Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Juz nie wspominam o zaletach duzego, rozkraczastego, pancernego i czerwonego wozka w klasycznej sytuacji - idziesz po waskim chodniku, obok zaparkowane samochody, nagle ciach - siedzacy w auce kierowca z impetem otwiera drzwiczki omal nie rozplaszcajac twego wozka z dzieckiem o sciane przyleglego budynku. MI pare razy te dzrwiczki o wlos od wozka ciachnely. Horror normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Ja jestem po wizycie i jestem lekko w szoku. A wiec 4 tygodnie temu moja dzidzia ważyła niecałe 800 a wczoraj prawie 2 kg 1900albo 1950 już nie pamiętam co powiedział . Chyba będę miała dzidzie giganta a tu jeszcze równe 10 tygodni:) A tak to wszystko dobrze,ale te wymiary to nie wiem zaczynam się bać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie. Zebra to do Ciebie pytanko. Kiedyś pisałaś ze w twoim mieście jest hurtownia wózków tako.Wiesz coś więcej na ten temat możne?Chodzi mi o ulice? Bo ja szczerze mówiąc nie słyszałam:)jakby co to dzięki za informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka, ale duża dzidzia! Gratulacje! Ja wizyta za tydzień, ciekawe ile moja urosła? :) Tu masz link do wózkowni, zadupie straszne, ale bardzo dużo drogowskazów, zarówno od strony masta jak i dwupasmówki :) http://www.owd.net.pl/o-nas.html Dziwne godziny otwarcia - od 12-18, nie jedź wcześniej bo się odbijesz :) To jest w domku prywatnym, trzeba do bramy zadzwonić. I polecam jechać jak nie ma deszczu, bo wtedy wózki stoją w ogrodzie i można nimi pojeździć, a tak to upchane w namiocie i w zasadzie niewiele zobaczysz. Ja trafiłam tam właśnie w burzę, więc się muszę wybrac jeszcze raz. Cena za tako warrior w kwietniu była 1200 zł z fotelikiem, możesz zamówić każdy kolor. Teraz moze być wyższa, bo coś babeczka mówiła o zmianie vatu od maja, czy to weszło - nie wiem. Ja chcę kupić bez fotelika, ale własnie, moze Wy wiecie dziewczyny - w sklepie handlowiec powiedział mi ze nie ma adapterów na stelaż tako dla fotelików maxi cosi, a w necie adaptery są - no i jak to jest? Fotelik z tako mnie nie przekonuje, wygląda jak pic na wodę a nie coś bezpiecznego do auta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie zebra.Tez sie zastanawiam bo na allegro kiedyś widzialam właśnie z fotelikami maxi cossi wiec nie wiem to kwestia adaptera ale w dudusiu mi ktoś mówił ze się nie da innych fotelików zamontować,ja chyba tez zrezygnuje z tego fotelika,choć nie ukrywam ze zależało by mi na opcji wpięcia fotelika w stelaż.Dzieki za namiary cena nie zla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie morelka mi też w Dudusiu tak powiedzieli :) I tez mi zalezy na mozliwości wpięcia, ale jak takiej nie będzie, to kupię wózek bez tego fotelika, a fotelik jakis lepszy i po prostu przeżyję bez wpinania. Na warriora jestem prawie całkiem zdecydowana, dzisiaj oglądałam wiele droższych wózków i nic mnie nie poruszyło, więc po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to mamy takie same podejście,dokładnie tak jak Ty biorę pod uwagę zakup lepszego fotelika,bo te maja straszne opinie:)W sumie kupując taniej wózek możemy sobie zafundować lepszy fotelik bo w dudku 1500 3 w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie było mnie dość długo na forum, byłam u mamy i tam zawsze dużo się dzieje, czytałam z opóźnieniem co się u Was dzieje ale weny na pisanie nie miałam. cieszę się, że dobrze się czujecie, że w wirze przygotowań.... u mnie wszystko dobrze, mały szaleje, dziś mam przedłużenie chorobowego więc dowiem się ile waży i co z nim :) dziś spotkało mnie trochę przykrości na tym drugim forum z lipca bo kilka dni temu ktoś pomarańczowy wkradł się i dopisuje jakieś dziwne komentarze i któraś z forumowiczek stwierdziła, że to może ja bo się nie udzielam na forum, tylko nie zawsze jest czas aby pisać i czasami mam wrażenie, że nie mam nic ciekawego do powiedzenia więc tylko czytam. i teraz siedzę i ryczę bo ktoś mnie osądził, że mogłam życzyć innej kobiecie i jej dziecku czegoś najgorszego :( :( ludzie potrafią oceniać innych bezpodstawnie :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka, nie rycz i olej sprawę. Jeśli jakaś baba nie znając Cię i nie mając żadnych podstaw, tylko na podstawie tego, że się mało udzielasz, wyciągnęła wniosek, że mogłabyś źle życzyć innej koleżance i jej dziecku, to po prostu to jakaś pani krowa jest i tyle. Nie warto się przejmować i ryczeć. Ja wiem, że choć to tylko net, to czasami takie przykre przytyki pod naszym adresem bolą, niemniej postaraj się to olać, nie mógł tego napisać nikt mądry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepoprawna optymistka :) rzeczywiście tryska od Ciebie optymizm :) rzeczywiście muszę to olać i nie brać do siebie bo tylko się denerwuję a dziecko to czuje :( ale widać, że ludzie nie mają zahamowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka to jestesmy na tym samym etapie a maluchy roznia sie o prawie 800g, no ciekawe jak to wyjdzie na koncowce Ebudka glowa do gory, nie przejmuj sie jak ktos cos nieprzemyslanie napisze, sama wiesz co dobre a co zle Ja kupilam Roana Marite za 500zl, jestem bardzo zadowolona, a fotelik mam maxi cosi, wole nie miec opcji wpinania , tylko cos bezpiecznego do auta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, wczoraj mnie nie było- najpierw miałam wizytę u lekarza a później zakupy. A więc od początku: mała jest zdrowa, ładnie się rozwija, termin porodu wg USG - 16 lipca;). Dzidzia waży 1500 g. U mnie też wszystko wporządku, tylko jedyny minus to ciągły spadek hemoglobiny i niestety muszę brać żelazo.:( Aha, i dokładnie mam 10 kg na plusie. Jestem załamana (równiutkie 30 tc zakończonych). Ja też co wizytę (przeciętnie co 3 tygodnie ma badanie na samolocie;) i usg, na każdą wizytę robię też morfologię, mocz, glukozę i inne badania np. toxoplasmoza, posiew, krzywa cukrowa itp. w zależności od zaleceń lekarza prowadzącego). Jeśli chodzi o zakupy to w Realu jest promocja na pampersy z 53 zł na 43 zł. Ja zakupiłam jedną dużą paczkę 1 i dwie duże paki 2. Jest też promocja na chusteczki nawilżane Pampers. Za 4 opakowania Pampers Sensitive zapłaciłam 19 zł z groszami. Kupiłam sobie 8 szt.;) Słyszałam, że biustonosz do karmienia najlepiej nie kupować wcześniej niż miesiąc przed terminem porodu. Więc ja czekam na ten moment. Choć powiem szczerze, że niektóre modele straszą...:) xAneczQax- ja też dostałam jakiejś wysypki, a dokładnie to są to pojedyncze krostki z wodą. Też się zastanawiam co i skąd to jest. Mam nadzieje, że do jutra zniknie. Ela1974- mnie też bardzo ciągnie na słodycze po obiedzie. A za lody dałabym się zabić...:)Nie wiem czym to jest spowodowane, że człowiek ma smaczka na coś słodkiego po obfitym posiłku. Może jakiś spadek cukru... Morelka22- gratuluję dorodnego maluszka:) Pięknie rośnie i się rozwija. :) Ebudka- nie przejmuj się głupimi komentarzami. Niestety są ludzie i parapety. A nie wszystkie forumowiczki przestrzegają zasad dobrego wychowania. A to, że stwierdzono, iż to Ty byłaś pomarańczowym gościem świadczy tylko o nich i ich zdolnościach wróżenia z fusów lub z kart. Dziewczyny - ja też przymierzam się do zakupu wózka Tako. Pisałyście, że nie polecacie do nich fotelików z tej serii. Czy mogłybyście dokładniej powiedzieć dlaczego?? Będę bardzo wdzięczna:) Wiem, że kiedyś już wypowiadałyście się na temat konkretnych modeli wózków Tako- ja zastanawiam się nad Jumper lub Warrior. Jak możecie to przypomnijcie mi, który wg Was jest lepszy i dlaczego?? W Entliczku Pentliczku Jumper jest po 999 zł, natomiast Warrior po 1099 zł. Widzę również, ze są różne rodzaje (modele) Warrior np. Fantazja, Carbon....Czy wiecie czym to się różni. Z góry dziękuję za informacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wiec pojechalam dzisiaj do lekarza na wizyte do ordynatora oddzialu w ktorym bede rodzic i sie dowiedzialm kilku ciekawych rzeczy. Wiec tak co do tego kto siedzi w moim brzuszku t nie wem w dalszym ciagu nogi zlaczone i koniec kropa . moj maluszek byl odwocony glowa w dol przez 5 tygodni a teraz bryknol znow do gory i jest nozkami w dol mowi ze to jeszcze sie zmieni z 50 razy hihihihi dowiedzial sie rownez ze jednak bedzie chyba cesarka poniewaz moja szyjka jak normalnie kobietki maja 3 cm szyjki to moja jest nadzwyczaj dłyga ma prawie 6 cm . i porod bedzie trwal 2 razy dluzej niz u normalnej kobiety hihihihi i napewno beda komplikacje po za tym moje dziecko ma duza glowke i jest o 2 tygodnie i wieksze i napewno nie bedzie mniejsze od mojego pierwszego syna ktory mial 59cm i wazyl 4 kilo bo juz teraz dzidzius jest duzy . i ze nie bedzie mnie meczyl i aby uniknasc tego co sie dzialo w pierwszym porodzie ze 14 godzin zero postepu dziecko w zamartwicy bo za duzo zwlekania to jesnak mam sie nastawiac na cesarke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie lekarskiej. z małym wszystko dobrze, nie znam jego wagi bo za dwa tygodnie mam mieć szczegółowe usg w 30 tc. i lekarka stwierdziła, że nie ma co męczyć małego a wszystkie narządy i tak będą sprawdzane za dwa tygodnie. szyjka długa, infekcji brak. mam tylko podwyższoną ilość leukocytów w moczu, które mogą być przyczyną przedwczesnego porodu i mam zrobić posiew aby sprawdzić dokładnie. porozmawiałyśmy o cc więc wiem jak to jest w szpitalu, w którym mam rodzić. od tygodnia męczę się z alergią lekarka nie kazała nic brać typu Zyrtec, tylko wodę morską aplikować aby udrażniać nos. miałyście doświadczenia z alergią w ciąży? aha i powoli mogę zacząć liczyć ruchy Antka :) więc wszystko dobrze mogę spokojnie wyjeżdżać nad morze z mężem ostatnie wakacje we dwoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziewczyn pytających o cesarkę...Próbuję tak sobie przypomnieć, czy miałam po cesarce plamienia i normalnie nie pamiętam i wydaje mi się, że nie mogły być one jakieś duże, inaczej bym chyba pamiętała. Na pewno jakieś były ale pamiętam, że byłam zdziwiona, po co kazali kupować te wielkie podpaski bo nie były mi one potrzebne. Myślę, że zwyczajnie starczyłyby zwykłe podpaski, ale teraz też już zamówiłam te wielkie, raz, że teraz nie musi być tak samo, a 2 że pomyślałam, że będą dla córy, ona już jako 10 latka zaczęła regularnie miesiączkować a nie radzi sobie za dobrze z oporządzeniem siebie, zawsze mam wtedy mnóstwo prania:) pamiętam też, jak już wspomniałam, że bolało mnie kurczenie się macicy, ja zwyczajnie o tym nie wiedziałam i na to myślę, trzeba się przygotować, że będzie jakiś dyskomfort i pamiętam też, że tak jak innym paniom zaglądano w krocze przy każdym obchodzie to ja byłam wolna od tych "przyjemności". Zaraz po wyjeździe z sali operacyjnej zapytano mnie czy chce środek znieczulający, a ja pamiętam chciałam być dzielna i nie wołać tak od razu o środki ale w ciągu dosłownie paru minut zaczęło puszczać znieczulenie i bolało bardzo, także jakby Was pytano to brać od razu!!! No i ci jeszcze...mi podczas tego całego zabiegu było bardzo niedobrze, ogólnie byłam jakby walnięta obuchem w głowę i wymiotowałam żółcią (bo wcześniej nie jadłam cały dzień i miałam lewatywę) i ogólnie nie bardzo interesowało mnie co się dzieje i miałam a właściwie dalej mam wyrzuty sumienia, że tak jakoś "byłam niezainteresowana" dzieckiem ale to naprawdę było silniejsze. Chyba tylko się uśmiechnęłam i to było tyle...czytałam kiedyś, że to było związane z dużym spadkiem ciśnienia ale wiem, że nie każdy tak ma. Kazałam tylko innym przyjść i powitać i tulić i teraz też tak będzie ale teraz to już mam świadomość i strasznie mi szkoda że nie powitam na świcie od razu, no chyba, że coś się zmieniło i ja i ja się będę dobrze czuła i dadzą mi choć na chwilę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka i Balbina najwazniejsze, ze dzieciaczki sie dobrze rozwijaja, super wiadomosci. Ciagle wydmuchuje krew z nosa, kiedy to sie skonczy? W nocy kiepsko spie, jak juz sie zbudze, to potem dlugo sie przewracam i przerazliwie swedzi mnie skora, mimo balsamowania. To swedzenie doprowadza mnie do szalu, zwlaszcza w nocy. Jezeli chodzi o ulozenie malca z tego co pamietam z poprzednich ciaz, jezeli na wzgorku lonowym robi sie wyrazne wybrzuszenie to dziecko jest trwale zadokowane, raczej juz nie wyskoczy, no chyba, ze matka bedzie stala na rekach:) Sytuacja jest inna gdy mozliwe jest noszenie biodrowek tzn, ze maluch tylko sie slizga kolo miednicy. U nas jest coraz cieplej pod koniec przyszlego tyg. ma byc 26 stopni, na szczescie s wiaterkiem, wiec moze da sie przezyc. Od ktorego tyg meldujecie sie do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) ebudka, zazdroszczę Ci tych wakacji nad morzem, też bym bardzo chciała. A dokąd konkretnie jedziecie? kwoka, po co się mamy meldować w szpitalu? bo chyba nie do końca zrozumiałam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwoka z tymmeldowaniem to chodzi ci o stawianie sie na ktg ?? bo ja w pierwszej ciazy co tydzien jezdzilam do siebie na oddzial na ktg albo jak tylko nie wyczuwalam przez pol dnia ruchow dziecka to tez pedziłam a pod koniec tzn okolo 40 tc to jezdzilam co 3 dni na ktg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emila23
WITAM JESTEM STUDENTKĄ PSYCHOL. W RAMACH ZALICZENIA MUSZĘ PRZEPROWADZIĆ BADANIE. PROSZĘ O OGLĄDNIĘCIE PREZENTACJI I WYPEŁNIENIE KRÓTKIEJ ANKIETY: http://70894.file4u.pl/download/2534385/A_www.file4u.pl.ppt INSTRUKCJA: po wyświetleniu strony, pod zegarem z lewej strony wybrać "zwykły użytkownik", następnie wpisać kod z obrazka, i pobrać prezentację (pamiętaj aby otworzyć plik w programie PowerPoint) Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka trochę mnie zaniepokoiłaś tym stwierdzeniem że podwyższona ilość leukocytów w moczu moze być przyczyną przedwczesnego porodu. Możesz napisać coś więcej co Ci lekarz mówił, albo może inna z was coś więcej na ten temat wie. Bo ja mam właśnie podwyższone leukocyty w moczu i pomimo tego że ten poziom mi wzrasta to mój lekarz zupełnie to zignorował i powiedział, ze nie ma powodu do niepokoju. A czy masz też przy tym liczną florę bakteryją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) niepoprawna optymistka jedziemy do Krynicy Morskiej, chcieliśmy spokojne miejsce z bliskim dostępem do morza - 50m :D a co najważniejsze możemy mieć ze sobą psa naszego Lorda :) właśnie o co chodzi z tym meldowaniem do szpitala bo też nie zrozumiałam :( w poniedziałek zaczynamy szkołę rodzenia jupppppi :D Moni17 w badaniu ogólnym moczu mam śladowe ilości leukocytów, żadnej: glukozy, ketonów, białka, bilirubin, krwi azotynów a w osadzie moczu: leukocyty 5-10 a norma to 0-5, erytrocyty świeże są w normie, erytrocyty częściowo wyługowane w normie, pasma śluzu i bakterie dość liczne ale to wynika ze spływu moczy po narządach płciowych i nie jest niepokojące. Lekarka nie kazała powtarzać moczu tylko posiew żeby od wewnątrz zbadać powód podwyższonych leukocytów. Jeśli wyniki będą złe mam natychmiast się u niej pojawić, na wynik czeka się od 4-10 dni. Powiedziała, że leukocyty w moczu to dość częsty powód poronień a na tym etapie ciąży przedwczesnego porodu. Więc wolę dmuchać na zimne. Nie wiem co myśleć skoro Twój lekarz nie kazał nic robić w tym kierunku.... co lekarz to inna opinia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja mam dużo więcej niż ty bo w weryfikacji mikroskopowej 21-26, a w ilościowej analizie osadu 51 a norma to 0-30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka a ty robisz posiew moczu na sprawdzenie tych leukocytów? no bo ja już zrobiłam ten posiew i lekarz go widział i może dlatego powiedział ze wszystko ok, już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Moni17 posiew moczu robię na potwierdzenie leukocytów no i dojście czy jeśli są to jaka jest przyczyna :( zawsze miałam ich mało a teraz jakaś zmiana a nie boli mnie pęcherz, żadnych dolegliwości. może nie do końca środkowy strumień moczu dałam wtedy do analizy, nie wiem, zobaczymy co posiew wykaże. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w nowym dniu... Ja dzisiaj wstałam jakbym wczoraj ładnie poimprezowała:) Nie czuję się najlepiej;( Późno poszłam spać i wydawało mi się, ze jak już położę się do łóżka to usnę w sekundę, a okazało się całkiem co innego. Pół nocy przekręcałam się z boku na bok, jak już usnęłam to biodra przypominały o sobie i później znowu walka z zaśnięciem. A od godz. 4 nad ranem można powiedzieć że nie spałam... Czy Wy też macie problemy ze spaniem i czy bolą Was biodra? Bo ja zaczynam coraz bardziej je odczuwać:( Jeśli chodzi o KTG to moja siostra ma termin porodu na 14 czerwca i w niedziele ma już pierwsze KTG. Mamy tą samą lekarkę- i ona daje jej terminy KTG wtedy kiedy ma dyżur w szpitalu. Nie wiedziałam, że miesiąc wcześniej robi się już to badanie...Ale lepiej dmuchać na zimne. Ebudka- ja tez w poniedziałek zaczynam szkołę rodzenia. Jak na razie to nie bardzo mi się chce: trwa ona 5 tygodni po dwa spotkania w tygodniu. Wydaje mi się troszke długo. Mam nadzieję, że dowiem się tam czegoś praktycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jaki jest wg was najlepszy materacyk do łóżeczka dla dziecka? jakich używałyście i możecie polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka, cudnie się masz z tą Krynicą :) też bym chętnie wzięła naszego pas Pana Ciapka i tak pojechała, jednak w tym momencie 10 godzinna podróż pociągiem jest ponad moje siły, a o samochodzie nawet nie myślę, bo w nim 2 godziny to koszmar dla moich pleców. Ale mamy plan, że w przyszłym roku na początku czerwca już z dzidziusiem startujemy nad morze :) My też w poniedziałek start szkoły rodzenia :) ciekawe jak będzie :) Atena, moje biodra w nocy czasami bolą tak, że wydaje mi się, że mi zaraz eksplodują. Co do KTG, to ja dokładnie nie wiem jak to jest u mojego lekarza, ale jak chodzę na wizyty to widzę, że przychodzą dziewczyny (te już w końcowej ciąży) i je tam podpinają pod to KTG, więc może u mojego lekarza jest po prostu tak, że robi je w prywatnym gabinecie, wówczas nie trzeba do szpitala jeździć. Sama już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×