Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

mala mii gratuluję synka imię Gracjan bardzo orginalne i fajne:) mi się podoba:) a wozeczek super i tak się właśnie zastanawiam nad nim bo koszt niewielki tak jak mój fundusz:) tylko jak to się zamawia i te konto zaklada ja mialam kiedyś konto ale niestety skleroza i hasla nie pamiętam... aosa odezwij się... ela aosa pisala z telefonu szkoda że się nie odzywa martwię się czy pisala coś ostatni żeby się gorzej czula bo nie pamiętam i zanim znajdę Jej wypowiedż na topiku miną wieki...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jeszcze do końca i na 100% nie wiadomo, ale lekarz oznajmił mi, że raczej spodziewamy się synka :D 🖐️ Witam w ten piękny, sobotni poranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, ten tydzień miałam strasznie tragiczny :( Śmiercią tragiczną zmarła moja bardzo dobra znajoma. Znałyśmy się od dzieciństwa, a teraz już jej nie ma :( W środa zmarł mój ukochany dziadek i jeszcze wczorajsza tragedia w Japonii, przeraża mnie to wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodki smakołyk Tobie również gratuluję synka:) i składam najszczersze kondolencje:( nie możesz się podłamywać bo masz dla kogo żyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam ten jabłecznik :) Dałam mniej cukru ale i tak za słodkie :( ( może to też zależy od jabłek i lepsze będą do tego ciasta kwaśne, ale dałam jakie były w domu), następnym razem dam niecałe pół szklanki :) Naprawdę dobry wyszedł, też myśle że idealnie pasuje z lodami :) Dzięki za przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQax o ktorej bylaś u lekarki na usg? chodzi mi op to czy dzidzia spałą czy nie... bo ja z moją mam przeboje jak niewiem calą noc się bawi kopie i wogóle a ja szczęśliwa że się rusza bawię sie z nim/nią a teraz też wogole nie śpi tylko kopie a jak coś mówie to już wogóle i tak się zastanawiam czy bedzie coś widać przy takiej wiercipięcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! u mniE od rana zakupy, pies a teraz porzadki.. wlasnie GDZIE JEST AOSA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyneczki! anik_82 Ty masz wesele we wrześniu już po porodzie będzie dawno a my mamy wesele naszych obojga świadków akurat 2 dni po terminie porodu, i co Ty na to? Jestem załamana bo uwielbiam wesela i śluby, a to jeszcze będzie w dodatku ślub naszych starszych. A to se dzidzia wybrała termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj moj chlopak dzwonil do kolegi co ma sklep w chorzowie chyba taki ze w nim wszystko dla dzieci poltrade waletko i pytal sie o wozki z firmy mutsy czy go poleca a jesli nie to jakie w takim razie poleca i powiedzial cos co mnie zwalilo z nog ze mutsy sa tylko ladne i kusza przede wszystkim wygladem ale ze sie bardzo szybko i czesto psuja...kolezanka mi ost opowiadala jak wyszla na rynek z synkiem 2miesiecznym i jej koła odpadły w tym wózku :D mowi ze siara jak cholera bo ludzie sie gapili a ona jak ostatni biedak wygladala...a wozek za 2tys, Paranoja jakas....musiala dzownic po tescia az jej przykreci te koła :) w kazdym razie on poleca nam wózki Maxi cosi... pojedziemy tam obejrzec jakie ma te wózki :) Ja dzis posprzatalam caly domek bo pogoda piekna to az zyc sie chce... Wszedzie okna pootwierane :) Calla troche przesrane z tym weselem dwa dni po Twoim terminie porodu...bo wyglada na to ze nie dasz rady tam pojsc...zakładajac ze Cie wypuszcza normalnie po 2 dniach ze szpitala. Nie wiem ale ja to bym chyba odwołała. My tez bylismy zaproszeni na slub ale do Kolonii w Niemczech i to na czerwiec...a gdzie ja w ciazy bede tam jechała prawie na koniec swiata :) Dlatego odmówilismy mimo ze to kuzynka najblizsza i zreszta jedyna mojego chlopaka a jej rodzice są jego chrzestnymi i przypuszczam ze do nas na slub we wrzesniu tez sie nie zjawia bo oni zapowiedzieli rok wczesniej a my ich nawet jeszcze nie zaprosilismy bo i tak wiemy ze moga byc spłukani ...to samo jesli chodzi o chrzciny tez pewnie nie przyjada bo chce je zrobic w sierpniu. Takze troche lipa... Słodki Smakołyk przykro mi z powodu tylu tragedii prawie ze naraz.... Ja tez mialam podobna syt pare lat temu. Najpierw kolezanka z osiedla i w tym samym miesiacu babcia ...dodam ze babcia zmarla ze starości a kolezankę naszedł w domu jakiś murzyn, ktory ja sledzil z imprezy az do domu...związał ją, udeżył czymś cięzkim i podpalił cale mieszkanie. Spłonela zywcem, sasiedzi slyszeli jakies krzyki ale mysleli ze to jakas kłotnia w rodzinie...Murzyn uciekł i jak sie okazalo zrobil to i ukradl mp3 i aparat fotograficzny. Teraz siedzi w wiezieniu. A ja do dzis nie potrafie spojrzec jej rodzicom w oczy ze strachu ze oni sobie przypomna ze wiele razy przychodzilam po ich corke na rower czy na spacer....jakies takie dziwne mysli zawsze mam ze sprawie im bol tym ze mnie chocby "widza" ... I tak zycie jest niesprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
callaa - jak to mowia "przyjedzie czas, przyjedzie rada", kiedy mala sie urodzi to czas pokaze, rownie dobrze moze sie urodzic dwa tyg przed terminem lub dwa tyg. po i to bedzie normalne.. kazdy wie w jakim jestes stanie i biorac Cie na swiadka musi sie z tym liczyc.. poza tym zobaczysz jaka mala bedzie, to ze bedzie zdrowa w to nie watpie, ale moze bedzie kochanym, nieplaczliwym dzieciaczkiem i uda sie Wam byc na slubie a moze i na weselu! nie ma co sie teraz marwic i wlosow z glowy rwac bo terminu porodu nei przewidzisz.. mozesz byc w tym czasie na porodowce albo i na weselu z mala w brzuchu.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak1507 na usg byłam po 16, ale u mnie to wszystko jedno o której pójde, bo zawsze jak mi robi usg to maleństwo bryka i się wierci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline zapytaj się twojego chłopaka gdzie dokładnie jest ten sklep w Chorzowie... może jakaś zniżka by była:) xAneczQax jak mi teraz nie powie kto mnie tak kopie to pojdę za miesiąc i chyba będę do niej chodzić do konca ciąży bo z opinii wydaje się być naprawdę dobrą lekarką a niewiesz w którym szpitalu ona pracuję? calla zgadzam się z wypowiedzią Beatris81 i się pod nią podpisuję:) zauważyłam dzisiaj że mam guzka na piersi lewej... wcześniej leczyłam guzki dwa ale z prawej strony i mnie nie bolały a ten mnie boli i jest większy ma ktoraś tak? nie boje się że to jakiś rak czy coś tylko zastanawiam sie jak sobie ulżyć może kapusta by pomogła ela co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie nie wiem czy to w chorzowie czy czasem nie w katowicach bo sa dwa adresy i jeden jest na chorzow i ulica legnicka 84/86 ale nie wiem czy to czasem nie jest poprostu tam firma zarejestrowana na ten adres bo zauwazylam jeszcze jeden adres w centrum handlowym w katowicach "dzieciecy ekspert" na ul. Bocheńskiego 99 tutaj jest strona http://www.dzieciecyekspert.pl/ wiem ze maja pare sklepow ale ja nie znam tego goscia bo tylko o nim slysze z opowiesci :) i chrzestny naszego dziecka bardziej sie z nim koleguje bo my juz nie mieszkamy w katowicach tylko w Brennej. Jak widze to maja sklepy w Zielonej gorze i poznaniu jeszcze... no nas interesuje wózek jeden od niego dlatego chcemy zobaczyc, Maxi cosi mura tylko te ceny jakies takie kosmiczne...nie wiem no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline a gdzie mniej wiecej mieszkasz w Brennej? My mamy dzialke w Leśnicy, wlasnie jutro z moimi rodzicami tam jedziemy, troche pobedziemy na sloneczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris81 nie my będziemy świadkami na tym weselu tylko moja siostra cioteczna ze swoim narzeczonym 3 lata temu byli u nas świadkami na naszym ślubie, a teraz sami się pobierają i bardzo ich lubimy i chcielibyśmy być, ale oczywiście jak nie będę w stanie to tam nie pojadę za wszelką cenę, a płci jeszcze nie znam, napisałam dzidzia ale z myślą o formie bez określenia czy on czy ona. A Ty jak się czujesz? bierzesz te witaminy z DHA czy sobie darowałaś? Mam nadzieję że wymioty Cię już nie męczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak dr. Snaczke jest właśnie w szpitalu w Chorzowie, a Ty jak pamietam nie chcesz tam rodzić :) Ma dobrą opinię , sama tez ja polecam :) Może akurat tobie się uda i poznasz płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1985
hej dziewczyny, ciała bym do was dołączyć. Wątek śledze od początku tylko jakoś nie było czasu żeby napisać. Termin mam na 27 lipca. Jeszcze nie wiem co kryje się w brzuszku - może w piątek 18 się do wiem. Odnośnie wózka my już kupiliśmy jakiś czas temu TAKO WARRIOR - ma bardzo dobre opinie i super się prowadzi, cena też dosyć przystępna, na dodatek w moim mieście jest hurtownia z artykułami dziecięcymi, jest tam dosłownie wszystko i ceny wózków sa sporo niższe niż na allegro i bezpośrednio u producenta i wybór też spory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Wraca do Was zapędzona babka :) Tak mi brakowało chwili by coś do Was skrobnąć, ale regularnie czytałam ( no, czasem co drugą linijkę w pędzie :) ) fajne te Wasze wózeczki. Ja mam po syniu. Też chętnie bym kupiła nowy , bo są nowocześniejsze, pewnie lżejsze i skrętniejsze. Tylko szkoda mi kasy. W sierpniu zaczynamy budować dom, i odkładamy każdą złotówkę żeby nie zabrakło. Oczywiście pewna suma jest jak najbardziej zarezerwowana na dzidziusia , ale wózek już odpada. Więc wybierajcie i cieszcie się :) rozbawiła mnie historia z wózeczkiem i odpadającymi kołami, bo mi przytrafiła się identyczna :) :) :) Idę, idę dumna z potomkiem, obok pełno robotników coś tam grzebią na rowie, a tu dwa przednie koła w tym samym momencie chlas, i stoję :) Siara jak 150. Udając tajniaka i mamkę która zna się na mechanice, natknęłam koła na ośkę i heja do przodu. Oczywiście dopóki byłam w zasięgu ich wzroku tak prowadziłam furę na tylnich kołach (przednie minimalnie w powietrzu) że pomknęłam z prędkością światła i tyle mnie widzieli. Teraz się śmieję "gdzie ci mężczyźni" ale wtedy byłam buraczkowa :) w domu okazało się że koła były odkręcone na przewóz wózeczka w małym bagażniku - ale gdzie ja o tym pomyślałam :) tyle mojej historii :) A teraz mam pytanie i prośbę o odpowiedzi. U mnie rozpoczął sie 21 tc. wczoraj po kąpieli okazało się że z moich piersi zaczyna wypływać przy delikatnym nawet nacisku siara. troche się zaniepokoiłam bo to chyba za wcześnie. Co wy na to? Jak z tym u Was? Pozdrawiam cieplutko. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQax jak wyglada ta pani? bo ja kojarze stamtad 3 taka ruda z loczkami młodą, taka w krotkich włosach ciemnych i okularach i dr baciową agusia1985 witam:) masz termin tak jak ja:) a skąd jesteś? kubolinka ja jestem w 20tc i mi już od dwóch tygodni siara wypływa po naciśnięciu więc to normalne zresztą niektorym dziewczyną z topiku też już wyplywa więc wszystko w normie a historia z wózkiem świetna:) chociaż Tobie wtedy pewnie nie bylo do śmiechu:) moj starszy brat próbował mi wcisnąć wózek po bratanku ma teraz roczek ale on go kupował w jakimś komisie zresztą narzekali ze coś im się tam z kołkami działo i podejrzewam że miala bym podobną historię gdybym go od niego odkupiła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornelka ja mieszkam przy głownej drodze po lewej stronie jeszcze przed skretem na lesnice. Tam jest tyle domów ze nie potrafie Ci powiedziec gdzie dokladnie :D ale w brennej tylko w jednym miejscu jest radar i kawałek od radaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no my mamy jakiegos pecha.. pojechalismy znow z psem na bieganie ale w inne miejsce do takiego parku rekreacyjnego.. tym razem wytarzal sie w glinie! tzn. lapy po lokcie i brzuch.. wlasnei wrocilismy i maz go kapal. pies padniety i lezy zdechniety na boku z lapami wyciagnietymi i ledwo dycha.. kubolinka - z piersiami Ci nei poradze, bo sie nie znam, nie mialam tez nigdy zadnego wycieku. Pamietam ze temat siary byl i to niedawno. Ciekawe co napisza doswiadczone dziewczyny.. Usmialam si ez tymi kolami na glos, mam nadzieje ze mi sie cos takeig nie przydarzy. Ja to bym zaraz zaangazowala pewnei do pomocy tych chlopow.. agusia1985 - witaj w naszym gronie! callaa - hehe dzis sobei slina z rana zygnelam mowiac kolokwialnie.. a wszystko zaczelo sie od kilku kaszlniec, a jak juz schylilam glowe do zlewu (bo jak wiem ze slina to jade do zlewu, co si ebede meczyc nad kibelkiem) to mi krew zaczela leciec.. najpierw szok ze to z gardla i wolam meza ze krew mi leci ale okazalo sie ze z nosa. NIe przejelam sie tym, mimo ze to byl pierwszy raz bo czytalam ze od wysilku, oslabienia i krazenia moga przytrafic sie krwotoki, poza tym jeszcze te wymioty.. Dha jeszcze nie kupilam bo nie mialam jakos kiedy ale chce kupic same dha jesli takie sa, najlpiej bez witamin. no i lykam sobie kwas foliowy. No ale gdzie jest nasza Aosa???????????????? :-( Dzieki za rady odnosnie czapeczki, raczej za Wasza rada wypiore mu ja w misce, jak znajde miske, podobno mamy ja gdzie w piwnicy.. Teraz pierzemy nasze adidasy, bo dzieki psu mamy je cale od gliny.. Buty pierzemy w pralce i jest ok, nawet wirowanie im robie na 1400. Moze dlatego, ze sa orginalne, szmaciakow podrobek bym do pralki na pewno nie wlozyla, nie odwazylabym sie. xAneczQax- fajnie jak tak widac bez przytykania reki prawda? trzeba tylko uzbroic sie w cierpliwosc i wuczuc moment. ach Ci faceci.. czasem w duchu sie usmieje jak widze jak moj za taka radoscia i przerazeniem jednoczesnie w oczach dotyka mojego brzucha, podniecony jak takie male dziecko, ktore trzyma w reku nierozpakowana jeszcze kinder niespodzianke, Wasi tez tak maja??? :-) malinówka376 - kopniaki sa boskie! :-) Mala_miii86 - super imie! :-) słodki smakołyk - hehe raczej to rownie dobrze moze byc coreczka :-) na pewno kolejne badanie sprawe rozjasni.. wspolczuje sytuacji losowych w Twoim otoczeniu, to przykre sprawy, zawsze. Nie ma slow ktore lecza, czas leczy rany ale blizny zostaja, niestety. Sa w zyciu jednak tez i te dobre chwile, trzeba lapac je garsciami i umiec cieszyc sie z nich jak dziecko, z kazdej fajnej, szczesliwej, radosnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki:) ja wczoraj na wizycie u ciotki i reszty gromadki (bo ma szóstkę swoich + jedno adoptowane) i do tego jeszcze prowadzą pogotowie opiekuńcze, do którego trafiają różne dzieciaczki. Teraz mają kilka małych dzieci i jeszcze 16-latkę, która chyba w grudniu urodziła synka i mieszkają u nich, a ona popołudniami jeździ do gimnazjum dla dorosłych. a w weekend mają dostac jeszcze maleństwo prosto ze szpitala, które się urodziło w poniedziałek (matka ma 14 lat!!!!!!!!), a w chwili zajścia w ciążę miała 13!!! jakaś masakra co się dzieje. Aż szkoda dzieci:( dziś na zakupy pojechaliśmy do auchan i kupiłam tam 'spodnie z golfem' jak to teściowa mówi:) są czarne, extra lużne, bo nigdzie nie uciskają i dałam za nie jedyne 40zł:) więc jestem bardzo zadowolona:) też martwię się o aosę, bo nigdy na tak długo nie znikała...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny ...
Siara może wystąpić już teraz może w 9 miesiącu dopiero a może wogóle jej nie być i też będzie okej. Nie martwcie się To czy się pojawia czy nie nie ma znaczenia po porodzie nie wpływa ani na jakość mleka ani na jego obecność :) Każda kobieta jest inna :] Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1985
jestem z mazowsza a dokładnie z Płocka, 21 tydzień zaczynam w środe :) siara mi nie wypływa jeszcze a robaczka czuje w brzuszku od 3 tygodni. narazie tak delikatnie, nie są to mocne kopniaki. A odnośnie mebli też już mamy wybrane i zarezerwowane, czekają na odbiór w sklepie, dokładnie taki zestaw http://atbmeble.pl/pokoj-dla-niemowlaka-65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia witaj! dzieweczki wiecie jakiego właśnie dokonałam zakupu, zupełnie przypadkiem http://allegro.pl/zestaw-24-pajacykow-spiochow-5-10-15-hm-i1493479128.html wychodzi około 2 zł za sztukę, a na allegro tyle takich okazji że głowa mała, zaraz pół asortymentu mogłabym kupić. Wczoraj byłam z siostrą w kilku gabeciach i kupiłam 2 body z krótkim rękawem na 62 za 7 zł i 2 pary malutkich skarpeteczek za 30 groszy. Kupiłam też 2 nówki bodziaki za 13 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia1985
Jeszcze odnośnie imion to my mamy wybrane takie pospolite, dla chłopca Łukasz dla dziewczynki Agatka chociaż mam przeczucie że będzie chłopak już mam sporo ubranek pokupowane bo nie moge sie powstrzymać jak widze coś cudnego i jeszcze te promocje - ale narazie w kupowaniu jestem ostrożna i wybieram te w miare uniwersalne. Opowiem wam jeszcze historie naszego starania się o dzidzie. jesteśmy teraz 1,5 roku po ślubie i w sierpniu stwierdziliśmy że czas na dzieciaczka, udało się za pierwszym razem, tylko radość nie była zbyt długa bo okazało się że to ciąża pozamaciczna i trafiłam do szpitala. Tam usunęli mi lewy jajowód i po miesiącu miałam zgłosić się do lekarza na kontrole, a wcześniej wykonać jakies badania. Tylko że akurat kolejki były itp. i do lekarza trafiłam po 1,5 miesiąca. lekarz pyta kiedy zaczynamy na nowo się starać o dziecko bo już możemy i zaczyna badanie dowcipne. Po chwili pyta czy po operacji już kochaliśmy się z mężem - ja na to że tak raz nam się zdażyło, a on na to że jest w szoku bo ja już jestem w ciąży :) i sam nie wierzy w to co mówi. Dostałam serie skierowań na badania i po 3 dniach kolejna wizyta i w taki oto sposób dowiedzieliśmy się że znów pod serduszkiem nosze nasze małe maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktos tam napisal o guzku w piersi - do lekarza migiem. W ciazy rozne rzeczy moga sie dziac z piersiami, bo to okres, kiedy piersi "pracuja" na maksa. Nie chce nikogo straszyc, bo po co nipotrzebnie, trzeba pojsc do lekarza i wyjasnic sprawe. Mala mii- Gracjan uwazam za piekne imie, grunt, ze nie bedzie to kolejny Kubus. Mialam tez przez pewien czas stary prastary wozek, z ktorego co rusz odpadalo tylne kolo, ale mnie takie rzeczy nie ruszaja, tylko szkoda, ze czesto trzeba bylo rece brudzic, by go przymocowywac z powrotem. Ale ten wozek mial mnostwo innych zalet, i dlatego wolalam go od swego wypasionego czolga Peg Perego, przede wszystkim byl chyba 2 razy lzejszy. Niektore kobiety chyba naprawde sie dowartosciowuja prowadzac przed nosem sasiadek drogi wozek, czy noszac drogie markowe ciuchy, ja nie musze w ten sposob sie dowartosciowywac, bo i tak znam swoja wartosc. Wozek to tylko wozek, sluzy krotko, szkoda w niego inwestowac kupe kasy. Wole odlozyc kase dziecku na studia czy na kurs angielskiego, i potem chwalic sie przed sasiadkami, na jakiej uczelni to moje dziecko nie studiuje, i czego to w zyciu nie osiagnelo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris, ale sie usmialam z twoich przygod z psem. Pies chyba ladnie sie domyslil, ze jak sie w czyms wytarza, to bedzie mial w nagrode kapiel, wiec za brakiem g...na znalazl gline :). Macie problem :) Moj maz ma czapke z daszkiem dobrej jakosci, od Mercedesu, i piore ja spokojnie w pralce, nic jej nie jest. Zreszta takie czapki maja to do siebie, ze i tak z wiekiem plowieja od slonca, wiec co tam sie z nia cackac, wiecznie i tak nie posluzy, co jakis czas trzeba ja na nowa wymieniac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×