Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Gość aosa
Anusiak nie mam pojęcia. :( mnie męczą zaparcia ale biegunka? Ciężka sprawa. Może idź do apteki i zapytaj, pomogą albo zadzwoń na pogotowie i zasiegnij porady? Albo do swojej gin? :) ja w tej sprawie mam zero do powiedzenia. Ale gorzka czekolada dobrze robi. Utwardza stolec. Jednak lekarzem nie jestem. Musisz uważać aby się nie odwodnić! A ty który już jesteś tydzień? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bralam ślub cywilny 20.11.2010 a księża robią problemy z chrztem jeśli nie ma przeciw wskazań do ślubu kościelnego i musimy teraz na szybko brać ślub kościelny a planowaliśmy dopiero na przyszły rok... no i nie spodziewałam się że będę w ciąży tak szybko :) po ciąży pozamacicznej jakoś nie bardzo chciałam dziecka ale jak na teście wyszly dwie kreseczki to było coś pięknego ale i strach od razu że będzie powtórka z rozrywki.. ale wszystko jest ok i to najważniejsze:) ale Wam opowiedziałam o sobie tak jakoś marudzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak też znawcą nie jestem ale na innym portalu dla cięzarnych znalazłam tylko tyle : Podczas biegunki bardzo istotną rzeczą jest uzupełnianie płynów w organizmie. Należy pić wodę mineralną lub słabo osłodzoną herbatę, aby nie doprowadzić do odwodnienia lub niedoboru mikroelementów. Zatrzymać biegunkę może picie mocnej herbaty, odgazowanej coca-coli lub też jedzenie bananów. Dobre rezultaty można osiągnąć jedząc suszone czarne jagody. W przypadku biegunki należy ograniczyć napoje gazowane oraz świeże pieczywo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 tydzień i 4 dzień :) jaką masz ustaloną datę porodu? i kiedy dowiedzialaś się o płci dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQax zjem banana i zobaczymy co z tego będzie na razie wypiłam gorzką herbatę i mam spokój ciekawe na jak długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Hm my niestety tylko cywilny. Ja mam termin niby na 12.07 ale gin mówi że będzie wcześniej. Płeć znałam już w 16 tyg :) dzięki dobremu przetowi mojej gin chociaż droga jest jak nie wiem. Za wizytę bierze 150 ale bada super i wogóle. Niestety na kasę chorych lekarka doprowadziła mnie w 12 do szpitala bo nie widziała że łożysko było nisko i zaczęłam krwawic mocno. Potem przeniosłan się prywatnie do gin i jestem zadowolona. Teraz tylko mam lekką niedoczynn tarczycy i biorę leki. Kontrola u endo końcem marca. Mam nadzieję że dziecku nic nie będzie. Dziewczyny a wy jak chodzićie do gin? Jak często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodzę z NFZ co 2 tygodnie teraz 9 marca idę do funduszowego gina a 16 fundnę sobie prywatnego bo chcę porządne usg zrobić a nie czekać 3tygodnie na 5 minut usg i nic nie wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Aneczqa a ty który tydzień? I jak się czujesz w ciąży? Kurcze muszę was wszystkie poznawać. Mam net w telefonie i dzięki forum się nie nudzę he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aosa
Właśnie. Ja idę teraz też 9 muszę zadzwonić bo moja gin jest na urlopie :) ja mam to szczęście że ma usg 3d :) kolorowe. Super rzecz ale niestety kosztuje :( umawia mnie tak co tydzień dwa to wydajemy ok 6 stow miesięcznie na same wizyty. A bierzecie jakieś witaminy? Ja folik, żelazo, i magne b6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa ja tez jestem z czestochowy do kogo chodzisz ?? i gdzie bedziesz rodzic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na biegunke nei mam pojecia przykro mi ;-( no ja na 16 jade na imprezke małego na 2 latka robimy w lokalu ;-) teraz maly spi a ja wpadlam poczytac co u was ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa moj gin tez ma 3d usg i mam to za darmo w ramach wizyty + nagranie na płytke . za karzdym razem pokazuje mi dzidzie w kolorze . i nie jest drogi bo place gosze za izyte i chodze co 3 tygodnie a dlaczego ty tak czesto ?? cos masz nie tak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbiina ja też zaczynam się zastanawiać nad cesarką niewiem czy podolam zadaniu swoimi siłami heh... miłej imprezki i życzenia dla solenizanta proszę złożyć od anusiaka:) oasa nie wydaje Ci się że twoja gin karze Ci tak często przychodzić żeby zarobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak, ponoc biegunka u ciezarnych bywa , to pozbycie sie toksyn, i jak trwa 1-2 dni, to nie potrzebuje specjalnego leczenia. Dziewczyny dobrze napisaly - mocna herbata, coca-cola i banan. Coca-cole mi nawet moja ginekolog polecala na rozne wybryki zoladkowe w ciazy, tylko podkreslala, ze koniecznie trzeba najpierw ja porzadnie zdegazowac. Mozna tez jesc gotowane w wodzie lub na parze marchewki, mus jakblkowy albo jablka pieczone w piekarniku. Czasem biegunka pojawia sie przy oslabieniu flory jelitowej, na przyklad po antybiotyku. Wtedy mozna brac trilac lub lakcid. Otreby rozne tez zageszczaja stolec. No i najwazniejsze -by nie odwodnic sie - czesto pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freuline
Ja chodziłam przez pierwsze 3 miesiace co dwa tygodnie do gina ale mialam ciaze zagrozona. Jesli wszystko jest wporzadku to kazda z nas wizyte powinna miec raz w miesiacu. A jesli chodzi o USG to nie mozna za czesto bo to szkodzi dzidzi teoretycznie kazda z nas powinna miec zrobione 3 badania USG i miec w domciu 3 zdjecia :) ale ja jak mowilam przez pierwsze trzy miesiace to mialam USG co 2 tyg bo nie wiedzielismy czy dzidzia da rade przezyc :) ale jak sie okazlo ze wszystko jest ok to ost raz bylam u gina 9 lutego -wizyta kontrolna bez USG no i teraz bede miala 9 marca i juz z USG bo płec przeciez poznanmy- moze :D A i powiem ze za kazda wizyte place 100zł (w tym usg) a jesli nie mam usg to place 80zl... jesli chce zaprosic chlopaka to moj gin uwaga chce 10zł za jego obecnosc ! co za żenada ale no przeciez mu nie powiem ze szkoda ze nie chcial 3 zł... ale no dobra jak chce to mu dam :) 10zł to nie majatek :) Wiec tez uwazam ze jakos czesto masz te wizyty o ile u Ciebie wsz wporzadku :) moze byc tak ze Cie naciaga zwyczajnie na wizyty zwlaszcza za taka kase :) Fajna ta koszula z reala chyba tam podjade i kupie bo do szpitala super bedzie :) nie wiem co jeszcze chcialam...tzn chcialam odp na jakies pytania ale zapomnialam juz jakie byly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusia na biegunkę możesz wziąć węgiel medyczny (carbo medicinalis) lub wypić smectę oraz wprowadzić dietkę. Jak leżałam w szpitalu, dziewczyna leżąca obok mnie miała biegunkę i lekarz jej to zalecił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka dzieci matek które miały kontakt ze zwierzętami i dalej go maja są właśnie bardziej podatne na alergie co nie znaczy że są tą alergią obciążone obligatoryjnie ale są w tzw grupie ryzyka wystąpienia alergii. Znam wiele takich przypadków osobiście, dlatego lekarze każą wystrzegać się tych alergenów, czy to sierściuchów, czy pokarmowych czy też wszystkich innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1974 dziękuje za pomoc w tej ciężkiej toaletowej przypadłości a może wiesz co to było za kłucie pępka jakby szpilki mi sie tam wbijaly... kocio-rybka Tobie też dziękuje za pomoc:) narazie mam spokój oby tak zostało:) freuline to będziemy mieć takie same pidżamy:) bo ja też sie przejadę zobaczyć jaki to materiał w ogóle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa, Seweryn to przesliczne imie, bardzo mi sie podoba. Znam jednego takiego mlodego, jest gwiazda w swoim liceum i w nauce i pod wzgledem urody, jego matka ze smiechiem opowiada, jak to panny do niego drzwiami i oknami... Dziewczyny, nie wiem, czy koszula na porod na pewno bedzie konieczna, najpierw lepiej zapytac w szpitalu. Bo jak ktoras sie zalapie moze na zzo, to wowczas zakladaja szpitalna koszule taka rozpinana z tylu na calej dlugosci. A w niektorych szpitalach wola generalnie, by rodzace zakladaly ich koszule szpitalne, a na przyklad w Niemczech to w ogole nawet niemowlaczki nie moga zalozyc swoich ciuszkow, tylko leza wszystkie w takich samych pidzamkach z wielkimi inicjalami szpitalnymi na piersi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede rodzic na tysiacleciu rowniez. chodze do Betchera ale ostatnie miesiac bede do ordynatora tysiaclecia Mitasa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
j koszule do spzitala zabieram 3 . i eden szlafrok ;-) ja rowneiz mam problemy z tarczyca mam chorobe hashimoto i policystyczne jajniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja doszlam szybciej po cc niz nie ktore po sn to zalezy od kobiety i od organizmu . mialam cesarke o 23:30 o 6 rano juz bylam pod pryszncem i latalam po oddziale . 21 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie w moim typie hhiihihih bo betcher nie pracuje w szpitalu i bede d ordynatora chodzic zeby bylo lepiej na porodowce i oddziale hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aosa, juz jestem w 23 tygodniu, mam termin na 2 lipca, plec zenska znam od 12 tygodnia, imie tez wybralismy ale nie oglaszamy go do porodu. Imie tez jest klasyczne ale rzadko teraz spotykane. Zreszta teraz dzieci sie chyba raczej ciesza, jak maja rzadkie imie. Moja 18-letnia siostrzenica ma imie rzadkie i "zagramaniczne", to nacieszyc sie nim nie moze, jaka to ona nie jest wyjatkowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zreszta najprawdopodobniej bedzie cesarka i nie wyobrazam sobie aby robil ja ktos inny dr. Mitas jest najlepszym specjalista w czestochowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aosa ja 21 tydz. termin niby na 05 lipca :) się okaże :) Ogólnie to czuję się dobrze nie miałam mdłosci ani innych przykrych doświadczeń jak niektóre bidulki nasze :) Ruchy dziecka czuje juz od 17 tyg. teraz jakos tak od tygodnia jakby mniej intensywne są i powtarzają się tylko rano i wieczorem zawsze o tej samej porze, jak chce iśc spać to mam godzine z głowy tak się tam przewraca maluszek że cho cho :P Płci nie znam bo jak to stwierdziła pani doktor dzidzia siedzi na dupie :P albo strasznie się wierci, teraz idę na wizyte 10 marca więc może tym razem się dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×