Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

Gość Gabulec
Witaj MAZIAA ja mam termin na 3 marca ale wydaje mi sie ze moja coreczka coraz blizej bo brzucho mam na kolanach heheh z tego co wyczutalam to bedziesz miala syneczka wybralas juz imie dla dzidzi?? oczywiscie ze na porod ide z moim mezem to jest bardzo wazne dla nas a pozatym na szkole rodzenia bardzo zachecaja mowili ze to jest bardzo laczace co innego jak maz rodzi a co innego jak dostaje gotowego umytego i pachnacego dzidziusia a facet jak nie zobaczy to nie uwiezy ja w tek kwesti nie mam nic do gadania bo moj maz pierwszy sie pakowal hehe kupil sobie red bulle naszykowal koszulki dresy i idzie rodzic heheheh to jest naprawde cudowne tym bardziej nie wiem czy wczesniej czytalas nasze pogaduchy ale ja tez mialam problemy z zajsciem w ciaze i gdybym mieszkala w polsce pewnie skonczylo by sie in vitro a tak leczylam sie tylko 3 miesiace od podanej diagnozy i jest nasza LILI i nie wytykaj sobie wieku bo ja sie staralam rok temu to mialam 26 lat najlepszy wiek na rodzenie!!! Nastaw sie pozytywnie do porodu to bardzo pomaga ja juz sie nie moge doczekac ostatnio mialam nocne skurcze to sie cieszylam ze sie zaczelo ale kolejny falszywy alarm zreszta zobaczysz 9 miesiac jest najgorszy mi sie wydaje ze ja w ciazy jestem tylko jeden miesiac ten 9 bo przez 8 nawet nie zauwazylam balam caly czas aktywnalatalam na wczasy super sie czulam teraz przez brzuch zwolnilam GLOWA DO GORY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli nadrabiam poprzednie strony żeby Was lepiej poznać:) Gabulec wiem coś o leczeniu nieplodności w Polsce ile nerwów i kasy to pochlania a czasami wystarczy trafna diagnoza albo maly cud i czlowiek ,,zaskoczy,,:) My z m leczyliśmy sie od stycznia 2010 w specjalistycznej klinice,dalekie dojazdy,kosztowne badania ktore nic nie wykazaly,dwie inseminacje nam zrobili. Lekarz coś mowil potem że u mnie pęcherzyki rosną ale nie pekają i że nadzieja tylko w in vitro.. Mieliśmy przez miesiąc sie zastanowić,zregenerować sily wiec żeby uciec od tego wszystkiego,odpocząć pojechalismy w naszą rocznice ślubu na wczasy i śmieje sie że trochę alkoholu,luzu,wiesiołka i jak sie potem okazalo wrócilismy w trójke:) normalny cud he he Teraz czekamy na naszego malego Adasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powoli nadrabiam poprzednie strony żeby Was lepiej poznać:) Gabulec wiem coś o leczeniu nieplodności w Polsce ile nerwów i kasy to pochlania a czasami wystarczy trafna diagnoza albo maly cud i czlowiek ,,zaskoczy,,:) My z m leczyliśmy sie od stycznia 2010 w specjalistycznej klinice,dalekie dojazdy,kosztowne badania ktore nic nie wykazaly,dwie inseminacje nam zrobili. Lekarz coś mowil potem że u mnie pęcherzyki rosną ale nie pekają i że nadzieja tylko w in vitro.. Mieliśmy przez miesiąc sie zastanowić,zregenerować sily wiec żeby uciec od tego wszystkiego,odpocząć pojechalismy w naszą rocznice ślubu na wczasy i śmieje sie że trochę alkoholu,luzu,wiesiołka i jak sie potem okazalo wrócilismy w trójke:) normalny cud he he Teraz czekamy na naszego malego Adasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mazia :) Fajnie, ze coraz nas więcej :) Ty też masz termin do mojego zbliżony :) Cieszę się dziewczyny że udało Wam się zajść w ciąże mimo długich starań bo ja nie wiem czy bym się nie załamała Nam udało się za pierwszym razem zaraz po odstawieniu tabletek :) Mazia ja zamierzam rodzić w normalnym szpitalu boje się bardzo bólu i mam nadzieje, ze mąż do mnie zdąży dojechać jak się zacznie bo pracuje 450 km ode mnie i narazie musi tak zostać ale widujemy się co weeken chodż dałabym wszystko żeby miec go na stałe przy sobie. Co do porodu rodzinnego to sam zaproponował ja wcześniej miałam obiekcje ale teraz bardzo bym chciała żeby był :) Torbę mam w połowie spakowaną tzn nie wiem co mam jeszcze wziąć mam: 2 piżamy, szlafrok, klapki, 2 ręczniki, majtki, podkłady na łóżko, o podkłady te podpaski, wkładki laktacyjne, maść bepahanten, pampersy i stanęłam w miejscu bo nie wiem co dalej nie licząc kosmetyków do higieny dla mnie i ubrania dla Dzidz :) Pomóżcie co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Wam podam liste jaką ja dostałam . podkłady na łóżko 90x60 podkłady poporodowe wyniki badan na hbs antygen i usr karta ciąży koszule do spania 3 szt (w tym jedna do porodu, ktorej nie bedzie szkoda wyrzucic) przybory toaletowe 2 reczniki szlafrok klapki kosmetyki osobiste woda niegazowana sztucce talerzyk biustonosz :-) majtki skarpetki chusteczki nawilżone pampersy krem do pupy ubranko na wyjście Ja jestem jeszcze w lesie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad Cafe dziękuje Ci bardzo :) zaraz ją spisze na kartkę bo miałam zrobioną taką listę i gdzieś zgubiłam a nie wzięłabym biustonosza, sztuccy, skarpet :) Powiedzcie mi jeśli chodzi o krem do pupy to jaki bierzecie : sudocrem, linomag, koleżanka mówiła mi o jakimś F18 czy jakiś inny bo niby sudocrem to już jak są odparzenia się korzysta i jestem w kropce spakowałam na razie linomag jeszcze jedno czy starczy mi 20 pampersów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz to mnie zaskoczyłaś, myślałam, że chodzi o taki zwykły krem dla dzieci hehehe Nie wiem A co do pampersów, to wiesz, zawsze można dokupić gdzieś w kiosku na oddziale, albo ktoś dowiezie. Zapomniałam o najważniejszym, książka i telefon komórkowy. Ja mam o tyle dobrze, że mąż pracuje blisko miejsca zamieszkania, wiec w ciągu 20 minut będzie na miejscu jakby co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha w takim razie ja też wezmę taki najzwyklejszy krem dla dzieci :) Dziewczyny a jaki macie kolor wózków bo ja chciałam coś z niebieskim ale upatrzony na żywo nie podoba mi się w ogóle za to urzekły mnie czarne wózki z dodatkiem białego (ale nie za dużo) tylko tak się zastanawiam czy ten wózek nie za ciemny będzie ? będzie wiosna potem lato i myślę czy nie lepiej jaśniejszy wziąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad super ta lista teraz tylko kompletpwaci torbe pakować:) Ja jeszcze myślalam o tantum rosa-koleżanki chwalily że rana super sie goi,no i maść na brodawki gdyby popękaly przy karmieniu. Na szczęscie mąż będzie blisko to dowiezie jak czegoś zapomnę:) A pampersów to sama nie wiem ile ale myślę że z 10-15 powinno starczyć:) a krem do pupy to albo linomag albo bepanten myślalam kupic dzsiaj mam lekarza mam nadzieję że u dzidzi wszystko ok:) chyba bedzie maly pilkarz bo takie mi kopniaki serwuję że aż brzuch boli:) dobrze że w nocy jest w miare spokojnie i daje mamusi pospac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazia tantum rosa tez kupuje bo sobie dziewczyny chwalą ale nie wiem czy będe brać do szpitala chyba wezmę Laktacyd a tantum zarezerwuje na pobyt w domu :) Maść na brodawki właśnie biorę ale bepanten wiem że ona ma tez zastosowanie do pupci maluszka ale i na brodawki :P mazia daj znac jak było u lekarza ale na pewno będzie wszystko dobrze ja mam swoją wizyte we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MALWKA ja mam czarny wózek+kremowe wstawki po córeczce mojej siostry. Rok z niego korzystala teraz myśli o spacerówce to przynajmniej tego tysiaka zaoszczędzę:) nie powiem bo mi podoba sie szaro-zielony ale fajnie sie ten czarny prezentuje no i jest uniwersalny,do tego myslalam o kremowej albo zielonej pościeli i myślę że będzie super:) dobra kobietki zmykam pod prysznic i do lekarza oby kolejek nie bylo bo ona niestety na godziny nie umawia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwka ja mam głeboki wózek czerwony z beżowymi fragmentami. Szczerze, nie podoba mi się, dostałam go od koleżanki, ale mam tą świadomość, że bedziemy go używać min 6 miesięcy. Powolutku rozglądam się za fajną spacerówką. Mam już jedną na oku, ale jeszcze dużo czasu, chciałabym, żeby ten zakup był przemyślany http://allegro.pl/coneco-juupi-okrycie-folia-kurier-24-godziny-i1440865893.html A gondolę mam taką tylko w kolorach jakich pisalam. http://allegro.pl/nowosc-zestaw-baby-merc-s3-kola-pompowane-i1443164712.html Nie podoba mi się, bo sama tego wózka nie zniosę po schodach, a ja lubię być niezależna i nie czekać az mąż wróci z pracy i mi pomoże . Dlatego mysle o jakims nosidelku albo chuscie, żeby wyskoczyc na chwile do sklepu gdy bede sama w domu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie lo=ubię być zależna od kogoś :) Bagdad spacerówka świetna tą niebieską sama bym kupiła co do głębokiego wózka wole troszkę inny typ gondoli Ja mam upatrzony 3 w 1 z firmy Tako tylko myślę o modelu czy jumper x czy warrior ten drugi chyba 1kg cięższy jest no i różnią się stelażem przede wszystkim Wiem, ze źle trochę robię kupując wózek 3 w 1 ale bardzo podoba mi się ten wózek tako. Koleżanki które mają dzieci mówią że lepiej w spacerówkę leciutką zainwestować i jakąś tanią gondole ale jak na razie nie dam się przekonać bo się uparłam i już :P a ja mam taki charakterek ze jak coś sobie umyśle to już tak chce i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad ja też o chuście myślałam i podoba mi się bardzo tym bardziej jak w lato widziałam takie maleństwa w chustach super widok, wczoraj nawet patrzyłam na sposoby wiązania i przeglądałam w internecie Jeśli bym miała wyskoczyć na szybko do sklepu bardzo by mi się to przydało ponieważ będę zdana tylko na siebie bo mój maż ma taki a nie inny zawód, więc myśle że chusta to też dobre rozwiązanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
wiatm:-) ja do tego co przeczytałam z tej listy do szpitala to słyszałam że majtki nallepiej mieć te jednorazowe z 5 szt.ponoć niektóre szpitale tego wymagają. a co do pieluszek to kupiłam małą paczke 40 szt. bo jak byłam w szpitalu to widziałam że niektore dziewczyny zużywały tak ok8-12 pampersów na dobe i tak policzyłam sobie 3 doby to lepiej mieć więcej,niewiem co z koszulą do porodu ponoć niby dają no ale może spakuję też tak jakby co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mazia :) Dzieki Bagdad za liste. Mysmy wczoraj na szkole rodzenia mowili co trzeba przyniesc do szpitala. Jesli macie dlugie wlosy to koniecznie gumke za zwiazania zeby nie przeszkadzaly. Nam tez mowili antybakteryjne mydlo lub plyn. Ja nie musze brac majtek i podpasek dla siebie poniewaz szpital mnie w to zaopatrzy. Przyznam ze te majtki szpitalne wygladaja smiesznie :). Ja te wszytkie wieksze rzeczy jak wozek, siodelko, lozeczko, przewijak itp mam od rodzinki meza lub kupilam uzywane od znajomych. Moj maz bedzie ze mna przy porodzie bo bardzo chce byc ale mowi ze bedzie stal przy mojej glowie a nie przy nogach:). Zaraz skocze cos kupic jeszcze bo sobie przypomnialam ze nie mamy i bede z wami caly czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
hey Laseczki ja wlasnie wrocilam ze szpitala i jest wszystko ok, malutka juz w kanale slicznie ustawiona wiec czekamy zrobilam plan porodu z lekarzem definitywnie wybralam naturalny w wodzie dziewczyny mi jeszcze kazali wziac -czekolade bo dodaje energii -napoj energetyczny tylko nie red bull bo jest szkodliwy moze w polsce tez jest lukozada (a red bull mozecie kupic mezowi on tez bedzie potrzebowal energii) -termofor na bole plecow i pilki tenisowe do masazu -pamietajcie o aparacie foto. lub kamerze. ja zamiast podpasek kupilam specjale pampersy poporodowe http://www.tena.co.uk/Women/products/product-finder/Post.aspx nie wiem czy sa w Polsce ale sa super potem tylko sie rozrywa boki i wyrzuca. dziewczyny ja juz uzywam masc na sutki Maltan http://www.podorlem.net/product/id/1253,maltan-masc-do-pielegnacji-brodawek-sutkowych-10ml co jeszcze waznego zaopatrzcie sie rowniez w zestaw dla maluszka do paznokci bo dzidziusiowi trzeba obcinac nawet co drugi dzien ja kupilam na allegro fajny zestaw tam jest wszystko i bardzo dobra firma ;) http://allegro.pl/zestaw-pielegnacyjny-tommee-tippee-hit-najtaniej-i1452528050.html mi kazali jeszcze wziac muzyke relaksacyjna ale ja bede miala wielka sale z lazienka tylko dla siebie wiec nikomu nie bedzie przeszkadzac a nie wiem jakie sa w Polsce w tej chwili warunki dla mamusiek :) Dziewczyny co do naszych facetow to zobaczycie bedzie nam wszystko jedno gdzie sa i gdzie zagladaja hehe mojej kolezanki maz dotykal wloskow jak mala byla juz prawie na swiecie hehe a tez mial zabronione!! JA jeszcze kupilam lewatywe do robienia w domu bo po porodzie ponoc sie przyda jak wszystko boli i nie mozna sie zalatwic !! zreszta przed porodem tez moj maz bedzie mi robil w domu bo w moim szpitalu nie robia wiec moj osobisty doktor sie tym zajmie heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siostra mi poleciła krem do pupy Alantan. W sumie używałam alantanu i bepanthenu do tatuaży :-) Kto by pomyślał, że spotkamy się znowu. Co do pieluch to myśle, że wypadałoby spakować 20 szt. I tak pewnie zostanie. No i jeszcze biore pieluszkę flanelową, żeby zarzucic przy wyjściu na główke w razie mrozu. Gabulec kochana, bedziesz miała w tej sali jak w SPA, zazdroszczę hehe. Zazdroszczę też, że tak szybko wypuszczają do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec twoja sala wyglada bardzo relaksujaca, bagdad ma racje to jak spa. Super masz warunki az sie chce rodzic :) My tez tak chcemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABULEC
JANICZKA TY PEWNIE BEDZIESZ MIALA TAKA SAMA W USA A W POLSCE JAK SIE WYBIERA POROD RODZINNY TO CHYBA TEZ TAK JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec w Polsce to Cie rzucą na stół, natną cipkę, krzywo spojrzą i tyle z przyjaznego klimatu. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U ekarza spoko wszystko pozamykane mam, dzidzia na nasz świat jeszcze sie nie wybiera ;) Gabulec ty to masz pełną profeskę,super sala porodowa,do tego ustalacie z lekarzem plan porodu no i masz wybór jak chcesz rodzic:) tylko pozazdrościć! a płacisz cos za taki luksus? U nas niestety nie jest tak różowo;( Ja mieszkam w malym miasteczku a tam i owszem poród rodzinny można ale pod warunkiem że akurat będzie wolna sala (są dwie na caly szpital) i znieczulenie otrzymasz pod warunkiem że akurat anestezjolog nie będzie mial nic "poważniejszego' do roboty:( także to jest loteria.. Koleżanka 18 godzin rodzila i sil jej braklo to dopiero wtedy zrobili jej cesarke:( tego najbardziej sie boję Mam też inną opcję porodu tyle że musialabym dojechać 120km. W pon jedziemy do Bielska na wizytę przedporodową tam jest klinika 490 zł placisz i masz poród rodzinny,fachową opiekę,zagwarantowane znieczulenie zzo no i wybór czy chcesz silami natury rodzić czy przez cc. a po dwóch dniach wychodzisz no chyba że coś z dzieckiem nie tak to zostajesz dlużej... Fajna sprawa tylko czy zdążymy dojechać he he ale sie rozpisalam wybaczcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Maziaa pisz ile chcesz my to wszystko zrozumiemy i ten temat nas nie nudzi hehe jak dzwonie do moich kumpel ktore sa karierowiczkami i nie wiedza jak rosol ugotowac i sa obeznane jakie srodki antykoncepcyjne sa najnowsze na rynku i gdzie otwieraja nowy club w londynie w ktorym mozna poszalec to nawet im nie opowiadam o przebiegu ciazy a o porodzie to nawet nie zaczynam hehe bo to dla nich jest temat bardzo nie znany :) a o roztepach juz nawet nie chca slyszec :) wracajac do mojego szpitala to wszystko za darmo wszystko dziewczyny to jest inny swiat mam pomoc w kazdym zakresie leki za darmo nawet mleko jest za darmo jak ktos nie karmi dziecka piersia nawet dzisiaj mi lekarz powiedzial ze jak sie zaczna skurcze to mam wczesniej zadzwonic pod specjalny numer aby mogli mi przygotowac sale i jak piszecie o talerzykach sztuccach albo papierze toaletowym to az nie wierze ze nic sie nie zmienilo lerzalam w Polsce raz w szpitali 11 lat temu na wyrostek i pamietam bylo strasznie golili mnie na sali z 6 babkami przy otwartych drzwiach do dzis to pamietam wiec lepiej o depilacje zadbajcie same heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki przezyjemy ten porod, kazda z nas w innych warunkach ale najwazniejsze aby nasze dzieciatka byly zdrowe :). Po porodzie opiszemy sobie jak to bylo. Mazia 120 km to kawal drogi jesli chodzi o porod, nie wyobrazam sobie a szczegolnie gdy bedzie korek na drodze. Dziewczynki pamietajcie ze walentyki sie zblizaja, moze ten weekend to dobry czas zeby poswietowac z naszymi chlopcami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlloda :)
No tak marzec zbliza sie wielkimi krokami termin mam na 1 marca a mojego meza zabrali mi na delegacje takze walentynki spedze sama w domu:(. Brzusio juz ciazy czego nie da sie ukryc ale na sama mysl o maluszku ktory juz niedlugo bedzie z nami usmiech sam pojawia sie na twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Janiczka masz 100% racji moja mama ciagle powtarza dzieci jakie Wy macie szczescie nasze pokolenie ma za duzo w ........ kiedys kobiety rodzily same nikt sie nad nimi nie litowal ojcowie widzieli dzieci przez okno i to z 4 pietra heheh musieli prac pieluszki tetrowe a te wszystkie rzeczy jakie my mamy to byly marzenia heheh tak jak mowi Janiczka nie wazne gdzie jak ktos wybral naturalny porod to chocby w SPA rodzil doslownie to bedzie bolalo a jeszcze wam powiem ze w Polsce nikt sie nie patyczkuje nad kobieta i dlatego szybciej rodza a w Londynie moje znajome rodzily po 3 dni bo sie strasznie pieszcza nad wszystkim a taka Helga Polska jak na Ciebie wrzasnie to dziecko na swiecie heheh co do walentynek to niestety taz jestem sama bo moj ukochany pracuje w poniedzialki caly dzien na dwie zmiany chyba ze Lilunia zalatwi tatusiowi urlop 2 tygodnie :) Ja tez bym nigdy sie nie zdecydowala na podroz 120 kilometrow to bardzo ryzykowne a jeszcze jak znam siebie to albo by auto sie zepsulo albo korek gigant niestety zlosliwosci losu i jeszcze takie koszty a bolec bedzie tak samo niestety tego nikt nie zmieni jak moja tesciowa powiada jak dziecko weszlo tak musi wyjsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki Dziewczyny ja Was doskonale rozumiem z tą jazda 120 km gdy sie ma skurcze he he mąz by chyba na zawal zszedl na pierwszym zakręcie:) żle to może opisalam.. To dla nas dodatkowa opcja-umówie sie z tamtejszym lekarzem że jak będzie termin porodu ew.kilka dni po i akcji porodowej dalej nie będzie to wtedy tam przyjeżdżamy,jest prowokacja porodu i jak postępuję to super a jak jakieś komplikacje to cesarkę mi zrobią... Boję sie porodu panikara troche ze mnie jest a tam mam znieczulenie zagwarantowane,no i z tego co dziewczyny opisują w necie super warunki dla mamy i dzidzi... no i jak u nich jednak nie urodze to wracają polowę sumy-chyba za niewykorzystane znieczulenie Jeżeli mnie wcześniej weźmie to oczywiście u nas w szpitalu urodzę:) U nas niestety w szpitalu jest tak że nawet 3 tyg po terminie cie trzymaja gdy nie masz skurczy a ja sobie tego nie wyobrażam czekać tyle i zamartwiac sie czy z dzidzią wszystko ok... idę pozwiedzac lodowkę;););) milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj w markecie, stoje grzecznie w kolejce do kasy , mam takie średnie zakupy. Jest bardzo duży ruch, kasjerki mają kupę roboty, a w tym markecie nie ma kasy pierwszeństwa. I tak sobie stoje, podchodzi do mnie menel z 4 piwami i się mnie pyta czy go przepuszczę. Nie muszę chyba nadmieniać, że brzuch trzymałam niemal na wózku :-D Oczywiście odpowiedziałam, że nie. Próbował jeszcze coś ze mną ugrać, ale mu powiedziałam, zeby odsunął się ode mnie i nie dmuchał mi w twarz tymi promilami, bo się zaraz uduszę. No wiecie co:-D tego jeszcze nie bylo. Już nie miał do kogo podbić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×