Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość klin_klinem_21

przyjęcie na słodko!!!

Polecane posty

Gość klin_klinem_21

hej jutro urządzam urodziny, bedzie tylko rodzina... jako że nie jestem ekspertem w kuchni a raczej mam do gotowania dwie lewe ręce postanowilam zrobić przyjęcie na słodko zapraszam rodzinę po południu godz 16.30 Będzie tort czekoladowy, 3 rodzaje ciast, duże pierniki w mlecznej czekoladzie, rogaliki, rurki w czekoladzie, ciasteczka - 2 rodzaje, cukierki, owoce południowe, paluszki z sezamem... hmm niewiem co tu jeszcze przygotowac ... do picia kawa herbata, piwo, wino, szampan, drinki i karmilki ... coś jeszcze polecacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź to przemyśl
szczerze mówiąc, nie wiem ile osób planujesz przyjąć, ale założę się że nawet połowy tego nie zjedzą, a największym powodzeniem będą się cieszyły paluszki :o Zamiast tych nastu rodzajów słodkiego wolałabym nawet krakersy z dipami. Zwłaszcza, jeśłi podajesz alkohol. Kup lepiej kilka rodzajów wędliny, jakieś suche kiełbaski, kilka rodzjaów serów i zrób chociaż takie dwa półmiski, bo ci się goście porzygają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię mieczyki
Zgadzam się, za dużo ciast, postaraj się zrobić może chcoaiż jakąś sałatkę wytrawną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klin_klinem_21
nie zadnych wedlin i serów... goscie to sama najblizsza rodzina to ma byc spotkanie na ok godzinę -półtora... Przyjecie napewno się uda, ponieważ u mnie w rodzinie tak sie praktykuje... starsi zwykle na imieniny robią obiad +przekąski my mlodsze pokolenie (ale już nie takie młode:P) robimy na słodko... głownie z tego względu że każdy ma pracę swój dom jest zalatany i po prostu nikt nie ma czasu i ochoty na siedzenie i biesiadowanie przy kieliszku.. Jak już pisałam właśnie tak robimy więc przyjęcie nie bedzie złe jedynie myślałam że może podpowiecie z czego można zrezygnować a co lepiej zamiast tego podać... może zaproponujecie cos oryginalnego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź to przemyśl
Chyba że tak, u mnie by nie przeszło :) To zrezygnuj z tych trzech rodzajów ciasta, moim zdaniem tort i ciastka wystarczą. A w tych owocach uwzględnij sporą ilość mandarynek, winogrona i koniecznie ŚWIEŻY (nie z puszki!!!) ananas, nie jest taki słodki. Jak kogoś zemdli to sobie przegryzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź to przemyśl
A jeśli podajesz białe wino, to polecam kupić puszkę liczi i włożyć te kulki w zalewie do miski i do zamrażalnika. Potem po kulce wrzucić do wina. Druga opcja to lekko zamrożone (a raczej mocno schłodzone) kulki melona - tak samo po kulce do kieliszka. Pycha, tylko nie wiem czy w zimie. Ale w lecie super się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpuscxlabym pierniki
rurki, rogaliki, cukierki, bo juz z przeproszeniem, tylko sie zrzygac - kto to ma wszytko zjesc? Jak tylko słodko, to daj wiecej owoców, moze sałatkę owocową, moze jakis mus czy galaretke owocową., suszone owoce, orzeszki I rzuc chocby troche slonych krakersów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpuscilabym pierniki
mozesz zrobic galaretke z owocami na winie ( zamiast wody uzywasz wina)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpuscilabym pierniki
a tak w ogole, jesli nie masz czasu, moze daj torti 1 ciasto a zamiast reszty jedno danie ( jakies latwe, sprawdzone, np nabazie spagetti czy ryzu, ladnie podane ze swiezymi ziołami np.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos mi sie wydaje ze ktos
małpuje od klary lub to sama ona wymyśliła druga durna prowokacje 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×