Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*....PŁEĆ..IMIĘ meeg24..........................25.........01.08.11 CÓRKA....Lena agneskaa.................... ...38........ 01.08.11.......... happy............................20.........01.08.11 SYNEK katekiss.........................32.........02.08.11.. ........ mum to come...................28.........02.08.11 CÓRKA ..Julia PurPur27........................27.........02.08.11... ........ Szczęśliwa przyszła mama!..30.........04.08.11 CÓRKA ...Klaudusia mikusiaaa.......................22..........04.08.11 CÓRKA......Nela waneska..................... .. 26..........04.08.11 CÓRKA 024sylwia.......................27..........04.08.11. ......... Żabuleńka......................23..........04.08.11..BIANK A.. ninka.29........................29...........07.08.11 SYNEK Mania1982.....................28...........07.08.11 CÓRKA Sylwka1987....................23...........08.08.11...... .............. mamuska88 ...................23...........09.08.11 CÓRKA Ewelina29......................29...........10.08.11 SYNEK ryba510........................31...........11.08.11 CÓRKA crazy_green_eye............24...........11.08.11........ .. misiaczkowa..................28...........12.08.11 CÓRKA Peska44........................28...........12.08.11..... ....... OlesiaZ.........................27...........12.08.11 CÓRKA BASIA gosia84........................26............13. 08.11............ kleopatra2011................31...........13.08.11 SYNEK Agabi 2011....................28............13.08.11 CORCIA rosica86.......................25............13.08.11. ........... Bożi.............................22...........14.08.11 SYNEK....KEVIN Leeila...........................24............14.08.11 SYNEK hjk33...........................36............14.08.11 SYNEK Agulekk25......................25............14.08.11 SYNEK Myszaa29......................28............15.08.11..... . ... ... Pandzia_1......................27............15.08.11. .......... bombastyczna.................25..............15.08.11 Córcia Angie S........................27...............16.08.11.......... . . osti .............................28.............16.08.11........ .. .. ewikos29.......................29.............16.08.11 2 SYNÓW Becik-83....................... 28.............16.08.11............ Pocahontas-1984.............27.............16.08.11 SYNEK Rybka1705.....................24.............17.08.11.... .. ... ... mama_dzidka..................33.............18.08.11 CÓRKA vilia..............................27.............18.08.1 1 SYNEK sierpniowa mama 2011.......28.............18.08.11 SYNEK Ninka ...........................27.............18.08.11.......... . małp @..........................32.............18.08.11 SYNEK Mama Miłoszka................31..............19.08.11 CORCIA aga15510 ......................31..............19.08.11 SYNEK Dziadek Jacek.................33..............19.08.11 SYNEK ..Franek! łazanka.........................33......20.08.11 SYNEK..Kamil Aleksander jagódka1.......................28..............21.08.11 CÓRKA..Natalia Beti2905.......................30...............mama Aniołka.... Izabelka_......................24...............22.08.11. . ... .... Grays77........................34...............22.08.11 SYNEK..Alexander koteczkowa 1984............27...............22.08.11 CÓRUNIA Żanecia monisiacz3k...................25...............23.08.11 SYNEK Michał **TOSIA**.......................23...............23.08.11 ........ aga_jabi......................28.............23.08.11 SYNEK,chyba Piotruś Wikula-33......................33...............24.08.11 CÓRKA ciotka julia....................31...............25.08.11 SYNEK anitia...........................29...............26.08.1 1.. ...... olin_ka .........................31...............26.08.11 SYNEK mama8327....................28..............28.08.11 CÓRECZKA..OLIWIA szczurkowa ..................34 ...............28.08.11-chłopczyk annika1983....................27...............29.08.11.. ... .... badeve..........................29...............29.08.11 synuś Juliusz Mot ............................29 ...............29.08.11 SYNEK kotkowa.......................28...............30.08.11.. ... .... _Aga_..........................26.................30.08.1 1 CÓRECZKA Anastazja Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś...zastanówcie się nad leżaczkiem bujaczkiem np.fisher price...Ja kupiłam kiedy mały miał miesiąc i powiem Wam, że rewelacja świata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek Jacek 👄 dzięki, że mi przypomniałaś o ARBUZACH - kocham ❤️, jak M wróci z pracy wyślę go do sklepu :) Ja ostatnio jem truskawki na śniadanie, na obiad czereśnie a na kolację morelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek... :) kupiłam ten leżaczek na Allegro za 100zł w idealnym stanie, mam nadzieje ze maluszkowi przypadnie do gustu :) Myslałam że dam córeczce (jeśli urodzi się dziewczynka) na imię Lenka, ale ostatnio się dowiedziałam że siostra mojego M ma zamiar tak nazwać swoją córkę (rodzi prawie w tym samym terminie jak ja) więc muszę poszukać jakiegoś innego imienia dla mojego maleństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie nareszcie upragniona burza z deszczem:) w końcu bo od tych upałów to jestem cała spuchnięta:) Wczoraj na wizycie u gin dowiedziałam się że u mojego synka na jednym jąderku jest jakaś czarna plamka,której trzeba się przyglądać:( ale mam nadzieje że to nic strasznego.Ja oprócz łóżeczka też kupiłam leżaczek fisher price z bijącym serduszkiem nowy w mega promocji:) teraz tylko zastanawiam się nad wózkiem jestem nastawiona na tako jumper 3in1 miała może któraś z was taki?? Jeszcze jeśli chodzi o te zwolnienia to ja też muszę co 2-3 tyg wozić do zus-u sama:( a mam kawałek) bo mój szef sam nie chce tego robić i teraz jak dostaje zwolnienie od lekarza to później idę do szefa po pieczątkę (bo musi być) i do zus-u także muszę się nachodzić i najeździć a w te upały to jest straszna męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia - ja bym sprawdziła czy to Twoje zapierniczanie do ZUSu w ogóle jest potrzebne czy czasem szef Cię nie wykorzystuje. Na mój prosty rozum to powinno być obowiązkiem firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zusu pierwszy raz słyszę o takich praktykach żebys sama miała latac ze zwolnieniem! masz dostarczyc pracodawcy i tyle. wyslij poleconym i sprawa z głowy a resztą on ma się zająć. kopia idzie tez od lekarza więc zus o tobie nie zapomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak w zusie zapytałam to mi powiedzieli że obojętne kto ma przynieść zwolnienie ja albo pracodawca no to już poddałam się bo pomyślałam że jeżeli to ma wynikać z uprzejmości mojego szefa to nie nawet nie mam co liczyć:/ nawet jak chciałam pracować to kazał mi iść na zwolnienie i niby też nie ma takiego prawa ale co ja mogę mam się z nim kłócić,sądzić...ehhh... Zatrudniona byłam na pół etatu a pracowałam cały. Jeszcze jak w zusie zapytałam jak z tą umową bo mam do lipca a rodzę w sierpniu ,wiem że jest automatycznie przedłużona do dnia porodu ale w zusie mi powiedzieli że muszę mieć na to jakiś papier że mi przedłużyli...ciekawe czy coś takiego mi dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racja, wyślij poleconym i nie daj się robić w balona. Wykorzystują Cię. Z tym przedłużeniem umowy to nie wiem ale spróbuj się pierwsze dowiedzieć jakie są Twoje prawa, popytać, poczytać w necie bo widzę, że wykorzystują Cię na maxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisiacz3k, ja też uważam, że szef Cię wykorzystuje. Zresztą Mot ma rację, Ty masz tylko obowiązek dostarczyć zwolnienie pracodawcy w ciągu 7 dni od dnia wystawienia i nie musisz tego robić osobiście. Możesz wysłać a liczy się data stempla pocztowego (a nie data dostarczenia listu). Nieźle wygodnego masz tego szefa... Teraz w te upały to chyba nie za ciekawie jak tak jeździsz w tą i spowrotem... Dziadek Jacek, my mamy pożyczony od mojego brata taki leżaczek Fisher Price. Dokładnie taki: http://www.smyk-s2.pl/lezaczki/11-lezaczek-do-113kg-zen-027084523836.html Pewnie gdybyśmy sami mięli taki kupić, to nie zdecydowalibyśmy się na niego, bo drogi. Mam nadzieję, że się będzie dobrze sprawował :) mama, to Ty tak zdrowo żyjesz :) Ale dobrze. Trzeba korzystać, bo teraz sezon na świeże owoce. Naszym pociechom przydadzą się takie witaminki :) Mama Miłoszka, u nas też miała być Lenka, ale okazało się, że ma siusiaka i trzeba myśleć nad innym imieniem. Jeszcze nie zdecydowaliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisiacz3k - ja miałam taką sytuację, umowa kończyła mi się przed porodem, więc dostałam aneks że umowa o pracę kończy mi się z dniem porodu, później dostawałam macierzyńskie z ZUSu. Trzeba jednak sobie tego przypilnować i lepiej idź tuż przed zakończeniem umowy i poproś o taki aneks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny wiadomo zawsze dobrze jest się kogoś poradzić:) no jak następnym razem zajdę do pracodawcy to zapytam jeszcze o ten aneks właśnie. A wiecie jak niedawno poszłam do niego po te zaświadczenie do zus-u od księgowej że jestem na zwolnieniu to od razu na wstępie zaznaczył " tylko pamiętaj ze zwolnieniami to teraz sama do zusu musisz jeździć" ale ja lubiłam swoją pracę tylko szef taki ham co poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co monisia? sranie w banie z tym że sama musisz....wygodny ten twój szef i tyle a jeszcze mysli pewnie że się nie zbuntujesz bo ci umowe ma przedłuzyć...he he na szczęście to przedłuzenie nalezy ci się AUTOMATYCZNIE i nikt ci łaski nie robi. a jakbyś nie daj boże w szpitalu leżała? to co zwolniłabyś się na chwilę żeby do zusu zajrzeć? a spróbuj mu eksperymentalnie do pracy wysłać raz i zobaczysz jak zareaguje:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak wiedziałam że pracodawca mi przedłuzy umowę tylko do porodu to od razu poszłam na zwolnienie bo stwierdziłam że nie ma sensu chodzić tam do pracy skoro i tak będę musiala odejść. Zwolnienia mąż mi woził do pracy, a nie do zusu - wydaje mi się że jest to obowiązek pracodawcy dostarczyć zwolnienie do zusu a nie pracownika. Teraz jestem na umowie zlecenie do końca czerwca - jestem rachmistrzem spisowym - szczerze mówiąc nie jest lekko, bo trzeba się sporo ochodzić, a i z ludźmi czasem nieciekawie... Mam nadzieję, że przynajmniej sobie zarobię na tyle żebym mogła kupić fajny wózek i przynajmniej troche urządzić pokoik dla dziecka, bo we wrześniu planujemy przeprowadzkę do nowego domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżizas ale mi się ciśnienie podniosło po tych historiach z szefem monisiaczka!!! No co za burak jeden! Dobrze Ci dziewczyny piszą, olej chama i załatwiaj sprawy poleconym, tym bardziej, że pewnie ten burak i tak nie przedłuży Ci umowy A tak strasznie co poniektórzy się dziwią i pomstują na baby w ciąży, że na l4 chodzą, że narażają firmy na koszty!!!!!!! Muszę się wyluzować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie...co do leżaczka to naprawdę jest rewelacja i nie znam nikogo komu by taki gadżet nie pomógł. Baliśmy się trochę na początku, bo to kolejny sprzęt zajmujący miejsce, a wtedy mieliśmy maciupkie mieszkanie, ale leżaczek przysłużył się jak malo co:D A np huśtawka, krzesełko do karmienia, chodzik...już nie miały takiego wzięcia. Postały i do wora;) Ja to się śmieję z tych 'melodyjek" :D:D:D Tak sobie myśle, że producenci znają chyba wyłącznie 5 melodii na krzyż, bo wszędzie, w każdej zabawce słyszę to samo...coś tam Beethovena, Brahmsa i ewentualnie "Wyszły w pole kurki 3":P Dzieci prawdopodobnie mają nas za opóźnionych intelektualnie delikatnie:D:D:D I dla wrażliwych na dźwięki...mój mąż po 45 wysłuchaniu w koło macieju tego samego zestawu 'piosenek" był skłonny kilkakrotnie zakończyć żywot wyżej wspomnianych sprzętów rzutem z balkonu.:D:D:D:D:D:D Naprawdę może to wkurzać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jako kadrowa w małej firmie mogę powiedzieć, ze L4 zanosi się pracodawcy, to obowiązek pracodawcy rozliczać się z zusem za swoich pracowników, a obowiązkiem pracownika jest dostarczyć pracodawcy wszelkich potrzebynych mu dokumentów...także kochana, nie lataj do zusu, tylko do pracodawcy wyslij jak ci dziewczyny mówią.A pani w zusie mówiąc że nie ważne kto przyniesie L4 konkretnie się na swojej prayc nie zna, bo jeśli kobietka jest na l4 to znaczy że powinna odpoczywać, a nie zaiwaniać po zusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monisacz3k ale ty masz szefa ... drań pierwsze słyszę żeby pracownik sam miał wozić zwolnienia. Olej typa i zrób tak jak laski radzą. Dziewczyny, które rodziły: Czy do porodu jechałyście już z wygoloną ci-pką czy robiła to położna? Czy po lewatywie jest jeszcze czas na prysznic albo chociaż na podmycie się? Te dwie kwestie mnie dręczą... A M nie będzie mógł ze mną chodzić do szkoły rodzenia gdyż jego pracownicy mają w tym czasie urlopy a M musi w związku z tym być za nich w pracy. Co za tym idzie sama raczej nie będę chodzić, a i tak gimnastykę mam zakazaną. A wy chodzicie z M na szkołę rodzenia czy same?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baby, ja tylko na moment, dziś w biegu jestem i wizyte u mojej koleżanki ginekolog zaliczyłam na dyzurze w szpitalu, potem poszłysmy pogadać do dyżurki na porodówce i mówie wam, masakra teksańską piłą, rodziły baby i słyszałam te jęki, stęki, krzyki, dyszenia- przezywałam to 2 razy, z tego co kojarze to raczej nie darłam gęby, i oddychałam też w miare- chyba......... ale po tym co słyszałam jestem przerażona tym w jaki sposób to sie wszystko odbywa.... nie ma co poród jest straaszny! od razu mówiłam mojej,że nie namówi mnie na to p raz 3.... ja jak te gwiazdy, chcę cc na życzenie!!! sorry,ze to piszę ale wróciłam poruszona!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olinka spoko mnie historie porodowe akurat nie ruszają :).Olinka a nie możesz z racji traumy z poprzednich porodów dostać skierowanie na cc? Moja mama-lekarz, opowiadała mi kiedyś jak to laski rodziły gdy ona miała zajęcia z ginekologii: jedne krzyczały: "Ty chu-ju, co ty mi zrobiłeś!" (sorki za dosłowność)itp albo "już nie dam rady, przyjdę innym razem". Dziewczyny damy radę czy przez sn czy cc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do golenia to goliłam sie sama, ale miałam termin na wywoływanie także nie byłąm porodem zaskoczona, lewatywa na początku p,potem myłam się pod prysznicem z 5 razy, ale u mnie rozwarcie następowało bardzo wolno, więc stąd tyle czasu:) Co do krzyków, ja myślałam,że dam radę i będę cichutka....a w chwilach skurczy wzywałąm Jezusa hehe, tera się z tego cieszę,a jak urodziłąm, mówiłama Matko nigdy więcej porodu, nigdy więcej dzieci...a teraz jestem w 7 miesiącu ciąży, poró SN przede mną i mam nastawienie: co tam ,jakoś to będzie, to tylko 1 dzień :) dziwne to wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Piszę pierwszy raz ale poczytuję Was od początku, ale jakoś odkładałam to aby coś napisać, no ale w końcu się zdecydowałam, mam nadzieję przyjmiecie mnie do swojego grona?:-D Monisiacz3k pracodawca ma obowiązek przedłużyć Ci umowę do dnia porodu. Mi umowa się skończyła w połowie lutego i pod koniec lutego dostałam nową umowę do dnia porodu. No i przysługuje mi w ten sposób zasiłek macierzyński ale niestety bez urlopu. Też się zastanawiam jak i gdzie mam to załatwić, ale w tej sprawię zadzwonię do zusu i się dowiem. Bo chcę mieć ten zasiłek przez 22 tyg a nie przez 20 a wiem że o to się trzeba od początku starać. Co do zwolnienia to ewentualnie możesz wysłać bezpośrednio do zusu a nie do pracodawcy, ogólnie ja jak reszta dziewczyn wysyłam do pracodawcy. Dziś byłam na wizycie u gina. Wczoraj zresztą też. Tylko wczoraj prywatnie po zwolnienie a dziś na nfz. I co jedna pani stwierdziła że skraca mi się szyjka dziś druga że szyjka długa zamknięta. I która ma rację? Najważniejsze że jutro mam usg i wszystkiego się dowiem. Bo dziś już nie mogłam spać po nocy ze zdenerwowania. Pozwólcie że się wpiszę do tabelki: NICK*.....................*WIEK*........* DATA PORODU*....PŁEĆ..IMIĘ meeg24..........................25.........01.08.11 CÓRKA....Lena agneskaa.................... ...38........ 01.08.11.......... happy............................20.........01.08.11 SYNEK katekiss.........................32.........02.08.11.. ........ mum to come...................28.........02.08.11 CÓRKA ..Julia PurPur27........................27.........02.08.11... ........ Erisss............................26.........02.08.11............. Szczęśliwa przyszła mama!..30.........04.08.11 CÓRKA ...Klaudusia mikusiaaa.......................22..........04.08.11 CÓRKA......Nela waneska..................... .. 26..........04.08.11 CÓRKA 024sylwia.......................27..........04.08.11. ......... Żabuleńka......................23..........04.08.11..BIANK A.. ninka.29........................29...........07.08.11 SYNEK Mania1982.....................28...........07.08.11 CÓRKA Sylwka1987....................23...........08.08.11...... .............. mamuska88 ...................23...........09.08.11 CÓRKA Ewelina29......................29...........10.08.11 SYNEK ryba510........................31...........11.08.11 CÓRKA crazy_green_eye............24...........11.08.11........ .. misiaczkowa..................28...........12.08.11 CÓRKA Peska44........................28...........12.08.11..... ....... OlesiaZ.........................27...........12.08.11 CÓRKA BASIA gosia84........................26............13. 08.11............ kleopatra2011................31...........13.08.11 SYNEK Agabi 2011....................28............13.08.11 CORCIA rosica86.......................25............13.08.11. ........... Bożi.............................22...........14.08.11 SYNEK....KEVIN Leeila...........................24............14.08.11 SYNEK hjk33...........................36............14.08.11 SYNEK Agulekk25......................25............14.08.11 SYNEK Myszaa29......................28............15.08.11..... . ... ... Pandzia_1......................27............15.08.11. .......... bombastyczna.................25..............15.08.11 Córcia Angie S........................27...............16.08.11.......... . . osti .............................28.............16.08.11........ .. .. ewikos29.......................29.............16.08.11 2 SYNÓW Becik-83....................... 28.............16.08.11............ Pocahontas-1984.............27.............16.08.11 SYNEK Rybka1705.....................24.............17.08.11.... .. ... ... mama_dzidka..................33.............18.08.11 CÓRKA vilia..............................27.............18.08.1 1 SYNEK sierpniowa mama 2011.......28.............18.08.11 SYNEK Ninka ...........................27.............18.08.11.......... . małp @..........................32.............18.08.11 SYNEK Mama Miłoszka................31..............19.08.11 CORCIA aga15510 ......................31..............19.08.11 SYNEK Dziadek Jacek.................33..............19.08.11 SYNEK ..Franek! łazanka.........................33......20.08.11 SYNEK..Kamil Aleksander jagódka1.......................28..............21.08.11 CÓRKA..Natalia Beti2905.......................30...............mama Aniołka.... Izabelka_......................24...............22.08.11. . ... .... Grays77........................34...............22.08.11 SYNEK..Alexander koteczkowa 1984............27...............22.08.11 CÓRUNIA Żanecia monisiacz3k...................25...............23.08.11 SYNEK Michał **TOSIA**.......................23...............23.08.11 ........ aga_jabi......................28.............23.08.11 SYNEK,chyba Piotruś Wikula-33......................33...............24.08.11 CÓRKA ciotka julia....................31...............25.08.11 SYNEK anitia...........................29...............26.08.1 1.. ...... olin_ka .........................31...............26.08.11 SYNEK mama8327....................28..............28.08.11 CÓRECZKA..OLIWIA szczurkowa ..................34 ...............28.08.11-chłopczyk annika1983....................27...............29.08.11.. ... .... badeve..........................29...............29.08.11 synuś Juliusz Mot ............................29 ...............29.08.11 SYNEK kotkowa.......................28...............30.08.11.. ... .... _Aga_..........................26.................30.08.1 1 CÓRECZKA Anastazja Anna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo8327-u nas tak jest, że położna przychodzi zapisać przed porodem do domu. Ta co u mnie była, to akurat była też jak urodziłam Lidkę, ale zmieniły mi się dane, a jechała w moje okolice, więc przyjechała. Pogadała, pooglądała domek, ogólnie jest świetną babką :) U nas kolejna zmiana imienia, tym razem na Lenkę własnie, skoro o niej mowa ;). Zobaczymy na ile się utrzyma. Mam już dość wybierania imienia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć eriss, dziewczęta mam pytanie bo jutro czeka mnie rajd po sklepach: jako że nie wiadomo jak to będzie z tym karmieniem pewnie powinnam mieć w domu chociaz jedną butelkę ale jaką? taką malutką czy "normalną" i jakiej firmy bo się nie znam. macie doswiadczenie to piszcie. a i co mam miec tez w domu typu rumianek a te herbatki takie z koperku czy cos tam to tez trzeba miec od razu czy to od któregos miesiaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×