Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

aga_jabi - no niestety nie ma tak dobrze ze zwolnieniem ;) Ja dostaję zawsze dokładnie na m-ąc - to chyba maximum. Wizyty mam co 3 tygodnie.. a teraz to już pewnie zaczną się co 2 a pod koniec co tydziń (jak już ktg robią). Fajne Dziewczyny macie te wózeczki - ja też mam taki lekki - niecałe 10 kg. To najważniejsze, bo co z tego, że wypasiony jak w żadną stronę nie da się go ruszyć :P Matko tak czytam Wasze sprawozdania z remontów i już się boję :P Narazie mamy okna zamówione i faceta od ścian. Mieszkanko niemałe - 72metry i całe do zrobienia.. tylko łazienki narazie sobie darujemy bo są całkiem ok a z tym najwięcej roboty i koszta największe.. strach się bać. Trzymajcie Dziewczyny kciuki żebym nie zaczęła rodzić w tym sajgonie :P Hehe normalnie czad z tymi oponami :D Ja podobnie jak Mot zupełnie nie interesuję się tymi sprawami.. i pewnie gdybym nawet jeździła na zimowych to nie miałabym o tym pojęcia :P:P mum to come 🌼 trzymaj się Kobietko! ale widzę, że humorek lepszy :) Kobietki ale mnie dziś naszło na fryty! Normalnie zabiłabym za kilka :P Na szczęście znalazłam jakieś resztki w zamrażarce :P Idę się zapchać :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
Hej mam do was pytanie.Czy podczas porodu płacicie dodatkowo cos położnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve - ale Ci zazdroszczę :) tylko posłychaj Mot i uważaj na siebie! A w razie czego zapraszam na Kurpie na postój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Rybka - jak oceniasz wózek na pierwszy rzut oka? Czy oparcie w spacerówce rozkłada się na leżąco, tzn. na płasko? , na jakiej wysokości jest rączka? Jest regulowana? Mogłabyś coś więcej o nim napisać? Mam wrażenie że jak na wózek 3w1 to strasznie niska cena i obawiam się że może się okazać że szybko się rozleci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he:D Chyba żaden ginekolog nie wystawiłby l4 do końca ciąży, bo raz: na bank od strzału miałby kontrolę zusu, a 2: pani z brzuchem dostałaby wezwanie na komisję! Moja koleżanka takowe otrzymała i w 8 miesiącu ciąży udowadniała, że nie jest w stanie świadczyć pracy:D:D:D Kraj absurdów??? W sumie to nie do końca pamiętam jak to jest z częstotliwością wizyt pod koniec, ale chyba co dwa tygodnie tylko na ktg...Kurza pamięć:P Nie wiem jak Wy, ale ja nadal jakaś słaba jestem:O Rano ledwo mogę się zwlec z łóżka. potem jakieś zawroty głowy...dziś dopiero około południa jako tako się pozbierałam. No ok...pogoda nie sprzyja, ale bez przesady. Poza tym dziecko przegina trochę pałę:P kopie mnie niemiłosiernie..normalnie czuję te rączki albo nóżki po obu stronach brzucha jednocześnie:D❤️ dość wysoko, więc chyba nadal ma główkę w górze... A...jeszcze coś. Kupiłam te cudne majtasy poporodowe i użyłam tylko raz...dla mnie coś okropnego:O:O:O Poza tym podpaski poporodowe musiałam przemycać pod koszulą, bo pielęgniarki surowo zabraniały zasłaniania rany czymkolwiek. Ale miałam podkłady poporodowe i tantum rosa i może faktycznie dzięki "wietrzeniu" części niesforne:P szybko się zagoiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA MIŁOSZKA Wózek jest raczej 2w1 bo nosidełka w komplecie nie ma i musiałam osobno dokupić :P Wysokośc rączki jest regulowana, tylny amortyzator posiada, koła przednie skrętne z blokadą, pompowane i ma jakiś centralny automatyczny hamulec (ale nie wiem co to takiego dokładnie bo to sprawdze jak mi zaraz mąż ten wózek do domu przywiezie, wieczorem napisze co to takiego :-p ) niestety spacerówka nie ma przekładanej rączki ale siedzisko spacerówki mogę wpiąć przodem lub tyłem, nie uciesza mnie to ale przeżyje jakoś :P jeszcze słyszałam że spacerówka jest źle wyprofilowana i dziecko z niej zjeżdża ale okazało się że to w starszych typach. W Gondoli można dno po kątem ustawiać, ma możliwośc zamontowania nosidełkm kolor stelaża można sobie wybrać matowy albo świecący. TYLE KOCHANIE WIEM JAK OGLĄDALIŚMY GO W SKLEPIE, ZARAZ MÓJ MĄŻ GO PRZYWIEZIE I CI NAPISZĘ WIECZOREM RESZTĘ :):) Prowadzi się super :) Zobaczymy... a na dzień dzisiejszy jestem zadowolona z tego zakupu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo :) Podoba mi się wizualnie ten wózek, nie widziałam go w realu, mi głównie zależy na dobrej spacerówce - lekkiej bo ja niska i raczej szczupła jestem, żebym mogla bez trudu wozić dzieciaczka :) Może się skuszę na niego :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuchatki. Ja dzisiaj wygrałam aukcje z laktatorem, miałam zaczekać z tym zakupem aż urodzę ,ale coś mnie tknęło i kupiłam elektryczny baby ono, mam nadzieje że będe zadowolona. Zrobiłam dzisiaj rogaliki z truskawkami - jak któraś ma ochotę to zapraszam, jeszcze trochę zostało. Musze jakiś fajny przepis na ciasto z truskawkami znaleźć. Moja córeczka zażyczyła sobie na jutro lasagne a na piątek pizze, no a ja kochana mamusia jestem więc zrobię. Przynajmniej nie mam problemu z wymyśleniem obiadu. Jak u was pogoda, już lepiej, bo u mnie dziś tylko pokropiło 1 minutkę i duchota okropna. Wybrałyście już kosmetyki dla Maleństwa ? Ja nadal się zastanawiam i nie mam pojecia którą firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tylko jedna sprawe chce nadmienic. na kursie wlasnie polozna podkreslila, ze w pierwszych tygodniach tylko uzywac olejki dla dziecka, moze byc nawet zwykly olej z oliwy lub kazdy inny, ale zadne kremy masci nic! dziwne to troche.. no i bardzo podkreslala,ze mleko matki jest mega wazne, no i chroni przed rakiem piersi-obniza prawdop o 50%!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie nie ma żywcem czym oddychać już wolę upały a nie takie klimaty-może będzie burza a-może nie. bardzo wam zazdroszczę że znacie wagę swoich maleństw ja mam schizę ze mój dzidziuś jest za mały bo ciągle ktoś się dziwi że mam mały brzuch ( wiem wiem że wielkość brzucha nie ma znaczenia co do wagi) jak również pamietam zdanie z jednej książki że przyszła mama powinna sobie zakupić zatyczki do uszu żeby nie słyszeć "mądrych" rad ale.. poza tym schudłam od ostatniej wizyty moze dlatego że teraz więcej jadam warzyw i owoców a mniej słodyczy. co do kosmetyków dla potomka to ja na pewno kupię te waciki leko do pępuszka do kąpieli chyba olian (2w 1 szampon i płyn) na pewno oliwkę hipp i krem bambino ( te dwie rzeczy jak się dzidziusiowi nie przydadzą to sama zuzyję bo uzywam ich juz długo dla siebie i sobie chwalę, ten krem bambino polecono mi kupę lat temu jak dostałam mega uczulenia i pomógł jako jedyny) do pupy myslałam o maści tormentiol ( gdzies dziewczyny polecały a ja sama stosuję na niespodzianki_) ale chyba z niego zrezygnuję bo w jakiejś starej gazecie z kolei przeczytałam że dla noworodków on niet) no to obstawiam sudocrem ( chociaż mam o nim mało dobre zdanie na odparzenia po pieluchowe srednio działał z tym że ja go "widziałam w akcji" nie u dzidziusiów ) dlatego jeszcze się nad nim zastanawiam. a jeszcze sól fizjologiczną mam zamiar kupić i ten spray wodę morską do noska ( oprócz tego aspirator fridy do noska) poza tym przepraszam was że pisze ciągiem ale mam zepsuty enter i nie daje razy zrobic odstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez się spotkałam z tym ze zamiast oliwki -olej a zamiast zasypki- maka ziemniaczana. ja w zasadzie oliwki nie mam zamiaru uzywać (jakoś się już od niej odchodzi) ale kupię bo może jednak bedzie potrzebna, dlatego wybrałam taką którą moge wykorzystać. mum to come wytrzymasz te 2 tygodnie ale dobre porównanie z tym wyprowadzaniem. badeve że też ci się chce tak daleko jechać;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! u mnie na wschodzie dzis chyba najgorętszy dzień, masakra, najgorzej jak w domu cos zrobic trzeba np posprzatać to sie roztapiam a wieczorami juz padam na pysk.nic nie pada i nie zamierza.ogólnie ciężko ale może bedzie lepiej;) macie może bóle na dole pleców? mi jakos od połowy 7 miesiaca ustały i az się dziwię bo przecież brzuchol coraz większy tylko najgorzej wstawać z kanapy, jakis dziwg by sie przydał:) apropo tego smarowania to tez słyszałam żeby niczym nie smarować, ja zakupiłam Oilatum do kapieli i podobno tym tez sie natłuszcza. laktator tez zakupiłam Medel swing, drogi, zaszalałam ale raz się żyje oby było tylko czym karmić;) zazdroszczę wam nowych wózków, ja dostałam od teściów jakis stary uzywany, nie bardzo mi sie podoba ale mąż nie pozwala kupować drugiego, no może jak wykombinuje troche kasy to na koniec kupię nowiuśki z zaskoczenia:) a co myslicie o takich koszach mojrzesza dla niemowląt? http://allegro.pl/obaby-kosz-mojzesza-kolyska-od-reki-wawa-wys0zl-i1648174356.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMA MIŁOSZKA spacerówka ma rozkładane oparcie :) A ten centralny hamulec to jest taki jeden 'guziczek' na ramie łączącej tylne kółka i jak się go wdusi to wszystkie kółka hamują (mój mąż chyba na mnie jak na idiotke popatrzał jak się rozdziwiałam na tym - bo to już dawno takie coś wózki mają i żadna nowość to nie jest :-P ) hihiih no ale ja sem baba,co nie? :P buziaki :) Moje wrażenie pozytywne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do tych co juz dzieci maja: ile mniej wiecej mozna sobie zostawic kg po ciazy? gdzie zostaje najwiecej? czy 2 miesiace po porodzie? probuje okreslic ile moge zleciec.. chce kupic kiecke i nie mowcie ze to niemadre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialo byc: czy 2 miesiace po porodzie mozna wbic sie w rozmiar np 1 wiekszy niz sprzed ciazy? wiem,ze trudno to okreslic,ale wypatrzylam kiecke na wesele i jestem w stanie kupic nawet wiekszy rozmiar zeby ja potem zwezic ewentualnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja na chwilkę! Dla wszystkich buziak 👄. Zaczęłyście odliczać czas do porodu i normalnie takiego stresa załapałam, że jeszcze tyyyyleee trzeba kupić i załatwić, że jeszcze nie mam nic dla siebie do szpitala, że jeszcze kosmetyki dla dzidzi nie kupione boję się normalnie się boję... Czy ja w ogóle będę się umiała dzidzią zająć........ Dziewczyny tak wiele napisałyście, że dziś nie mam głowy żeby każdej cokolwiek odpowiedzieć. Mum to come to ty bidulko miesiąc spędzisz w szpitalu, ja bym kiecki nie kupowała bo skąd możesz wiedzieć jak duże będziesz miała buforki ;). Trzymajcie się kochane i dbajcie o brzuszki Idziemy do spanka papapapapapapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szwagier powiedział mi dziś, że u niego w pracy jest facet, którego żona w zeszłym tygodniu urodziła synka a na każdym usg lekarz mówił że to będzie dziewczynka!!!!! To sobie wyobraźcie jaki psikus: ponoć pokoik i cała wyprawka na różowo a tu chłopiec. Teraz to i ja się zaczęłam zastanawiać co by było gdyby bo nie ukrywam, że ubranka w 65% kupiliśmy wyłącznie babskie + pościel biało - różową.... Ależ moja dzidzia bryka w brzuszku - jak szalona - wydaje mnie się, że lubi lato jak mamusia :). I zaczęła dup-kę wystawiać tak jak wasze dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A któraś z was pytała o termin porodu w stosunku do OM- na przykładzie mojej mamy :) : 1) ja: Urodzona 2 tygodnie po terminie z om 2) siostra urodzona 4 tyg przed t. z OM 3) siostra ur 2 tyg przed terminem z OM Wiec różnie to bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcówka
Kochane GRATULUJE serdecznie i życze duzo zdrówka na ostatnie miesiące ciąży:) Czy któraś z Was byłaby zainteresowana ubrankami od 56 do 62 kupowałam nowusieńkie są wogóle nie zniszczone a moja Cora juz sie nie mieści była w nich klka razy dosłownie:) Jesli któraś z przyszłych Mamusiek byłaby zainteresowana proszę o wiadomość na email wyśle zdjęcia ubranek podaje kaczuszka87@wp.pl Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki mocno Ania z córą Julką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum__🌻 zadajesz bardzo trudne pytania kobieto❤️ no dobra...u mnie było 26 na plus, a miesiąc po porodzie wkładałam wszystko sprzed ciąży, w tym mega male jeansy...3 miesiące po porodzie ważyłam mniej niż przed ciążą...a karmiłam tylko 2msc:O Ale jak to słusznie ktoś zauważył to mega indywidualna sprawa. Jeżeli przed ciążą byłaś około:Pchudzielcem możesz śmiało zaryzykować i kupić tę super kieckę:D A właściwie kup ją koniecznie;) wtedy jakby co będziesz miała dodatkową presyjkę:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come, ja też na twoim miejscu bym sukienki nie kupowała. Właśnie ze względu na piersi, bo nie wiesz jakie bedą po porodzie. mama8327 - u mnie ma być chłopak, ale jak napisałaś, nigdy nic nie wiadomo do końca, dlatego my kupujemy neutralne ubranka, pościel itd. Zielone, żółte itd, żeby w razie czego i chłopiec i dziewczynka nie wstydził się założyć. :) nie martw się, to naturalne lęki każdej kobiety ale instyknt na pewno podpowie co robić. Ja dziś obudziłam się o 5 rano ze skurczami ;/ tak twardego brzuszka jeszcze nie miałam. Wzięłam nospe i po 2 godz dopiero przeszło. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie Bombastyczna, dzięki za zaproszenie ;) Ja osobiście wózeczek będę miałą po synku, quatro tour de luxe http://www.kaboodle.com/reviews/graco-laura-ashley-travel-system--canterbury byłam z niego bardzo zadowolona, lekki, zwrotny, ale oczywiście w miejskie warunki, bo na wertepy to się nie nadawał, jedyną wadą są przednie kółeczka, które pod koniec 3 roku mi się z lekka zepsóły, ale teraz dokupię, ponoć kwota 100 zł. Fajną sprawą jest koszyk , który można złożyć jak dziecko śpi i bez trudu wyjąć zakupy, oprócz tego bardzo praktuczny, miałam fotelik do autka do 12 miesięcy i nie musiałąm kupować, fajnie się go też wpinało do wózka. Pocahontas 1984,może podrzucisz mi przepis na lasanie, nigdy nie robiłam, pizze owszem, pyszna mi wychodzi, ale lasani nigdy nie robiłam...na jutro mam zaplanowane pierożki z czereśniami i śmietanką..mniam !!! mum to come, ja co do olejków to doszłąm do wniosku, ze najlepsza jest oliwa z oliwek, chociaż jak dziecko nie ma atopowej skóry, to wystarczy, ze wykąpiesz maluszka z olejkiem oilatum, a skóra potem jest mięciutka, nie zapaca się i to na prawdę wystarczy. Ja sama od czasu do czasu smaruję sie po kąpieli oliwą z oliwek, a szczególnie brzusio, na prawdę polecam, po kilku smarowaniach skóra jest mieciutka jak u bobaska .A żeby nie była tłusta to można jeszcze na niewyschnięte ciało, posmarować oliwą, wetrzeć w ciało i poczekać aż sama wyschnie. A co do chudnięcia, to mi po ok 2 miesiącach zostało ok4 gk( a przytyłam ok 20 kg !!!!! ponad stan, karmienie piersią bardzo wyciąga figurkę, jak przestałam karmić znowu waga poszłą do góry :) Ciotka julia, co do maście tormentiol też słyszałąm że moze maga uczuxlić, myślę że jest za mocny jak na dzidziusia...ja stosowałam rózności, bambino, sudokrem...sudokrem moim zdaniem jest za ciężki , jest to taka biała maść która zostaje na skórze i tworzy taki cieżki film, pamiętam ,że nie chciała mi zchodzić z siusiaka i się strasznie paprała. Dla mnie objawieniem był krem linomag zielony, jest też czerwony ale to już na jakieś brzydkie stany zapalne. Zielony to rewelacja, zawsze stosowałam na noc, a w dzień raczej bambino. Kleopatra 2011 co do laktatora to też mam zamiar kupić medela http://allegro.pl/laktator-medela-swing-super-kurier-wys-12-h-i1658279076.html moja siostra używała, ponoć super, ja używałam ręcznego z baby ono, niestety był kiepski, napompowałam się, ręka bolałą a mleka ledwo ledwo CO do terminu porodu, urodziłam tydzień po terminie i to wywoływali mi sztucznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DziadekJacek ja wiem, że jak jakaś idzie na całą ciążę na zwolnienie to nie jest to możliwe, ale miałam nadzieję, że skoro ja idę na pierwsze i zarazem ostatnie dwa miesiące przed porodem to mi się uda i dostanę tylko jedno... no ale cóż będę musiała je dowozić do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz. DziadekJacek-no presyjka by byla,zgadza sie, ja zawsze bylam szczupla, w okresie slubu wrecz chuda, wiec sadze,ze zgubie te dodatkowe kg, bede karmic piersia.. tak sobie mysle,ze najwyzej zweze kiecke gdzieniegdzie.. nie mam tendencji do tycia,jedynie piersi beda okraglejsze :) ale kiecka zawsze moze odczekac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! właśnie wróciłam od ortopedy... :( No i powiedział, że nie weźmie odpowiedzialności za moje stawy biodrowe i dziecko w porodzie naturalnym i wystawił skierowanie na CC. Mam takiego doła, że masakra... Nie mogę przestać płakać. Nie tak sobie to wyobrażałam - miał być poród naturalny razem z moim M 😭 :( Wiem, że to nie koniec świata, ale.... Do dupy to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia nie martw sie, najważniejsze, zeby dzieciaczek był zdrowy. Niejedna z nas przejdzie na pewno cc, a wcale sie nie nastawia, a Ty już wszystko wiesz, głowa do góry:-)Rybka, czy ten nasz grander ma nosidelko bo chyba nie ma a nie dopatrzylam. Fajnie,ze juz go masz, ja jestem zdecydowana na 99% i pod koniec miesiaca nastapi zakup tylko sie martwie,ze fotelik albo nosidelko bedzie trzeba dokupic. No ale cena wozka mala to i co ma sie spodziewac wyposazenia:-) Fanie,ze jest tu jeszcze któras z Was z podkarpacia, zapomnialam, która. Odważny ten wyjazd nad morze:-) Boli mnie kregosłup już całymi dniami, najbardziej, jak wstaje rano. Dół brzuch atez, jakby mi dziecie mialo wyleciec, a gdzie jeszcze do 22 sierpnia... Jutro chce jechac cos pokupiowac dla siebie i dziecka ale nie wiem, co, hehe Poza tym, wczoraj mialam jakis taki rozpłakany dzień i doszłam do wnisoku,ze jak po porodzie bedzie mnie tak wszystko bolec to sobie nie poradze i sie załamie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×