Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fajansiarz

Polska, w której Michnik dostaje Order Orła Białego, nie jest moją Polską

Polecane posty

Dobra dobra, Jezus - popełnię samobójstwo i pokażesz mi faka :O Bmblondyn - w wielkim skrócie tyle, że jest śliskim oportunistą, który uwłaszczył się na transformacji ustrojowej. Wzajemnie, orendżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie podzielałbym twojego zdania. Już pierwszy sekretarz Gomółka, w swoim słynnym przemówieniu, jednoznacznie określił Michnika....a Michnik siedząc w więzieniu napisał list do władz, można by powiedzieć samobójczy, a tym samym uchronił przed wyjazdem z Polski wielu cennych ludzi.....dla mnie tylko raz Michnik podpał i to bardzo, jak oświadczył: odpieprzcie się od Generała.....ale za to, że jest redaktorem naczelnym gazety, która bardzo cenię, odpusciłem mu to, bo mozliwe, że nie znałem szczegółów, tego oswiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
A w jakim sensie nie jest "Twoja Polską". Ja bardzo cenię Michnika za to , że walczył o wolną Poskę. Nie wiem czy wiecie ale A. Michnik jąka się wskutek pałowania przez milicję. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Szczególnie tacy ludzie jak Michnik bo te prawo wywalczył. To , że Adaś ma swoje zdanie nt. Polski , sytuacji w społeczeństwie i ono jest inne niż Twoje to nie znaczy , że nie jest zasłużony dla Polski. Ja z jego wieloma poglądami się nie zgadzam ale go cenię i chciałbym jeszcze kiedyś być choćby po części tak odważny jak on i pełen poświęcenia. A PiS-owcy ( są co prawda nieliczne wyjątki ) w niczym się nie zasłużyli tylko jak już jest wolność to potrafią robić zadymy. Żal. A na koniec - trochę szkoda , że te ordery nie przyznano 11.11. To byłby taki symbol święto niepodległości i Michnik , Hall , Orszulik , Bielecki. symbole walki o tę właśnie wolność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co mówi Gwiazda?
niestety, Gwiazda pier­doli głupoty, ale ma do tego prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byljeszcze
był jeszcze brat Michnika, gdzie on teraz jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Mamy prezydenta , który dał order tak różnym w swoich poglądach ludziom jak Hall i Michnik. Żyjemy w Polsce , w której jest miejsce dla osób różnie myślących i to jest chwalebne. Na razie Prezydent Komorowski jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bmblondyn, Gomułka też był na początku wywrotowcem, siedział w pace i co? Michnik to karierowicz i lawirant. Był wśród pierwszych osób, które uzyskały szeroki i niczym niekontrolowany dostęp do archiwów SB. Potem w szybkim czasie stał się szefem imperium medialnego, sterującego i manipulującego ogólnopolską opinią publiczną. Naprawdę trzeba być naiwnym, żeby sądzić, że to czysty biznes i wynik troski o dobro wspólne. Michnik to symbol ułożenia się z władzą w celu uzyskania kompromisu zapewniającego obu stronom osobiste korzyści i tym samym przekreślającego wolność Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie, dobrze to okresliles ze "Naprawdę trzeba być naiwnym, żeby sądzić, że to czysty biznes i wynik troski o dobro wspólne." tylko ze ja tych Uzytkownikow widuje od kilku miesiecy i raczej sa zdeklarowanymi zwolennikami tezy o "wolnej polsce", nie przekona sie ich:) szkoda tylko ze przez to ze wiekszosc wyborcow wierzy w PO my tez musimy zyc w kraju gdzie niszczy sie klase srednia, chocby podatek katastralny ktory teraz bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtrudniejjestmyśleć
Dzięki takim ludziom jak m.in. Michnik rzuciłam palenie a dlaczego? Bo tak mnie wkurwił szmaciarz że pomyślałam sobie :takie gówno jak on nie będzie mną rządził jak papieros i za każdym razem jak widzę fajki widzę tego komucha z pseudonowejdemokratycznejpolski. Dziękuję za uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Władze komunistyczne w pewnym momencie zorientowały się , że ustrój socjalistyczny jest utopią i nie można go uratować. Wówczas były dwa wyjścia: albo pójść na rozsądny kompromis oddania władzy albo ciągnąć to dalej. Wówczas doszłoby do rozlewu krwii. Dlatego jestem szczęśliwy , że znaleźli się tacy ludzie jak Wałęsa , Michnik , Jaruzelski , Kwasniewski i potrafili się dogadać i przejąć władzę w sposób pokojowy. Nie tylko , że nie mam nic przeciwko temu "dogadaniu się" ale wręcz jestem im wdzięczny. Tak lubisz krew? To oddaj ją w punkcie krwiodastwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najtrudniejjestmyśleć
kafe poradnik to dalej liż ruskim dupę bo chyba jesteśmy jedynym państwem które nadal to robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byljeszcze
Tak naprawdę na świecie są tylko 3 państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Najtrudniejestmyśleć - tacy jak Ty myślą , w kategoriach ograniczonych tj. - albo My panujemy nad nimi albo oni nad Nami. Wybieram trzecią drogę ( której PiS wogóle nie bierze pod uwagę ) drogę współpracy , wymiany gospodarczej , wspólnych interesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taa, uwielbiam to straszenie rozlewem krwi i robienie z tych układnych Mośków mężów stanu. Ogarnij się Kafeporadnik. Ten system i tak by się rozleciał, bo nie miał ekonomicznego prawa bytu. Tylko co by komuchy z tego miały, jakby tak się po prostu rozleciał? Zawsze lepiej uprzedzić pewne fakty i się dogadać z dotychczasowym przeciwnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michnik jednak w pierdlu
komunistycznym siedzial a Jaro w tym czasie w filmach PRLowskich wystepował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 68909op
znałam jednego co też siedział chwilę, a potem wszyscy go mieli za bohatera,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Fajansiarz - przecież powyżej o tym napisałem. Komuna była upadła gospodarczo. Problem jednak jest w tym , że ona była bardzo słaba gospodarczo ale mocna militarnie. Gdyby doszli do głosu ludzie pokroju Kaczyńskiego to z pewnością polałaby się Polska krew. Pomyśl sobie jak reaguje człowiek gdy drugi na niego idzie aby go zabić? Broni się. Jestem pewien , że wówczas polałoby się morze polskiej krwii. I dzięki Bogu i ludziom dobrej woli m.in. takich jak Michnik ta krew się nie polała. Natomiast co do ich motywów to więcej wiary w człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybacz Kafeporadnik, ale Twoje myślenie jest strasznie naiwne. Tak z ciekawości - ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
A na czym bazujesz wydając taki osąd o mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Wybacz "fajansiarz", ale Twoje myślenie jest strasznie naiwne. Tak z ciekawości - ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
I drugie pyatanie: za co mamy cenić pana JK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iceman_
Jaki michnik? To aaron szechter! Ozdnaczony przez żydów z USA jako żyd roku! Tfu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na tym, co napisałeś. Najlepsza była wiara w człowieka. No i straszenie krwiożerczym Kaczyńskim też było niezłe. A tak mieliśmy całe szczęście sielankę - znalazł się Michnik, Mazowiecki, Jaruzel, Kwaśniewski i reszta ferajny i był spokój, żadnych niepotrzebnych hałasów. Bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×