Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

misiaczkowa zapisy na poród robią??????bedeve jak ty technicznie się golisz he he? mąż czy do lusterka? bo ja mimo że brzuch mały to "dołu juz nie widzę:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My kupiliśmy Tommee Tippe ewentualnie zastanawiałam się nad Aventem, ale kopiliśmy zestaw startowy. Może za dużo ale wole być przezorna. Co do golenia, tez mam mały brzuszek, a golę na wyczucie i nazrazie jakoś to wychodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny. Witam oczywiscie wszystkie nowe równiez. Dziś byłam na wizycie u położnej, podobno jest wszystko w porządeczku, pytałam sie jej czy moge brac dodatkowy magnez a ona ze nie, nie ma takiej potrzeby, a skurcze jakie miewam te twardnienie brzucha maja mnie nie niepokoic bo sa one normalne, jedynie jak beda regularne i bolesne mniej wiecej co 5 minut to mam dzwonic do szpitala na oddzial. Tak więc nie tylko ja jedna mam sprzeczne opinie lekarzy, jeden mówi bierz drugi nie i co robić. Byc tu mądry? :D hehe lazanka zycze Ci cudownych wakacji, wypoczywaj jak najwiecej. policzyłam nasza sierpniowa armie i powiem Wam że nie jest tak zle jak sie na początku wydawało, mamy jak narazie 20 dziewczynek i 25 chłopców wiec jedynie niewielka przewaga plci meskiej. Czasami zazdroszcze Wam tych czestych wizyt, obciazen cukrzycowych itp. Tu nie ma nic takiego :( Jestem teraz w 28 mialam wizyte z polozna sprawdzila serduszko dzidzi, zmierzyla brzuszek, wziela krew i mocz do badania sprawdzila mi puls odpowiedziala na moje pytania i tyle. Nastepna wizyta za 4 tyg z lekarzem rodzinnym sprawdzi jak sie czuje, dzidzi serduszko, zapewne mocz i cisnienie i tyle. Pozniej wizyta w 36, 38 i 40 tyg i nic wiecej. Zadnego wiecej skanu czy cos takiego. Jak was czytam to sie zastanawiam jak moze byc tak wielka różnica w medycynie w tych latach i gdzie niby jest lepiej. Trzymajcie sie dziewczyny dzielnie. Do Villi pamietaj czy cesarka czy normalny nie wazne jesli lekarz tak ci zalecil. to zapewne bedzie najlepsze dla ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka__🌻jesteś moją idolką:D:D:D Ja darłam paszczę ile bozia sił dała...też chcę być gwiazdą:P i jako ta gwiazda chcę cc...choćby mieczem samurajskim:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama__🌻 uśmiałam się do łez...sczególnie z pani która przyjdzie innym razem. Osobiście ograniczyłam się do manifestowania nienawiści do sprawcy mojej męki:P Golenie+lewatywa....jak dla mnie zestaw obowiązkowy, ale to pierwsze koniecznie w domu, ponieważ panie w szpitalu nie do końca poprawnie interpretują i pojmują znaczenie nazwy "maszynka jednorazowego użytku"....:O:O:O...a drugie...:O chyba jasne...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie, mama, pogoda dziś od psem ale może będzie lepiej. Choć z drugiej strony trochę odpoczęłam od upałów. Dziś właśnie byłam na Helu, mieszkam w okolicach Karwi więc nie jest daleko, a rybkę uwielbiam. Dziękuję za namiary :). badeve-poducha, której używam to taka duża -kojec, położyłam się na tylnym siedzeniu samochodu razem z tą poduchą i spałam jak dziecko. Jak siedzę to też się nią obkładam, zabezpieczam plecy i brzuch, jest oki. Wiecie co chyba znowu urósł mi brzucho. Mam takie skoki co kilka tygodni. Ciężko to przeżywam bo trudno oddychać zanim się przyzwyczaję do wagi. Stopy bolą okrutnie, mnie szczególnie śródstopie. Właśnie się dowiedziałam od mojej mamy, że jako dziecko miałam dysplazję stawu biodrowego, leczoną podobno dosyć długo jakąś specjalną pieluchą. Może dlatego boli mnie lewe biodro, nawet jak leżę...??? JA też chcę być gwiazdą!!!nawet upadłą byle łapać się na cc, więc muszę o tym pogadać z ginką. Jest nadzieja, że się uda bo ja nie mogę rodzić naturalnie. Ja już raz to zrobiłam i nigdy więcej. Powiedziałam mojemu M, że jak nie dostanę skierowania to ma mi sam rozciąć brzuch. Bo ja dziewczynki to darłam się jak zarzynany prosiak tyle, że znacznie dłużej i bardziej soczyście. Nigdy więcej!!! Najwyżej nie urodzę i będę chodziła jak ta słonica aż się nade mną zlitują i dadzą skierowanie. Ja dochodziłam do siebie dwa miesiące i nie mogłam siąść na tyłku bo ciągle bolało i wszystko na stojąco. Masakrą było karmienie, bo do każdego musiałam wstawać, inaczej nie mogłam karmić, a siedzenie było marzeniem nieosiągalnym, urodziłam 12.11, a przy stole wigilijnym siedziałam na dmuchanym kółku bo inaczej się nie dało. Wolę więc cc, bo przynajmniej ocalę tyłek. HAllo Gorlice i Jasło!!! Specjalne uściski, mamy tak blisko bardzo kochanych przyjaciół, do których często jeździmy (Klęczany). Postaram się odpocząć za Was wszystkie!!! I oczywiście pozdrowię Bałtyk!!! Buziaczki i pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julia, co do techniki, to na razie dawałam radę "naocznie", ale przed porodem to musiałam używać już lustrerka, mąż oczywiście może pomóc , jeśli dość sprawny manualnie;), ale ja jakoś sobie poradziłam, połóż sobie lusterko na podłodze skieruj na to co trzeba i do dzieła :) erisss, ja też dołączyłam do dziewczyn niedawno, witaj mamusiu ! CO do buteleczki- w pierwszej ciąży miałam Tommy Tippy ,sprawdzałą się dobrze, fajnie imituje kształt piersi, ale ostatnio koleżanka mówiła, ze też miała tommy tippy ale bardziej jej posłużyła taka antykolkowa, chyba dr brown...więc widać każdy ma swój typ Łazanka odpoczywaj..nad morzem nawet jak pada to jest cudnie.... Od dwóch dni mam dziwne bóle w brzuszku, bardzo mocno czuję ruchy Julka, a przy każdym jego ruchu brzuszek robi sie twardy..ostatnio miałąm dość mocne upławy, więc to moze jakaś infekcja...musze pójść do apteki po lactovaginal....albo to przez tą pogodę...sama nie wiem. Wizytę u ginka mam dopiero 17 czerwca-idę po zwolnienie lekarskie, to się dowiem czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dziś znów chłodniej :) Wczoraj odpoczęłam od tych upałów. Jednak lepiej się czuję jak jest nieco chłodniej - mam wtedy więcej energii :) Ja też już straciłam kontakt z moim "łonem" ;) I powoli zaczynam tracić ze stopami. Wczoraj malowałam paznokcie u stóp (uwaga wymyśliłam francuski manicure) i już mi było ciężko. Ale dałam radę :) Chyba będę musiała już jednobarwnym lakierem lecieć ;) albo mężowi dam zadanie bojowe. Chociaż znając życie to miałabym całe palce pomalowane ;) Dziewczyny, a do cesarki też "łono" musi być tak dokładnie wygolone? Bo logiczne jest że nie, ale ja się nie znam :o Eriss, a znasz już płeć swego maleństwa? Ciotka Julia, ja na razie kupiłam jedną butelkę - Tommee Tippee. Poleciła mi koleżanka. Mam o pojemności 260 ml. Jak nie będę mogła karmić piersią to dokupię wtedy jeszcze jakąś. Co do herbatek, to nie kupuję na razie żadnych, najwyz ej później kupię. Chociaż taka z kopru włoskiego to może by się przydała na kolki. A co uważacie na temat herbatek na laktację? Pomagają? _aga_, a mnie lekarka ani razu nie mierzyła brzucha :o A Wam dziewczyny mierzą lekarze? badeve, to jak,, lecimy dziś z pierożkami? Mniam, mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia, nie ma innej możliwości,:) jak już sobie ubzdurałam te pierożki z czereśniami, to nie ma zmiłuj się...!!!! Najgorsze jest to, że kilka osób już mi się na nie wprosiło, więc niedługo zakasam rękawy i do dzieła !!! Pewnie zrobię z 1 kg mąki, bo inaczej nie wyżywię pierogozerców ,hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko! Toż to taką hurtową ilośc zapodajesz ;) Ja tylko dla siebie i dla M - to nie dużo. Najwyżej jak mi więcej wyjdzie to zamrożę :) Niedługo muszę iść po składniki na te pierogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Co do depilacji przed cc to sama sobie zrobiłam w domu (też do lusterka) - nie musi być dokładnie (ważne żeby od góry było gładziutko - tam gdzie będzie cięcie) ale dla samego komfortu i pózniejszej higieny lepiej wydepilować jak najwięcej :D Butelki używałam z aventu - najmniejsza ma 125ml i na początek spokojnie wystarcza - smoczek z nr 1, poźniej butelki są 260ml i nawet większe ale nam nigdy takie duże nie były potrzebne. Smoczki zaczynają się od 1...2,3,4, i trójprzepływowe (takie do np. kaszek) Byłam zadowolona z butelek - są lekkie, plastikowe, mają odpowietrznik i są dość szerokie dlatego można je dokładnie wymyć - do tego spełniają funkcję antykolkową - mój synek na szczęście nigdy nie miał kolek - może po części dzięki tym butelkom. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vilia
Tak do cc tez trzeba golic lono dlatego ze ciecie jest zaraz nad lonem. A co do butelek to ja rowniez polecam z tommee tippee antykolkowa z czujnikiem ciepla, cos takiego : http://allegro.pl/tommee-tippee-butelka-antykolkowa-260ml-0-bpa-5252-i1589223199.html u mnie sie sprawdzila idealnie :) Jesli chodzi o herbatki to najlepiej je kupic dopiero jak bedzie problem z laktacja, ja kupilam wczesniej i absolutnie sie nie przydala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi :) Źle chyba sprecyzowałam pytanie, bo dokładnie chodziło mi o golenie krocza przy cc. Wiem, że przy porodzie SN położne wygalają tamtą część ciała. Ale teraz już wiem wszystko :) A długą macie bliznę po CC? Wiem,że jest cieniutka ale czy długa? Ja mam już bliznę po wyrostku i nie rzuca się w oczy. Jest dość mała i cienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do vilia
Moja rowniez ma ok 10 cm i jest prawie nie widoczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Erisss. Z tymi lekarzami to można oszaleć. Zastanawiam się tylko dlaczego chodzisz i prywatnie i na nfz? co do golenia i lewatywy - skoro mam mieć cc to mam nadzieję, że będę miała czas na przygotowanie bo wiadomo, że akcja może się zacząć przed wyznaczonym terminem. Ja używam kremu do depilacji bikini bo po maszynce mam podrażnienia straszne i mimo również małego brzuszka to bez lusterka już nie daję radę. Chyba głównie przez ból kręgosłupa, tak że nie mogę za bardzo się schylić. co do butelek, właśnie, nie wiadomo jak będzie z pokarmem, a nawet jak nie na początku to później i tak będą potrzebne więc się nie zmarnują. Ja mam zamiar nabyć jedną mniejszą a drugą większą ale jeszcze się wstrzymuje - to może zawsze tatuś kupić, tak jak i herbatki :) badeve - ja mam podobnie, myślałam też o infekcji bo ostatnio więcej śluzu ale gin powiedziała, że wszystko wygląda ok ale dostałam luteinę na skurcze i twardnienie brzucha villa - podziwiam Cię za pediciure. Jak tylko zrobiło się na tyle ciepło, że można chodzić w sandałkach to nie mogłam przeżyć tego, że nie dam rady zrobić sobie paznokci (chyba głównie przez kręgosłup) ale wyluzowałam i teraz to zlewam. Chyba bardziej bym ubolewała, gdybym codziennie do pracy chodziła. Do cc też wygolone, przynajmniej tam gdzie będę rodzić. Jak miałam laparotomie, czyli cięcie jak na cc, tylko macicy nie przecinają, to poszłam do szpitala tylko z cieniutkim paseczkiem włosków przez środek. Przy lewatywie mi go zgolili bo powiedzieli, że ma być jak u małej dziewczynki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko laski...umieram:P Odczekałam, aż domownicy opuścili mury i pochłonęłam pozostałe 3kilo arbuza:classic_cool: No nie mogłam się oprzeć:D:D:D Ostatnio w sklepie stałam chyba z 10 min nad lodówką z lodami i dywagowalam wewnętrznie na temat czy kupić czy nie lody 1100ml Grycana (truskawkowe) Sama sobie zadawałam pytania i następnie zbijałam je własnymi argumentami....w końcu doszłam do wniosku, że nazywanie tego pojemnika "familijne" to kpina, bo dla mnie to byłaby pewnie kwestia 15 min...a rodzina obeszłaby się smakiem..I że jak zacznę to konsumpcję (są naprawdę boosssskie) to dopiero po dotarciu do dna mogę się opanować:D:D:D Młody tak mi naciska na pęcherz, że chyba wprowadzę się do łazienki. Buziaki dla wszystkich👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuszki:)Ja powracam cała i "zdrowa":) jestem juz w domku,we czwartek bede znała dokładny termin cc co widze ze burze rozm.na ten temat.:) A tak mało nam juz zostalo,zleciało jak z bata strzelil.Cukrzyca jest i glikemia, i anemia(nie mam pojecia jakim cudem)dziecko ma tachokardie ale zaobserwowana podczas ruchow wiec po porodzie wszelkie badania a teraz chodze do przychodni słuchac tetna bo jezeli "cos" zacznie dziac sie wiekszego to ciachu ciach.Mala juz ma skutki cukrzycy i brzuszek jest o 2 tyg i 4 dni wiekszy i po kolei bedzie rosła wiecej niz dzioecko kobiet"normalnych" ale nie ma wad tylko bedzie duza jak na dziecko cukrzyka przypadło(zazwyczaj) Caluje was i pozdrawiam;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuchatki! Uściski i buziaki dla wszystkich mam i ich brzusiów :) Ostatnio bardzo rzadko się udzielam, choć staram się czytać regularnie. Wczoraj próbowałam coś napisać i wcięło mi posta. Tak mnie to wyprowadziło z równowagi, że darowałam sobie dalsze pisanie :/ Muszę się Wam pochwalić swoim wózkiem, który wczoraj kupiłam :) Jestem mega zadowolona!!! Jest piękny, typowo dla dziewuszki, no i bardzo dobrej firmy - inglesina - za nieduże pieniądze, bo z drugiej ręki. Do kompletu będę miała od siostry wpinany w stelarz fotelik i spacerówkę, jak jej szkrab wyrośnie :) Wysyłam Wam linka: http://allegro.pl/inglesina-classica-retro-okazja-i1643694070.html Nie mogłam się opanować jak go zobaczyłam :) Wiem, że będę zadowolona, bo znam tą firmę i cieszę się, że nie musiałam kupować nowego, bo kosztuje ok 3 tys, a to już sporo za sam wózek głębokospacerowy :) Najważniejsze że jest mega lekki i świetnie się prowadzi. A tak poza tym, w środę byłam u gina. Szyjka znowu mi się lekko skróciła, bo troszkę chodzę po domu. Teraz ma 2,65, ale doktorek powiedział, że powinnam donosić, jak będę leżeć. Po tylu miesiącach jest to bardzo trudne i powoli czuję, że dopada mnie depresja :( Dzidzia waży 1.800g w 30 tyg. i 4 dniu :) Jeśli chodzi o gadźety dla dzidzi, to większość mam od siostry: kołyska, wanienka ze stelażem, pościel, wyprawka, zabawki... Muszę tylko dokupić pieluszki, chyba skuszę się na dadę, skoro tak polecacie. Poza tym kosmetyki, butelki, smoczki i takie tam pierdółki :) Ściskam Was dziewuchy. Powiedzcie mi koniecznie czy podoba się Wam mój wózek.Ale by była niespodzianka, gdyby urodził się chłopak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ale do nadrabiania po chwilowej nieobecności już liczę dni do zwolnienia w końcu odpocznę, a jeszcze jakiś czas temu pisałam, że zamierzam pracować jak najdłużej się da...cóż i ja wymiękłam... Piotruś ważniejszy :) co do brzuszka ja ani razu nie miałam mierzonego na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam nową mamusię :)! Wyłamię się: ja chcę 30' na dworku i słońce i plażę ;)! Dziadek Jacek :D znam ten ból lodowy ;). Akurat w mojej opinii Grycan to numer 1 wśród lodów - jak sobie dogadzać to z najwyższej półki a raczej zamrażalki. Bikini- używam trymera i depiluję się do lusterka a same pachwinki depiluję albo depilatorem albo golarką (bo ostatnio od depilatora zaczęły mi wrastać włoski pod skórą - chyba uroki ciąży). Ale co z tą lewatywą czy jest czas żeby przed "spontanicznym porodem" się umyć po lewatywie? Agabi ale wózeczek retro :) Meeg jak dobrze, ze jesteś :)! Najważniejsze, że dzidzia zdrowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł!! Agabi-wózek cudo!! Ja się czaiłam na coś takiego, ale w końcu kupiłam za grosze inny ;) Ogólnie piękny :) Byłam na cukrze no i mam tę cukrzycę :o Tak się powoli nastawiam na cc, bo mój gin z tego co wiem to nie chce naturalnych przy cukrzycy, więc pewnie mnie potną :o W poniedziałek wizyta, zapytam się go i może już będzie mógł coś powiedzieć. Za to hemoglobina się podniosła z 10.4 na 11, więc coś tam to żelazo pomogło ;) Tak mówicie o tych butelkach, że chyba też z jedną kupię. Tylko od razu TommeTippe, bo są super, córcia tylko z takiej piła. Idę buszować na all. Aaa prawdopodobnie mój mąż leci 28 czerwca. Czekamy na rozkaz wyjazdu...także będzie tym razem bardzo rozrywkowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja kupiłam dla Franciszka butelki Tommy Tippee, wcześniej pił z Aventu i dr Browna- no bo kolki, ale okropnie mnie wkur...ło ich odkecanie bo ślizgały się palce i cięzko było odkręcać, i moja mama też mi zawsze jak chciałą umyć mówiła "co ty za głupie butelki masz co ich nie idzie odkręcić normalnie". Ten pierscień biały plastikowy taki wąski i kiepsko za niego złapać, poza tym wyglądały fajnie i dlatego je kupiłam. A potem jak sie wkurzyłam na drogie smoczki to kupiła Lovi i uważam,że może za pięknie nie wygląda, ale nie w tym rzecz, ale ma najbardziej miękki smoczekz nich wszystkich (Avent najtwardszy) i tanie smoczki zapasowe! I jako,że mam wypróbowane te modele, tym razem chce kupić NUK :) z krecikiem ahoj! Agabi- o gustach sie nie dyskutuje, ale cieszę się że ty się cieszysz, mnie osobiście nie przekonują takie cuda. Ja zachwycam się moim wygranym, na razie jeszcze na zdjęciach a mam Mura 4 (za taką cenę jak ta Inglesina ale gondola, spacerówka i fotelik Maxi cosi+ mata edu Fisher Price, śpiworek spcejalny do tego wózka i nosidło Baby Bjorn) 1,5tyg i koniec roku szklnego- wytrzymam do końca!:)))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu udało mi się usiąść przed kompem. Na pytanie czy to chłopak czy dziewczynka to nie wiemy - i nie chcemy wiedzieć. Będzie niespodzianka:-D Dla nas nie ma znaczenia czy to chłopak czy dziewczynka, kolejna kwestia że maluszek przychyla się do zdania rodziców i nie pokazuje co tam ma:-) A dlaczego chodzę i prywatnie i na nfz? Oczywiście zwolnienie. Pomimo tego że na początku ciąża była zagrożona i musiałam leżeć lekarze nie chcieli mi wypisać zwolnienia. Więc co miałam robić? Tylko prywatnie. Na nfz chodzę ze względu na badania i usg. Byłam dziś na usg. Więc z szyjka jest niby oki ma około. Ale lekarz powiedział że taki pomiar jest miarodajny do 28 tyg a potem niestety już nie. Z usg w 22 tyg miałam parę rzeczy do kontroli. Nisko łożysko bo było 0,9 cm od ujścia - podniosło się chociaż nadal jest nisko, le podniosło się tak na około 2 cm. Druga sprawa to kręgosłup maluszka - poprzednim razem maluszek tak się ruszał że lekarz nie mógł ani zmierzyć ani sprawdzić ale teraz jest oki. Nasz maluszek jest mały jak na 32 tyg bo ma przeszło 1,5 kg. Ale jak lekarz popatrzył się na mnie i na męża to stwierdził że ma to po nas. Mąż jest wysoki i szczupły a ja raczej drobna i szczupła chociaż nie wysoka. Powiedział że jest szczuplutkim dzieckiem z długimi nóżkami. Maluszek jest już ułożony główkowo. Przepływy pępowinowe są dobre i wszystko inne też. Czyli ogólnie mam być spokojna bo wszystko jest oki. A i data porodu praktycznie pokrywa się z datą z usg. Termin mam na 2.08 a według usg na 3.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny witam nowe :) czemu nie mozna miec naturalnego porodu przy cukrzycy ciazowej? moja kumpela miala... mam dzis nowa wspollokatorke,jakas wieksza babka, moze juz koncowe tygodnie.. tu dzis tak ponuro caly dzien,ze ledwo funkcjonuje, ciagle chce mi sie spac, a mala tez sie czuje chyba jak ja bo sie prawie nie rusza ale jak dotykam brzuszka i mowie do niej to cos tam odkopnie :) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny co tam u was . U mnie 31 tydzień poszłam na usg prywatnie sobie super widziałam małego nóżki ,rączki ,główkę i serduszko w tym dostałam zdjęcie 3D zapłaciłam 80 zł w tym wizyta . Super :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, witam nową sierpnióweczkę :) co do butelek to ja też zakupiłam zestaw startowy z aventu i jestem zadowolona,bo słyszałam mnóstwo pochlebnych opinii. zobaczymy czy się buteleczki sprawdzą. Co do golenia, ja używam męża do tej czynności, na szkole rodzenia położna zabroniła nam samodzielnie się golić do porodu, tylko kazała zostawić personelowi. Ale ja i tak zrobię to w domu, nie wyobrażam sobie być zarośnięta tam na dole i jeszcze jechać tak rodzić ;/ vilia - ja też nie miałam mierzonego brzucha, mierzę sama w domu :) jak twój humor? już lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się objadłam tymi pierogami z truskawkami i czereśniami, ale były mniam, mniam :) A jaki mąż był zadowolony z obiadu :) badeve, a ty żyjesz po uczcie pierożkowej? ;) mama8327, to Ty ciepłolubna jesteś :) Bardzo ciepłolubna, skoro tęsknisz za tymi upałami :) Chociaż może nad morzem to inaczej się znosi takie temp. - wiaterek od morza chłodzi. Przychylam się do opinii, że Grycan to nr 1 w lodach :) Choć cena mogłąby byćtrochę niższa :) Lubię ich cynamonowe. Chociaż których ja nie lubię ;) Leeila, już dziś lepiej u mnie z humorem i nastawieniem. Chyba trochę oswoiłam się z myślą o CC. Jeśli to ma być lepsze dla mnie i dzidziusia to nie ma co rozpaczać. Do sierpnia zaakceptuję tą decyzję ;) Ja jak już pisałam, mam jedną butelkę Tommee Tippee, ale chyba dokupię jeszcze jedną Aventu. Żeby mieć jeszcze jakąś, a jak będzie innej firmy to będzie porównanie :) Na biedę to mogę z akcesoriów do latatora (ręczny Avent) jedną skręcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, brzuchatki :) Vilia, pierożki były pyszne, a szczególnie ten pierwszy, tylko westchnęłam, tak mi smakowały..hmmmmzrobiłam ich ok 100. Mot, a co to jest ta luteina, czy to jakiś środek naturalny..cos mi to mówi, zaraz sobie sprawdzę w necie... Dziedek Jacek i inne lodopogromczyni, ja też uwielbiam Grykan, och.na przykłąd chałwowe..i w ogóle Wszytskie!!!!!! Mam do was pytanie..zastanawia mnie moja waga, przed ciążą ważyłam 59 kg przy wzroście 171 cm...na dzień dzisiejszy ważę 64,5...czy to nie za mało? Wg kalkulatora wagi ciążowej nie mieszczę się nawet w minimum...jem normalnie, tyle że nie jem fast foodów, lody od czasu do czasu, normalnie obiadki, śniadania i kolacje...w tamtej ciąży przytyłam o wiele więcej... Agabi2011, wózek śliczny ...taki kobiecy..malutka na pewno będzie przeszczęśliwa :) Mama8327, jak najbardziej powinnaś mieć czas na umycie się po lewatywie..powiem tak: wszystko zależeć będzie w jakim stanie przyjedziesz do szpitala. Bo jeśli na przykłąd przyjedziesz i na dzień dobry powiedzą ci że masz 7 cm rozwarcia,(tego wam życzę !!!!) to na lewatywę będzie za późno, a jeśli będziesz miała na 3,4 cm do zdążą ci zrobić lewatywę i będziesz miała czas na podmycie.Powiem wam że bardzo często kobiety przed porodem dostają albo biegunki i organizm sam się oczyszcza, tak miała moja znajoma, i zdążycie wtedy podmyć się w domku ,a lewatywa w szpitalu nie będzie konieczna. Erisss, to musi być piękne dowiedzieć sie przy porodzie o płci dziecka:) Na pewno będzie wzruszająco:) A teraz z innej beczki, czy zastanawiałyście się nad szczepieniami dzieciaczków? Uczulam was przed szczepionkami wykorzystywanymi przez NFZ, są to szczepionki tańsze i często zawierają rtęć, która potrafi zniszczyć zdrowie dziecka. Ja osobiście ducham na zimne i będę kupowała te bezrtęciowe, zapłące na nie sama ale będę miała pewność, ze robię to dla zdrowia dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×