Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HelloKitty32

Jaki suplement diety najlepszy w ciąży??Jakie witaminy bierzecie????

Polecane posty

Mój lekarz też zalecał mi branie witaminy D w ciąży jako jeden z istotnych suplementów, a często zapominany. Polecał mi Detreical, który ilościowo skrojony jest właśnie pod potrzeby cięzarnych. Niedobór witaminy D może grozić przedwczesnym porodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jak byłam w ciąży brała pregnancy complex firmy Viridian. Jest pełen zestaw witamin, aminokwasów, minerałów łącznie z kwasem foliowym. Jest to suplement bez żadnych wypełniaczny powszechnie stosowanych w innych tego typu produktach. W przystępnej cenie kupowałam go na www.ecoswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapka
Na początku brałam tylko kwas foliowy i jod, ale potem wedug zaleceń lekarza przerzuciłam się na trochę bardziej złożony suplement, który miał też cholinę, dha, żelazo, witaminy d3, b6, b12 i selen. Sporo się tego nazbierało ale podobno tyle tego potrzebujemy w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tapatata
też słyszałam że nie powinno się tego zaniedbywać bo jednak maluszek tego wszystkiego potrzebuje do prawidłowego rozwoju a ciężko dostarczyć mu wszystkiego w dobrej dawce przez dietę. Co w ogóle brałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gapka
Od drugiego trymestru brałam prenatal duo i tak właściwie do końca kp. Nie było żadnych przeciwwskazań a miał w sumie wszystko co najważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie był to Doppelherz aktiv Mama Premium, to suplement posiadający w składzie 6 składników odżywczych - DHA, Kwas foliowy, Jod, Żelazo, Witamina D oraz Magnez - co więcej, to składniki, które rekomendowane są przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne do stosowania podczas ciąży i karmienia piersią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kejris
@malisa31 bardzo ciekawy artykuł na stronie adamed :) ja jestem obecnie w ciąży i uważam co jem i przyjmuję, a staram się właśnie stosować suplementy bogate w witaminy opisane w tamtym artykule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam femibion 2.. Poszłam do takiej lepszej apteki i poprosiłam, aby Pani farmaceutka przeanalizowała dla mnie składy suplementów diety dla kobiet w ciąży..nic nie było w stanie dorównać femibionowi..a cena? 50zł za 30 tab dużo ale ja dziecku nie odmówie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja żona stosowała suplement diety IQacai i bardzo go chwaliła,dzięki niemu straciła 7kg w kilka tygodni,ale nie jestem pewien,czy można go stosować w ciąży,więc zapraszam do przeczytania informacji na temat tego produktu na www.iqacai.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elayna9
ja podczas pierwszej jak i zarowno drugiej ciazy stosowalam suplement diety mama dha - bogaty w kwas foliowy, jod, witamine d3 i magnez oraz kilka innych witamin. polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też biorę ten Folik Mama, teraz już ten w wersji 2/3 bo w drugim trymestrze jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w pierwszym trymestrze prenatal uno, od drugiego do konca karmienia piersią prenatal duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie femibion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barcia22
również stosowałam w ciąży ten suplement co elayna czyli Mama DHA - faktycznie dostarcza organizmowi wszystkiego, co potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka jak i dobrej kondycji mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli potrzebujesz bardzo dobrych suplementow dla kobiet w ciazy to zapraszam do kontaktu, mam w cenach hurtowych wiec taniej :) bijaksylwia@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażyna Kos
Jest wiele suplementów, ja akuratnie słyszałam o http://www.mumomega.pl moja znajoma brała to w ciąży, mają kwasy omega 3 i 6. Możesz się zapoznać jeśli chcesz, wiem że moja znajoma byłą zadowolona z działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tam biorę folik mam bo uważam, że jest najlepszy, więc nie ma potrzeby sprawdzania innych nieznanych supelmentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi koleżanki wspominały o suplemencie diety Mama DHA, że braly gdy byly w ciazy i wszystko co potrzebne dostarczaly organizmowi czy ktos bral i moze potwierdzic, ze jest dobry? To moja pierwsza ciaza i nie bardzo sie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie składniki zawarte w foliku mama pomagają w rozwoju mózgu, układu kostnego, zapobiegają przedwczesnym porodom i wiele innych także ten właśnie zaleca mi mój lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę Mama Daj Premium +, które polecił mi ginekolog. Cena w zależności od apteki ok 46-55zł. Póki co to wyniki wszystkie mam bardzo dobre (34tc), a jakiejś specjalnej diety nie stosuje, jem to na co mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mama Dha Premium +**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam taki oszczędny styl, że NIC nie biorę. Będąc w ciąży też nic nie brałam. Nie podaję dziecku żadnych witamin. Uważam, że witaminy i suplementy diety to tylko wyłudzanie pieniędzy :) Mój 20-miesięczny synek rozpoznaje wszystkie literki i cyferki. Świetnie się rozwija. :) Za zaoszczędzone pieniądze planuję sfinansować dziecku kurs językowy, obóz narciarski etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia_
Fajny skład ma Composita Mama DHA. Ma podwójne źródło folianów - a trzeba wiedzieć, że nawet połowa kobiet ma problem z przyswajaniem kwasu foliowego, o czym niestety nie wiedzą... Oprócz kwasu foliowego jest więc też metylofolian. Zawiera też m.in. żelazo, magnez, jod, witaminę D, witaminy z grupy B, kwas DHA, który jest niezbędny dla rozwoju mózgu dziecka. Wg mnie każda kobieta w ciąży powinna brać suplementy, bo jednak nie tak łatwo skomponować dietę, która zapewni wszystkie niezbędne składniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vercitta
Aurelia - dziekuję Ci slicznie za polecenie bo Mama DHA to faktycznie jeden z lepszych suplementów jakie mogą przyjmować mamusie w ciąży. Dostarcza wszystko to, co potrzebne by dziecko rozwijało się zdrowe i mama miała dobrą kondycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DHA i EPA są najważniejsze w ciązy i na to polecam omega marine forte+. ma najwiecej tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×