Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emin

ciaza po 40 szok!!!!!

Polecane posty

Gość gość
4 miesiące temu skończyłam 40 lat i postanowiliśmy zdecydować na kolejne dziecko.Obecnie jestem w piątym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jaki szok? To tylko dawniej 40-latka była już babcią.Czasy się zmieniają i wiek przekwitania się przesuwa.Szok to jest 60-letnia pani, która każe sobie zrobić in vitro, bo "wcześniej nie miała czasu na dziecko." Pierwsze dziecko urodziłam po trzydziestce i sądziłam, że będę jedną z najstarszych w gabinecie lekarza.Byłam jedną z młodszych.Mam jednak koleżankę, która ma 48 lat i pięć lat temu w jednym roku została mamą i babcią.Kiedy nie miała miesiączki, początkowo myślała, że to już przekwitanie.:) No, i co? Okazało się, że dzieci odmładzają, a jej małżeństwo odżyło.Chrzestna matka mojej mamy zaszła jednak w ciążę w wieku 48 lat.W czasach, gdy nie było to jeszcze tak powszechne jak dziś.Jej mąż był już po pięćdziesiątce.Nawet lekarze początkowo podejrzewali ciążę urojoną, a potem nowotwór.Oboje z mężem byli przerażeni.Jednakże potem ten nieplanowany syn okazał się błogosławieństwem, gdy ich starsi synowie zginęli w tragicznym wypadku.Ciotka i wujek mojej mamy twierdzili, że zwariowaliby z rozpaczy, gdyby nie to, że był jeszcze mały chłopiec, którym trzeba było się zająć.A on stał się dla nich podporą na starość.Nigdy nie wiadomo, co komu pisane.Tak więc-40-letnie MŁODE mamusie:odwagi!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstyd mi za baby bo są bezdennie głupie 90%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 41 staram się od 3 miesięcy i nic mój partner 34 .Dodam że z pierwszego związku mam 16 lat syna .Niewiem co robić a bardzo pragnę być znów mama.Chyba coś mię tal zna jestem za stara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Gościu, dopiero po rocznych staraniach możesz stwierdzić, czy faktycznie masz problem z płodnością.Oczywiście, po 40 r.ż.możesz mieć owulację rzadziej, niż przedtem, należy więc staranniej się obserwować.Polecam mikroskop owulacyjny ze śliny lub komputer cyklu.Jestem w tym samym wieku, ale wiem, że mogłabym jeszcze zajść w ciążę, gdybym chciała.Tyle że nie chcę.Mam już trójkę dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bzykaj się co 2 dni i zaciążysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm...spróbujcie celować w owulację. Nam to pomogło. robiłam to przy pomocy cyclotestu - komputera cyklu. Tak w skrócie, służy do metody objawowo-termicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmeri
Witam mam 41 lat tydzien temu poronilam w 12 tym tygodniu przestalo bić serduszko bardzo chcielismy tego dzidziusia świat mi się zalamal ale myślę jeszcze spróbować może się tym razem uda wszyscy się dziwią że w tym wieku chce dziecka ale mam dorosłe juz dzieci i pragnę tego dziecka i uważam że to jest tylko nasza decyzja z partnerem .Zobaczymy co czs pokaże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmisia
A co z tymi kobietami,ktore od kilunastu lat chca zajsc w ciaze,lekarze mowia,ze nie ma przeszkod,niewiadomi czemu nie zachodza,a potem trach,kiedy juz zrezygnowaly,ze beda w ciazy i ciaza nastepuje,szczescie,tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmisia
Nikt mi nie odbierze nadziei,na to o czym marze,to jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmisia
Apropo antykoncepcji,zaluje,ze kilka lat w swoim zyciu bralam pigułki,czesto mysle,ze to od nich mam problem,pozatym moja mama stosowala antykoncepcje i nieprawda,ze Polki sa zacofane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annfija
Hej dziś pierwszy raz jestem na forum. Mam 41 lat 15 letniego syna i 5 tydzień ciąży. Wszystko zaplanowane dobra praca wybudowany dom ale jednak towarzyszy mi strach jak sobie z tym radzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję. Teraz tylko dbać o siebie i zrobić wszystkie badania. Będzie dobrze. Mam sporo znajomych które urodziły po 40 zdrowe, śliczne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annfija
Dziękuję każde takie słowo dodaje otuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
strach i niepewność na początku każdej ciąży, to rzecz zupełnie naturalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annfija
Niby to wszystko jest jasne ale trudno mi się wyzbyć napastujacych mnie różnych myśli niosących niepokój i strach. Powinnam być radosna usmichnieta , sama jestem zła na siebie ze tak sobie wszystko u mnie wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annfija
Dziewczyny mam do Was pytanie . Wykupiłem z mezm 4 dniowy pobyt w Wenecji wylot 10 marca . W chwili obecnej jestem w 5 tygodniu ciąży i nie wiem czy mogę lecieć. Moja ginekolog stwierdziła że nie widzi przeciwskazan.co wy sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tylko dobrze się czujesz to leć. Relaks nawet wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goalina56
Późne ciąże stają się powoli normą. Sama jestem późną mamą i mam kilka koleżanek, które również po 40 zaszły. Nie żałuję, że tak późno bo dziś jestem bardziej świadomą kobietą niż byłam 10 lat temu. W czasie ciąży oczywiście wykonałam badania prenatalne u dr Rozmus Warcholińskiej i miałam pewność, że wszystko jest ok ze mną i dzieckiem. Później miałam błogie miesiące relaksu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Annfija! Mam 43 lata i zdrowego 15 miesięcznego synka oraz 18 letnią córkę. Miesiąc temu wróciłam do pracy po macierzyńskim. Wszystko jest dobrze, układa się pomyślnie. Nie martw się, głowa do góry! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie nic dziwnego. Moja mama tak urodziła mnie. Miała dokładnie 41 lat i praktycznie zero szansy na ciążę... a tu niespodziewanka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 41 lat i z mężem pragniemy dziecka. Niestety od roku nam nie wychodzi...myślicie, że naprotechnologia moze być pomocna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkiki
a masz juz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość42
Wiek ma ogromne znaczenie podczas starania się o dziecko, gdyż zdolność do jajeczkowania czyli uwolnienia Twojej komórki jajowej i jej implantacji czyli usadowienia się w macicy spada już około 30 roku życia i maleje, maleje i maleje- tak natura broni się przed późnym macierzyństwem (i nie ma co się obrażać ;p), w takim wieku trzeba wiedzieć jak można starać się o dziecko bo samo chcę nie wystarczy. Jeśli razem z partnerem jesteście zdrowi i silni (dosłownie i w przenośni) to pierwsze zadanie zaliczone. Teraz musicie skupić się na Twoim cyklu, gdyż do zapłodnienia i rozwoju zarodka dojdzie tylko wówczas kiedy randka komórka jajowa- plemnik odbędzie się w tym samy czasie. Musisz po prostu zaplanować swoje współżycie zgodnie z dniami płodnymi. Ja mam 42 lat i rok temu urodziłam córkę. Oprócz nauki własnego ciała, stosowałam komputer cyklu MyWay. Polecił mi go lekarz ginekolog. Bardzo fajne urządzenie, za pomocą którego będziesz wiedziała kiedy Twoja komórka zbliża się do miejsca spotkania z plemnikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurcze podczas menopauzy to lubią wyskakiwać takie niespodzianki... dlatego ja stosuję antykoncepcję ultralekką właśnie, bo to nigdy nie wiadomo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to za ultralekka anty? Dla kobiet po 40 tce jest ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, ja stosuje anty vines, ona ma mniejszą zawartość, hormonów, tego typu antykoncepcja, jest właśnie też dobra dla kobiet po 40-tce, zwłaszcza jak zbliża się menopauza. Czuje się bardzo dobrze, libido jest w normie, mąż nie narzeka. Spokojna głowa, a to najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×