Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czarodziejka23

Polacy mieszkajacy w Szwecji laczmy sie:)

Polecane posty

Gość gość
Goetheborga miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam zapytanie - jak dojechac z lotniska skavsta do alvsjo bez znajomosci jezyka , czy łatwiej taryfa taxi pokazac napisany na kartce adres docelowy. PROSZE POMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szwecji jest naprawde dobrze i nie mowiac wcale o zarobkach wiadomo teskni sie troche za rodzina ale cos za cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zeby kupic alkohol trzeba sie napocic??? Co za bzdety , systemy sa pootwierane od 10 idziesz i kupujesz tyle alkoholu ile chcesz , co cie o takie poty przyprawia ? wyjscie do sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wez autobus na centralny , na centralnym przesiadz sie do pendla , dwie stacje i jestes w Älvsjö

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj wiec kupic alkohol w niedziele badz w zwyklym supermarkecie wino:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musze szukac alkoholu w niedziele bo z zasady w niedziele nie pije , w poniedzialek ide do pracy :) a jesli planuje kolacje z kieliszkiem wina i znajomymi to zaopatrzam sie we wszystko w piatek po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poznan
szukam agd przlek lodowek w duzych ilosciach szykuje wysylke dla Ukrainy nawiaze stala wspolprace lub zaplace za sprawdzony namiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pralek przepraszam moj adres miniczacz@spoko.pl tel 607246745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikoleo
Co prawda jeszcze nie mieszkam, ale mam zamiar mieszkać od stycznia przyszłego roku. Obecnie szukam informacji na temat poziomu nauczania i samych szkół. Przeprowadzam się z synem - 13 lat. Im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie :-). Rodzice piszą, że poziom żenujący. Młodzież która prowadzi blogi pisze, że nauki jest tyle, że trudno ogarnąć. Po 8 godzin dziennie muszą się uczyć. Jak to będzie zatem z moim zapalonym sportowcem, gdzie nauka to zło konieczne, a sport to całe życie :-)))) ? Jeśli są jacyś rodzice, których dzieci uczęszczały/uczęszczają do szkoły szwedzkiej czy mogliby podzielić się wrażeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poziom spada od 30 lat sami przyznali że jest cienki Bezstresowe wychowanie i brak ocen (częściowo ostatnio przywrócili ) uczniowie zlewaja nauczycieli gorzej niż u nas w patologicznych gimach.Bardziej niż nauczyć tam ci potomkowi wypiorą mózg -lepiej niz u nas za Stalina. Pierwsze co to go nauczą na specjalnym kursie to to że ty nie masz żadnych praw do niego i NIC nie możesz mu narzucić a on za wszystko moze cie podac do sądu i pozbawić praw rodzicielskich . Bedą przepytywać co robi w domu o czym rozmawiacie itp . Aha jak trafi do szkoły z sporym % opalonych ?nowych Szwedów/ to ma przechlapane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie poziom nauki decyduje o sukcesie, ale umiejtętności socjalne oraz zarządzanie informacją. W Polsce poziom nauki relatywnie "wysoki" i co to daje? Ano tyle że masa bezrobotnych absolwentów różnych szkół. Efekt taki że szkoła to tylko przechowalnia młodzieży, pakowanie im w głowy mase głupot, a potem nic z tym nie potrafią zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikoleo
Nie ma to jak rzeczowa odpowiedź. Co do ocen to chyba masz mało aktualne informacje. Oceny od 7 klasy są obowiązkowe. Skala taka jak u nas (tylko z ta różnicą, że literowa). A niech uświadamiają moje dziecko w czym chcą. Jest na tyle mądry, że wysłucha i wnioskami się podzieli ze nami. Zwolenników wychowania w stresie to ja mam na około siebie wystarczająco dużo. Wszystko zależy od osobowości dziecka. Każdy niech wychowuje po swojemu i każdemu życzę aby w przyszłości nie mógł sobie jako rodzic czyn wychowawca nic zarzucić. Tak się składa, że nie muszę wyjeżdzać za chlebem. Mój wyjazd determinują inne czynniki na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znaczy z tego co sugerujesz twój syn jest niezbyt lotny albo bardzo leniwy . Mamy rozumieć że ma dużo w nogach a nic w głowie ? To akurat dobrze traficie bo w Szwecji nie trzeba się przemęczać szkołą . Jeszcze jakieś zaświadczenie z poradni mu wyrób i będzie szczęśliwy . Akurat tam do sportu wypycha się mniej zdolnych Szwedów tudzież Murzynów Somalijczyków Arabów itp. którzy gardzą nauką . Wśród nich "zapalony sportowiec " się odnajdzie świetnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikoleo
Dziękuję, że mnie uświadomiłeś :-).....Twoje rady są bezcenne i wezmę sobie je do serca z pewnością. Z autopsji z tą poradnią? Czy tak w trosce....z życzliwości? Skoro piszesz cyt. "tam" to rozumiem, że jako ambitny i pełen nietuzinkowych pomysłów, ale za to ze słabym zdrowiem i kondycją (bo sport dla leniwych) piszesz z Polski. Nie przestają mnie zadziwiać "złote rady" rodaków. Pełne jadu, wrogości i buty. Życzę Ci wszystkiego dobrego zarówno "tam" czy "tu". Jako optymistka mam nadzieję, że w życiu dasz sobie radę z tą błyskotliwością i umiejętnością czytania między wierszami. Oby i do Ciebie życzliwość i szczere rady dobrych ludzi powróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś coś słyszał o piekarni w miejscowości Taby Bardzo proszę o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! poradźcie mi jechać czy nie jechać, otóż dostałam ofertę pracy przy sprzątaniu, najpierw dwutygodniowe przyuczenie płatne oczywiście, a później 7,5e/h netto z tym ,że miałabym darmowe zakwaterowanie i transport do pracy w postaci samochodu, wszystko legalnie przez agencję pracy, dodam, że jeszcze nigdy nie byłam w Szwecji. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, tylko, że wynagrodzenie otrzymywalabym albo w złotówkach albo w euro na początku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracujac w Szwecji dostajesz w sek albo pln, wiec nie daj sie oszukac, ze ktos ci mowi ze dostaniesz w euro. Dowiedz sie ile dostaniesz w sek, wtedy moge Ci powiedziec cos wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
OK zapytam się ale teraz to i tak za późno bo biuro jest zamknięte, to dlaczego mi powiedzieli, że wynagrodzenie jest w euro jak tam są korony szwedzkie? tak czy siak dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to tylko urzedniki, i swiata nie widzieli poza oknem urzedu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie orientuje sie z kursem na dzis ale pi razy drzwi wiem 7,5 euro to moze byc jakies 65- 70 sek Strasznie malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie realia a bedzie jeszcze gorzej po ostatniej inwazji:( X Ale masz oplacone mieszkanie i dojazdy wiec w sumie duzo:D X A i dowiedz sie o umowe zbiorowa ktora chroni Twoje prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak bo to juz bez płacenia za mieszkanie. .sama już nie wiem. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale bedziesz sie musiala za te grosze wyzywic co tanie nie jest i zalezy jakie to zakwaterowanie Firma upycha dziewczyny na lokalu czy np masz swoja kawalerke? A poza tym smierdzi mi to wyzyskiem , mowie ci to jako osoba 17 lat mieszkajaca w Szwecji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche to dla mnie nie zrozumiale, bo wlasnie powiedzieli w wiadomosciach ze rzad bedzie organizowal proste pracy dla nowo przybylych, wiec na pewno wiecej nie dostana. X Nie sadze ze dostanie wlasna kawalerke, bo wiesz co sie dzieje z mieszkaniami, wypelnione sa nawet porzucone domy na polnocy:P X Oby nie wyladowala wsrod dziczy muslimskiej:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17lat? to naprawdę kawał czasu ;) powiedziano mi, ze będę mieszkać w dużym domu z własnym pokojem wiec uważacie, że nie warto? nie chce jechać aby jechać tylko coś odłożyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz jechac, ale nawiaz z kims kontakt aby ci sie cos zlego nie przydazylo:) http://www.poloniainfo.se/dzis.php X Jak przyjedziesz to musisz miec odrazu kontakt tez z rodzina, kup comviq amigos masz tanie polaczenia do PL i internet:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×