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim. Ja po wizycie co prawda bez usg ale serduszka posłuchałam. Pan profesor zlecił mi tyle badań że chyba się nie połapię. Usg dopiero za 7 tygodniu a ja już się nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×