Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neonka25

Polacy w Belgii.

Polecane posty

Gość lasvegas
Mam znajomego w Belgii w Antwerpii i chcę tam pojechac i szukać pracy. Czy cięzko bedzie znaleźć pracę? Najlepiej jako operator maszyn CNC, bo mam spore doświadczenie, ale chętnie podejmę inna pracę. Czy najlepiej chodzić po agencjach pracy, czy w jaki sposób? Dodam, ze znam jezyk tylko angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasvegas
Przepraszam, nie w Antwerpii tylko Brugge. Okolice Brugge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie. A czy ktoś mógł by polecić jakieś szkoły gdzie ucza jezyka niderlandzkiego w Antwerpii? Albo kogoś kto potrzebuje do sprzatania? bardzo prosze o wiadomośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do zarobkow sprzataczki, to calkiem dobrze mozna zarobic na pelen etat, ale malo ktora tak pracuje. moze to nie wyglada, ale jest to naprawde ciezka praca fizyczna, i jak trzeba jeszcze potem w domu posprztaac, ugotowac i dziecmi sie zajac to juz sil nie ma. na pol etatu 800euro. plus zwrot podatku raz w roku, potem jakies pieniazki na koniec roku tez sa, i wakacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedługo mój mąż jedzie do Belgii do miejscowości Anderlecht .Możecie coś napisać o tym miejscu ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anderlecht to dzielnica Brukseli, pełno muzułmanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michal88
Hej :)Mam do Was kilka pytan. Szykuje mi sie staz w strukturach UE w Brukseli. Nie jest on idealnie platny - bo tylko 1200 - 1500 euro miesiecznie ale jest spelnieniem moich marzen. Stad moje pytanie - gdzie szukac jakiegos mieszkania, ile wynosi wynajem malej dla jednej osoby kawalerki lub mieszkania, jak wygladaja ceny zywnosci, metro itp. Bede bardzo Wam wdzieczny za pomoc. Mozliwosc stazu to olbrzymia radosc ale teraz przyszla chwila zastanowienia i przeraza mnie czy sie tam odnajde. I takie jeszcze jedno pytanie - czy znajac niemiecki i angielski dogadam sie czy musze na szybko brac kursy francuskiego??? Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek777
Jestem Belgii 2miesiac,czy ktoś może mi pomoc do radzić do kogo się zwrócić w sprawie pozostania tu na stale,chyba są jakieś instytucje z poradami dla Polaków,teraz mieszkam w mons,ale jak trzeba to zmienił miejsce zamieszkania,tel.+32465829556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba31
witam :) czy mial by ktos tutaj ochote porawc mnie do belgii do pracy ? jutro moge jechac ,znam angielski i jestem spawaczem ale złapie wszystko w moment , bede wdzieczny jesli ktos pomoze sie z tad wyrwac,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, czy ktoś z Was zna portal http://www.pracabelgia.com/ i znalazł przez niego pracę w Belgii? Prosze o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znałam tej strony ale dzięki, że ją tutaj podajesz :) Na pewno na nią zajrzę bo ja zawsze oglądam ogłoszenia na innej stronie do pracy polacy. Tylko do Belgi jest bardzo mało ofert, najwięcej co mogę znaleźć to jest ofert do Holandii i do Niemiec. Ja chcę się z tego kraju wyrwać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny szukające pracy przez http://www.pracabelgia.com/ - jak Wam idzie? Jakieś postępy? Ja bym chciała znaleźć coś na wakacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam, że akurat w tym momencie średnio, bo ofert jest sporo ciekawych, ale głównie dla mężczyzn - typu http://www.pracabelgia.com/oferta-pracy,35,4,5702 - ja się do takiej pracy nie nadaję ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flamenquita
Witam was dziewczyny, czytam troche wasze opinie o pracy choc ja zmierzam sie z zupelnie innymi problemami. Co do sytuacji jezykowej to powiem tak: Francuski rzeczywiscie najlepiej nauczyc sie bedac wsrod belgow, nie Polakow. Z Polakami mi jakos tu ciezko zachowac dobre kontakty (choc zdarzaja sie wyjatki). szkoly oferuja nauke francuskiego i uwazam ze jest dosc sporo godzin tygodniowo! za takie zajecia jezykowe w polsce trzebaby bylo wybulic sporo! Francuski to czesc walonska czyli bardziej dol Belgii, gora to Flandria i tam jesli znacie angielski jest juz ok. Mieszkaja tam ludzie, ktorzy znaja 3 jezyki. Ja kiedy tam jestem dogaduje sie z nimi po francusku. Mowia lamana francuszczyzna ale mowia! generalnie znaja lepiej angielski tak wiec spokojnie sie dogadacie a w miedzy czasie powoli nauczycie sie flamandzkiego. Jesli moge doradzic komus kto jeszcze w belgii nie jest ale nosi sie z zamiarem przeprowadzki, pomyslcie bardziej o czesci flamandzkiej. jest bogatsza szybciej cos tam znajdziecie do pracy niz w Walonii. Wiem troszke bo pracuje na rynku z klientami w Walonii i widze sytuacje ekonomiczna. Powodzenia Wszystkim!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi drodzy, inne strony typu http://www.pracabelgia.com/ z ofertami pracy? Ja znam angielski dobrze, więc się pocieszyłam mocno po wpisie mojej przedmówczyni :) Z francuskim słabo, ale chętna jestem do nauki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam tylko http://www.pracabelgia.com, a poza tym wszystkie poloniusze, goworki, mypolacy itp. Tam jest też sporo ogłoszeń. A tak to strony agencji pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukuje osoby ktora zna belgie,(oteppe)maz pojechał tam do pracy i chce mu zrobic niespodzianke,i tam polecic i dlatego mam pare pytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izydorr
Hej wam! Ja zmuszony sytuacją życiową muszę wyjechać do pracy i tak się zastanawiam nad Brukselą po pierwsze piękne miasto i mam tam kumpla. Myślicie, że są jakieś perspektywy dla ludzi bez wykształcenia technicznego? I czym zazwyczaj jeździcie czym najtaniej? Ja znalazłem autokar ECOLINES jest dość tani co myślicie to nie za daleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przygotuj się na to, że z pracą będą duże kłopoty. Zarobki też nie są wysokie (chyba że masz dobry zawód i znasz język) ale wszystkie niewykfalikowane zawody dają marne zarobki. Na czysto ok 1.200-1.500€/mies a ceny są tu 30-40% wyższe niż w PL. Szału nie ma i trudno wyżyć za te pieniądze. Odradzam osiedlanie się tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ostatnio w Belgii zrobiło sie GORĄCO ... oj ubogacanie kulturowe i multikulti idą pełną parą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yetek
@izydorr możesz swowodnie śmigać z ecolines bardzo przyjemny i wygodny przewoźnik nie miałem najmniejszych problemów w podróży do uk. pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NienawidzeTego J0banego kraju
Ja juz jestem tu 8 lat na poczatku bylo ciezko bez samochodu tez bedzie trudno bo sklepy sa daleko komunikacja miejska dziwna nie ma rozkladu jazdy tylko trzeba sie zapytac kierowcy w tym vdb sa sami rasisci i offeruja na sprzaranie lub na warzywa szkoly traja do 16 od 9 a gimnazjum i inne do 16:30 od 8:30 nie umia jezdzic ciagle maja czas i sa tutaj wszedzie islamisci strach gdzies wyjsc , ciagle pada descz nie ma sniegu w zime w lato tez pada , telewizja jak leca filmy do trzeba czytac bo nie maja lektorow (i nudna jest telewizja )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanie do kobiet pracujacych wlasnie na sprzataniu. Czy nie przeszkadza wam ta praca? Znam osoby, ktore sa bardzo zadowolone ze swojej pracy ze wzgledu na mozliwosc zakladania czekow. Np. kiedy potrzebujemy wolnego, nie trzeba zglaaszac tego w biurze tylko jesli ktos ma dodatkowe czeki to sobie zaklada za ten dzien i bez problemu to przychodzi. To jest akurat plus w tej pracy, tez tak uwazam. Ale jakos nie jestem szczesliwa przez to ze musze codziennie sprzatac cudze brudy.. Mam dobrych patronow, nie narzekam, ale mimo wszytko jakos zle sie czuje w tym zawodzie. Czasem mam dosc tego, chcialabym zmienic prace na cokolwiek innego oby nie sprzatanie, dlatego dziwi mnie jak niektorzy siedza tu po 20 lat i sa zadowoleni z zycia tutaj, sprzataja mimo iz niektorzy znaja jezyk nawet bardzo dobrze. Jak nastawic sie psychcznie, ze niestety taka jest rzeczywistosc nasza tutaj w Belgii, bo w polsce poki co nie ma zadnych perspektyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flandergirl
Witam Nie wiem czy trafiłam na odpowiednie forum, w ogóle to pierwszy raz kiedy zgłaszam sie po poradę do internautów... Naprawde potrzebuje wasze rady, kogoś kto żyje w Belgii. Sama mieszkam tu juz od prawie dwóch lat. Dwóch bardzo ciężkich rat. PrzeprowadzM sie oczywiście dla Partnera- Belga..oboje pracujemy w korporacjach w Brukseli natomiast dojezdamy czasem i 2h w jedna stronę. Przez chwile wynajmowaliśmy mieszkanie blisko centrum ale zaczęłam sie łamać ze swoim powrotem do polski... I wróciliśmy do naszego miasteczka przy Holandii.. Sęk w tym ze ja nie potrafię w ogóle zaakceptować rodowitych Belgow. Nie bede teraz przykładów dopisywać ale cały czas w towarzystwie ludzi od moje partnera czuje sie jak na wojnie, ze muszę walczyć o jakikolwiek szacunek od nich... A ja po mału zatrzymam mieć ostre jazdy jak po pytaniu czy my w Polsce Rez mamu muzyke. Nie potrafie czuc sie dobrze w towarzystwie osob które wszystkie co do jednej myślą jak w Polsce jest złe. Sa rożne aspekty polskości, ja osobiście byłam na tyle szczęśliwa ze wychowałam sie w Krakowie mówiąc bardzo bogate życie socjalne oraz karierę. Jak człowieka moze uśpić swoje czujność gdzie tylko czeka aż nowo ponana osoba wbije nam kolejna szpilę. Pytam serio, jak sobie z tym poradzić, terapia , oderwanie zie od toch ludzi. Didam ze obcowanie z nimi wymaga ode mnie tabletek uspokajających ale.... Partner wymaga ode mnie tej normalności która dla niego jest oczywista a dla mnie to wojna.... Był ktoś w takiej sytuacji. Proszę pomóżcie bo mój związek sie praktycznie wali:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sęk w tym ze ja nie potrafię w ogóle zaakceptować rodowitych Belgow. Ty nie potrafisz zaakceptować Belgów? To Belgowie mogą Ciebie zaakceptować, lub nie, bo to oni są u siebie, a nie Ty. Jak Ci nie pasuje to wracaj do siebie, a nie zabierasz ludziom pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki323
Wszyscy tylko o pracy ;) A w Belgii też trzeba się czasem rozerwać. Chwilami ciężko o polskie towarzystwo - mimo tego, że jest nas tam tam dużo. Dlatego jeśli doskwiera Wam samotność za granicą, warto skorzystać z portalu Polish Hearts - http://www.polishhearts.be/pl/a/badoo_w_belgii . Portal ten należy do największych tego typu serwisów. Przeznaczony jest dla Polek i Polaków mieszkających w Belgii. Ludzi i ich ogłoszeń jest tam mnóstwo. Łatwo kogoś poznać i miło spędzić z nim czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początek to sprzątaczka zarobi w Belgii 2.000€/rączkę. Ale musi pracować intensywnie i znać język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×