Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wswiecie

Rasizm Anglikow do Polakow

Polecane posty

Gość Wswiecie

Za co oni nas nie lubia? Jestem w Anglii dwa lata i caly czas czuje sie jak gorszy gatunek czlowieka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belle de jour1
jestem tu prawie 3 lata i nie spotkalam sie ani razu z rasizmem anglikow wobec polakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość różowa jest brzydka
Nie wiem o jakim rasizmie mówisz (chyba ze go tak dobrze ukrywają).Jestem tu 5 lat. Jest paru Polaków w miejscu gdzie pracuje i sa oni uważani za dobrych pracowników i szczerych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w Anglii 3 lata i raz spotkałam się z rasizmem wobec mnie. czepił się mnie jakiś koleś cały wytatuowany i się zaczął rzucać. było to w moim miejscu pracy i zaraz zgarnęła go ochrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniavv
mi raz facet powiedzial cos z cyklu "faking polisz" :) niestety dla niego oprocz mnie uslyszal to moj szef... facet wylecial z hukiem - mnie probowal zaciagnac szef do prawnika co bym sprawe o zniewazenie wniosla hehe acha - dostalam spora premie w ten dzien za "trudne warunki pracy" ;) no jakos mimo to nie zauwazylam rasizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniavv
On jest pakistanczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniavv
tak - anglik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniavv
hahahahahahahahahahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prostytutki w Anglii
bo są tam Polki, które się puszczają i to dlatego czasem możecie czuć się gorsi przez te prostytutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniavv
ja obsluguje w agencji klientow wiec wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalezy w jakim srodowisku sie obracasz, wszedzie istnieje rasizm, i wsord anglikow i wsrod polakow, posrod ludzi kazdej narodowosci na swiecie. ja zawsze pracowalam w miejscu gdzie bylo malo polakow, zawsze moimi szefami byli anglicy, gdyby moi szefowie byli rasistami to by mnie nie zatrudnili a nie mozna powiedziec, ze robilam jako tania sila robocza, bo polakow zawsze bylo malo. moj facet tez jest walijczykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niuniavv
to odp faucking nigga i wsio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madmłazell
on faking polisz ona faking niger i bijatyka w buss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIELKI WSAD ANALNY
czyli dajecie sie ponizac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umpa lumpa
to nie rasizm, to ksenofobia, ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wswiat
Zazdroszcze Wam ze nie spotykacie takich ludzi. Moze ze wzgledu na moja prace, gdzie mam do czynienia z ludzmi z roznych srodowisk( jestem kasjerka w 99p. stores), slysze i odczuwam na wlasnej skorze objawy rasizmu. To boli bo ja lubie Anglikow cholera to naprawde fajni ludzie( nie mowie tu o benefitowcach-nierobach) ale zaczynam sie ich bac i popadam w paranoje. Kilka razy dano mi bolesnie odczuc, kim jestem jako polka dla nich, slyszalam na ulicy jak wyrazaja sie o polakach, opowiadania znajomych, od ktorych wlos jezy sie na glowie. Kurcze, kolega ktory chcial pomoc malej dziewczynce bo sie potkla i plakala, zostal wyzwany przez matke od polskich zboczencow. Powiedzial , ze juz nigdy tego nie zrobi i tu kolo sie zamyka :( Raz zaszczuci warczymy na innych, a pozniej maja nas za fakin polisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie jestem na macierzynskim ale normalnie pracuje w customer service na lotnisku gdzie przwija sie baardzo duuzo ludzi..tylko raz uslyszalam,w sumie nie uslyszalam..facet zapytal sie mnie czy jestem Szwedka czy Norwezka, powiedzialam ze Polka, walna taka mine,,wiec zapytalam sie czy widzi w tym jakis problem;] usmiechnal sie tylko glupowo..a ja mu na to have a nice day i next pls;] smieszy mnie tylko kiedy ktos pyta sie skad jestem a ja, poniewaz jest bardzo glosno, krzycze z Polski ;), wtedy wszyscy na okolo galy we mnie:D generalnie ludzie sa bardzo mili.. moja kolezanka ktora jest z pochodzenia z Pakistanu, rodzona tutaj, robiac annoucment uslyszala od babki ze ma niezrozumialy akcent:D wiec ona dlugo nie myslac zrobila nastepny annoucment z pakistanskim akcentem;) trzeba bylo widziec mine tej baby:) i nie oszukujmy sie, kazdy z nas nie raz obgadal kogos innej narodowosci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkaw anglii
Z rasizmem raczej sie nie spotykam (chyba tylko raz sie spotkalam w stosunku do mnie), ze stereotypami - na kazdym kroku, ale raczej sie z nich smieje. W UK jestem od 5 lat, mam biurowa prace i znajomych w wiekszosci kulturalnych, otwartych na swiat Anglikow. Moj chlopak tez jest Anglikiem, poszlismy na herbatke do jego dziadkow, a oni nawiazujac do tego, ze jestem z Polski wypalili: "Tu u nas w Tesco pracuje duzo Polakow, jedna dziewczyna jest bardzo szybka na kasie, bardzo dobrze pracuje". Chyba chcieli mi sprawic przyjemnosc tym komentarzem, dotad sie z tego smiejemy z moim chlopakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niski poziom
Anglicy i Polacy to ta sama rasa, biala. Po angielsku nazywa sie caucasian - zapamietac ;-) btw wymawia sie kokejsien ;-) Wiec o jakim "rasizmie" piszecie? Chyba raczej o uprzedzeniach jednej nacji wobec innej :-O Help me

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polkaw anglii
Jesli juz sie czepiasz szczegolow, to wg wspolczesnej nauki nie ma roznych ras, wszyscy jestesmy tymi samymi ludzmi wiec pojecie rasizmu w ogole nie powinno istniec (ani pojecie rasy kaukaskiej). Ale wszyscy wiemy, o co autorce chodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhkaseawejfaw;frkl;segfts
mylisz sie my jestesmy typ kaukaski, oni anglosaski mamy inna budowe, szczegolnie kobiety- angielki (rodowite) maja duze biuste, nawet te barzdo szczuple, i inne nogi- dluzsze i takie bardzo szczuple w kostkach skore mamy inna, oni maja mlecznobiala, a my taka chorowita zoltawo-zielonkawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjioj
Niestety stosunek Brytyjczykow do Polakow sie zmienil na gorsze i trzeba miec klapki na oczach, aby tego nie dostrzegac. Brytyjczyk nie pwoie niczego glosno o czarnym, Hindusie, ale za to wyzyje sie do bolu na Polaku. (pamietacie jaka byla afera jak w jakims big brotherze ublizano Hindusce, zwolali nawet rade ONZ!)Wiadomo, ze bardziej cywilizowani tubylcy nie beda mowic Polakom w twarz, co o nich sadza. Poza tym to hipokryci, wiec Polakow chca zatrudniac, bo pracuja lepiej za mniejsza kwote, do tego wygladaja o niebo atrakcyjniej od Brytyjek (mowa o Polkach), ale z drugiej strony odnosza sie do nich z poczuciem wyzszosci. Takie rzeczy mowi sie wsrod "swoich", gdzie Polacy nie maja dostepu, dlatego smiesza mnie rodacy, ktorzy chwala sie znajomosciami z Brytyjczykami, wystarczy, ze ktos jest dla nich mily, a od razu mowia o nich jak o PRZYJACIELACH. Zanim wiec rzucicie sie na obywatelstwo brytyjskie i pozbedziecie sie polskiego, pamietajcie, ze NIGDY nie bedziecie tam "swoimi", nawet po 30 latach🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już nie w WB
obecnie jestem juz w Polsce ale chciałam dołącvzyc się do dyskusji, przebywałam trochę w Szkocji trochę w Anglii i nigdy nie spotkałam się z dyskryminacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jk;po[p]
mjioj dokladnie tak po 6 latach w uk mowie to samo. na samym poczatku w moim miescie moze bylo z 5 polakow i bylo ok.a teraz przejsc sie nie da co krok to k...wa to co polacy pokazali w uk i pokazuja to masakra. mam kontakt z stara emigracja kreca glowami i sa zdumieni i sie wstydza,wiec wezcie troche pod uwage chociac tych ludzi ktorzy tutaj zostali i dlugie lata pracowali na szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale zarazzz
Co mnie obchodzi co Anglicy mówia o mnie między sobą? Czy ich obchodzi co ja o nich myślę? I wcale nie zależy mi aby być jedna z nich, jestem Polka i nie wstydzę się tego.Staram się (albo tak po prostu zostałam wychowana) aby nie przynosić wstydu sobie ani mojemu krajowi, czego często o nich nie można powiedzieć:) I nie mam pojęcia o jakiej pracy za niższą stawke mówicie??Chyba gdzieś na czarno przy sprzątaniu:o Ja jeszcze się z tym nie spotkałam.W mojej firmie pracuje ponad 100 osób i wiem ile zarabiają.Na tych samych stanowiskach po TYLE SAMO. A przyjaciół mam kilku, nie szastam tym słowem.Za to znajomych z którymi mogę pogadać czy wyjść na piwo wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×