Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Aga15510 wlasnie wazylam sie z nim, teraz chce go samego posadzic bo polozyc nie dam rady. Tnks a mozesz napisac jak teraz wyglada menu Kalinki? O jakich porach jej dajesz kaszke? Ja dzis w ramach spaceru pojde do rossmana i kupie jakas bezglutenowa. Tylko ja musze raczej mleczna bo ja swojego nie uciagne. Od dzis zaczne mu tez dawac codziennie owoc, a nie tak jak do tej pory raz na jakis czas i soki przecierowe. Zobaczymy... Moze sie wstrzymam do tej wizyty, zobacze jeszcze... Na mnie tez maz nieraz krzyczy, ze go nie sluvham tylko forum czytam heeh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga jabi 😘 Ok 7-8 moje mleczko i jeszcze idzie spac Ok 11-12 warzywka pozniej moje mleczko Ok 14-15 hipp owoce + zboża pomieszane z pokruszonymi chrupkami Ok 17-18 moje mleczko Ok 20-21 mieszanka: moje mleczko + owoce ze zbożami z hippa + sinlac ok 3/4 łyżeczek pełnych W między czasie w ciagu dnia jak chcę jej się pic to podaje jeszcze mleczko i wcina chrupki Oczywiście godziny są orientacyjne i czasem jeszcze nam się poprzestawia i wskoczy nam jeszcze jedno mleczko DR kazal dawac kaszke 2 x dziennie , wiec daje wieczorem sinlac i za dnia z tymi chrupkami owocki , a od skonczenia 6 msc mamy dawac jeszcze miesko i zrobic ekspozycje na gluten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Nie stresuj się tym, że ma troche mniej, bo moja mała też raz ma 6980 a drugi raz 6940, to nie ma większego znaczenia i wiadomo zrobi więcej kup, mniej zje etc, ale niepokojące jest to że tak malo przybiera, u nas było tak samo , spadla z 50 centyla na siatce na ponizej 25 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TWlasnie mi tez wychodzi jakis 25 centyl :(. Poobserwuje go jeszcze. Tak mysle, ze moze ten moj pokarm robi sie malowartosciowy. Ciekawe czy ten sinlac jest w rossmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
U chłopców zdarzają się infekcje dróg moczowych rzadziej, ale się zdarzają, może zrob mu mocz? Będziesz wiedziec czy się nic nie święci? A nie ma refluksu? Bo moja np nie ulewa, a ma... Pokarm jej się cofa i przez to potrafila miec 10 czkawek dziennie albo nagle 15 min po jedzeniu się zakrztusic :o A może po prostu mały chce już dostać kaszki? Nic mu nie ma tylko chcę wcinaC więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga ja go widzialam w różnych marketach a kupilam w aptece... Jest dostępny, sprobuj z nim, jest bez cukru, glutenu, i mleka, mozna go robic na wodzie i ponoc dzieciakom smakuje bo jest slodkawy, możesz go podac z owowcami albo z mlekiem albo sam jako posilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny enfamil czy bebilon??? Jakiego mlek używacie i które jest lepsze??? My zaczęliśmy od enfamilu i zastanawiam się nad zmianą ponieważ małej się ulewa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi- myślę że jak zaczniesz dawać kaszki to waga napewno wzrośnie. Zobaczysz jak po kaszce ta waga wygląda a jak nadał synek będzie mało przybierał to tak jak TNKS mówi zrób wrazie czego badanie moczu. TNKS - moja córcia już nie ulewa tak często ale pokarm nadal się jej cofa i wtedy ma czkawkę i to dość często. Ale jak była jeszcze w brzuchu to też często czkała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula mi DR kazal dawac jej 2 x dziennie debridat z tego powodu... Zanim dostala debridat to byla masakra jakas! Non stop czkawka i nic nie pomagalo, a po debridacie jak ręką odjął... Będzie mala na nim caly czas Ja też sądze aga że kaszki małemu wystarczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wikula niestety tak, nawet się bałam że lek na recepte i mam jej go tyle podawac ale dr mi wyjasnil że zrobili go na recepte bo byl nadużywany... wszystkie mamy kolkowe i mamy dzieci z zaparciami dawały go dzieciakom na potęge jak to powiedzial "zamiast soczku debridacik" i zrobili go na recepte... Ale jest bezpieczny i mozna go dziecku podawac ciagle nawet kilka lat... Zapytaj pediatre o recepte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz znalazłam w necie że ten lek jest wyłącznie na receptę. Martynki lekarka twierdzi że to refluks fizjologiczny i że przejdzie ( zresztą już jest o wiele lepiej ) wiec niewiem czy przepisze ten debridat :( no chyba że sie uprę :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mam w koncu 5 min dla siebie :D Wikula mojej gosi tez sie ulewa od urodzenia, ale przybiera dobrze. Ma przejsc samo, zadnych specyfikow nie podaje. Nasz jadlospis wyglada mniej wiecej tak: 7-8 mleko 11 kaszka(kleik z owocami) 13-14 obiad, zupka 16-17 deser owoce 19- mleko Czasami jak widze ze glodna to dostaje jakis ekstra posiłek Katienka- z fb to nie ma problemu. Chetnie dołączymy Cie do naszego grona:D Musisz wystąpic o zaproszenie do mama8327 gdyz jest naszym administratorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, moja córka ulewała 6 miesięcy. Bardzo. Wszystkim. Pomagał Bebilon AR, ale był bardzo drogi i nie było nas stać, żeby jej go serwować cały czas. Ulewała mlekiem, zupkami, wszystkim. Miała USG, wykluczono refleks, wszystko ok, musi wyrosnąć. I wyrosła. Teraz ma żołądek jak tur:-) Nie martwcie się. Dzieci rodzą się bardzo "niedopracowane" i potrzebują czasu. Jednak ona dobrze przybierała na wadze. Więc jeśli dziecko nie przybiera, to ja bym jednak odwiedziła lekarza. Bruno przespał noc całkiem dobrze! Nos suchy, kaszel się zmniejszył. Nieśmiało bąknę, że może idzie ku lepszemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak mam za duzo czasu to tez sie biore za gotowanie;) Wczoraj narobilam kilka sloikow jedzenia dla malej, do warzyw dodalam cieleciny i podzielilam na dwa rodzaje z kszka kukurydziana i gryczana, po czym zamrozilam i bedzie na jakis tydzien. Dla urozmaicenia kupie jeszcze rybe i tez zrobie na tygodniu. Dziadku mów mi od razu przepis na swoja rybkę🌻 Zwierzakom zaprzestalam gotowania gdyz sa w ostatniej kolejnosci i jak dochodzi do nich to juz mi sie nie chce;);) Ale z raz w tyg to i im sie jakies mięsiwo dostanie. A jak na razie dorobilam sie kota i psa, sztu po jednej i wystarczy i tak mam wystarczająco z nimi roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katienka🌼 moja tez starsznie ulewala, teraz juz troche mniej ale kiedys to normalnie jak pod ciśnieniem z niej lecialo.Przywyklam do przebierania siebie i jej kilka razy dziennie. Matę tez musze czesto prac bo wiecznie zalana mlekiem. aga ale jak nie bedzie przybierac to rzeczywiscie zrob badania. Lepiej dmuchac na zimne Tnks- no wlansie ode mnie tez szacun za straszczenie w pigulce co sie dzieje u nas na forum. Masz babo talent:D:D:D🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Was to zostawić na jeden wieczór a nie nadąży się z czytaniem ;) TNKS, ja też czasem M opowiadam o Was, ale nie w takich szczegółach i niestety mój M takiej pamięci nie ma ;) Jak mówiłam o domu Misiaczkowej to spytał czy nie chce się zamienić na nasze 53 metry w bluku (z dopłatą oczywiście :D ). Zatem Misiaczkowa, chętna? ;) Co do wagi to mnie się wydaje też, ze teraz nasze pociechy przystopują (oby, bo będę miała Gołotę ;) - waży już około 9400g. Ważne żeby przybierały, a nie chudły i żeby nie skakały po centylach. Nie wiem czy istnieją jakieś normy jak teraz powinny tyć? TNKS, wiesz coś na ten temat? Mówił Ci coś o tym lekarz? Sinlac widziałam w Rossmannie. I w marketach typu Tesco, Real też są. Zoja2011, u nas mały w szpitalu był na enfamilu i aczęły się jazdy z ulewaniem i bólem brzuszka. I jak wychodziłam ze szpitala to pediatra powiedziała, ze wiele dzieci nie toleruje Enfamilu (niby taki cudowny i drogi a tu guzik..). Nam poleciła Nan Pro albo Bebilon. Ja dokarmiam (rzadko, ale jak się zdarzy to właśnie..) Nan Pro. Misiaczkowa, zazdroszczę tego 'mamma' :D U nas raz się zdarzyło, zę mały powiedział 'mama'. Tearz na potęgę gada "babuuu", "ble ble ble" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jest "baba" :D Jak była przez te 3 dni u nas moja mama to normalnie się rozpływała słysząc to w małego ustach :D Stwierdziła, ze lepszego podziękowania za pomoc nie mogła sobie wymarzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka cisza to zgarnęłam ładną stronkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pocahontas-1084
Kurcze ale naskrobałyście. TNKS jak ty wszystkich świetnie pamiętasz, aż miło. Z Kacprem byłam aż 3 razy w szpitalu - niestety. Zoja my jesteśmy na Nutramigenie ze względu na skazę białkową. Vilia - u nas mały na koniec grudnia powiedział "mama" a teraz nie chce. Ale za to gada " baba, geje, duda, bububu, bebebe" i wrzeszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko: Do zupek robionych samodzielnie dodajecie oliwe z oliwek czy cos innego np rzepakowy? U nas masełko odpada ze względu na skaze. Czy mięsko koniecznie trzeba oddzielnie gotować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pocahontas- tak na razie trzeba gotowac oddzielnie bo dzieciom nie wolno jesc tego wywaru. Ja oprocz masla dodaje oliwe z oliwek lub olej lniany ktory ma tylko kilka miesiecy waznosci ale my go tez jemy wiec schodzi i nie sie marnuje zoja- my jestesmy na zwyklym bebilonie i jest elegancko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocahontas ja dodaje troszke oliwy z oliwek. Tnks ja juz nie wiem, teraz sie z nim wazylam znow, co prawda pojedzeniu i wyszlo mi, ze wazy 8300 czyli przybralby w normie. Juz sama nie wiem, moze cholera to moja waga wariuje. Ale kupie kaszke i zaczne mu choc troszke dawac na drugie sniadanko. Co do ulewania, to moj najbardziej ulewa rano, wydaje mi sie, ze wtedy z duzym ciscieniem mleczko leci i to przez to. Pozniej juz mniej albo wcale. Czasem jak za duzo herbatki wypije, a po zupkach w ogole. Za to uwielbia pchac rece razem z rekawami do buzi gdy ma jeszcze resztki zupkiw niej i mamy juz roznokolorowe bluzki. ahhh ulewa jeszcze gdy sie kreci raz na brzuch raz na plecy, albo gdy podczas prob siadania zaczyna lapac za stopy i gniecie brzuszek, no ale to wtedy to ulewanie nadmiaru tlumacze jego ruchliwoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poobserwuje go jeszcze i poki co wstrzymam sie chyba te poltora tyg do wizyty. A te woreczki na mocz bobasow to jakies specjalne z apteki? Jak kubeczki dla doroslych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×