Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Dziewczyny, które piszą że dzieci się wiercą i płaczą przy butelce sprawdźcie czy przypadkiem nie dajecie za gorącego mleka, ja tak miałam przy synku też płakał aż zaczełam mu dawać tylko lekko podgrzane mleczko i przeszły płacze, teraz jak moja Blanka skończyła 2 miesiące zaczęłam ją dokarmiać bebilonem - nie chciałam tego ale bardzo mało przybrala na wadze - (0,5kg w 7 tygodni), ciągle płakała( teraz wiem że z głodu) nie chciala spać w dzień, a teraz jak ręką odjął - jak dam jej pierś to wypije jeszcze z 60ml mleka, i jestOK, w koncu dziecko szczęśliwe, nie płacze, dużo śpi, a i mama nie jest tak zestresowana :) pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymmowa chyba tak właśnie jest, u mnie szuka cyca od razu, a u męża nie ma i je co dostaje jutro bedzie kolejny test, ja mam rano gina a maz pewnie w tym czasie da mu modyfikowane no i zobaczymy martwi mnie tylko, ze on nie chce spac, tylko na spacereze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko czy ja w tym kraju dostane wode morska :/ oto jest pytanie, muszę poszukać jak to będzie się tu nazywać ;) Narazie wkroplilam mu kropelki z soli fizjologicznej pocahontas dzięki za rady, poprzykrecam kaloryfery bo faktycznie grzeja jak głupie nie wiem po co :( a i dzieki za radę o spacerkach własnie zastanawiałam się czy mogę z nią teraz wyjść na zewnatrz. tymkowa zobaczę czy uda mi się coś wyciągnąc po moich kropelkach... jak to nie pomoże to poproszę mamę o przyszłanie mi tej wody morskiej i masci majerankowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
aga jabi wezcie go do samochodu na pewno usnie.nie martw sie moja tez za bardzo nie chce spac...choc dzis wyjatkowo spala 3 godziny chyba ta pogoda niskie cisnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_ ja mam zestaw Nose Frida , spray z delikatnym rozpylaczem i tą rurke frida. spoko dziala, a masc majerankowa 2 pln jak cos / aga jabi chociaz mozesz spokojnie nna spacery chodzic bo moj to nie lubi w wozku i beczy. wole go wozic w foteliku samochodowym, wiem ze nie zdrowo ale trocha spokoju jest. w dzien tez spac nie chce. oczy jak 5 ziko i czemu nie chce?, nakarmie butla, zeby usnal, potem cyc z wodnistym pokarmem zeby sie nawodnil i lipa. dalej aktywny. aja bym chciala troche czasu dla siebie. poukladac w garderobie, malego ciuchy przebrac . przeceiz to maly dzieciaczek meczy sie szybko, a spac nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa pytałam o ten debridat bo jutro idę do lekarza i może wezmę recepte tylko nie wiem czy na debridat czy na te czopki. te kolki juz nam chyba przechodzą zostają te kupki nieszczęsne. wróciłam dziś do rumianku może tu tkwi przyczyna za mało go ostatnio dopajam a mm jest zapychające. grays mały śmieje się cudnie:-))) mój tez tak próbuje ostanio ale wyobraźcie sobie ze do babci:-))) mam pewne podejrzenia że mnie mniej lubi:-((( mąść majerankowa jest super podobno nią naciera się też brzuszek przy kolkach no ale tego sposobu nie próbowałam aga-jabi masz racje przy tobie dzieciaczek"czuje" "twój" pokarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu ciekawy fragment artykulu jesli chodzi o przesypianie nocy, moze wyproboje: " Przed planowanym karmieniem, zanim dziecko się obudzi (np. na godzinę przed) daj dziecku pierś przez sen. Jeżeli dziecko i tak obudzi się po godzinie, oznacza to, że dziecko budzi się na karmienie z przyzwyczajenia, a nie z głodu. Jeżeli zaś pośpi dłużej i obudzi się odpowiednio później, oznacza to, że faktycznie potrzebuje jeszcze karmienia w nocy." chyba dzisiaj uzyje viburcol znow bo musze sie wyspac bo padne i kto bedzie sie zajmowal. oby tym razem zadzialal na niego. ja tego czopka i pupke smaruje linomagiem najpierw bo te czopki takie duze i malo sliskie. w czwartek dziemy na szczepienie, wybralam druga dawke engerix glaxo zoltaczka, i te blonnica tezec krztusiec hib to 5 w 1 wybralam. stracha mam... Dziadek ty sie tez meczylas z ropiejacyn oczkiem Bronka po porodzie? bo ja tez sie mecze, jestesmy po antybiotyku i dalej nic. przemywamy w kolko solą fizj i czarna herbata i masazemwyciskamy ropke . male postepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
my tez mamy ropiejace oczko to jest niedrozny kanalik łzowy trzeba go masować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh...te koopska mnie dobiją, dzisiaj był mega płacz, więc się złamałam i podałam czopek. Teraz usmiech od ucha do ucha... ciotka🌻ja też ostatnio mniej piję tych ziółek...faktycznie go to mleko mod. zapycha. tymkowa🌻antybiotyku nie podawałam, tylko przemywałam solą fizj. i wodą przegotowaną. I to prawda,ze trwało to dość długo zanim przeszło. Jak ręką odjął zresztą. Kanalika nie masowałam, bo nie wiedziałam jak, a na przepychanie...słabo mi się robi na samą myśl:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
a jaki czopek podałaś?czy mozna zwykły glicerynowy?ktora z was karmi tylko modyfikowanym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny:) mojemu ropiało oczko jak miał 4 tyg ale to przez kilka dni, w czasie kąpieli jak myłam buzke musiała sie dostać woda do oczka z wanienki i zaczeło sie paskudzic, zmywałam sola fizjolog i przesżło, uwazajcie przy kapieli, nie myjcie buzi mu z tej samej wody, jak ropieje ja karmię tylko modyfikowanym od samego poczatku, niestety przy trzecim baby ani razu nie mogłam podać piersi, wiec ani kropli nie dostał, nawet sciagnietego , gdyz sama krew i ropa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmie tylko modyfikowanym obecnie bebiko1,trzeba dziecko dopajac tylko co zrobic jak moja córcia nie chce pic nic poza mlekiem reszta pluje na wszystkie strony ;) a tak juz trzeci dzien nie bylo koopki i sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja karmię angielskim aptamilem, to jest odpowiednik bebilonu, nie dopajam nie ma potrzeby dopajania, jedynie jak kupki nie moze zrobic, to mozna herbatką, lub woda, ale jesli nie jest lato, nie ma potrzeby dopajania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Miłoszka moje dzieciątko w niespełna 4 tygodnie przybrało 1,4kg mój głodomorek je tyle, ze szok i to tylko z piersi ale ostatnio też dostał katarku i kaszelku podobnie jak jedna z koleżanek psikam wodą morską i czyszczę fridą do tego bierze witaminkę C i calcium a i kupiłam nawilżacz będziemy 2-3 razy dziennie włączać na 10-15 minut zobaczymy jak zadziała póki co kładłam koło łóżeczka maluszka miskę z wodą gorącą i wlewałam kropelki inhalol nawet super sprawa działają a teraz jeszcze kupiłam olbas koleżanka farmaceutka mi poradziła zobaczymy może i moje alergie się skończą bo jestem uczulona na kurz, roztocza i pleśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro sie okaze czy zje z butelki od meza (do tej pory jadl), bo jak ja wyjde raniutko to na pewno bedzie glodny...ale co ja zrobie jak bede musiala go dokarmiac a on ode mnie nie bedzie chcial butelki tymkowa on nie zawsze spi na tych spacerach, dzis np spal tylko 30 min... wiec na caly dzien w sumie spal godzine, nadal nie spi... zaczyna mnie to martwic dalam mu na wszelki wypadek infacol dzis dwa razy, ale ja juz nie wiem czy to kolki czy nie... nie wiem jak to rozpoznac, ponawiam wczesniejsze pytanie? czy kolka to jak za duzo pruka?? czy gdy nie pruka i nie robi kupy??? bo ja sie pogubilam chyba juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomozcie nie mam nawet czasu was poczytac :( moze byl taki temat oprocz tego ze moja mala ma zatwardzenie,pelno krostek na twarzy i nozkach takich malych i bilaych a ja zapalenie piersi :/ to jeszcze doszlo lzawienie oczka, ropy nie widze ale lza leci jej od czasu do czasu , zawi non stop i trze, wpuszczalam krople dwie soli fizjologicznej ale na razie popray nie widze, jakies pomysly sposoby macie, ja juz podam, temp mam od tej piersi ona marudna i pomysly mi sie skonczyly jak jej pomoc z tym okiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila olbasu nie wolno stosowac u tak małych dzieci, ja tez kupiłam nawilzacz i włączam go na cała noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka to sa prosaki, zejda samej jesli dziecko nie będzie ani przegrzewane ani zapinane pod szyje w spiochach z pluszu:)żartuję:) ale przejdą same:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lila olbas stosuje sie u dzieci od 3 roku zycia, a podawanie go mniejszym dzieciom jest na własne ryzyko, od 1 roku mozna, jednak podwanie niemowleci ponizej 6 miesiaca, oczywiscie bez kontktu ze skórą a jako inhalator, przy tej ilosci olejków eterycznych moze wywołac alergie i dziecko trzeba obserwować, poniezej roku wiec to jest z lekka ryzyko, sam producent olbasu zaznacza ze od 3 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki garys, przemywam wacikiem z woda ale sprobuje sola, a to wpuszczanie soli to zle jest? co do przegrzewania to ja jej nie przegrzewam ale babcie to najchetniej w futro by ja ubraly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
Dziewczyny czemu karmicie modyfikowanym?ja akurat mam za mało pokarmu to musze dokarmiac ale prubuje ratowac moja laktacje.od samego poczatku mialam tylko po 50 ml.nawet jak caly dzien byla przy piersi.to ze stresu i zmeczenia jak dziecko ma non stop kolki a ja nic nie moglam jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smallgirl
as 80 musisz do herbatki dodac glukozy to powinno pomóc.nawet zeby wypiła 20 ml to jest duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierz mi karmiłam pierwsze dziecko do 1 roku piersia i dopiero przy drugim dziecku zobaczyłam jak mało wartosciowa była ta męczarnia:) przy drugim krótko karmiłam , trudno jest karmic długo przy dwójce dzieci, pracy i domu, a jak wspomniałam wyzej, a moze nie wpsomniałam, nie jestesm oredowniczka karmienia piersia kiedys byłam ale jako matka 3 dzieci widzę jakie znaczenie miało karmienie piersią ale moze zachowam to dla siebie, karmcie dziewczyny jak nadłuzej a teraz nie mogłam zwyczajnie, chciałam chociaz siare dac i zapisano na karcie w szpitalu karmienie piersia, ale miałam operacje piersi prawie 5 lat temu, zmniejszyłam je( skutek uboczny długiego karmienia piersia)i podniosłam(tez skutek długiego karmienia piersia)dlatego choc nastawiłam sie na siare, ale lekarz mówił, że ciezko bedzie karmic po operacji i tak było naprawde, nawał mleczny a krew i ropa zamiast siary, potem mleka, takze od poczatku na mm jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smallgirl, czasem każą odstawić od piersi, i wtedy to zbawienne mlesio jest toksyczne niestety, na zachodzie nie ma rezimu laktacyjnego, a mama sama podejmuje decyzję jak chce karmić, przy pierwszym utrzymałam lekatacje i odbyło sie to ze szkoda dla mojego organizmu bo nic nie jesc a mały pokarm miec musi i jeszcze musisz jakos funkcjonować, a przyznam ze mój drugi który szybciej przeszedł na butlę jest wiekszym przytulaskiem nic ten przytulany od poczatku do cyca, a chorowity bardzo ten na piersi w odróżnieniu od butelkowego i tym bardziej zawsze pytam się matek które sie męcza i nie cieszy macierzyństwo, kto im gotuje taki los jak nie same sobie, a wcale takie zbawienne to melczko nie jest bo i kolki wieksze i problemy pokarmowe, nie mowiąc o wypryskach skórnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka ale po co wpuszczałaś, to do noska sie wpuszcza sół fizjologiczna, do oczka kiedy nie ma łez, ale wystarczy przetrzec, woda nie rób tego, i nie uzywaj watek a tych okragłych wacików kosmetycznych by włosie w oczku nie zostało, ale od zewnątrz do wewnątrz nie inaczej i nie wycieraj dwa razy tego miejsca tym samym wacikiem, zawsze zmieniaj i 2 oczko innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays mala ma ostatnio problemy z wypróżnianiem i polozna poradzila zeby ja dopajac i dzis maly sukces wypila 100ml herbatki rumiankowej mam nadzieje ze nie ma znaczenia ze nie wypila tego na raty tylko na raz wazne ze wypila bo sie meczy z ta kupka Smallgirl ja nie karmie piersia bo mala nie umiala zassac sutka i niestety nie bylam w stanie jej nauczyc nawet se smoczkiem ma problemy a próbowałam sciagac pokarm ale niestety laktacja mi sie nie utrzymala na szczescie z butla sobie radzi ;) Niestety spotkałam sie z opiniami ze jesli nie karmie piersia to jestem wyrodna matkaa,a ja nie uwazam sie za gorsza bo butelkowa, zakochana jestem w Martynce na zabój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
As na nie jesteś wyrodna!! a mówią tak tylko te, które mało wiedza tak naprawde na temat karmienia piersią wyczytane w internecie niesprawdzone i dla podniesienia własnego ego głosza teorie, one sa cacy, a ty jesteś be:) karmiłam i tak i tak, i chociaż karmienie butlą jest bardziej pracochłonne, kosztowne ale z drugiej strony łatwiej bo dziecko najedzone, śpi spokojnie i to Twoja decyzja, Twoje dziecko, Twoje piersi, ciekawe dlaczego nikt juz potem w talerz nie zaglada co jedza dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do greys
Mam pytanie, zauwazyłam, że twój synek na załączonym filmiku wystawia język, właściwie się nim chyba bawi. Moj syn robi tak samo, cały czas (no prawie) czego to może byc objaw? Mam nadzieję, że to "normalne" :) Odpisz proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×