Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Na rozstepy moja szwagierka poleca szczypanie skóry na brzuchu. U niej w rodzinie wszystkie kobiety miały straszne rozstepy, a ona ich uniknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz o tym pisałam ale napisze jeszcze raz. w pierwszej ciąży smarowałam się oliwką dla dzieci i flisan-em i niestety mam rozstępy. Ale teraz też się smaruje zawsze wieczorem "Perfecta mama" przeciw rozstępom, kupiłam chyba w rosmanie i kosztował około 23zł. To tak dla własnego lepszego samopoczucia. Może coś pomoże bo raczej nie zaszkodzi. Ale chyba brzusio mi zaczoł roznąś, bo spodni zapiąc już niemoge, ale mąż mówi że jeszcze nic nie widać. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł :) Dzisiaj lepiej funkcjonuję ;) łazanko-mój małż jeszcze "w dojczland" ;) Do przyszłej środy. Już się oswoiłam, przez kilka dni ciężko mi było, bo dawno nie wyjeżdżał, ale jednak jestem doświadczoną żoną żołnierzyka, więc jakoś znoszę :) Dzięki, że pytasz :) Dawno rzuciłaś palenie? Ogólnie w ogóle o tym nie myślę, ale mam nie raz takie myśli, że usiadłabym sobie na dworze i puściła dymka ;) Też masz męża-wędrownika? Grays- mam bóle głowy, takie chyba migrenowe, bo boli mnie cały przód i pół głowy. Przechodzi dopiero po nocy :o Mi brzuszek widać, dziewczyny w pracy mówią, że jest duży, jak na 4 miesiąc. Jak mi się uda zrobić fotkę to wrzucę na forum, ocenicie same ;) Aga, co do szczypania brzucha to raczej bym chyba nie próbowała, bo można wywołaś skurcze. Z Lidką nie mogłam nawet specjalnie dotykać brzuszka, bo pobudzałam macicę. Ręce same wędrowały a położna, jak mnie przyłapała to się wściekała ;) Powinnaś dużo leżeć, żeby nie obciążać brzuszka. Planujesz l4? Ja mam rozstępy, jak moja mama na biodrach, udach i pośladkach. Fakt białe, ale dyskomfort jest. Na brzuszku nie mam, ale smaruję się czasem jakimś balsamem. Wczoraj czułam na plecach takie pieczenie, szczypanie, chyba skóra się rozciąga. Zrobiłam dzisiaj badanie moczu i jest wszystko ok. Czyli to dziwne uczucie, jak by mi ktoś po cewce jeździł to może dzieciątko. koteczkowa-super, że z dzieckiem wszystko dobrze :D hjk-a ja w tej ciąży jestem nieco spokojniejsza. Tzn. martwię się o dziecko, ale jakoś opieka lekarska i objawy, samopoczucie wpływają pozytywnie na moje nastawienie i oby tak zostało ;) mum to come-czyli mamy obie na 90% dziewczynki :D Ciekawe, czy nam tak zostanie :) Za dwa tygodnie znowu mam wizytę to się go zapytam, czy moja córcia nadal jest córcią ;) Ja mam 5 kg na plusie :o Czyli jestem "największa" z Was ;) W pierwszej ciąży startowałam z 55 kg i skończyłam na 72 :o Taką miałam nadzieję, że nie dobiję 70 kg, przeraża mnie taka waga :o Do badania krzywej cukrowej weźcie sobie cytrynę i przed wypiciem wyciśnijcie ją do kubka z cukrem. Tak jest łatwiej wypić, powstaje coś na smak lemoniady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczkowa na l4 jestem już od 5 tygodnia - pisałam już wcześniej że do pracy dojeżdżam codziennie pociągami po 89 km w jedną stronę. Wstawanie o 4.10, powrót do domu ok. 17.30. Jak mój gin o tym się dowiedział to zaraz dał mi l4. To był grudzień - wiecie co wtedy działo się na PKP. Dużo leżę i odpoczywam. Kontrolę u gina mam za niecałe 2 tygodnie. Jak do tej pory wszystko było o.k. Macica - jej wszystkie parametry w porządku. Co do bólów głowy przed zajściem w ciąże nie było chyba dnia żeby mnie nie bolała. Albo migrena, albo zatoki. Ale odkąd zaszłam w ciążę nie odczuwam ich. Czasami coś jakby mnie ćmiło, ale to gdy za dużo oglądam TV, albo za długo siedzę przy kompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- no zgadza sie :) pewnie tak zostanie. ja juz sobie tlumacze ze skoro w naszych glowach od 3lat funkcjonuje temat dziecko pod imieniem Jula, i jak mowa o dziecku to o Juli, to mysle, ze sama Jula sobie przeforsowala te plec tym razem bo jak by inaczej ;);) ja przytylam do tej pory 2kg, 16tydzien. dzis kompletnie nie wiem co zjesc, jakby jakas zgaga, apetyt zniknal i juz zachodze w glowe co wciac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- mój M to owszem też wędrowniczek, mundurowy...ja nie palę już ponad dwa lata choć czasem ciągnęło nie powiem. Nałóg rzuciliśmy we dwoje jak było podejrzenie, że Ziemek ma astmę. Synek na szczęście astmy nie ma a my dalej bez nałogu. pocahontas-1984- nie ma szans żebym wyjechała bo jestem sama z synkiem, już od jutra...ale jem cebule(paskudztwo) i miód z cytryną. Zobaczymy jak będzie... olin_ka-miejmy nadzieję, że jednak wszystko ułoży się u Ciebie w pracy o.k., może jednak pogadaj z dyrektorką...chociaż sama wiesz najlepiej co robić, bo ją znasz. Grays77- moja ginka mówiła, że w ciąży można jeść i fistaszki i truskawki i cytrusy, to chodzi o to, że są to produkty, których maluszkowi nie powinno się podać przed upływem 1. roku życia, a orzeszki chyba po 2. Uważaj na siebie Kochana i ciesz się pogodą! Ja sama mam ochotę na truskaweczki, oj zjadłabym...w czerwcu pojadę do babci na prawdziwe i przepyszne! Dziewczyny, ja też nie mam rozstępów po ciąży. Całą poprzednią ciążę używałam oliwki różowej Johnsona i balsamu Nivea granatowego do skóry suchej oraz szorowałam całe ciało bardzo szorstką gąbką , co szczególnie się przydało przy karmieniu, bo cycuchów też nie oszczędzałam, więc przeżyłam mniejszy szok jak młody Ssak się dossał na ładnych parę miesięcy:) Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,ja też juz kupiłam wózek czarny w białe kontury kwiatów ale nie za dużo.Cóż taki mi się spodobał:) dla dziewczynki w sam raz:)brakuje mi już tylko ciuszków i zacznę już po mału kupować.Mój brzuszek tez zaczoł się robic widoczny i czasami mnie zakówa.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja mam termin na wrzesień, ale ponieważ noszę w sobie bliźniaki :) to lekarz przewiduje poród już w sierpniu. Ostatnio męczą mnie straszne mdłości. Macie jakieś sposoby aby uniknąć wymiotów? Początkowo podjadałam słone ciasteczka, ale już przestało to na mnie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. Ja po badaniach wszystko ok nastepna wizyta za miesiac. Jeszcze nie znam płci ale na nastepnej wizycie juz bede na 100% wiedziala. Ja jak do tej pory przytyłam 3 kg a w ciagu ostatniego misiaca 2 kg za co dostałam opere od lekarza ze mam spasowac z jedzeniem. Ciekawa jestem jak skoro jem wszystko na co mam ochote żadnych mdlosci ani nic takiego mnie nie spotkalo. Soledad80 gratulacje ja tez bede miala blizniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łazanko- dyrektorka jest miłą osobą i niekonfliktową, ale ja nie wiem czemu mam jakąś blokadę, moze dlatego,że pracuję od 6m-cy dopiero w tej szkole i pewnie na tym roku szkolnym skończę. NO tak mi głupio,że zaczęłąm nową pracę i hop w ciążę sobie zaszłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja na początku ciąży przytyłam 2kg i jak na razie nie tyję więcej. Przed ciążą musiałam być prawie cały czas na diecie bo mam bardzo słabą przemianę materii. Jak tylko okazało się, że okres się spóźnia a był to czas przedświąteczny zaczęłam jeść ok 2000 kalorii (teraz nawet 2300 bo często czuję głód) zamiast jak wcześniej 800-1200. I pewnie dlatego od razu przybrałam ... Poza tym przecież cycuszki urosły a one też ważą swoje no i trochę wody też się w ciele zbiera. O rozstępach już pisałam - ja się ich nie boje a skórę nawilżam kremem nivea. Dziewczyny to moja pierwsza ciąża i nie mam żadnych dolegliwości nic mnie nie boli, nic nie dokucza tylko trochę senna jestem. Odliczam czas do piątku bo w piątek o 15 usg. Idę z mężem i mamą. Gin teraz też mi nagra filmik. Mąż z poprzedniego usg uchwycił twarz dzidziusia , zrobił z tej klatki zdjęcie u ma je jako tapetę na wyświetlaczu w komórce. Moja siostra się śmieje, że z bicia serduszka powinien zrobić dzwonek. :) W gdańsku nadal mroźnie. Dziś nad morzem -6 do tego lodowaty wiaterek. Marzę o wiośnie a raczej o marcu, żebym mogła już posadzić sobie bratki na balkonie. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327- heh, ja tez wlasnie chce posadzic bratki na balkonie :) od stycznia mieszkamy na nowym mieszkaniu, a obecnie po poprzednich wlascicielach wisza puste donice, wiec juz tez myslalam wlasnie zeby jakos je zakolorowic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, ja mam usg jutro, tak sie boje, mam nadzieje, ze jest ok. Moj malzonek idzie ze mna. Brzuszek tez juz widac, i to dosc spory mimo ze dopiero jestem w 13 tygodniu. A przytylam jakies poltora kg w sumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olin_ka ja pracuję w obecnej szkole 2 lata i też jakoś tak mi głupio na L4 iść. Do tego jedna z koleżanek stwierdziła, że za krótko pracuję, żeby iść na L4 no i że ludzie już się dowiadują na moje miejsce :( Mam umowę na 3 lata, nieco czuję się oszukana, bo to moja 3 umowa w tej szkole, dyrekcja wykorzystała fakt, że po pierwszej umowie była 2-miesięczna przerwa. Jestem kontraktowym i w tym stopniu daje się już na stałe...cóż najwyraźniej ma jakieś zamiary :o Ja się w sumie nastawiam ww na te domowe żłobki. Zawsze to więcej niż zasiłek ww :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- w szkolnictwie jak wiesz jest coraz gorzej, w gimnazjach idzie niż i zanim te dzieci jak np. mój Mikołaj, który powiedzmy już do wyżu należy, dojdzie do dalszego etapu kształcenia to wiele wody upłynie. Ja jestem mianowanym i liczyłam,że z mety dostanę na podstawie mianowania umowę na stałe bo tak było do tej pory,a tu niestety w takiej sytuacji niżowej dyrekcja tylko na rok podpisała w ten sposób chroniąc pozostałe 2 nauczycielki przed utratą nadgodzin. Bo dla mnie by się etat znalazł gdyby i one miałe po "gołym", ale niestety pracują dłuzej. Ja na L4 nie wybieram się też z tego względu, ze pracuje jeszcze w weekendy w szkole zaocznej dla dorosłych- dodatkowe pieniądze a rodzaj pracy zupełnie inny niż w podrzędnym gimnazjum. Ale tu mam umowę o dzieło i mógłby być problem z Zusem gdyby wyszło ,że tu jestem na L4 a w weekendy dalej pracuję. O ile zdrowie pozwoli to do czerwca sprobuje wytrwać, ale jeżeli się powtórzy historia z dwóch poprzednich ciąż to ok 25tyg bede musiała zwolnić tempo, ale to i tak bedzie już blizej końca roku szk. to nawet z L4 popracuje w weekendy. Tylko zazdroszcze dziewczynom, które nie mając jeszcze dzieci siedzą sobie w domku na L4, rozkoszujcie sie błogim lenistwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olin_ka - w moim najbliższym otoczeniu likwidują 5 szkół :o Tzn, jedną całkiem, a cztery ciachają od 4-6 i zostawiają tylko nauczanie początkowe z zerówkami. Masakra. Mam nadzieję, że jak już to zrobią to od tegorocznego września, bo po macierzyńskim wrócę i będę pilnować swojego, ale różnie to bywa...niestety. Fajnie masz, że jesteś już po mianowaniu :) Ja dopiero za rok zacznę staż na mianowanego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa- mianowanie mam już kope lat, potem epizod z Irlandią i teraz dyrektorka jak zaczęłam pracować kazała pisać plan rozwoju na dyplomowanie, i teoretycznie rozpoczęłam staż, ale kompletnie o tym nie myślę, wiedząc ,ze nie bede miałą gdzie wracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki :) co do rozstępów to ja się profilaktycznie smaruję Fissanem-zobaczę czy coś da, to moja pierwsza ciąża więc jeszcze nie wiem czy mam skłonność do rozstępów- mam nadziej ę, że nie :) A co do wagi to ja na początku schudłam 2,5 kg i teraz dopiero wrociłam do swojej wagi sprzed ciąży i jak narazie nie tyję. Ale to pewnie kwestia indywidualna. Wydaje mi się, że wczoraj po raz pierwszy poczułam ruchy Maleństwa (raz w nocy i raz w trakcie pracy)- tak przez sekundę, jakby ktoś mi włożył małą piłkę do brzucha i napiął nią skórę od środka. Takie uczucie niepodobne ani do gazów, ani do burczenia ;)vmyślicie, że to mogła być dzidzia? Już się nie mogę doczekać, ąz poczuję takie wyraźne ruchy :) Pozdrawiam wszystkie i życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Hej mama 8327 ja jestem z Pruszcz gd.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczkowa 1984
hej dziewczyny, jestem w szoku, poniewaz wczoraj waga pokazała 56,3 a dzis 58,7!!! skad taka roznica?? :-( wazylam sie trzy razy i to samo a nie zjadłam nie wiadomo czego bo twarożek na kolacje. jestem zalamana. uwaga: dziś zaczynam 14 tydzień:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczkowa, może zatrzymuje ci się woda w organizmie? Bo chyba innego wyjaśnienia nie ma, nie sądzę, zebyś przez jeden dzień tyle przytyła. JA niestety nie mam wagi i nie mam jak kontrolwać swojego przyrostu masy ;) Muszę zakupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Widze, że i Wy się martwicie nieco wagą... Mnie moja waga stresuje kilka raz dziennie.. Lekarz wprawdzie nie powiedział, że za dużo ważę, tylko jak zapytałam czy nie za dużo przybieram, to on na to, ze to różnie bywa i żebym tylko wybiła sobie z głowy jakieś diety! Ale nie uspokoił mnie tym, bo wiem, jak zawsze mi cieżko było utrzymać wagę.. Dziś rano przed śniadaniem stanęłam na wagę i z przerażeniem stwierdziłam, ze znowu mnie przybyło -59,2 kg!!! A zaczynałam od 55,3 kg... tak, że prawie 4 kilo w 14 tygodni:( Porażka.. Rozstępów trochę mam jeszcze z czasów podstawówki jak zaczęłam rosnąć. Na pupie i udach. Tak, że wiem, ze skłonności mam. Postanowiłam teraz smarować brzuch i uda codziennie wieczore. Może da się mimo moich skłonności jakoś powstrzymać powstawanie nowych, a przynajmniej zmniejszyć ich ilość.. W pracy już powiedziałam dawno. Wszyscy są bardzo mili i bardzo serdecznie przyjęli tę wiadomość. Ale mam wspaniałych ludzi w zespole, więc było mi łatwiej podjąć decyzję o powiedzeniu im o ciąży. Póki co na L4 się nie wybieram, choć są dni, kiedy bardzo bym chciała.. Ale ogolnie czuję się ok i po prostu za dużo mam w pracy do zrobienia przed porodem, aby teraz pozwolic sobie na wolne. Ja też chyba coś wczoraj poczułam. Tak jakby coś mi chlupnęlo i się przekręciło w brzuchu. Może dlatego,ze jak się pochyliłam i brzuch mi się ścisnął? Czy to możliwe, żebym poczuła moje maleństwo..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przy pierwszej ciazy pierwsze ruchy dziecka czuc ok 20 tyg, a przy kolejnych ciazach mozna je poczuc duzo szybciej, nawet od 16 tyg ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, u mnie pada śnieg, biało wszędzie i jak tak dalej bedzie to bałwanka z córeczką pójdziemy lepić. Co do wagi to ja nadal mam 2 kilo mniej, niż przed ciążą, ale się niemartwie, bo na pewno to nadrobie, ostatnio nawet chipsy mi posmakowały, ale kupuje sobie malutką paczuszke na 2 dni, bo to niezdrowe diabelsko jest. ewikos29 - to świetnie, ze wszystko dobrze u Ciebie i Dzidzi. Soledad80 - gratuluje bliżniaczków, wesoło będziesz miała podwójnie. Mi na mdłości pomagała herbatka imbirowa i staralam się dużo pic wody mineralnej. mama8327 - to masz świetnie z brakiem dolegliwości, a sen to zdrowie, ja przynajmniej raz w dzień musze pospać około 30 min. anitia - trzymam kciuki, i daj znać jak dzidzia fikała na usg, nic się nie bój. misiaczkowa- a co to są te żłobki domowe? koteczkowa 1984 - najlepszy sposób na kontrolowanie wagi to ważenie się codziennie rano na czczo. Może pważyłaś się o różnych godzinach i stąd taka rozbieżność. Nie załamuj się, będzie wszystko dobrze. Ja w pierwszej ciąży pierwsze ruchy poczułam w 19tygodniu, a teraz to zobaczymy kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zrobić kwadratowy nawias i napisać tak: serce kwiatek usta ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weszłam w fazę koszmarnego swędzenia i suchości skóry. Po kąpieli nałożyłam 6 warstw kremu i balsamu do ciał i dopiero po tym odczułam ulgę. Już jutro usg! Huurrraaa! :) Też czytałam że ruchy dzidziusia to najwcześniej po 16-18 tyg. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Dziewczyny naprawdę nie można się przejmować nagłymi wahaniami wagi, bo to tylko woda. Ja też tak panikowałam, bo z dnia na dzień waga skakała mi prawie o 1 kg ! Ja w sobotę zaczynam 15 tc. Na razie przytyłam jakieś 2,5 kg a to dlatego, że jestem na podtrzymaniu i muszę leżeć. No i niestety lodówka się nie zamyka:) Wczoraj byłam z mężem na usg i już prawie mam 100% pewność, że urodzę chłopca. Widziałam na obrazie mały ogonek:) aż moja gin była w szoku, że sama go rozpoznałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małp@ gratuluję chłopca! :D Pewnie tą wagą nie ma co się przejmować. Moja przyjaciółka urodziła córcię na początku stycznia a teraz z nadwyżki kilogramów pociążowych zostało jej jak sama mówi już tylko ok 4 kg. Cyca damy dzidzi i kilogramy mam zlecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×