Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość problem z oczkiem

jak wygląda udrażnianie kanalików łzowych?

Polecane posty

Gość gość 1978
No mój synek miał od urodzenia problem a zabieg wykonaliśmy jak miał 6,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_adasia12
Hej wszystkim, moje dziecko od kilku dni ma cały czas czerwone oczy, gdy rano sie budzi sa zaropiale. Mieszkam niedaleko Wrocławia, czy możecie konkretnego lekarza okulistę polecić? Czytałam o Spektrum, ze przyjmują dzieci. Czy długo sie czeka na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ma ktoś jakiś kontakt do lekarza który prywatnie wykonuje taki zabieg? Najlepiej z zamościa, lublina lub rzeszowa:) Wszędzie gdzie dzwonię otrzymuje odpowiedź żeby czekać do roku czasu. Moje dziecko ma 5 miesięcy i od urodzenia ma oczka ciągle opuchnięte i zaropiałe. Nic nie pomaga, ani Nasivin, ani masowanie ani kropelki. Proszę o pomoc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Nasiwin kropimy nos czy oczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elsa22
my mieliśmy zabieg w znieczuleniu ogólnym w Krakowie. Niestety nie pomogły masaże, antybiotyki, nasivin , a nawet katar, który synek w końcu dostał. Było już bardzo źle. Rok męczenia się z ropieniem i przecieraniem oczka. Zabieg był ostatecznością, na szczęście udało się za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Danaf
My borykaliśmy się z problemem prawie trzy lata. Córka jak się okazało miała zapchany kanalik w okolicy nosa. Z znieczuleniu ogólnym zostało przeprowadzone sondowanie. Teraz tylko 14 dni kropli i mam nadzieję, że problem zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przeczytalam tu jedna matke ze ta ktora daje dziecko na zabieg udrazniajacy kanalik lzowy jest glupia to niech pomysli co pisze bo kazde dzieci maja w innym stopniu Moja corka miala oba oczka od urodzenia Jedno udroznilo sie tydzien przed zabiegiem gdy miala rok i 4 msc a w drugim oczku kanalik nie udroznil sie do dzis a ma juz 2 latka i 2 msc.Robie wszystko dla corki,co tylko moge.Chodze po okulistach prywatnie i nic.Miala dwa zabiegi w bardzo dobrej poliklinice okulistycznej i nadal oczko ropieje.Nie wiem juz co robic.jestem zalamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Donaf moja corka ma skonczone 2 latka i jest po 2 zabiegach.Niby po drugim mialo byc udroznione.Po 10 dniach wkraplania kropelek mialam nadzieje ze wszystko juz bedzie dobrze ale nie jest.nie znam juz sposobu aby samej cos zrobic pomoc dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pomóżcie proszę. Moja córeczka ma 8ms i ma ciągle nawracajace lzawienie oczka i robienie.wystarczy,że na dworzu jest wietrzenie.Lekarz postanowił iż potrzebne jest sondowanie.tzw.pukanie oczka ale znieczulenie ogólne z anestezjologiem.nie wiem sama co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję dziewczyny za rady będę próbować napisz i nadal masować.mam nadzieję że wszystko się unormuje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto wykonać dziecku płukanie oczka jeśli ma niedrożny kanalik. Moja córka od urodzenia do 4 miesiąca męczyła się z ropiejącym oczkiem a my z nią. Zabieg trwał 2 minuty, od razu na szczęście sie powiodło. Nie trzeba było powtarzać. Spokój mamy do dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam ten sam problem z oczkami u dziecka, które ma już 7 miesięcy, jest zapisane na zabieg. Przed zabiegiem lekarz przepisał mu krople do oczu. Miały być podawane co 4 godziny, niestety lekarka nie powiedziała, jak długo to podawanie kropli ma trwać, ani nie ostrzegła, że przyjmując te krople trzeba uważać na słońce (słoneczny czerwiec) po 7 dniach objawy nasiliły się zamiast zniknąć, oczy stały się podrażnione, oprócz tego podrażnione była też skóra pod oczami. Skutkiem tego dziecko tarło oczka dużo bardziej niż poprzednio. Ponieważ były to już trzecie krople, stwierdziął, że z tym stanem nie ma co iść do okulisty i trzeba szukać ziół albo innych sposobów. Pomogło wkraplanie kilka razy dziennie do oczka kropli mleka z piersi matki. Ulga i poprawa jest duża. Mleko matki ma właściwości bakteriobójcze i pomaga. Najlepiej nie za często ale kilka razy dziennie. Piszę o tym, bo podobno to dawno stosowany środek, teraz zapomniany. Mleko też nie drażni oczka, co może wydać się dziwne :). Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 23
Polecam klinikę Okulistyki Dziecięcej w Lublinie ul. Chmielna. Nam się udało a męczyliśmy się z okiem prawie 4 lata. Dziecko miało 3 zabiegi w tym 2 właśnie w Lublinie. Ulga niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agataherbata
my walczymy z oczkiem od urodzenia. masaże codziennie (instruktaż okulisty, filmy YT), zrobiony wymaz (oczy czyste), wcześniej niepotrzebnie antybiotyk, wszystko bez rezultatu. Córka 5mc i za tydzien jedziemy na zabieg płukania. Okulistyka opowiedziała jak to wyglada - krople znieczulające wkrapia się miejscowo do oka i wprowadza cienki weżyk w kącik przez który wpuszcza się sól fizjologiczną. po zabiegu zostajemy chwile na obserwacje. podobno trwa to 3min, rodzice zostają za drzwiami. jedziemy do CZMP w Łodzi. córka dobrze znosi masaże ale widzę jak cierpi od ciągłego uciskania, oczko jest lekko opuchnięte, mamy tego dość. każdy spacer z chusteczką, wacikiem, żeby wycierac łzy. zabieg jest szybki i powienien pomóc. trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agataherbata. To w czmp w lodzi jest okulistyka dla dzieci? Tylko oddzial? Jak dzwonilam to powiedzieli ze nie maja okulistyki dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agataherbata
Już jesteśmy po zabiegu, trwało to dosłownie 4min. Pielęgniarka wzięła dziecko do zabiegowego, my czekaliśmy na oddziale. Płacz dziecka był duży - wiadomo obcy ludzie, światło, ale po chwili dostaliśmy je z powrotem i dosłownie po 3min zapomniało już, że cokolwiek się działo. Do przewodu łzowego w znieczuleniu miejscowym wprowadza się kaniulę i wpuszcza sól fizjologiczną, jeśli sól wypłynie noskiem to przewód nie jest zatkany, u nas nie wypłynęła więc trzeba było wykonać sondowanie (mechaniczne przebicie błonki). Zabieg trwa chwilę, bałam się ogromnie, oglądałam filmy jak to wygląda i płakałam roztrzęsiona na bóbr, ale to trwa chwileczkę, a efekt jest kolosalny! Następnego dnia rano oczko było czyste, żadnego masowania, uciskania, czyszczenia. Tyle niepotrzebnych nerwów i straconego czasu, można było dziecku ulżyć już 2mc temu. Jeśli ktoś z Was się waha czy wykonać zabieg, polecam bardzo. Rodzic cierpi psychicznie bardziej niż dziecko, a po zabiegu jak ręką odjął - uśmiech na twarzy i śliczne czyściutkie oczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćaga
Agaherbata gdzie robiliście zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem pracującą mamą 20 miesięcznego malucha. Niebawem idziemy na zabieg udrażniania kanałów mam pytanie czy ktoś z rodziców wie ile dni po zabiegu będziemy na zwolnieniu i dziecko nie będzie mogło chodzić do żłobka? Zabieg ma być wykony w znieczuleniu miejscowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ktoś wie czy te krople Nasivin soft sie wpuszcza do nosa czy do oka? I ile tych kropelek i jak często?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyzia91
Elsa22 gdzie dokładnie w Krakowie? Możesz kogoś polecić? Moja córka skończyła pół roku i dalej ten sam problem z jednym oczkiem. Jeszcze spróbuję z nasivin i jak to nie pomoże, to chyba umowie nas gdzieś, bo już mi jej szkoda bardzo :( A krople jak ktoś pisał do NOSA się daje nie do oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×