Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość odziiiiiiiriza

jaka rase psa wybrac?

Polecane posty

Gość odziiiiiiiriza

przeprowadzilismy sie z mezem do domu z ogrodem i postanowilismy zakupic psa. jaki pies bylby jednoczesnie dobrym stróżem oraz nadawal sie do malych dzieci? planujemy miec za jakies 3 - 4 lata dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odziiiiiiiriza
to nie zmienia faktu, ze od zawsze marzylam o psie i wkoncu mogę sobie na takiego pozwolic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta febra
a macie już doświadczenie w prowadzeniu psa? To bardzo istotne pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez myślę, że owczarek niemiecki. Nadaje się i na stróża, i na przyjaciela dzieci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika.
wg mnie: seter angielski owczarek niemiecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika.
chociaż nie, seter na stróża nie bardzo. poważnie to najlepszy ten owczarek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odziiiiiiiriza
mialam w dziecinstwie malego pieska. moj maz od zawsze tylko koty. a o owczarkach niemnieckich slyszalam, ze rasa sie mocno "zepsula" i bardzo czesto chorują na dysplazje stawów biodrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z Wejdą
bernenski pies pasterski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodezjan moja droga
o nie... nie zgodze sie z kazdym dniem...- owczarek niemiecki to pies jak najbardziej strozujacy, ale zupelnie nie nadaje sie do dzieci. Swietnie sie szkoli, tak to prawda, nartomiast to sa psy specyficzne. Mam owczarka i mimo, ze po tresurze, to ma zachowania, ktore utrudniaja zycie . Jest to rasa poldzika i czesto bywa tak ze agresje przenosza w genach, ja niestety mam taki przypadek. Nigdy wiecej nie kupie owczarka. Owszem, sa tez owczarki bardzo lagodne, ale u nich najwiekszym problemem jest dominacja. Przede wszystkim- co dowiedzialam sie ostatnio od specjalisty- owczarki maja trudnosc z akceptacja kobiet, bo instynktownie wyczuwaja ,ze sa istatami slabszymi od nich. Psy bardzo inteligentne, natomiast nie radzilabym akurat tej rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta febra
rodezjan???? do domu z ogrodem??? chyba sobie żartujesz... pies który ma przebywać na dworzu ( a jak rozumiem o to chodziło autorce) to piec który koniecznie musi posiadać PODSZERSTEK- czyli być przystosowany do zimowania. Mam juz takich durnych sąsiadów którzy do budy kupili sobie boksera i pies nie przeżył dwóch zim!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozwódkaaa
ważne żeby był ze schroniska psy hodowlane są często z koszmarnych warunkach trzymane. Pies ze schroniska będzie wierny i nie przyczynisz się do sztucznego namnażania genetycznie modyfikowanych ras. Takie psy mają różne wady wady i choroby. Jest o tym sporo artykułów. Dla dziecka ŻADEN pies nie jest dobry. Może się bawic tylko pod okiem rodziców. Jak ci pies zeżre dzieciaka to powiesz, że ci takiego psa na forum polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddddddddoo
Owczarek niemiecki... wiem z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodezjan moja droga - mówiłam, że nie wiem, czy jest odpowiedni dla dzieci. Osobiście miałam owczarka przy sobie przez całe moje dzieciństwo i nie przepadał za mną i siostrą... nie był do zabawy :) Ale w sytuacjach zagrożenie strasznie nas bronił... np. kiedy jakiś człowiek chciał nam zrobić krzywdę. Ogólnie bardzo kochałam mojego owczarka i starsznie za nim tęsknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodezjan moja droga
choruja...to jeszcze zalezy czy owczarek niemiecki wystawowy czy uzytkowy- czyli ten brzydszy. Wystwowe maja wszystko. Dysplazja to najgorszy problem, ale maja tez alegie roznego rodzaju, szczegolnie skorne. Owczarki uzytkowe sa bardziej inteligentne no i przy tym nie choruja wcale, ale sa brzydsze, cos za cos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annika.
myślę, ze jeszcze owczarek belgijski dałby radę, ale do niego trzeba mieć już jakieś doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko doberman
Mój pierwszy pies,dziecko małe,bez specjalnego przygotowania chronił domu i małej,nie żyje już kilka lat,mam sentyment do dzisiaj do tej rasy,cholernie mądre psy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdgsdgsdg
rodezjan moja droga Podpisuję się pod tą wypowiedzią. Jako dziecko miałem właśnie owczarka niemieckiego który nie tolerował kontaktu ze mną i moim rodzeństwem oraz bardzo agresywnie reagował na moją mamę i inne kobiety a przy moim ojcu zachowywał się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodezjan moja droga
a teraz sie z kazdym dniem zgadzam ;) No fakt, nie sa do zabawy,nie przepadaja za dziecmi, ale swietnie stróżują. Zolta febra- tak, rodezjany to psy swietnie strozujace, maja rewelacyjny sluch i kochaja rodzine, dzieci. poza tym swietnie sie tresuja. Nie sa agresywne. Nie mowie, zeby trzymac je w budzie- bo tego wcale nie biore pod uwage. Jak sie buduje dom i ma sie zamiar kupic psa, ktory bedzie na zewnatrz, to warto pomyslec o czyms co zapewni odpowiednie warunki temu psu. Jakies specjalne pomieszczenie, czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam sie z Wejdą
bałabym sie jednak dobremana. do dzieci jednak nie wskazana rasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odziiiiiiiriza
mamy takie pomieszczenie.wychodzące na zewnątrz. taka komórka. tam jest kaloryfer i planujemy tam psu zorganizowac miejsce, gdzie bedzie mial cieplo z zime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odziiiiiiiriza
a i mam zamiar kupic psa rodowodowego. sama nie popieram pseudohodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odziiiiiiiriza
a co powiedzie o wyżle, owczarku coli, dalmatynczyku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodezjan moja droga
sdgsdgsdg- dokladnie, ludzie nie paja pojecia zazwyczaj na temat tej rasy. Ja przyznaje sie, przed kupnem owczarka tez nic nie wiedzialam na ich temet jak tak patrze z perpektywy czasu. To sa psy niestabilne psychicznie. Uwielbiaja pracowac- strozowac, swietnie sie w tym sprawdzaja i to lubia, nigdy nie robia sobie "urlopu", sa narwane, wiec tym lepsze w strozowaniu, natomiast nie sa psami rodzinnymi. Treserka mojego psa, milosniczka owczarkow, ktora ma tez ich hodowlę,ostatnio powiedziala mi, ze kazdemu kto do niej przychodzi z checia zakupu tego psa w pierwszej kolejnosci odradza ten pomysl, bo ludzie nie wiedza co sobie robia zazwyczaj decydujac sie na ta rase. No to cos w tym musi byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko zastanów się nad kupnem psa.... Tak jak Rosalinda napisala stróża? Zalóż alarm. Jeśli czlowiek z góry zaklada że chce psa który ma pilnować chalupy i mieszkać w jakiejś komórce to niestety ale nie znajdziemy odpowiedniej rasy. To co napisalaś jest niezgodne. Pies ma być stróżem? Ma mieszkać w komórce? To jak ma być wspanialym towarzyszem dla dzieci? Masz jakieś pojęcie o wychowaniu, socjalizacji psa? Jest mnóstwo ras, chociażby rottweiler mądry, obrońca i oddany towarzysz rodziny, kompan do zabaw dla dzieci a jednocześnie niesamowity stróż naszego bezpieczeństwa. Jednak wlaśnie takie rasy wymagają twardej ręki, doświadczonego psiarza, który w życiu wychowal wiele psów, dużych czy malych, uleglych czy upartych i wie co i jak. Cieszę się, że nie popierasz pseudohodowli jednak malo jeszcze wiesz o psim świecie by decydować się na "trudne rasy". Napisz coś więcej o sobie, o wymaganiach, o waruynkach a spróbuję pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żółta febra
ja posiadam mastifa hiszpańskiego, pies rodowodowy o bardzo dużych gabarytach. Duże rasy polecam TYLKO doświadczonym odobom, doświadczonym w prowadzeniu psa. Takie jest moje zdanie, za dużo się już naoglądałam przypadków oddawania psów bo właściciele sobie z nimi nie radzą, a hodowcy niby tak zapewniali, że to taka potulna rasa. Duży pies wymaga bardzo dużo odpowiedzialności i intensywnej tresury zwłaszcza, że kiedyś w domu pojawią się dzieci. Dodam jeszcze, ze swojego psa który waży ponad ponad 70kg (suka) nie trzymam na łańcuchu i reaguje ona na każdą moją komendę, ale wymagało to niezmiernej stanowczości i konsekwencji. Pozdrawiam i mam nadzieję, że dokonacie słusznego wyboru i że z każdym dniem posiadania nowego domownika bedzie was w tym utwierdzał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×