Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

witam w kolejny dzionek:) Dzis u mnie mały remont bo mężuś własnie maluje przedpokój, kolorek-satynowy wrzos:) ciekawe jak bedzie wygladac. A ja zjadłam sniadanko i przejde sie na miasto bo chce mamie na dzien Matki kupic jakas bluzke a już mam upatrzona:) I po drodze jakies male zakupki, mam taka ochote na truskawki.... trzymcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatris, dzięki za fotki, utwierdziłaś mnie w moim wyborze nieracjonalnym ale za to dającym sporo frajdy;) czekam na mojego high treka, pewnie do piątku. w srodę przyjeżdżają meble dla małej a jeszcze jedna ściana nie pomalowana i szablony ale to nie kłopot. pokój pusty, położymy gdzieś meble i skończymy malowanie. no i co ja mam, cholera, robić na tym zwolnieniu??? boki mnie już bolą od leżenia, wystawiłam na balkon taki wielki leżak ale zajął mi go kocur. gotuje żarcie dla kota i coś na obiad, staram się jak najwięcej "nicnierobić". muszę wysłać męża po jakieś książki, nowy krajewski się pokazał. wczoraj cały dzień na leżaku na tarasie u rodzinki na wsi, świeże powietrze i nawet nie kicham. czyżby w tym roku nic nie pyliło? wcinam różne dobre rzeczy, mam nadzieję, że mała rośnie... w czwartek wieczorem wizyta i decyzja - dom czy patologia ciąży. już sama nie wiem co wolę, schizować się w domu czy jednak położyć sie na oddział niech monitorują 24h/dobę co się dzieje. z drugiej strony nie cierpię szpitali, brrr... spadam na allegro, popatrzeć za różnymi pierdołami. przypomniałam sobie, że nie muszę kupować szlafroka, mam satynowy, chyba bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) Nie było mnie kilka dni a tu takie wiadomości :( dużo Was musi leżeć, strach się bać co będzie na kolejnej wizycie :( W weekend byłam u mamy i opowiadała mnie o dziewczynie, która niedaleko jej mieszka i urodziła dziecko w 15 minut. Ma 17 lat i nie jest wieloródką jej chłopak zdążył tylko wezwać karetkę a lekarz miał za zadanie tylko odciąć pępowinę. Masakra z jednej strony szybko a z drugiej będąc samemu w domu taki poród ja bym chyba panikowała nie myśląc jak tu rodzić a tacy 17-latkowie dali radę :D w zasadzie do torby szpitalnej mam wszystko muszę to tylko zebrać razem :D dziś szkoła rodzenia i opieka nad maluszkiem :D wózek wybrany padło na tako warrior gt tylko pozostała kwestia koloru. nie wiem czy o tako któraś z Was pisała w kwestii negocjacji cen u producenta? jeśli tak będę wdzięczna za info :) Kasia 508 uważaj na siebie i wracaj szybko do Nas przyszła mamuśka a w jakiej cenie ta Mustela w Super-Pharmie? xAneczQax masz psy :) a masz jakiś system jak sobie z nimi poradzisz i z maleństwem po urodzeniu? doradźcie jaki termometr kupić dla Antka? w aptekach mówią o tych w ucho z wymiennymi końcówkami Braun albo jakiś na podczerwień w ucho i przykładany do czoła? Może któraś z Was ma bo nie wiem jaki kupić. a może po prostu zwykły tylko rtęciowe już są wycofane a są te z Galem jako substancją czynną? bo ja już nie wiem :( :( :( dziś mam dzień na truskawki i wcinam je w mega ilościach, w nocy wstawałam 3 razy bo przecież truskawka to sama woda a co tam raz się żyje :D i leżę żeby nie dołączyć do kręgu skracającej się szyjki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) Dbajcie o siebie bo niedługo wszystkie będziemy leżały:) U mnie brzuch twardy prawie non stop- dostałam cordafen i mam się oszczędzać. Jestem na etapie prania niezbędnych rzeczy i dzisiaj mam ambitny plan zacząć pakować torbę do szpitala. Jak podoba Wam się imię Oktawia? Cały czas próbuję ustalić imię:D Mała kopie mnie niemiłosiernie- już przestało być przyjemnie, potrafi tak kopnąć , że łzy w oczach ....cóż ćwiczy. Czy podoba Wam się taki blog? Jakie informacje chciałybyście w nim znaleźć? http://ebibi-misja-specjalna.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka- ja mam ten browna z wymiennymi nasadkami do ucha i jestem z niego bardzo zadowolona. Mierzy na prawdę szybko a kiedy mały śpi a trzeba zmierzyć temp nie muszę go budzić. Jest dosyć dokładny i prosty w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Ledwo co mała zmiana pogody a mi już głowa pęka. Nie mogę się za nic wziąć za coś konkretnego. Od rana tylko sprzątnęłam sypialnie na raty i czeka mnie teraz sterta garów do umycia z wczoraj bo skończył mi się płyn i nie chciało mi się iść do sklepu. Tak w ogóle to strasznie się wkurzyłam w weekend, bo w sobotę miała do nas przyjechać teściowa. Wzięłam się więc za solidne sprzątanie żeby uniknąć jej chamskich uwag. Wysprzątałam wszystko na picuś, upiekłam nawet ciasto. Popołudniu już padałam, bolał mnie brzuch i musiałam się położyć. Oczywiście teściowa zadzwoniła do męża, że nie przyjeżdża i jeszcze z ryjem do niego, że miała 4 tony węgla do wrzucenia do piwnicy a on nie przyjechał nawet pomóc. Wszystko ok, tylko mój mąż ma 3 rodzeństwa, wszyscy mają już dzieci i zjeżdżają się w zimie grzać dupkę do matki ale zapieprzać przy węglu ma za każdym razem tylko mój mąż bo jest najmłodszy i nie ma jeszcze dziecka zresztą nie tylko przy węglu - przy wszystkim jednym słowem wynieś przynieś pozamiataj... Tak jakby miał mało obowiązków u nas. W końcu my też mieszkamy na wsi, też czeka nas przygotowywanie opału na zimę, koszenie trawy w dodatku w domu mamy mały remont w domu, niby drobne poprawki ale mąż pracuje po 10 h dziennie więc w zasadzie zostają mu tylko weekendy na podrobienie czegoś ( o ile w weekend nie idzie do pracy). Wymogi ma co do niego że ma u niej zapieprzać ale pomóc to nam nie pomoże, zdarzyło się raz, że jak umył u niej nasze auto to kazała mu zostawić pieniądze za wodę... Musiałam się dziewczyny wyżalić... od razu mi lepiej. Kasiu - trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Wracaj do nas szybciutko. Kubolinka - daj znać jak będziesz po wizycie. Kornelka - dobrze że przypomniałaś o dniu matki. w całym tym amoku zupełnie bym o tym zapomniała! Trzeba będzie coś wymyślić. Chociaż jak pomyślę sobie o teściowej to mam ochotę jej dać co najwyżej doniczką po głowie ;/ Ebudka - to ja pisałam o negocjacji cen wózków tako. Niestety z tego co wiem u producenta nie ma takiej możliwości, ale są za to u innych sprzedawców. http://www.krolestwodziecka.com/ w tym sklepie zaoferowano mi obniżkę ceny wózka tako którym byłam zainteresowana o 100 zł, a w tym: http://www.dzieciecawyspa.pl/index.php?action=search_pk&kat=5 też o 100 zł i jeszcze gratis powiedziano mi, że dorzucą oryginalną parasolkę do wózeczka w obu przypadkach wysyłka gratis ;-) . Jeśli brakuje wózka w takiej stylistyce jak chcesz to sprowadzają bez problemu. Warto zdzwonić albo napisać na gadu i zapytać bo dobre i 100 zł a może w przypadku warrior są w stanie nawet więcej opuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omka dziękuję chyba właśnie ten kupię :D oczarowana i zdecydowałaś się na tako? dziękuję za linki zaraz się za to zabiorę i będę negocjować :D jakie wkłady poporodowe kupujecie i podpaski? jakieś konkretne firmy? bo chyba nie wszystkie dobrze chłonne sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wkłady jakiejś niemieckiej firmy, dostałam od koleżanek, które nie zuzyły. podobno belli są ok. ktoś mi też mówił o firmie, która nazywa się chyba seni. a propos podkładów - ile tego trzeba zabrać przy porodzie sn? nie wiem czy dokupić czy mi wystarczy... nudzę się jak mops, ale cóż. leżeć to leżeć. w wolnych chwilach szukam karnisza i lampy ale niewiele mi się podoba. trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik dobre pytanie ile brać wkładów, podpasek? wiadomo fizjologia każdej z nas jest inna ale nie mam pojęcia jaka jest optymalna ilość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka - tak jestem zdecydowana na tako captiva i będę zamawiać na początku czerwca na tej stronie dziecięca wyspa. Tak w ogóle to udanych negocjacji :D W ogóle to zauważyłam, że na wyjście mają niższe ceny warriorów niż producent. Tak w ogóle to widziałaś warriora w jeansie ? -bo tak przeglądałam na allegro i patrz na co się natknęłam ... http://allegro.pl/warrior-jeans-03-tako-aukcja-prod-raty-i1623222775.html ;-) Co do podkładów to myślałam o tych: http://allegro.pl/poporodowy-podklad-dla-kobiet-absorgen-27x7-5-cm-i1607105044.html dodatkowo podkład na łóżkohttp://allegro.pl/seni-soft-podklady-higieniczne-60-x-60-5-sztuk-i1607105035.html bo z tego co wiem to w szpitalach nie patrzą przychylnie na majtki jednorazowe więc trzeba się będzie zabezpieczyć dodatkowo ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na koniec tak w ogóle to za mało w ogóle chyba muszę wyjść obowiązkowo na powietrze ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Nie zaglądałam tu przez weekend a tu tyle niemiłych informacji - skrócone szyjki, skurcze... Dziewczyny współczuję leżenia, wiem jak to jest... Ciężko leżeć bezczynnie ale jak trzeba to trzeba! Dużo siły i wytrwałości :) Z dwojga złego lepiej położyć się w domu i być "u siebie" niż męczyć się w szpitalu. Przynajmniej na mnie szpitale działają depresyjnie!!! U nas remont się w końcu chyba zacznie - dziś wynosimy stare meble, potem zrywanie tapet, malowanie lub tapetowanie (ciągle nie mogę się zdecydować), nowa wykładzina, meble... ehhhhh, nawet nie chce mi się to tym myśleć. Chciałabym, żeby wszystko już było zrobione :) a przynajmniej posprzątane :D Póki co wszystkei graty z jednego pokoju są poupychane w innych, bajzel taki, że przejść się nie da a końca nie widać! I między tym wszytski ja - brzuchatka- która bardzo chciałaby pomóc ale jednak bardziej przeszkadza ;) Ja też zajadam się truskawkami - korzystam teraz, bo po porodzie będzie zakaz. Mam też nadzieję, że zdążę się jeszcze załapać na maliny, bo to chyba moje ulubione owoce letnie :) Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa na stronie producenta ceny są bardzo wysokie a te, które podałaś niezłe :D my chyba chcemy warriora choć oglądam tez ten nowy model ballila ale chyba jeszcze podjadę do sklepu zobaczyć go na żywo. bo mimo metalowej konstrukcji są fajne w prowadzeniu a podobne do wózku emmaljunga tylko te kosztują około 3500 pln ale prowadzi się super i są lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka nie potrzebuje żadnego specjalnego systemu :p Moje psy są dorosłe i nie musze ich niańczyć a szczeniaki mam tylko do końca maja :) Jeśli chodzi o spacery jak już będzie mały to na początku będa chodziły tylko z mężem przed pracą i zaraz po , no i wieczorem :) zresztą zawsze wychodzą 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,ja dziś tez padnięta właśnie miałam drzemkę co mi się raczej popołudniami nie zdarza tylko w niedziele:) Kurcze dziewczyny to odpoczywajcie no multum tych gorszych wiadomości na dziś. ebudka ten wózek balila czy jakoś tam fajnie wygląda ale pani w sklepie mówiła ze gorszy jest w jeździe jeżeli chodzi o kolka zęby skręcić trzeba podnosić wózek ale to już jak kto woli.Ale podoba mi sie jego tapicerka bomba taki jakby sztruks widzialam w fiolecie:) Ja mam wariora i nie mogę się napatrzeć:) A poza tym to chciała bym żeby już był koniec czerwca dokucza mi już kręgosłup nogi bolą puchną i czuje się już taka ociężała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zastanawiam co tez tej mojej mamie kupic :) Nie robimy nigdy nie wiadomo jakich prezentów tylko chodzi o pamięć więc tak symbolicznie ... kwiatek , czekoladki Ale kwiatek zwiędnie, w doniczce nie moge jej kupic bo jakos ręki do kwiatów nie ma i nic z niego nie będzie :p a czekoladki w taka pogode chyba mi sie po drodze rozpuszczą :/ Kupie jej chyba cos z kosmetyków ... jej ulubiony krem , wode toaletową czy coś :) Tak po za tym to nic mi się nie chce :) ciągle z kimś gadam , bo wydzwaniają mi w sprawie piesków ... dziś wieczorek kolejny jedzie do nowego domku :) Chyba zjem sobie lody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka22 warriora ma moja sąsiadka ( cały popielaty )super wózeczek , ładnie się prezentuje :) też taki chciałam ale jak w końcu pojechałam do sklepu to od razu spodobał mi się ten mój i klamka zapadła :) i pieniążki zaoszczędzone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kopiuję ostatnią tabelę, żeby nie trzeba było daleko szukać. Trochę się jej naszukałam bo byłam ciekawa kto pierwszy według terminu do rozpakunku i w końcu znalazłam ;-) Swoją drogę widzę, że wiele dziewczyn już się dawno nie odzywało mam nadzieję, że to nie jest jakiś zły znak. NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........26.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........chłopiec.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........26.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........Dz.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiłam bo nie wiedzieć czemu miałam w tabelce chłopca:) Dziewczyny jak Wam się podoba imię Oktawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;-) upsss to nie moja sprawka musiał być już błąd w poprzedniej tabelce którą kopiowałam. Imię mi się podoba, lubię nieoklepane imiona zastanawiam się tylko jak zdrobnić ;-) Sama też wybrałam imię pochodzenia rzymskiego i będę mieć Klaudiuszka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialam wszystkim dziewczynom, ktore musza lezec napisac, zeby sie dzielnie trzymaly, ze to juz niedlugo i ze najwazniejsze, ze z dziecmi jest wszystko dobrze i to jest najwazniejsze, wazne tez ze nie boli, bo najgorsze jest lezenie w bolu. Ania Ty sie nie martw, ze mala jest mala, bo za tydzien czy dwa moze sie okazac, ze mala nie jest juz mala tylko calkiem srednia z niej kobitka i moze byc tak ze wlasnie urodzi sie calkiem srednim dzieckiem :-) z drugiej mojej strony w szpitalu lezala dziewczyna w 34tc, jej corka wg usg miala 1700g. ale nie lezala z tego powodu tylko z powodu cukrzycy. Wiadomo, ze dobrze by bylo zeby i jej mala byla wieksza ale pierwsza corke urodzila w 34 tc z taka wlasnie masa i dzis jest 8letnia dziewczynka, z opowiesci wcale nie mala i nie drobna. Ta dziewczyna mi mowila, ze co prawda urodzila wczesniaka ale z mala bylo wszystko ok, dwa tygodnie byla w szpitalu i chyba ze 2-3 dni w inkubatorze, a w szpitalu dlatego bo nie wypuszczaja niby dzieci ponizej 2kg. Takze Ania, mala nie znaczy ze chorai tego sie trzymaj, odzywiaj sie dobrze a mala ladnie urosnie, zobaczysz! :-) Mam nadzieje, ze nasza Kasia nie zostanie w szpitalu do rozwiazania i wkrotce sie odezwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omka - znam osobiście jedną Oktawię i mam same super skojarzenia więc imię jak dla mnie bombowe :) Sama na początku ciąży gdy nie znałam jeszcze płci maluszka miałam Oktawię na liście imion. A ja z imieniem mam nadal problem. Najbardziej pasuje mi Antoś ale rodzina (z M na czele) zbojkotowała pomysł. Zostało na Aleksandrze. Staram się przyzwyczaić i zwracać tak do brzuszka ale nie czuję bluesa. Takie tam imię bez uczucia. Już kiedyś pisałam że mamy bardzo dużą rodzinę i wszystkie ładne imiona w "użyciu". Nie lubie sytuacji gdy wołam swoje dziecko a przybiega mi 3 innych (ostatnio na komunii - fakt że dałam synkowi bardzo popularne imię- ale był pierwszy a dopiero później jak na złość pojawili się młodsi imiennicy.) Podsumowując - imię super!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, zapomniałam dodać: po wizycie wszystko ok. A szyjka :) krótka ale podtrzymująca. Mam się oszczędzać ale leżeć plackiem nie muszę :) Miłego wieczoru kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, mysle ze Omka chce szczerej opinii skoro zapytala o zdanie. Mi sie imie podoba, jest oryginalne i nie banalne. Za to jak zapytalam mojego meza co sadzi, to powiedzial, ze fajne ale ze kojarzy mu sie z samochodem.. Ja w zyciu na to bym nie wpadla ale wiadomo, co glowa to inno myslenie a faceci to juz wogole. Tak czy inaczej imie ciekawe. Oczywiscie mam nadzieje, ze slowa mojego meza nie zraza Was do Waszego wyboru.. Ja tez poprosze o opnie, szczera oczywiscie, mam jednak nadzieje, ze nie odezwie sie zaden pomaranczowy ludek i nie bedzie mnie wyzywal od idiotek bo nie o to mi chodzi majac na mysli "szczera opinia" :-) Nazwisko mamy dosc orginalne, podobno z polnocy (Dania, Szwecja, te rejony) ale swietnie pasuje tez do imion wschodnich, nie wskazujace na plec i nie polskie typu -ski czy ska.. dalo nam zatem wieksze pole manewru. Do tej pory, byc moze ktoras z Was pamieta wymyslilismy imie Nathan. Choc w miedzyczasie pojawil sie Sergiusz i Sasha ale juz odpadly. Ostatnio wpadl nam do glowy Ivo i niezle namieszal. Maz je wymyslil. Mnie to imie zaintrygowalo do tego stopnia i namacilo w glowie, ze mamy dylemat. Wlasciwie to nie obojgu nam nie daje spokoju. Ale tym sie nie sugerujcie bo od kilku miesiecy Nathan byl nr1. Zatem Nathan czy Ivo? :-) ps. W Polsce jest Ivo i Iwo, ale my wolimy przez "v" i z tym nie bedzie problemu. Co do "h" w Nathanie, to chyba Balbina z tego co pamietam pisala, ze ktos z jej znajomych tak nazwal dziecko i zostalo zarejestrowane. Prosze o informacje w jakim miescie to bylo i najlepiej w ktorym roku? Bedzie to dla mnie "as w rekawie" na wypadek gdyby marudzili nam w usc. Wiem, ze w slowniku Grzeni podobno jest ale urzad to urzad..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris, iwo to było jeden z moich faworytów dla chłopca. piękne, oryginalne, krótkie, międzynarodowe. same zalety. nathan podobał mi się kiedys ale obcenie niewiele to imie ma z oryginalności, podobnie jak julki, zosie i amelie, natanki mnożą się ostatnio straszliwie. ja bym zdecydowanie została przy iwo. ja już pisałam, mam to szczęście że imię mogłam wybrać sama i nie musiałam się przejmowac niczyimi ooiniami. tzn. mąż zostawił mi wybór a zdanie reszty rodziny jakoś mnie nie interesuje. gdybym je brała pod uwagę to musiałabym dziecku dać jakieś mega popularne imie np. natalia, kasia, itp. a nie jakieś dziwactawa - pola helena. ale cóż, pracowało się parę lat nad niezależnością, to teraz procentuje. pierwszy raz przekonałam się jaki to luksus organizując swoje wesele. aaa i jeszcze ostatnio się dowiedziałam, że kolory wózka czekolada/kawa z mlekiem to nie dla dziewczynki, za poważne etc. pewnie, ładniejszy byłby róż, względnie do przyjęcia niebieski lub zielony. ale nic to, leżymy dalej i się pasiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do oktawii to moje skrzywienie motoryzacyjne również pozwala mi jedynie na skojarzenie z samochodem, mimo tego że znam osoby o tym imieniu;) a jakie jeszcze bierzesz pod uwagę? pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×