Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość freuline
morelka22 czyli wychodzi na to ze jesli dodam 20tyg od teraz tzn od tego tygodnia to wtedy rodze ? :D wychodzi na to ze bym urodzila 2 tygodnie przed terminem podanym przez gina wiec wydaje mi sie ze raczej to zle obliczenie jest hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline tak jak napisalam wczesniej tak slyszalam wiec nie wiem w ilu procentach to sie zgadza i czy w ogole sie zgadza.A z terminami to tez jest roznie:) Zobaczymy po porodzie:):) Ale ktos powyzej tez napisal ze dodajemy 4,5miesiaca od pierwszych ruchow czyli tez 20 tygodni wiec zeby nie bylo ze rozsiewam plotki nie slyszalam tego sama hehehe.. to w zarcie napisalam oczywiscie:):):) Przepraszam ze pisze tak "bezimiennie" ale mam straszna skleroze a duzo nas tutaj i za chiny nie moge zapamietac naszych nickow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freuline
no ja tez sie smieje przeciez nie biore tego terminu na powaznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomniało mi się o co mialam się zapytać :) czy używacie już jakiegoś kremu na rozstępy jak tak to jakiego... heh czyli jednak dobrze mame zrozumialam:) może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z cesarskim cięciem dlaczego niektóre kobiety muszą mieć cesarkę a inne mogą silami natury urodzić? wiem że tam o ułożenie dziecka chodzi ale może ktoś coś więcej na ten temat powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris - "na pole" mówi się u mnie pod Krakowem ;-) Tak w ogóle to dobry wieczór. Chyba jestem uzależniona od tego forum bo padam z nóg po zajęciach na uczelni ale zamiast kłaść się spać musiałam wejść i poczytać ;-) Anusiak - ja używam kremu na rozstępy Perfecta - Mama, wsmarowuje go w brzuszek i biodra bo do biustu z mam Perfecta Mama do biustu z wyciągiem z kapusty. Początkowo się zastanawiałam po co kupiłam drugi skoro tamtym też można smarować biust ale okazało się, że zakup trafiony bo odkąd zaczęłam go regularnie stosować (rano i wieczorem) to nie wiem już co to ból piersi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, o tym, ze kiedys obliczano termin porodu na podstawie daty peirwszych ruchow x2 przeczytalam niedawno w zupelnie niefachowej ksiazce :) -Johna Irvinga "Regulamin tloczni win". Mi sie wydaje, ze ta metoda nie jest dokladna, bo przeciez udowodniono, ze wielorodki czuja ruchy wczesniej, czy to znaczy, ze maja z kazdym dzieckiem coraz krotsza ciaze? :). Na dodatek udowodniono statystycznie, ze ciaze z terminem na lato sa krotsze, niz te zimowe, tak ze nie bedziemy chyba sie meczyc z olbrzymim brzucholem do 42 tygodnia (masakra! Osobiscie ledwo oba razy dotrwalam do tego 38go, a jesczze lazic 4 tygodnie wiecej, to w ogole nie wyobrazam). Anusiak, wskazan co cesarki jest wiele, na szczescie ona istnieje i ratuje zycie kobietom i dzieciom. Sa wskazania bezwzgledne i wzgledne. Do bezwzglednych wskazan (czyli nie ma 2ch zdan - cesarka obowiazkowa) naleza: wypadniecie pepowiny, lozysko przodujace zupelnie, odklejenie lozyska, ulozenie czolowe, polozenie poprzeczne. Aczkolwiek nawet z polozenia poprzecznego mozna urodzic sn - osobiscie tak sie urodzilam, doswiadczona polozna w czasie porodu dala rady mnie manualnie odkrecic i skierowac jak nalezy. Ale to bylo kiedys dawno, teraz chyba nie beda sie wysilac oraz podejmowac ryzyka, tylko machna cesarke. Wszystkie reszta wskazan sa wzgledne - czyli decyzja o cesarce zalezy od kraju i jego przepisow medycznych, od doswiadczenia lekarza i szpitala, od matki i jej nastawienia, itd. Wiec w jednych warunkach przy tej samej sytuacji lekarze zrobia cesarke, a w innych kaza rodzic sn. Do takicj wskazan naleza: brak postepu porodu (u dobrych lekarzy i w dobrych warunkach ponoc to rzadko wystepuje), niewspolmiernosc porodowa miedzy wielkoscia glowki a miednica (co ponoc jest nieprawda, sie da rady przecisnac, dobry lekarz powinien umiec to poprowadzic, dobierajac odpowiednia pozycje dla porodu), stan zagrozenia plodu (co jest pojeciem nieokreslonym), polozenie posladkowe (w Polsce takie przepisy, ze nie robia porodow sn posladkowych, natomiast na swiecie robia, osobiscie tak rodzilam starsza corke), kobiety zakazone VIH, hypotrofia plodu (czyli zbyt mala waga i zywotnosc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszlam na miasto czy na pole, tak sie mowi po ukrainsku :). Co do kremow na rozstepy, chyba wszystko jedno jaki krem nawilzajaco - odzywczy, moze byc nawet olej kujawksi, jak kiedys ktos dowcipnie napisal na tym forum, byle tylko wmasowywac codziennie i nie zapominac, bo rozstepy wygladaja tragicznie i by je usunac trzeba robic jakies cuda-zabiegi laserem za straszne pieniadze. Osobiscie stosuje olejek Weledy na zapobieganie rozstepom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no nie daje mi spokoju to "pole".. Skad to sie wzielo powiedzcie? Co ma "pole" wspolnego np. z podworkiem czy placem zabaw? Pole mi sie kojarzy z ziemniakami albo zbozem.. ale z byciem fizycznie na dworzu??? Juz bronie naszego zwrotu: Otoz mowiac "dwor" wyraznie okreslam przebywanie poza domem czyli na powietrzu, dworze, przestrzeni otwartej.. Pole to tez przestrzen ale co ma wspolnego z miastem??? Wiem, pomyslicie ze sie czepiam ale ja sie nie czepiam, bo czepiac to by sie mozna dopiero np. zwrotow na podlasiu czy kaszubach o naszych polskich goralach juz nie wspomnie.. tam to dopiero jest meksyk hihi Chce po prostu zrozumiec Wasze "pole" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freuline
a ja smaruje sie zwykła oliwka dla dzieci ....nie wiem czy to ma takie same wlasciwosci ale wierze ze tak :D z tym ze przyznam szczerze ze nie uzywam jej codziennie... zdarza sie ze mi sie zapomni, albo ze odloze gdzies i nie pamietam gdzie itd... jesli chodzi o cesarke to mi lekarz powiedzial ze nie da rady na zyczenie..ze musza byc ku temu wskazania...powiedzial mi tez ze nie przyspiesza porodu nawet o pare godzin czy o jeden dzien bo mi zalezy urodzic wczesniej bo jade na wczasy heeh :D mowi ze da sie tak zrobic ale prynajmniej u nas w szpitalu sie tego nie praktykuje...przypuszczam ze nigdzie sie tego nie praktykuje... jesli chodzi o nacięcie (pisze o tym bo wyczytalam na roznych innych forach ze dziewcyzny nie sa o tym informowane podczas porodu) moja kolezanka przed porodem prosila wszystkich obecnych zeby nie dopuscili do zadnego naciecia bo nie i kropka...(myslala ze blizna bedzie i dlugo bedzie sie goiło..) po calym dniu rodzenia polozna zapytala czy aby napewno nie chce nacinac bo jak nie natnie to moze peknac az do odbytu samo albo nie peknie wcale a bedzie rodzila jeszcze cala noc.. i ona taka oslabiona mowi tnijcie bo juz nie mam sil...Jak mowi nawet nie wedziala kiedy ja nacieli, a ani 5 minut i urodzila coreczke... Dlatego sama przekonalam sie ze nie warto robic problem w zwiazku z nacieciem bo to najzwyczajniej w swiecie pomaga szybciej urodzic :) Ale jak sie okazuje to zalezy od poloznych bo czytam wiele opinii gdzie dziewczyny nie byly informowane o tym ze sa nacinane i ja na ich miejscu mimo ze ma mi to pomoc zrobilabym hałas w tej sprawie :) Aa i wyczytalam tez na forum naszego szpitala gdzie bede rodzic ze faktycznie podczas porodu wbiega polozna i miedzy tym jak oddychasz gleboko a tym kiedy masz skurcze daje Ci do podpisania taka kartke jesli chce sie porod rodzinny...co za dno ten szpital i faktycznie placi sie 200zł za tę przyjemnosc...a na stronie glownej napisane ze to jest szpital w ktorym nie pobiera sie ZADNYCH oplat...musze o to zapytac mojego gina ciekawe co mi odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do szkoly rodzenia to na Sobieskiego jest? i bezplatnie? musialabym sie tam przejsc i zorientowac. Jesli chodzi o Brenną to ją uwielbiam a konkretnie Leśnice. Moi rodzice maja tam działke zaraz przy rzece i zawsze pare razy w ciagu lata jezdzimy tam z mężem odpocząć od szarych murów miast,wyciszyc sie;) A jesli chodzi o te badania prenatalne to mi tez lekarz moj powiedzial ze on i tak widzi ze jest wszystko w porzadku z dzidzia ale jak dostalam juz na wszelki wypadek skierowanie z kasy to mam z nich skorzystac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór lipcóweczki !!! byłam dzis u położnej i pierwszy raz słyszałam jak mojej dzidz bije serduszko!!! słyszałyście też?normalnie byłam w szoku i miałam wrażenie jakby pociąg jechał taki odgłos to daje hehehe tak mi sie skojarzyło...pytałam o twardnienie brzucha bo też mnie nie pokoji i mówiła mi że to normalnie bo jak dzidzius się rusza to brzuch sie napina. ja też wstaje w nocy do toalety ale na szczescie juz tylko 2-3 razy a nie 6-8 jak w stawałam co godzine buu i tak jak któraś z nas wstawałam padnieta po takim maratonie:) Co do kremów na rozstepy to wlaśnie dzis zakupiłam kren Re-Gen coś ala bio oil koleżanki poleciły ,a co do zwykłej oliwki takiej dla dzieci też jest dobra ale mi wychodzą mini syfki na brzuchu ;/ a ona tak ładnie pachnie :)a mam pytanko macie na piersiach siwe żyłki???? iiiii wiecie co dziś poczułam dzidzie jak sie przemieszcza z dołu brzuszka na lewy bok i taką górkę miałam koło pepka :D:D:D czyli że mogę sie już zaliczyć do "kopanych"??? a tak wogóle to pogoda beznadziejna po pracy jak się położyłam to spałam 3 godz i przed chwila wstałam!!!!masakra ciekawe co będe robic w nocy :P i nie wiecie czy jak będe w 32 tyg ciąży czy też moge sie zapisać do szkoły rodzenia czy to juz za póżno? anusiak Dzedzyk ten lekarz bierze 80 zł za wizyte a na wizycie bada na tym "samolocie",robi usg zwykłe i dopochwowe ,usg piersi i węzłów chłonnych i cytologie.Ogolnie jako lekarza na serio polecam ,ostatnio nawet wlaśnie miałam pare pytań które mnie martwiły i moja mama poszła do niego a on bez niczego podał swój prywatny nr kom i powiedział mamie ze mam zadwonic to sobie porozmawiamy a on postara mi sie wszytsko wyjasnic,co sie na prawde żadko zdarza żeby lekarz dał swoj nr. dzwonie do niego a on zadowolony pyta sie jak sie czujemy i ze zaraz sobie porozmawiamy bo czekał na moj telefon,a widział mnie ostatnio w kwietniu rok temu. kolorowych snow lipcóweczkiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline, wyobraz sobie, ze sie praktykuje wywolywanie porodu na zyczenie. Mojej znajomej maz mial wycjechac w delegacje wtedy gdy miala termin, to poszli przed terminem do szpitala i poprosili o wywolanie, zeby maz byl obecny przy porodzie. Osobiscie uwazam to za przegiecie, dzieciaka nikt nie zapytal, czy juz jest gotow do przyjscia na swiat. Co do nieinformowania o nacinaniu, to chyba zeby nie stresowac dodatkowo rodzaca, i tak nic nie poczuje, ja sie dowiedzialam o tym, ze mnie nacieli dopiero po urodzeniu dziecka i lozyska, jak powiedzieli, ze zaraz szybciutko jeszcze zaszyja (3 szwy). W zyciu bym nie podniosla halasu o nieinformowanie o nacieciu, to tak jakby lekarz musial kazdej rodzacej tlumaczyc sie z kazdego swego gestu, bez przesady. Nie wiem, co jest lepsze - naciecie i 3 szybkie szwy, czy popekanie i potem po porodzie jeszcze zeby cie cala godzine cerowali. Mialam obie wersje i nie wiem, co wole. Ta godzina cerowania po wyczerpujacym porodzie, gdy chcialoby juz sie odpoczac i by ci wiecej juz nic nie robili jest naprawde niemilym wydluzeniem porodu. Zato po naturalnym sporym podarciu sie, paradoksalnie, mniej bolalo i swobodniej moglam usiac na tylku, niz po malym cieciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik, a Ty już dresik dla synka kupiłaś ;) ;) GRATULUJĘ dziewuszki :) Ja do smarowania mam dwa kremy, jeden z babydream (rossman), dla kobiet w ciąży, a drugi przywiozła mi kuzynka z Niemiec (nie znam tej firmy), niestety brzucha nie mogę dotykać, ponieważ może to wywołać skurcze, położne w szpitalu tak mówiły. Dlatego też teściowa zamówiła mi w aptece jakiś specyfik do pielęgnacji w sprayu (jeszcze go nie mam). Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak myślicie jaki szlafrok najlepszy będzie do szpitala taki z polarku czy z bawełny, jestem zmarźluchem, ale w sumie będzie wtedy lato. Koszul nocnych tych rozpinanych, ile sztuk kupujecie? Właśnie rozglądam się na allegro, ale wolę się jeszcze Was zdanie zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oasa
Cześć kobiety :) jestem tu nowa. Termin mam na lipiec. Jak już wiadomo będzie synek :) już się nie mogę doczekać. Obecnie mam 21 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocio-Rybka, oba razy w szpitalu w lipcu panowal upal, wiec zadnych szlafrokow nie potrzebowalam. Ale jakby przypadkiem byl chlopdniejszy lipiec, to pewnie bym wziela szlafrok gladki bawelniany, nie z polaru, bo polar to mi sie wydaje, ze to taka gabka, co uzbiera wszystkie kurze i zarazki szpitalne, pozatym polar nie upierzesz potem w bardzo goracej wodzie, by go dobrze zdezynfekowac po pobycie w szpitalu. Co do nocnych koszul rozpinanych, to mialam jedna, ale nie lubilam jakos tego rozpinania, nosilam caly czas podkoszulki meza, ktore po prostu podnosilam i wtykalam za stanik. Tak mi szybciej szlo, bo te karmienia mialam co 2 godziny, wiec ile by bylo tego rozpinania i zapinania w ciagu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kornelka_88 pisałam już że szkoła na Sobieskiego jest bezpłatna jak będziesz chodziła sama, za faceta trzeba 100 zł zapłacić żeby mógł Ci towarzyszyć :) Bynajmniej tak było w zeszłym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kremów to ja już od 3 miesiąca uzywam kremu przeciw rozstępom dla kobiet w ciąży ''Mamamil'' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak, mnie pani położna ze szkoły rodzenia powiedziała, że jeśli termin na lipiec to do szkoły najlepiej przyjść od początku maja, ale jak jest gdzie indziej to nie wiem. A co do kremu na rozstępy, to ja używam od samego początku Musteli. Beatris, ja jestem ze śląska i tutaj też mówimy "na dwór" :) Mala mii, gratuluję kopniaków :) Co do numeru telefonu lekarza, to ja nie wyobrażam sobie nie mieć numeru do mojego. Dostaje się go na dzień dobry i w razie problemów można dzwonić. Oasa, witamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! chcialam wszystkim zyczyc milego, kopiącego weekendu! :-) Mala_miii86 - mysle ze to byl kopniaczek :-) gratuluje! odezwe sie pozniej, buziole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj nowa lipcóweczko :) i gratulacje synka :) co do numeru od lekarza chodziło mi o to że ten lekarz nawet mnie nie widział i dał bez problemu nr mamie a nie kazdy bynajmnie u nas tak jest,pewnie gdyby od poczatku prowadził moja ciaze to tez by dał :) i nie tylko on :) wiecie co? dzis wtsałam rano i tak sobie zmierzyłam obwód brzuszka z ciekawości wiecie ile juz mam?? 93 cm :) a zawsze tak miałam 81-82 cm zapisałam sobie i mysle ze co miesiąc bede sprawdzac :) zobaczymy ile bedzie w lipcu :) a wy mierzyłyście swoje brzucholki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja zmierzyłam tak na wys. pępka mniej więcej i wyszło mi 88 cm :) a zawsze było 72 cm... A co niech rośnie jak mu dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mierzyłam wcześniej :) pamiętam że pierwszy raz mierzyłam jak było 83 cm , a teraz 5 cm więcej :) Ciekawe ile będzie przy końcu hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny... dzięki za udzielenie mi informacji o tych kremach i cesarce:) ja używałam cały czas oliwki dla dzieci ale zauważyłam że jednak chyba nie za dużo daje musiała bym się co 3 godziny smarować żeby byla ta skóra nawilżona... Zastanawiałam się nad kupnem tej serii mama perfecta i chyba tak właśnie zrobię... Dzisiaj w nocy poczułam jakby szpilki mi się w pępek wbiły aż mi się slabo zrobiło... co to mogło być?? Co możemy brać na biegunkę w ciąży bo od rana mam niemiłe sytuacje w toalecie...:( oasa witam i zapraszam do wpisania się do tabelki:) gratuluję synka Oglądałam wczoraj gazetkę z reala i były tam nawet ciekawe pidżamy ciążowe i koszule... teraz w biedronce mają być slodkie bodziaki za 12zł :) kurcze ale reklamę robię tym sklepom za darmo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, smsy wysłane, gratulacje przyjęte. mam już nawet kilka ofert matrymonialnych dla córeczki;) kocio-rybka dresik jak najbardziej unisex. czekoladowo - błękitny, ze zwierzaczkami. w ogóle nie jestem fanką różu i pewnie nie kupie ani jednej różowej rzeczy. równie dobrze mogę ubrać córcię w czerwienie, brązy, zielenie, żółcie czy też chłopięcy niebieski. nie widzę w tym nic złego a do większości odcieni różu mam awersję (poza pudrowym). lekarz pozwolił mi lecieć na urlop pod koniec marca, mam się jeszcze pojawić 3 dni przed wylotem ale wszystko wygląda ok i nie powinno być problemu. mam tylko nie dźwigać walizki;) ale to mi nie grozi, bo zabiorę chyba tylko bagaż podręczny na kółkach. czuję się wybitnie, gdyby nie ten wielki brzuch zapomniałabym że jestem w ciąży. jednak 2 trymestr jest super;) muszę się zabrać poważniej za szukanie aranżacji pokoju, teraz już pod konkretną płeć;) mam pytanie do Was. dopiero teraz lekarz zapisał mi witaminy, wiem że wiele z was już je bierze. czy możecie polecić jakieś niedrogie, zawierające jod i kwasy omega3? ja kupiłam pregnaplus, 45 zł za 30 tabletek. nie wiem czy to tanio czy drogo? ja kupuje szlafrok cienki, bawełniany. gruby mam a wydaje mi się, że w szpitalu będzie potworny upał, zawsze jakby było zimno można zabrać jakąś cieplejsza bluzę albo ten szlafrok z polarku. co do koszul - kupuję 2 do karmienia i i 1 na straty, na poród, jakąś najzwyklejszą. pozdrowienia dla wszystkich anik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze aktualizacja tabelki NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......malopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............3.07...........?........... .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ........świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07........................ ...śląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wiel kopolskie Moni 17..........26.............07.07...........................l ubelskie malinówka376..20.............08.07...................... .....dolnoślaskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ........ ......dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07...................... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... .. ....lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... ... ......ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Atena02.........26.............13.07..................... .......małopolskie(Kraków) Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... . ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH.... ..........mazowieckie Rosa 78...........33............14.07..................... ......małopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... ........śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... . . .śląsk callaa.............25............15.07................... .........podlasie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07...................... .....śląskie kasztaanka......27............18,07...................... ....łódźkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... . ....Śląskie Justyna..........28.............20.07.................... .......mazowieckie HelloKitty32......32...........22.07..........chłopiec.. ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07..................... .....śląskie ebudka...........31.............26.07.................... .......mazowieckie (Warszawa) anik_82..........28.............27.07......dziewczynka.. ......dolnośląskie dżuczek..........29............27.07...........CH....... ....małpolskie (Kraków) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie marta100049....34..............28.07..................... . .....łódzkie kubolinka........32.............30.07.................... .......wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Cześć dziewczyny. Winna wam jestem opowiedzieć coś o sobie :) więc jestem ania mam 23 latka. Dzisiaj mija tydzień jak jestem mężatką :) synek ma już 21 tygodni. Mieszkamy w częstochowie. Doczytjalam się że rozmawiaćie o kremach? Ja używam fissan. Znaczymy czy da jakieś efekty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Dziewczyny a co robicie dzisiaj? Jak spedzacie sobotę i niedzielę? U nas pogoda okropna zimno jak nie wiem a wyszło by się na spacer :) chyba przed tv :) jak zawsze. Co do ruchów dziecka to czułam już w 18 ale pozadne kopniaki to nie są :( może dlatego że dość dużo mam tkanki tłuszczowej na brzuchu i łożysko przodujące :( czekam dalej :) a macie już imiona? My postanowiliśmy już i będzie seweryn :) a na drugie krzyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa chyba tylko ty jesteś teraz dostępna więc może poradzisz mi co mogę wziąść na biegunkę... ja ten weekend to chyba w toalecie spędzę:( a w telewizji nic nie leci jak zwykle w weekend gratuluję tygodnia po ślubie ja brałam ślub 20 listopada a 21 dowiedzialam się o ciąży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×