Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fajansiarz

Polska, w której Michnik dostaje Order Orła Białego, nie jest moją Polską

Polecane posty

Gość konkretny facet
To imię "Adam" (hebrajskie zresztą) nie jest już wystarczająco żydowskie, że trzeba go chrzcić imieniem Aaron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Wyszło szydło z worka. Jak Żyd to tfu. Co Ci Żydzi zrobili , że tak mówisz? A czy Michnik jest Żydem tego nie wiem- po prostu nie interesuje mnie pochodzenie człowieka ale to kim on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Michnik jest chrześcijaninem, konkretnie katolikiem. Jego ojciec był Żydem, ale już nie żydem w sensie religijnym. Matka była Polką-katoliczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Konkretny facet - dla nich każdy oprócz Jarka i reszty PiS-u jest Żydem. A ja ( Polak , żeby nie było ) się pytam co złego jest w byciu Żydem? I powiedzcie mi , że PiS nie jest partią narodowo- socjalistyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Zabawne, że domagają się, by Żyda imieniem Jeszua ha-Nocri, ogłosić królem Polski. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Biblia a konkretnie "hymn o miłości" mówi , że cytat- "miłość każdemu wierzy". Według ludzi nienawidzących taka wiara jest głupia i naiwna. Tylko , że nienawiść w tym brak wiary w dobrą wolę drugiego człowieka jest pierwszą przyczyną do wszczynania wojny. Dlatego tacy ludzie jak JK nie mogą dojść do władzy bo stwarzają zbyt wielkie ryzyko konfliktu może nawet wojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Gandhi powiedział: "Zostałbym chrześcijaninem, gdyby chrześcijanie nimi byli choć przez chwilę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Ghandi - jeden z moich wzorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co wy wiecie o Michniku... Michnik to zasłużony człowiek, zasłużył się w walce z komuną! A ordery to się przyznaje za zasługi a nie za poglądy polityczne i głoszone hasła. Niestety ale tej mendzie order się należał :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, z tym wiekiem. Może rzeczywiście niepotrzebnie z nim wyskoczyłem. Pozostańmy wyłącznie przy naiwnym myśleniu. Pochodzenie Michnika nie jest dla mnie takie istotne. Niewiele wiem o Żydach. Ale z drugiej strony dopuszczam możliwość, że w tej antyżydowskiej nagonce może być coś na rzeczy. Teraz łatwo Żydów bronić i robić z siebie tolerancyjnego Europejczyka, kiedy z Żydami nie mamy w ogóle styczności na codzień, a przekazy sprzed wojny traktujemy jako spuściznę "faszystowskiej" II RP. Szatyn, skąd masz takie rewelacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
"Ale z drugiej strony dopuszczam możliwość, że w tej antyżydowskiej nagonce może być coś na rzeczy." Rozwiń myśl: "coś na rzeczy", czyli co? Lubisz niedopowiedzenia jak JK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś na rzeczy = coś uzasadnionego. Rzeczywiście enigmatyczne wyrażenie, takie do knucia intryg. Właściwe wyłącznie dla JK. To oznacza, że jestem kawalerem i mieszkam z matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Ale o jakich ty mówisz Żydach. Hitler też widział w każdym Żyda. A dziś wiemy , ( po genach ) , że sam był mieszańcem murzyńsko -żydowskim. Bez przesady Żydzi to taki worek treningowy. Mam na myśli , że ludzie gdy coś ich boli a nie potrafią sobie z tym poradzić wymyślają jakiś Żydów co to są wszystkiemu winni. Antysemityzm jest dzieckiem ograniczenia umysłowego i zbyt wąskich horyzontów myślowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
JK często zachowuję się jak przedszkolak: "wiem, ale nie powiem". Albo obrażony zabiera swoje zabawki: "Komorowkiemu ręki nie podam". Pod wzgłędem emocjonalnym jest na poziomie 6-latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafe poradnik . Antysemityzm jest dzieckiem ograniczenia umysłowego i zbyt wąskich horyzontów myślowych! Mylisz się bo nie zawsze tak jest. W przedwojennej Polsce antysemityzm miał podłoże ekonomiczne. "Wasz kamienice nasze ulice". W zachodniej Europie było natomiast to co piszesz. Dziś też nie każdy antysemityzm jest wynikiem tego o czym piszesz. Wystarczy popatrzeć na politykę państwa Izrael i nieuzasadnione roszczenia Żydów (np wobec Węgier) by przestać ich lubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
"Antysemityzm to religia głupców." Ale prawdą jest, że niektórzy Żydzi każdą krytykę nazywają antysemityzmem i dyskusja z nimi staje się niemożliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Ten ostatni niedziel - ale ja bym raczej rozgraniczył antysemityzm od różnicy interesów i wojny z palestyńczykami. Antysemityzm to raczej jakaś fobia wynikająca z urojonych zagrożeń. Walka o interesy lub wojna z konkretnym wrogiem to moim zdaniem nie jest antysemityzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się pisze o Żydach przez wielkie Żet, to chodzi o nację. Jasne że Żydzi bywają chłopcami do bicia, tak jak każda ofiara stereotypu. Ale z drugiej strony, ich zachowanie bywało często takie, że sami prosili się o wrogi stosunek do siebie. Te uprzedzenia nie są moim zdaniem wyssane z palca. Co do JK też wiele zachowań, szczególnie ostatnio, mi się nie podoba. Ale nagonka, jakiej się dorobił przez ostatnie lata przybrała niepokojąco histeryczny charakter, zupełnie niewspółmierny do popełnianych błędów. Jak na dłoni było widać, że PiSuary były gnojone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Żydzi po II Wojnie Światowej są po prostu przewraźliwieni i przeżywają traumę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Podobne stereotypy istnieją na temat Polaków. Polish jokes, polnische Wirtschaft... Czy Polacy sobie na nie "zasłużyli"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
W ogóle narody bliskowschodnie są jakieś takie inne - nie potrafię ich dobrze scharakteryzować ale nie są w moim guście. Co do Żydów to racje są jak zwykle po obydwu stronach. Oni na całym świecie mieli zakaz zakładania firm , warsztatów , posiadania ziemii. A żyć trzeba - w efekcie czego nauczyli się handlu a późnie bankowości. Do dziś nic innego nie potrafią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amartynka
Jeju, stereotypy istnieją na temat każdego narodu, się uczepiliście akurat tych na temat Żydów i Polaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Bo ktoś rzucił hasło o tym , że Michnik jest Żydem i order mu się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amartynka
Żydzi są tacy i tacy. Wildstein, który został wywalony z TVP, też ma żydowskie korzenie, a stoi po drugiej stronie barykady... Dopatrywanie się pochodzenia poglądów w korzeniach nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żarty to trochę co innego, niż wrogi stosunek. Wynikają z pewnego przejaskrawienia. Tak mamy np. żarty o Szkotach, Poznaniakch, Amerykanach, Japończykach itp. Natomiast żeby powstała jakaś wrogość, i to tak szeroka, to potrzeba raczej bardziej solidnych podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, głosowałam zawsze na PO ale coraz częściej zastanawiam się, czy jest sens w ogóle głosować... bo Polska w której Michnik dostaje Order Orła Białego nie jest także moją Polską... Moim zdaniem ani PO ani PiS nie są dobrymi partiami. I co gorsza, nie ma dobrej partii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafe poradnik Antysemityzm to ogólna wrogość do Żydów, urojona czy też nie. Jasne że trzeba rozgraniczać krytykę czy wojnę od antysemityzmu, ale... 1. Co innego samo krytykowanie Żyda za to co ten złego zrobił, a co innego gdy to co on zrobił przeradza się w nienawiść do całego narodu. 2. Tak samo z wojną, co innego popieranie czy też nie polityki państwa Izrael, a co innego gdy polityka prowadzona przez to państwo staję się przyczyną nienawiści do narodu Żydowskiego. Dla przykładu, nie popieram polityki państwa Rosyjskiego, ale lubię Rosjan. Chodziło mi właśnie o to że antysemityzm nie zawsze jest ślepą nienawiścią bo czasami nienawiść do Żydów nie bierze się z urojonych pobudek a z bardzo konkretnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Fajansiarz - o podstawach już wcześniej pisałem. Jestem pewien , że jest to bardziej złożony temat. Amartynka - antysemityzm jest w ogóle prymitywny i głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnych podstaw?
malo ich mamy? a kto wydawal wyroki smierci na polskich zolnierzy od szeregowego po generalow po wojnie? ZYDZI! a teraz dostaja ich potomkowie odznaczeniu:( wybieramy na prezydenta:( jak duzo nie musi uplynac lat zeby zapomniec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos Żydów... biedni Żydzi byli męczeni i katowani, ale to zupełnie inni Żydzi od tych wpływowych Żydów, którzy pociągają za sznurki na CAŁYM świecie. Zwłaszcza USA, Rosja, ale i Polska. Żydzi są i w PO i w PiSie. Żydem jest konserwator zabytków w Warszawie, Żydem jest Michnik szuja jedna, z Żydami współpracuje Kaczyński prowadząc politykę proamerykańską - ŻYDZI Są wszędzie. I w mojej ocenie to nie jest dobre. Rozdmuchana sprawa krzyża pod pałacem prezydenckim to też robota żydów, by osłabić chrześcijaństwo - szkoda że nie mówi się o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×