Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarodziejka23

Polacy mieszkajacy w Szwecji laczmy sie:)

Polecane posty

Gość erg45y4y
Co Wy przesadzacie z ta Polska, ze tu niebezpiecznie i Cie napadną, troche histeryzujecie moim zdaniem. To nie jest ghetto w Nowym Jorku, czasem sie zdarza coś niemiłego jak WSZĘDZIE, w tej waszej nudnej Szwecji tak samo, szczególnie, ze pełno tam ciapatych nierobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shb
Szwecja jest bardzo droga a szczegolnia Gotland w sezonie letnim. Bardzo ladna wyspa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Aż się boję zapytać, nauczona doświadczeniem - nie pytać nie robić z siebie ofiary, nie prosić o pomoc, nie pisac jak jest źle bo znajdą się tacy którzy mnie " zjedzą", wyskoczą z tekstem" skoro piszesz i pytasz na forum to już wiadomo że nie nadajesz sie do wyjazdu bo sobie nie poradzisz. Mam jednak nadzieje że znajdą się życzliwi ludzie i pomogą. W sierpniu chcę wyjechać do szwecji do pracy, niestety znam tylko jezyk angielski. Mimo że skończyła w naszym cudnym kraju prawo wolę jechać do Szwecji i sprzątać czy opiekować się dziećmi niż w naszym kraju zarabiać 1600 brutto. (Do stycznia pracowałam i zostałam zwolniona z dnia na dzień z tej ciepłej posadki za 1600).W związku z tym proszę podpowiedzcie jakieś strony w internecie gdzie można szukać pracy w szwecji, jakieś Szweckie biura pośrednictwa pracy do których można zwrócić się o pomoc w znalezieniu pracy i gdzie przyjmują polaków. Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba w snach
poczytaj forum poloniainfo.se powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina1990
Witaj Olala26, uwazam ze bardzo slusznie, ze pytasz. Jak to mowia, kto pyta nie bladzi. Ja wyjezdzajac nie pytalam nikogo i musialam sie sama wszystkiego nauczyc poprzez metode prob i bledow co zajelo mi wiecej czasu niz spytanie kogos o jego doswiadczenia ale mysle, ze wiecej sie z tego nauczylam :) Prowadze blog o zyciu w Szwecji, dopiero sie rozkreca :) Gdybys potrzebowala pomocy, byc moze udzielenia jakichkolwiek wskazowek itd. Zapraszam serdecznie. http://kariinasworld.blogspot.se/ Ciezko jest mi doradzic Ci cokolwiek jesli chodzi o prace, nauka itd w tej chwili gdyz nie wiem nawet ile masz lat! A uwazam, ze skoro mialam odwage poprosic o rade to warto zrobic z tego uzytek! Tak wiec zapraszam serdecznie! Pozdrawiam Karina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedz, Karinko odezwę się do Ciebie niebawem. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie. To duza odwaga wyjechać i na własnej skórze uczyć się wszystkiego. Pozdrawiam gorąco mimo że w Polsce zima:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie z praca w szwecji nie jest tak latwo bynajmniej w okolicach Sztokholmu a i bez jezyka jest trudno, opieka nad dziecmi czy osoba starsza bez szwedzkiego - zapomnij. pytasz gdzie przyjmuja polakow ? problem w tym ze juz nawet szwedow nie przyjmuja duzo mlodych szwedow boryka sie bez pracy i bez mieszkania . polacy maja obraz szwecji ten z przed 15-30 lat temu a to blad, nie chce cie straszyc dziewczyno ale najlepiej jak bys miala nagrane cos pewnego lub kogos kto dal by ci jakis start dach nad glowa , odradzam szukania pracy na poloniainfo czasami tam wchodze sporadycznie i te cwansze sprzataczki szukaja naiwnych zeby za nie kible szorowaly za naprawde marne grosze , od takich polek trzymaj sie z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuję za odpowiedz, zawsze boję się pytać na forum gdyż pełno ludzi którzy chcą drugiemu utrudnić jaką kolwiek decyzje, a jak zobaczą słabe ogniwo to już bez opamiętania jadą po człowieku zupełnie go nie znając. Powodu takiego zachowania mogę się tylko domyślić ale nie o tym tu mowa. Przerażona jestem wyjazdem za granicę , myślałam właśnie o Szwecji ale bez pewnej załatwionej pracy nie ma szans bym wyjechała, nie jestem aż tak szalona:) ale teraz jak wiemy wszędzie cieżko z pracą. Od kilku dni przerabiam wszystkie strony dot Szwecji i widzę że jest bardzo ciężko z pracą. Niestety mam dziecko 4 latka i myśl o wyjeździe za granicę podejmowałam bardzo długo, niestety o ile za granicą z pracą cieżko to jak się chce to się znajdzie, bo w naszym kraju... niekoniecznie. Skończłam 2 kierunki prawo i ekonomie i owszem jak bym sie postarała znalazła bym prace za 1600 zł brutto odjąć dojazdy do pracy bilety, zostanie 900 zł!! przy kredycie na 30 lat to niemalże samobójstwo . I na co te studia ! niedługo ludzie po liceum będą wyjeżdzać bo studia stają się zupełnie niepotrzebne. Niestety trudne czasy nie ma co liczyć na znajomych z pomocą w znalezieniu pracy za granicą , każdy myśli o sobie, na forum cieżko dowiedzieć się prawdziwych informacji od ludzi którzy mają coś do powiedzenie i raczej sie nie dzielą. Ech się rozpisałam i zaczynam marudzić. Pozdrawiam wszystkich w Szwecji.Oby do wiosny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz powodzenia zycze i szczescia bo przyda sie , mam nadzieje ze uda ci sie zachaczyc w szwecji z pewnoscia bylo by to dobre dla twojego dziecka ale zeby dziecko moglo chodzic do przedszkola a ty uczyc sie szwedzkiego (jeszcze w dalszym ciagu za darmo) abyscie mogli stanac w kolejce po mieszkanie musisz pracowac legalnie i dostac personnummer a zwachiwanie sie z cwaniakami z poloniainfo ci w tym nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny podoba nam się w szwecji. młody i młodzszy warszawiak .jesteśmy w sztokholmie we wtorek.chcemy kupić fajną brykę ,pobawić się ,zapalić Jonta .a może na dłużej...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO TO UWAZAJCIE bo tutaj policjantki palami napier... jak wsciekle suki nikt sie nie cacka a szczegolnie baba u wladzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak zyje sie w Malmo, mieszka ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agonia36 proszę odezwij sie na prv - jestem w podobnej sytuacji i może razem coś zaradzimy. email d*perelezaniewiele@ewp.pl. Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaa_se
Ma ktoś z was konto na www.polishsouls.se? Byłoby łatwiej się komunikować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia90ska
Na Polisch Souls skrzykujemy się raz w miesiącu i organizujemy spotkania Polaków.:) Polacy podobają mi się o wiele bardziej niż Szwedzi, więc chętnie chodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarinaSabrinaJovita
up up up a co z tym rasizmem w koncu.. ?? Chce wyjechac, ale synek ma brazowe oczy a ja nie jestem blond. Glupie to i niemadre ale tyle sie naczytalam roznych rzeczy na roznych stronach.. ze sama nie wiem. Jak oni podchodza do polakow ?? Oprocz tego ze nie okazuja niecheci (bo "nie moga").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolcia22
Nowy Portal FlirtFair! Zapraszamy. Każdy czasem czuje się samotny, naszczęście to już przeszłość, nasz nowy serwis FlirtFair pozwoli ci zapomnieć o tym problemie. Jeśli lubisz miło spędzać czas lub szukasz ciekawych przygód, zapewnimy ci możliwość wyboru. W naszym serwisie odnajdziesz miłość swojego życia, takdoskonałą zabawę oraz niezapomniane przeżycia. Flirt Fair to portal dla ludzi odważnych i nie bojących się przygód! . Zapraszamy na : http://www.aps4you.org/flirting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mieszkam na poludniu ( Skåne) juz 13 lat. Chetnie dolacze do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdula009
Witam, jest ktoś z okolic Mory? :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mora?? A co ty tam porabiasz :) renifery liczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak oni podchodza do polakow ?? Oprocz tego ze nie okazuja niecheci (bo "nie moga"). x podejda do ciebie tak jak ty podejdziesz do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze nie licze- mam zamiar od sierpnia :D i jestem ciekawa czego sie spodziewac :) w sumie to miasto turystyczne, ale jak to wyglada w praktyce- nie wiem :) wiekszosc Polakow jest blizej granicy .."tam" nas jak na lekarstwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tam to w ogole ludzi jak na lekarstwo :) bo turystow , narciarzy nie licze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nawet polscy lekarze juz sa :) wszedzie juz dotarlismy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o prosze ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak jest w kullaviku bo będę tam mieszkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomóżcie proszę bo od lipca bede mieszkała w okolicach hoetheborga . Mam córkę 13 lat słabo zna angielski ja tez w stopniu komunikatywnym . Czy powinnam zapisać ha do szkoły dla obcokrajowcow czy do szwedzkiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×