Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neonka25

Polacy w Belgii.

Polecane posty

jezyka flamandzkiego nie ma, jest tylko jezyk niderlandzki, flamandzki to jest dialekt jezyka niderlandzkiego, a jezyk niderlandzi jest bardzo podobny do jezyka holenderskiego, jezykiem niderlandzkim posluguja sie bardziej w urzedach a na ulicach czesciej sie slyszy dialekt flamandzki, a co do ksiazek to jest ich duzy wybor i kazdy wybiera wedle swego uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loczek606
JEST JEZYK NIDERLANDZKI I FRANCUSKI I NIEMIECKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszejechac pociągem
potrzebuję link do rozkładu jazdy pkp w Belgi pomóżcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radio 1
pkp to znaczy Polskie Koleje Państwowe. nie wiem czy takie istnieja w belgii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muszejechac pociągem
to jak to sie tam zwał nie wiem ,muszę jechać pociągiem, a nie wiem jak sprawdzić o której z danej miejscowości wyjeżdża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska belgii
zastanawiam sie nad wyjazdem do tego kraju, moze mi ktos cos doradzi. jedyne co bede miec to jakis pokoik, jeszcze nie wiem nawet gdzie... czy mozecie mi w tej chwli podac jakies namiary na jakies agencje pracy? strony internetowe? nie bede miala lekko bo znam jedynie angielski w stopniu komunikatynym... i z tego tez powodu strasznie sie boje czy dam sobie rade. moze macie mi podac jakies namaiary ktore mi sie moga przydac? chociazby jaka gazete mam kupic, wktorej znajde jakies oferty pracy po angielsku! moj adres mail: dokamerki @ o2. pl (pisane bez spacji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska belgii
dodam, ze zamierzam wyjechac do Brukselii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa bo
Jakie są miesięczne opłaty w belgi ,gaz,prąd woda , ile płacicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiktNIEwiedział
Przesiedlenie z miejsca udało się?ja już pół roku na emigracji koczuje i tak się zastanawiam czy spotkam jakąś fajna polke mieszka ktoś w Bellem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiktNIEwiedział
Polacy integrujmy się!jakiś spacer z dziewczyną um kocham to a teraz tego mi brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiktNIEwiedział
Co robimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez!!!
Witajcie ja tez jade do Brukseli, moj chłopak ma już prace, znam holenderski tak na poziomie A2 (angielski i niemiecki na B1), ale marzę o szybkim podszlifowaniu, napisałam maile do: gminy - tam należy iść jako pierwsze miejsce i się zameldować, potem biegnę do urzędu pracy (ACTIRIS), bez meldunku i adresu nie ma po co tam iść następnie do huis van het nederlands, oni napisali, że po teście i rozmowie ocenią mój poziom i że wyjdę z ofertami szkół, do wyboru naucznie poranne bądź później, częstotliwość też do wyboru, na stronie domu NL doczytałam, że można sie wybrać do BON - tam już można nauczyć sie po polsku jak żyć w Belgii, ten kraj wydaj się byc bardzo przyjazny, zdaje sobie sprawe, że to nie będzie bajka, ale nauka niderlandzkiego z flamanckim akcetem - już mi wesolo :D Do tego BON wybiore się z chęcią i nadzieją, że poznam trochę miłych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biger
Witam piszę w imieniu mojej córki. Córka mieszka w Polsce ale zwiazana jest z Belgiem z Antwerpii .córka pracuje w Polsce,ma dobrą pracę.Teraz spodziewa się dziecka.Partner bardzo namawia córke do porzucenia pracy i przyjazdu do Antwerpii by tam urodzić dziecko.Chcę zapytać czy w tym układzie córka może liczyć na jakiś zasiłek z tytułu urodzenia dziecka.Jaki byłby jej status w Belgii?Jak wyglądałaby sytuacja po zawarciu związku małżeńskiego? czy dziecko urodzone w Belgii może liczyć na podwójne obywatelstwo? Przepraszam za być może naiwne pytania ale dla nas-rodziny jest to bardzo ważne.Boimy się,że ojciec dziecka urodzonego w Belgii może mieć większe prawa do dziecka niż jego matka Polka tam mieszkająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez!!!
... najlepiej zdzwonić do konsulatu w Belgii, moja siostra tak sie uwiązała w Niemczech w konsulacie wszystkiego sie dowiedział (niestety złe wieści no i niestety ona juz ma dzieci i ma meża Niemca), wrócić w razie rozwodu z dziećmi do Polski jest bardzo trudno, no chyba że partner wyraża zgode, nie wiem jak to wygląda w Belgii, ale prosze dzwonic i sie wypytywać, przed slubem, bo później moze być za późno. Jak to uprzejmy Pan w konsulacie powiedzial, trzeba było sie wzorowac na Wandzie co Niemca nie chciala. Na forum to dostanie Pani nijakie odpowiedzi. Pozrawiam i prosze może uwierzyć w milość córki z Belgiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
asiaczek102 -jestes??? widze ze mieszkamy bardzo blisko siebie bo ja w dendermonde! daj maila to sie zgadamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vespertilio26
Ja mieszkam od czasu do czasu w Antwerpii :) Moj facet - Belg tam mieszka wiec jak czesto sie da ja jestem tam :) Nietstety nie moge tak wszytskiego rzucic nagle bo jestem w polowie doktoratu :p :p Czy jest ktos z okolic Antwerpii??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiaaa25
witajcie mam nadzieje że od czasu do czasu ktoś tu jeszcze zagląda, również jestem zainteresowana pobytem w Belgii, kiedyś słyszałam, że w jakiś sposób i na pewnych zasadach (niestety mi nieznanych i tu moja prośba jeżeli jakaś zorientowana osoba w tym temacie to przeczyta) można dostać coś w rodzaju dofinansowania na życie i prawdopodobnie państwo daje jakieś małe pieniądze na życie i mieszkanie i wysyła na naukę języka po czym pomaga znaleźć prace, czy to jest w ogóle możliwe, wiem , że dużo obcokrajowców siedzi tam na takich zasadach ale czy to dotyczy Polaków? byłabym wdzięczna za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Walterit
Witam serdecznie. W italii kryzys,mam mieszkanie rodziene i dostalem propozycje pracy w Belgi jako mechanik-elektromechanik car czy dobrze zrobie zmieniajac kraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspołeczny ignorant
olusia ja też byłbym zainteresowany jakimiś informacjami, z chęcią bym pojechał do Belgii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ves pertilio36
dawalo uz nie ma tak latwo :/ zmienily sie dopiero co przepisy i obcokrajowcy nie maja tak latwego dostepu do pomocy scocjalnej, poczytaj tutaj : www.kruispuntmi.be%2Fvreemdelingenrecht%2Fwegwijs.aspx%3Fid%3D74&h=RAQGffeNo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupa z bobra 1
w Holandii o wiele lepiej, chetniej przyjmuja i ktrocej sie czeka na dowod i obywatestwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aspołeczny ignorant
ale to chyba jest o obywatelstwie, bo raczej nie o żadnej pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina19788
Hej mam ogromna porosbe szukam przedszkola dla mojej 3.5 letnie coreczki przedszkole polsko jezyczne polsko belgijskie prosze o pomoc pozdrawiam i dziekuje moj email marcelinabaszkiewicz@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina19788
DO Vespertilio26 ja mam do antwerpii 20km zalezy gdzie mieszkasz;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina19788
mam 3.5 letnia corke kto mieszka w belgii???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Zamierzam wyjechać do Belgii jako sprzątaczka. Czy wie ktoś może ile można teraz zarobić przy sprzątaniu?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×