Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość aosa
Tutaj mi się nasuwa jedna myśl. Niestety ale ty będziesz zła zmęczona i dziecko i mąż też :( taka prawda dziecko jest jeszcze za małe aby zostawić go z ciocia czy babcia :( tak jak pisała koleżanka wyżej. Ja brałan ślub tydzień temu i był to tylko cywilny i że względu za zagrożona ciążę nie mogę tańczyć itd każdy przyszedł na ślub i nikt nie robił mi wyrzutów. Ale jak już tak zdecydowałas musisz teraz wymyśla coś aby dziecko na tym nie ucierpiało. Bo ja już byłam na weselu gdzie młoda się nie bawiła tylko myślała jak dzidziuś itd :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Pisałam już :) łożysko przodujące, krwawienie w 12 tc teraz jeszcze tarczyca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, oczywiscie impreza z dzieckiem jets o wiele ciezsza niz bez dziecka, ale w zyciu nie zawsze bywa wszystko ladnie ulozone po kolei. Plusem jest, ze jak sie przygotowuje slub, a ma sie male dziecko, to sie mocno relatywizuje i nie stwarza sie sobie problemow i kupy dodatkowej roboty z glupot, jak na przyklad szukanie po calym kraju koniecznie matowych rekawiczek do sukni, gdy we wszystkich sklepach sa tylko blyszczace. Tez zalezy jakie bedzie dziecko. Moja starsza spala zawsze bardzo mocno, zadne halasy nie byly w stanie ja obudzic. Szczytem bylo, jak zabralam ja w wieku 3ch miesiecy na urodziny kolezanki do ormianskiej knajpy, gdzi grala na potege skoczna muzyka ormianska i odbywaly sie szalone tance na parkiecie, a mala w tym wszystkim spala sobie slodziutko jakby nigdy nic. Teraz bym sobie puknelam w czolo, gdzie dziecko zabierac do czegos takiego, a wtedy po tej ciazy i ciaglym siedzeniu w domu tak mi sie chcialo zabawic i zobaczyc doroslych ludzi, a nie same pampersy i karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calla ja miałam problemy na początku ciąży bo wyniki krwi nie były zaciekawe do tego luteine teraz biore bo mam twardnienie macicy i dlatego takie bóle miałam brzucha do tego w 13tyg krwawiłam i dlatego tak sobie jeżdżę do mojego lekarza tak często... ale ja chodzę do lekarza z NFZ więc z kieszeni to tylko na leki i bilety mi sporo idzie ale teraz mam zamiar się wybrać prywatnie:) bo chcę normalne usg ze zdjęciem na pamiątkę i trwającym dłużej niż 3 minuty:) bez martwienia się czy powie mi co z dzieckiem czy nie i liczę na poznanie płci. bo na ostatnim usg (17tc) lekarz (NFZ) na pytanie o płeć dziecka powiedział że to za wcześnie, wybaczylam mu bo maleństwo fikało koziołki i myślalam że może to przez to ale jak czytalam że niektóre babki znają płeć dziecka od 14tc to krew mnie zalewała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline a na kiedy Ty masz termin porodu?:) nie martw się weselem na zapas moja znajoma w tamtym roku się hajtała w wakacje a młodego w kwietniu urodziła. mały był z nami do 21 chyba póżniej pojechała z nim do domu zostawiła mleko ,ululała młodego i wróciła na salę. a z małym zostala babcia tylko niewiem czyja heh chyba mama pana młodego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline, ale z co ty za rodzine masz, ze twoim dzieckiem zajma sie wylacznie z litosci? Ja bym dla takiej rodziny wesela nie robila. Jesli na dodatek czujesz, ze bedziesz taka matka, ze nie bedziesz mogla potrafic nawet na 2 godziny rozstac sie z dzieckiem (jak moja kolezanka, ktora 4,5 letniej dziewczynke boi sie panicznie powierzyc babysitterce), to lepiej tego w ogole nie rob, po co robic z zasadnicza przyjemnej chwili zycia udreke. Jak potrzebujecie slubu dla papierow, to zrobcie malutka uroczystosc cywilna, i dopiero kilka lat pozniej slub koscielny z duzym rozmachem i weseliskiem, ze hej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak1507 mam właśnie taką koszulę z kaczką a drugą taką z trójkątnym odsuwanym klinem na piersiach mam jeszcze piżamę typu leginsy i top na ramiączkach, a szlafrok bawełniany, wydaje mi się ze po porodzie koszula nocna będzie lepszym rozwiązaniem od piżamy bo chyba wygodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
U mnie też tak jest. Tylko ja prywatnie chodzę :( ale ciągle daje mi badania i mówi proszę przyjść za tydzień z wynikami. Albo skierowanie na konsultacje to za 2 tygodnie. Tak jak teraz miałam dwa tyg aby odwiedzić endo, okulistę i kardiologa. Bo dwoje ostatnich aby stwierdzili skąd lekko podwyższone ciśnienie :( i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa a może spróbuj iść do lekarza z państwówki i zobaczyć jaka jest różnica albo do innego prywatnego lekarza bo ta Twoja pani gin wydaje się dziwna bo ja rozumiem mój lekarz są różne terminy badań i na niektóre wyniki trzeba czekać krócej na niektore dłużej to rozumiem że karze mi tak często przychodzić. mam macicę w tyłozgięciu i też musialam chodzić zobaczyć czy sie naprostowała czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calla słodkie są te pidżamki:) ja jeszcze nie wiem którą ale na pewno jakąś zamówię:) znowu czuje szpilki w pępku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak1507 ogólnie zawsze miałam usg w piątki i to wychodziło np. 8 tydz i 5 dzień więc od niedzieli zaczynał się juz np.9 tydz ale wczoraj byłam u połoznej i mi powiedziała że tygodnie mi się rozpoczynają w środe czyli że teraz jest 18 tydz i 3 dni co do kalkulatorów to też mi wychodza inne daty hehe ale sprawdzałam i 27 lipiec to jest środa więc chyba naprawde od środy trzeba liczyć te tygodnie. co do tych chrzcin to zależy jaki jest ksiadz czy proboszcz i "za ile" sie z nim ktoś dogada, wiecie o co chodzi no nie? :) chyba że tylko u mnie w mieście tak jest. oasa wiesz co? 11 marca mam połówkowe to może dowiem się co za kruszynka mi tam rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przyjmuję euthyrox N już od 12 lat regularnie co tydzień w różnych dawkach już miałam teraz mam 75 ze wzgl edu na ciążę a przed ciążą brałam 50 Witaminy przyjmuję prenatal dha kosztuje niecałe 30 zł a z przesyłką 35 ale ja kupuję od razu po 2 opakowania to mam taniej http://allegro.pl/prenatal-dha-30-ciaza-kwasy-omega-3-galen-lodz-i1469260414.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_miii czyli dobrze wyliczylam z karty ciążowej:) cieszę się:) ja pójdę 16 marca chyba jeszcze muszę zadzwonić, i uzgodnić to z grafikiem męża:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Właśnie wróciłam z uczelni patrzę a tu szok jakie tu się zagęszczenie nagle zrobiło ;-) Wszystko już na szczęście zdążyłam nadrobić. Co do wyrażenia "na pole" to ja powiem szczerze, że nigdy nie zastanawiałam się dlaczego tak się mówi, tak było i jest w naszym regionie. Co do kłucia w pępku to ja borykałam się z tym problemem jakiś 1,5 tygodnia temu przez kilka dni o czym pisałam na forum. Ponoć jest to efekt podnoszącego się dna macicy, które przekracza poziom pępka. Chyba tak faktycznie jest bo od paru dni nie mam już wgłębienia w pępku takiego jaki miałam wcześniej. Pępek jest zupełnie płaski. Patrzyć tylko jak wyskoczy na wierzch ;-) Zastanawia mnie tylko inna sprawa. Miałam wcześniej kolczyka w pępku, wyciągnęłam go zaraz przed tym, jak rozpoczęliśmy z mężem starania o dzidziusia. O dziwo dziurka nie zarosła ale dziwnie się rozciągła i zastanawiam się, czy czasem jak urośnie mi bardziej brzuszek to coś z nią niedobrego się nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euthyrox N 75 przyjmuję co dzień na czczo pół godz przed jedzeniem miało być nie wiem czemu wpisałam co tydzień anusiak1507 do lekarza też chodzę prywatnie i zawsze słyszałam że na poznanie płci jeszcze za wcześnie ale kolejna wizyta już pojutrze. Dziś jestem w 20t1d ciąży to może przy tej wizycie dowiem się kto we mnie mieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
calla - ja poznałam płeć w 14 tygodniu, ale jakoś tak do końca nie mam przekonania i zaufania. czekam więc z niecierpliwością na kolejne usg jeszcze tak ze 2 tygodnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za radą którejś z Was właśnie sobie z dzidziuniem słuchamy odgłosów natury na open fm, ale polecam dodać do ciężarówkowej listy przebojów hiciory takie jak Ta Dorotka ta malusia, , Na Wojtusia z popielnika czy Jadą dzieci.. ja już sobie słowa z dzieciństwa przypominam, na szczęście mamy you tube :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Anusiak- chodziłam państwowo to wylądowałam w szpitalu bo zamiaru przepisać mi duphaston jak miałam przodujące to udała że nie widzi. A dwa dni po wizycie bolał mnie nadal brzuch i poszłam do mojej teraz obecnej i dała tabletki ale krwawienie i tak się pojawiło na następny dzień bo poszłam za późno :( nie mam zaufania na kasę chorych :( jak powiedziała że bicie serca można rozpoznać dopiero w 30 tc? Co to za lekarka :) oczarowana-a ty co będziesz miała? Chłopca czy panią? :) i co studiujer ? Chyba dobrze musisz znosić ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Calla-dobry pomysł z ta muzyka :) ja mojego synka racze współczesna muzyka he he :) teraz mamy na topie perfekt :) a co niech łyka kulturę :) ostatnio jego imiennika mu puszczalam czyli krajewskiego ale coś mu nie leżał bo się zaczął wiercić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/avent-krem-przeciw-rozstepom-200-ml-i1474497168.html stosowała któraś z Was Paniusie ten krem na rozstępy? kupiłam aż 2 tubki bo tani w porównaniu do innych, ciekawe czy okaże się dobry. aosa może dla porównania pójdż do jeszcze innego lekarza, jak to mówią do 3 razy sztuka, nie wiem, albo na ubezpieczenie wybierz innego ginekologa albo innego prywatnego, przynajmniej raz spróbuj bo faktycznie kupę kasy wydajesz. Ja za wizytę płacę 70 zł a za badania od początku ciąży wydałam łącznie około 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa - Chłopiec choć tak jak pisałam... płeć była oceniona w 14 tygodniu więc sama tak do końca jeszcze nie wierzę ;-) Co do studiów to kończę właśnie rehabilitację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością, o ile dzidziuś nie zrobi mi psikusa chęcią wcześniejszego wyskoczenia na świat to obrona mgr na początku lipca. Ciążę znosiłam od początku bardzo dobrze. Pierwszy trymestr bez mdłości - zwymiotować mi się zdarzyło kilka razy ale to na tle nerwowym jak miałam zjazd na uczelni więc to się nawet nie liczy. Także mam szczęście, chociaż tak naprawdę nie wiadomo czy w ostatnim trymestrze też mnie tak oszczędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Jej :) ja wymioty zawsze rano. Potem mdłości. Teraz mam ból piersi czasami, zachcianki i huśtawli nastrojów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe lipcówki :) Zaszalałam na allegro i kupiłam 3 koszulki nocne, jeszcze muszę kupić szlafrok bawełniany ;) i jakieś inne babskie rzeczy. Te koszulki nocne w misiaki z allegro po 16 zł i po 17 zł w sklepach w Kołobrzegu są po 40,00 zł, masakra normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa myślisz że jak się wierci to mu się nie podoba? Moje zawsze sie wierci kiedy jestem zadowolona. co na dziś polecacie do obejrzenia w tv? A tak w ogóle to jak spędzacie wolny czas z mężami zimą, macie jakieś ciekawe pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ale zescie sie rozpisaly! szok normalnie! Witam nowa kolezanke! Dzis juz nic wiecej nie napisze, bo nie mam juz sily na siedzenie przy laptopie, za to wszystko przeczytalam na szybko i juz mi sie pokrecilo kto i co, ale jutro na spokojnie jeszcze raz sobie poczytam i na pewno jakis elaborat strzele.. :-) Milego wieczorku i do jutra! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa - ból piersi mi dokuczał od początku ale teraz mam spokój odkąd zaczęłam smarować kremem do biustu przeciw rozstępom perfecta mama. Jest na bazie kapusty i faktycznie łagodzi obrzmienia i bolesność tak jak zapewnia producent także polecam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach w tej tv to znow jakas masakra, jedynie na polsacie swietny film "skazani na.." ale juz to widzialam ze 3 razy, jesli mialabym stworzyc top 20 to i moze by sie znalazl nawet w pierwszej 10. Jesli ktoras nie widziala a jest nerwowa, wrazliwa i placzliwa w ciazy i miewa koszmary to nie polecam.. wczoraj wieczorem mowie do meza, choc pogramy w scrable a on na to czy w necie, ja mowie ze nie, ze w takie klasyczne, planszowe.. Nie chcialo mu sie. :-( Przypomnialy mi sie czasy, ze potrafilismy do nocy grac w bierki hihi ja do tej pory wiecie, tylko wymiotowalam i chorowalam wiec lezalam w lozku i nic nie ogladalam, malo czytalam (bol glowy i oczu, swiatlowstret) wiec nie bardzo mialam atrakcyjne wieczory, nooo a teraz to nawet zaczynam sie z mezem scigac samochodami na x boxie, ktorego mi kupil na pocieszenie siedzenia w domu hihih jak bede miala jakies pomysly to napisze.. dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a do samego porodu będziecie zakladały nową koszulę, czy taką w której już chodziłyście? W sumie starej nie żal będzie potem wyrzucić jak się zapaprze krwią itp, Jak myślicie czy musi być rozpinana z przodu, te stare mam wszystkie nierozpinane :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa ja brałam duphaston do pobytu w szpitalu i tam kazali brać luteine i tak biorę ją sobie:) spróbuj u innego lekarza, pomyśl co możesz kupić swojemu synkowi za tą kase co wydajesz na tą lekarkę ktora moim zdaniem cię naciąga... Powtarzam MOIM zdaniem:) callaa nie wiem jak ten kremik bo sama się pytaam jakiego używacie daj znać jaki jest bo za ta kasę to warto kupić nie? kocio-rybka te koszule co linki podałam do nich? w Katowicach też są po 40 zł więc allegro gorą w tym wypadku. do porodu założę jakąś starą koszule nie musi mieć odpinania a może nam dadzą jakąś z tych szpitalnych:) beatris81 zgadzam się z tą masakrą w telewizji my z mężem może obejrzymy coś na kompie jakąś komedie romantyczną czy coś w tym stylu... callaa pytałaś się jak spędzamy czas z mężami szczerze?? przychodzi z pracy je kolacje kąpie się i oglądamy telewizję, dodam że wraca około 22, 23 zależy jak zmianę skończy a jedzie do pracy o 11 czasami o 10 czyli na 12 13 godzin i nie dziwie się że mu się nic nie chce.. ale jak ma wolne to zazwyczaj gdzieś wychodzimy a jak jest zimno to w domu zawsze coś do roboty się znajdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×