Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziewczyneczka

termin marzec 2011

Polecane posty

cześć kobitki:) zjadlam obiad górala-malemu chyba też smakowalo bo szaleje teraz w brzuchu niemilosiernie:) fajne uczucie tylko czasami jak kopnie to aż boli he he pilkarz mi rośnie:) Ja boję sie bólu dlatego podziwiam te kobiety co bez znieczulenia rodza-wiem że różne są porody ale ja wole sie zabezpieczyć i mieć znieczulenie... a może nie będzie potrzebne kto wie:) Ale macie dużo kosmetykow dla maluszka,jest tyle nowinek że ja juz sama nie wiem co kupić. Na razie postawilam na mydelko i oliwke bambino-siostra malej stosuje i zero uczulenia. Koleżanka polecala bodajże parafine cieklą w aptece za grosze a ponoć w szpitalu tylko tego do pielęgnacji maluszka stosuja-także też sie nad tym zastanawiam. Jest bezwonna,nietlusta.. nie wiem sama. mam fridę aspirator i krople frida do noska... Baldachimu,ochraniacza tez nie piorę jedynie poszewki wypralam,pieluchy rożek teraz tylko prasowanie mnie czeka i zabieram sie za wyprawke do szpitala bo ani sie obejrzę a zacznie sie porod he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
cześć dziewczyny cały weekend mnie nie dyło ale nadrobiłam i przeczytałam wszystkie stronki zaległe:-) widzę że dużo z was kosmetyki naturalne będzie stosować, ja kupiłam wszystko z serii nivea baby tzn. oliwke,mydełko,krem na każdą pogode i narazie tyle a na odparzenia mam sudokrem. a jak tam wasze samopoczucia? mi już strasznie brzych sie obniżył i wszyscy mi mówią że do 2 tyg. urodzę ale jakoś to nie może domnie dotrzeć i w ogóle na poród nie jestem przygotowana i tak ciągle nie wierzę że to tak szybko zleciało i w sumie to już można się wszystkiego spodziewać. codziennie myślę jak moja hania będzie wyglądać:-) jakie będzie moje pierwsze wrażenie jak ją zobaczę juz się tego doczekać nie mogę a to już tak nie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABULEC> Ja odnosnie kąpania dziecimw UK. Jak można nie kąpać dziecka przez 2 dni jesli pierwsza kąpiel odbywa się w szpitalu i to pod nadzorem połoznej ..... Dzisiaj miałam wizyte w szpitalu z lekarzem i nic ze mna nie omawiał odnosnie porodu. Jedynie dowiedziałam sie, że mam anemie i musze brac żelazo.W ogóle przez te 9 mieisecy żadnego badania ginekologicznego. Do porodu jestem już w pełni przygotowana,wszystko kupione. Mam nadzieje,że mój synek bedzie zdrów jak rybka kiedy przyjdzie na świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej przyszłym Mamuskom. W całym tym biegu wydarzeń zapomniałam swojego hasła ( Edyta 37 ) co powodowało, iż czytałam wasze wypowiedzi... jednak nie odpisywałam. Fajnie,że kilka przyszłych mam dopisało się do Naszego wspólnego forum, i teraz wszystkie czekamy.... Ja mam termin na 7 marca.... ale cisza na horyzoncie. Niby mam 3 cm rozwarcia, brzusio obniżony.. ale to już tak od miesiąca, więc kiedy lekarz Mnie nastraszył, od razu postanowiłam odpoczywać na L4. I tym sposobem w nocy nie sypiam prawie wcale, w dzień z książką leniuchuję na całego. Jutro idę na dodatkową wizytę, bo okazało się po ostatnim badaniu, że paciorkowiec we Mnie króluje, a jest on mało bezpieczną bakterią już nie tyle dla Mnie , co dla dziecka. wiele czytałam na stronach interentowych, więc pędzę jutro na konsultację, bo wiem,że antybiotyk jest potrzebny , by nie zarazić Filipa, a tym samym nie narazić na zapalenie opon mózgowych, sepsę czy inne poważne historie. O ile nie miałyście badania - wymaz z pochwy na paciorkowca - zróbcie , nawet we własnym zakresie, kosztuje 30 zł, a bedziecie spokojniejsze. Czy któraś z Was przeszła może taką terapię antybiotykową? Z pozdrowieniami dla zniecierpliwionych przyszłych mam - Edyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabulec
Purpelinka tak jest w moim szpitalu i z tego co wiem jest prawie w calej Uk poniewaz mam wielu znajomych w innych miastach ktorzy to potwierdzili mi tez sie to w glowie nie miescilo ale na szkole rodzenia polozna potwierdzila jeszcze raz i na szkole rodzenia uczylismy sie kapac oczywiscie lalki wiesz moja bardzo dobra kolezanka rodzila w tym samym szpitalu co ja i 4 godziny po porodzie byla juz w domu dziecko zabrali jej tylko na 15 minut.Z tego co wyczytalam to masz termin na 13 marca to moze jeszcze bedziesz robic taki plan porodu. Ja tez nie bylam badana ginekol. przez cala ciaze ale bylam prywatnie w klinice.Ja mam bardzo fajna polozna wiec zadaje jej kazde nurtujace mnie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobietki wpadlam sie przywitac:) Ale dzisiaj mróz -15 za oknem br!! żolądek mnie boli może dzidzia za bardzo ucika bo brzusio wysoko nadal,aż cieżko oddychac:( ale jeszcze 21 dni do terminu już zaczynam odliczać może szybciej zleci.... milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz myslałam, ze dziś bedzie po wszystkim, bo wczoraj juz miałam jechać do szpitala. Bolał mnie brzuch i zaczeły się skurcze ale potem przeszło....i czekam cała w nerwach chyba cos posprzatam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Dziewczyneczka, to trzymamy kciuki! Oby się dziś udało:) Ja też miałam w nocy silne skurcze , niestety nieregularne, więc nawet sobie nadziei nie robiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
póki co spokój tylko mały się wierci. Miszanka ja jeszcze nie chcę, żeby się zaczęło. Nie wyobrazam sobie porodu, przyjazdu do szpitala i wogóle tego wszystkiego. Jestem tu największą panikarą hehe. Mama mnie podnosi na duchu a jak wczoraj powiedziałam, że musimy chyba jechać to cała zielona się zrobiła:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Wczoraj wieczorem dostałam pierwszych skurczy. Troche bolało,ale dało się wytrzymać. Tak wiec myśle,że mały szykuje się do wy wczejścia. Mam nadzieje ,że stanie się to przed 13.03 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
Hey laski!!!! DZIEWCZYNECZKA Ty mi sie dzisiaj snilas ze znalazlysmy sie w jednym szpitalu i zaczelas mi opowiadac o naszym forum hehe Kobieto idz juz rodz bo dostarczasz nam I rodznie dużo emocji tylko prosze jak pierwsza urodzisz to napisz nam hey dziewczyny nie bylo tak zle możesz kłamać hehe bo az sie boje Twojej recenzji po porodzie hehe pozdrawiam Was mamuski ja leze w łóżku bo mnie plecy bolą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzę w marcu8888
o widzę że pierwsze skurcze juz się zaczynają:-) za niedługo to nie bedzie forum marcówek ale forum mamusi:-) ciekawe która pierwsza ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najzabawniejsze jest to , że wczoraj mama powiedziała mi, że jest pełna podziwu dla mnie, że tak zniosłam ta ciąże, że tak długo pracowałam, ani nie chorowałam nawet na katar :)) jej zdaniem powinnam cały czas być w ciazy bo fajnie wygladam i że bedzie dobrze . Nie bojcie się mojej recenzji , ja bede rodzić w zwykłym szpitalu bez znieczulenia i innych rzeczy typu własna położna, wanna itp wieć nie ma co porównywać do Waszych planowanych porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodze w marcu8888
ja też będę rodzić bez znieczulenia w zwykłym szpitalu ale jak byłam w styczniu na parę dni na położnym to dziewczuny mi mówiły ze to nie takie straszne jak się potem opisuje:-) po 3 dniech wychodziły do domów i całkiem dobrze sie czułu wię jestem pełna nadzieji że gładko pujdzie:-) może nie bez boleśnie ale ponoć da się przeżyć a bólu już się nie czuje jak podają ci dziecko w ramiona o wszystkim się zapomina wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie z porodem może być nieciekawie.Od ponad roku męczę się z hemoridami ,a w lipcu miałam mieć zabieg,ale niestety musieli go odłożyć ze względu na ciąże. Tak wiec podczas tych 9 miesiecy mój stan się pogorszył dostałam anemi. Rozmawiałam z lekarzem na temat porodu czy nie lepsza byłaby cesarka w moim przypadku,ale jak to angielscy lekarze nalegają na naturalny.Na basen niestety mi nie pozwolą ;( Owszem chce rodzić naturalnie ,ale boje się co stanie się potem ze mną.....;( Od sameg rana brzuszek mi twardnieje czyżyby nadchodził porodzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyneczko ja też rodzę w szpitalu publicznym i bez znieczulenia. Nawet jak mi będą proponować, to chyba zrezygnuje, bo przyznam, że chce poczuc ten ból :P Jestem masochistką? :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabulec
BagdaD Ty jestes taki Sam szaleniec jak ja tez sobie zalozylam że dam rade I ze to jest najważniejszy egzamin w moim życiu damy rade!!! Purpelinka slyszalam ze hemoridu to straszny bol i ze wychodza po porodzie wlasnie dzisiaj rozmawialam o tym z kolezanka mowila aby kupić jakas masć czy Ty masz jakas angielska sprawdzoną ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
Ja chyba też bez znieczulenia... chociaż nie wiem, zawsze mogę sobie zażyczyć jak nie będę wytrzymywała. zęby co prawda leczę bez znieczulenia, nawet kanałowo, ale w tym wypadku kto to wie? Koleżanka i szwagierka zalecają wziąć(z własnego doświadczenia), że nie ma co robić z siebie matki polki, a łatwiej dzięki temu przebrnąć przez poród.Ja natomiast jeszcze nie zdecydowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabulec. Niestety nie. Hemoroidy mam tylko wewnętrzne i własnie boję się ,że podczas porodu wyjdą. W ogole kiedy poszłam do lekarza z moim problemem to kazał przejść na diete i cały czas powtarzał,że to na pewno od zaparć. Tylko do lekarza nie docierało to ,że z zaparciami nie miałam problemów. Zawsze zdrowo odżywiałam sie oraz chodziłam na basen i siłownie. Nawet w ciązy nie miałam problemu z zaparciami ,wrecz przeciwnie.I ciągle słyszałe od lekarzy musze czekać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wracając do tematu. Rówież nie prałam ochraniaczy. Jednynie kocyki ,ciuszki i prześcieradło.Do szpitala spakowałam olivke i mydełko bambino, bepanthem ,Pampersy newborn oras Huggies i mokre husteczki.Reszte kosmetyków mam z Nivea oraz Bubchen oraz sudocrem. Mam też maść na brodawki bo słyszałam,że dzidzia czasmi może nieźle podrażnic sutki.Z Jonhona nic nie kupowałam bo podobno wywołuje alergie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszanka
i co u musiaka? - czytałam od początku ten topik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie, wiecie ja cały czas mysle o Musiaku. Mam nadzieje, ze wszystko ok, bo miała tam małe problemy z szyjką. Mam nadzieje, ze nas czyta jeszcze i kiedys się odezwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunnia
purpelinka jakie miałas objawy wewnętrznych hemoroidów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki :) Przeczytalam sobie zaleglosci i widze ze wszystkie jestesmy na podobnym etapie chodziaz mamy innne terminy. Moi goscie pojechali we wtorek wieczorem wiec wieczor tylko z mezem, wczoraj budze sie rano i odzwaniam znajomym ktorzy mi zostawili wiadomosci na komorce a kuzynka meza co robisz? Ja ze siedze w domu i odpoczywam po tygodniowej wizycie gosci a ona do mnie ze nie moge byc sama i ze bedzie za 30 min. Mowie wam dziewczynki, samo zycie :) Teraz jedzie kolezanka do mnie, ale to znajoma ze studiow i bedziemy gadac na inne tematy wreszcie. Dobra wiadomosc jest ze moj maz od jutra bedzie pracowal z domu wiec nie bede sama i nikt nie bedzie sie czul zeby mi towarzyszyc. Przyznam sie ze to bardzo mile ze mam tyle zyczliwych ludzi wokol siebie, sama nie wiem co o tym myslec, bo jak chodze na zajecia rodzenia to nam mowia zeby kozystac z kazdej offerowanej pomocy. Szkoda ze mi nikt nie proponuje posprzatac dom czy wyprasowac koszule meza :P Jesli chodzi o rozwarcie to nadal mam 1 cm i nic sie nie zmienilo, skurcze czasem mam mocne ale nie trwaja godzinki, najdluzsze byly pol godziny w poniedzialek. Czuje sie nawet niezle tylko zmeczona. Brzuch mam bardzo duzy, mala kopie jak szalona. Torba do szpitala dawno spakowana, jesli chodzi o kosmetyki dla baby to mam Johnson bo takie dostalam aczkolwiek slyszalam ze California sa lepsze ale najpierw bede zobacze te co mam. Monitor mamy taki ze jak dziecko przestanie oddychac to sie wlacza alarm. Nie mam jeszcze pompki do mleka i nie wiem jaka kupic. Trzymajcie sie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze musze sie z wami podzielic ze od pewnego czasu zaczelam urzywac olej kokosowy jako olejek do ciala. Mowie wam ze jesze nigdy nie mialam takiego cialka delikatnego jak teraz. Kiedys bylam na takim spotkaniu o naturalnych kosmetykach bez chemii i tam o tym mowili ale kupilam dopiero niedawno. Oj jest taki twardy wiec trzeba go do cieplej wody dac by sie zrobila oliwka. Ja biore prysznic rano, lyzke tego oleju daje do woreczka i do cieplej wody. Po prysznicu na jeszcze mokre cialo nakladam ten olej i sie wycieram, mowie wam rewelacja :). Nie pachnie wogole ale wiem ze jesli ktos lubi zapachy to moze to pomieszac z body lotion i bedzie pachnialo. Ja osobiscie lubie kosmetyki bezzapachowe a jako zapach perfum. Dziele sie wami tylko dlatego ze ja zaluje ze nie wiedzialam o tym oleju kokosowym wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znow ja janiczka :) Teraz juz wam nie dam spokoju :). Edyta czy raczej FIlip. 3 cm rozwarcia to juz jest duzo, u nas przy takim rozwarciu juz by ci przyspiedzyli porod w szpitalu. Ja tez mam paciorkowca, wykryli mi go chyba w 35 tygodniu nie mialam nic na to jeszcze tylko 4 godziny przed porodem musze dostac antybiotyk. Wiec wazne jest zeby byc w szpitalu na czas i nie czekac na ostania chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GUNNIA. Moje objawy były bardzo widoczne, krwe w kale przy oddawaniu stolca. JANICZKA. Jakie są objawy paciorkowca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×