Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Krzysztof Spr

Dotacje z PUP, UE na własną działalność POMOC

Polecane posty

Gość Krzysztof Spr

Witam, Mam pytanie dotyczące przyznawanych środków z PUP lub UE z programu Kapitał ludzki 6,2. Chcę rozpocząć własną działalność gospodarczą i chciał bym skożystać z któregoś z tych srodków. Ale nie wiem czy będą mi się należały a nie mogę nic znaleść na ten temat. Otóż otwieram sklep odzieżowy wraz ze sprzedażą internetową, w towar chce się zaopatrywać na giełdach w ilościach hurtowych w okolicach łodzi i nie będe miał możliwości dostania za nie rachunków więc brak udukomętowania na towar. W urzędzie skarbowym będe się rozliczał ryczałtowo a więc 3% podatku. Pieniądze pozyskane chciał bym pozyskać na wyremontowanie lokalu, umeblowanie, zabezpieczenie oraz sprzęt biurowy (komputer, drukarka, telefon, itp), oraz wyposażenie sklepu jak i opakowania wysyłkowe. Możecie mi udzielić trochę pomocy czy będe mógł skorzystać? Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się, ze rachunki musisz mieć właśnie za te sprzęty, które chcesz zakupić (faks, drukarka, telefon) i z tego musisz się rozliczyć, że wydałeś pieniądze z dotacji zgodnie z przeznaczeniem. Mój ojciec dostał taką dotację niedawno i zbierał rachunki właśnie za to, co kupi l sobie do firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Spr
tak na ten sprzęt będe miał wszystko, wszystko zakupie w sklepach, chodzi mi o towar jaki będe sprzedawał. Jak i o to czy mogę dostać takie pieniądze z któregoś z tych programów. Bo wiadomo rozliczać się będe na zasadach ryczałtu czyli brak kasy fiskalnej tylko sam rachunek uproszczony inaczej zwany imienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To musisz poczytać o zasadach tych programów, czy się kwalifikujesz do czegoś takiego. Mój ojciec był bezrobotnym zarejestrowanym w PUP, przeszedł jakieś kursy o zakładaniu własnej firmy, musiał przedstawić biznesplan no i przyznali mu dotację. Kasy fiskalnej chyba też nie ma, ale nie wiem jak się rozlicza z US, bo nie mieszkam już z nim dawno i jakoś nie było okazji o tym rozmawiać. Wiem na pewno, że musiał zatrudnić księgową. Poza tym, taka dotacja to chyba nie są takie ogromne pieniądze, żeby wystarczyło Ci na te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś? Chyba, że piszesz o jakimś innym rodzaju dofinansowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaaaaa5
Krzysztof spr napisz swojego maila napisze Ci prywatnie jak możesz wybrnąć z tej sytuacji jeśli chodzi o odzież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddd123
Nie możesz dotacji z UP wykorzystać na produkty do sprzedaży, w tym wypadku odzież, nie możesz także płacić rachunków za lokal z tych pieniędzy, to wiem na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof spr
spóźniłem się troszke, może ktoś inny mi może pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof spr
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doatcje2011
Witam, Bardzo chętnie udzielę pomocy w pisaniu wniosków o dofinansowania z PUP. Posiadam duże doświadczenie w tym temacie i jestem bardzo elastyczny. Kontakt przez dotacje2011@o2.pl Szybko,sprawnie i profesjonalnie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z9
Witam,chciałam się dowiedzieć od DOTACJE 2011 czy możesz mi pomóc w sprawie z ka można pozyskać pomoc finansową z UE,w swoim województwie i czy ja jako osoba bezrobotna zarejestrowana w pup mogę uzyskać i z pup i z UE dofinansowanie na otworzenie działalności gospodarczej bo z tym pomysłem na biznes muszę mieć dużo kasy na zakup sprzętu i miejsca.proszę o pomoc bo chęci mam ale boję się tej biurokracji że mnie to przerośnie i się wycofam.i dalej na bezrobociu będę siedzieć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwerewfdsfc
dobry temat, popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka110471
właśnie dziś zarejestrowałam się w pup,aby uzyskać dofinasowanie z urzędu,niestety od razu uprzejma pani poinformowała mnie ,że może!!!! dostaną jakieś pieniądze w marcu lub w kwietniu.Delikatnie mówiąc lekko się wkurzyłam ,bo po pierwsze niewiadomo,czy dostanę jakiekolwiek srodki,a po drugie lokal ,który znalazłam nie wiadomo,czy bedzie jeszcze wolny.Wiadomo,że dzisiaj dostać w dobrym miejscu i w miarę tani lokal jest ciężko więc pewnie przejdzie mi koło nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaSama
również planuje złożyć wniosek o dotacje z UP ale ja bym chciała swoją działalność prowadzić w innym województwie niż jestem zarejestrowana. Moje pytanie jest takie : Gdzie mam starać się o dotacje ? W województwie gdzie chcę otworzyć czy w miejscu zameldowania i zarejestrowania firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolka110471
witam z tego co wiem to powinnaś prowadzić dxziałalność na terenie swojego pup ewentualnie sąsiedni jeśli graniczy z twoim powiatem.Jednak,żeby się upewnić to sprawdź na stronie swojego pup z racji zameldowania jakie są warunki do otrzymania dotacji.Może jest duże bezrobocie to wówczas nie są tak rygorystyczne warunki.POZDRAWIAM i życzę sukcesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość własna firma
Zapraszam do otwarcia własnej działalności gospodarczej więcej na stronie www.wlasnafirma.ipt.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaSama
Dowiedziałam się że w teorii mogę otworzyć w innym województwie, ustawa nie zabrania. Jest tylko małe ale.. w województwie w którym mieszkam jest duże bezrobocie. Choć pani urzędnik z mojego UP mówiła że to nie stanowi problemu. Ale jak zapytałam o termin rozpatrywania wniosków to już nie było mi wesoło. cytuje: "może tydzień , może miesiąc.. nie wiadomo." a ja cały czas muszę opłacać lokal w którym chce otworzyć swój sklep, bo lokalizacja oraz cena jest naprawdę dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuziaSama
po miesiącu dostane odmowną decyzje nikt mi nie zwróci za to kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koszty.biz
www.koszty.biz rozlicz dotację z UP i zachowaj pieniądze na co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja otworzylem swoja dzialanosc gospodarcza i jest to biuro rachunkowe, potrzebowalem kasy, na sprzet (m.in na drukarki www.druktech.pl ) i dostalem dofinansowanie z unii i spoko, działam dalej juz dwa lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak to wyglada z rozliczaniem pozniej? Slyszalam, ze jest troche roboty z tym, musi wszystko się zgadzac itp. Myslicie, ze trzeba pomocy profesjonalnego księgowego do tego takiego jak www.dekret24.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra Sana
Jeśli nie bardzo wiesz jak się za to zabrać to istnieją firmy, które proponują szkolenia właśnie z tego zakresu - http://www.abakus-konsulting.pl/oferta/szkolenia-i-projekty/. Osobiście jestem już praktycznie nie finiszu takiego szkolenia i teraz już wiem od czego zacząć i za co się zabrać aby wszystko poszło zgodnie z planem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby zwiększyć swoje szanse na dotację z UE, należy złożyć wniosek zaraz po rozpoczęciu naborów - trzeba go wypełnić dokładnie i bez błędów. Najważniejsze jednak to przygotować profesjonalny biznesplan i to zanim ruszą nabory wniosków – to od niego zależy, czy dostaniemy dotację, czy też nie. Jeśli się w tym nie orientujecie, to możecie to zlecić specjalnej firmie (jak http://www.dotacje-exportgroup.pl ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem będziesz mógł otrzymać dotację, bo mój znajomy ubiegał się o taką, miał podobne wątpliwości do Twoich, ale obawy okazały się bezpodstawne i od pół roku działa na rynku ze swoją działalnością. Z tego co wiem to wiele przydatnych informacji znalazł na http://europa.eu/youreurope/business/funding-grants/access-to-finance/index_pl.htm , więc może i Ty znajdziesz na tej stronie wiadomości, które Ci się przydadzą. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek33
Ja mogę polecić tę firmę – http://abconsulting.pl. Mają kompleksowe usługi, moją firmę wspierali w kwestii uzyskania środków unijnych – i zrobili to skutecznie. Polecam, zwłaszcza jeśli się nie ma doświadczenia. Oszczędzicie czas i macie pewność, że dostarczyliście pełną dokumentację i zrobiliście wszystko zgodnie z przepisami. Uważam, że lepiej bazować na doświadczeniu ludzi o odpowiednich kompetencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygasss
Ja mogę polecić tę firmę – abconsulting.pl. Mają kompleksowe usługi, moją firmę wspierali w kwestii uzyskania środków unijnych – i zrobili to skutecznie. Polecam, zwłaszcza jeśli się nie ma doświadczenia. Oszczędzicie czas i macie pewność, że dostarczyliście pełną dokumentację i zrobiliście wszystko zgodnie z przepisami. Uważam, że lepiej bazować na doświadczeniu ludzi o odpowiednich kompetencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×