Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

fajansiarz

Polska, w której Michnik dostaje Order Orła Białego, nie jest moją Polską

Polecane posty

Kafe poradnik Bo ktoś rzucił hasło o tym , że Michnik jest Żydem i order mu się nie należy. Ale to że Michnik ma pochodzenie Żydowskie to nie jest jakieś tam rzucone hasło tylko fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Amartynka - to prawda, Żydzi nie są jednym środowiskiem, jednym narodem, w zasadzie trudno jest zdefiniować pojęcie "Żyd". Bo jakie mają być kryteria: rasowe, religijne, genetycze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amartynka
Jego pani - Żydzi może i są wszędzie, ale wielu z nich nie uważa się już za Żydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michnik to Żyd który w oczywisty sposób szkodzi Polsce. i to jest prawda powszechnie znana. A antysemityzmem jest WSZYSTKO w dzisiejszych czasach ;) Tylko gdyby ktoś obrażał tak judaizm, jak chrześcijaństwo, poniósł by najwyższą karę, a my dajemy sobą pomiatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Faktem jest również to, że Michnik ma katolicki chrzest i chyba nie wystąpił z z krk (o ile wiem). Więc w równym stopniu jest też Polakiem-katolikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judaizm u Żydów to coś więcej niż religia. To być albo nie być. Żydzi ZAWSZE trzymają ze sobą. To jest we krwi. To jest u nich instynkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnych podstaw?
jego pani bo pewnych spraw sie nie porusza! NIE WOLNO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Antysemityzm swoje korzenie ma również w postawie KK. Oni zawsze ich gnębili. A co do reszty Twojego postu to się zgadzam. Tylko , że dyskutując o Michniku własnie to mam na myśli , że zrobił on wiele dobrego dla POLSKI a ktoś go opluł tylko dlatego , że był Żydem ( wg PiS-owców )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy to chrzest i należnie do KK decyduje o tym że się Polakiem? Co najwyżej jest katolikiem skoro nie wystąpił z KK, a to czy jest Polakiem to chyba zależy od tego czy sam Michnik się do tego poczuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co wiecie
o bracie Michnika??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, pomocy... otwórzcie oczy. Michnik to szuja która ośmiesza Polskę, na kaażdym kroku, ośmiesza nasze poglądy, naszą religię, nasze autorytety. Dajcie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnych podstaw?
konkretny facet....nie badz naiwny!! wiesz ilu biskupow i kardynalow jest zydami i masonami??? zacznij czytac moze tez z innych zrodel niz google!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konkretny facet... to co mówisz to filozoficzne rozważania. A fakty są inne. Michnik nie znosi tego co polskie, chrześcijańskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafe poradnik Tylko , że dyskutując o Michniku własnie to mam na myśli , że zrobił on wiele dobrego dla POLSKI a ktoś go opluł tylko dlatego , że był Żydem ( wg PiS-owców ) Zrobił, owszem... i dostał za to dziś order bo za to co zrobił należał mu się ten order... ale pytanie co on obecnie robi dobrego dla Polski? Michnik nie został opluty za to że jest Żydem tylko za to że obecnie szkodzi Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co wiecie o bracie Michnika?? A ukrywa się gdzieś skurwiel w Szwecji bo go prokurator ściga za zbrodnie komusze, w ogóle u Michników cała rodzinka dobra była... tatuś i mamusia przedwojenne komuchy byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Skoro mówi po polsku i jego matka była Polką, a ponadto został wychowany w kulturze polskiej, to nie kwalifikuje się na Polaka? Vide: napisałem: Polakiem-katolikem, określając narodowość i religię, jak niektórzy to w Polsce łączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
"solidnych podstaw? konkretny facet....nie badz naiwny!! wiesz ilu biskupow i kardynalow jest zydami i masonami??? zacznij czytac moze tez z innych zrodel niz google!!" Nie interesuje mnie pochodzenie biskupów i kardynałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co wiecie
Tylko , że dyskutując o Michniku własnie to mam na myśli , że zrobił on wiele dobrego dla POLSKI a ktoś go opluł tylko dlatego , że był Żydem ( wg PiS-owców ) konkrety, rozmawiajmy na poziomie konkretów ! co to jest to "wiele dobrego" ?? jesli juz czepiamy sie pochodzenia - cóz jest Zydem zarówno ze strony matki Heleny Michnik jak i ojca Ozjasza Szechtera. poza tym, co ma z tym wspolnego PiS? wzbudzał negatywne reakcje na długo przed tym jak powstał PiS ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
No tak ale to, że ( jeśli to prawda ) Michnik ma pochodzenie żydowskie nie może być podstawą do tego aby go nienawidzieć lub negować jego zasługi dla Polski. Jeśli kogoś to razi to właśnie zdradza się z antysemityzmem. solidnych podstaw - właśnie kto jest winien powodzi w Polsce i w Pakistanie? Kto jest winien tego , że na mojej ul. zrobiła się dziura, kto jest winien , że w moim sklepiku zabrakło chleba na długi weekend? Wszystkiemu są winni Żydzi!!! To oczywiście tylko żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnych podstaw?
i nie interesuje cie tez kim sa czolowi politycy polscy..... ludzie ktorzy toba rzadza.... juz to kiedys slyszalem.... czemu Czesi nie poszli na uklady z komuchami i wyczyscili swoj rzad po 1989??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Skoro mówi po polsku i jego matka była Polką, a ponadto został wychowany w kulturze polskiej, to nie kwalifikuje się na Polaka? Jego matka pochodziła ze zasymilowanej rodziny Żydowskiej. Owszem kwalifikuje się, tylko czy on się poczuwa? Np tacy Lipkowie mimo że są Muzułmanami i wychowują się we własnej kulturze i mają inne pochodzenie etniczne poczuwają się do Polskości. Nie uważasz więc że nie ma czegoś takiego jak wyznacznik Polskości a to zależy od tego czy się ktoś poczuwa o tego czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
solidnych podstaw? - może zarządzisz badania genetyczne kandydatów na polityków i będą dopuszczani tylko ci, o 100% aryjskim genotypie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
ten ostatni niedziel - na jakiej podstawie sądzisz, że Michnik nie czuje się Polakiem? A Jose Torres, który wciąż mówi z latynoskim akcentem może czuć się Polakiem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solidnych podstaw?
musze juz leciec i dodam tylko jedno: wszystko,o co walczyli zolnierze podczas wojny,robotnicy od 56 po rok 89 spod znaku Solidarnosci,zostalo sprzedane w Magdalence!! czyli o naprawde Wolna Polske!!! wypowiedzi niektorych z was uswiadczaja mnie w przekonaniu ze jest wam brak tych "wspanialych" lat komunizmu! smutne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kafe poradnik
Bardzo interesuje mnie to kto rządzi Polską i to czy faktycznie Michnik szkodzi Polsce. Tylko jakie są kryteria oceny tego co on robi? Jak słyszę JK i jego argumenty na temat "wrogości" do PiS-u lub o to co jest szkodliwe dla Polski a co korzystne to niezbyt wierzę w to ,że ludzie o zabarwieniu "narodowym" dokonują trafnej oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym faktem jest że komuniści byli Żydami, upchani na najwyższych stanowiskach. Tak jak dziś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretny facet
Ludzie, którzy oceniają na podstawie pochodzenia genetycznego, są dla mnie skrzywieni psychicznie. Mogę im tylko wspólczuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×