Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

hejjjj póżniej nadrobię, obiecuję ;) a teraz wracam do fotelików, mamy dwa typy albo romer king plus (9-18) albo recaro young sport (9-36), maz sie uparl na 9-36, czy ktoras z Was tez ma w tym przedziale? co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Hjk baby designe sprint - duze ma siedzisko - moja Kluska się w nim topila :p Aga_jabi nam dziś przyszedl romer - fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnks no a moj maz wlasnie upiera sie przy tym recaro 9-36 i chyba go kupimy, ma b.dobre opinie i fajny jest a maly sie w nim strasznie cieszy wczoraj bo robilismyw s myku przymiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe36541255
hej! aga ja tez mam syna z sierpnia i wlasnie zastanawiam sie nad recaro 9-36.jak mozesz to powiedz czy nie ciasny ten fotelik? ps.sorry ze sie wcinam wam w temat ale ten fotelik nie daje mi spokoju.pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe nie ma problemu nie wiem jak duzy jest Twoj synek moj wazy ponad 9 kg i spokojnie sie miesci, wiesz jest ta wkladka dla mniejszych dzieci i dzieki niej jakby to powiedziec dziecko "pasuje" do fotelika, jak nie bedzie sie miescic w ta wkladke to juz pozniej jezdzi bez niej, a noi glowka nie bedzie latac, no nam pasowal, jedynie to zastanawiam sie jak ten fotelik bedzie wygladal za te 12 lat ...ale mam nadzieje, ze rzeczywiscie tyle posluzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga jabi ja myśle o foteliku 9-36 ale u mnie znalazłam tylko jeden caretero diablo i posadziłam małego a jemu tam się ledwo głowa mieściła w tym zagłówku taki jakiś wąski ten zagłówek.Muszę jeszcze w sklepie coś innego pomierzyć,bo w ciemno boję się kupić z allegro,bo gdybym ten kupiła to były do d...y niestety.A ty coś jeszcze mierzyłaś w tej kategori wagowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mierzylam jane ale on chyba do 18 klg i king plus do 18 a 36 chyba tylko ten, bo jakos ku niemu najbardziej sie sklaniamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe36541255
dzieki serdeczne! moj podobnie wazy.jescze go przymierze i sie zdecyduje chyba. dla starszego syna mam cybex 9-36 ,on jest z ta poducha i w lato byl caly mokry,wiec chcialam cos innego.teraz jak juz jezdzi bez poduchy jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe wlasnie moj synek strasznie sie poci w maxi cosi cabriofix, pani w smyku powiedziala, ze na lato do nich sa pokrowce z frotki, moze i do Twojego cybexa mozna dokupic taki pokrowiec, natomiast jesli chodzi o recaro to powiedziala, ze nie ma takiej potrzeby, nie mieli skarg na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe a ile lat juz uzywasz tego cybexa? ja sie tak zastanawiam czy taki fotelik rzeczywiscie wytrzyma te 12 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Hejo ;) Aga_jabi i pomaranczko nam się też mala poci w cabriofixie :o Dziś testowalismy romera :D no powiem Wam tak - zajebisty jest :D facet nam mowil że się slabo do spania rozklada ( nie jestem w sumie pewna czy o nim) a rozklada się tak, że Kali miala pozycje niemal taka sama jak w nosidelku :) miala w nim ma duzo miejsca, jest jej wygodnie i generalnie byla fest zadowolona!!! Także polecam ;) Hjk teraz zobaczylam że ten baby jest taki drogi :o znajoma mnie w błąd wprowadzila sorry :p ale jakbys chciala uzywany to znajoma już nie korzysta i chce sprzedac za 200 zl - do lipca jest gwarancja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja ma tez na etapie wyboru fotelika. w sobote ogladalismy z mala rozne. chcemy wybrac z tej grupy 1,do18kg. pani nam polecala w jednym sklepie Romera Trifix, ale cena sazlowa 349euro.. byl dobry ale jakos nie rewelacyjny. w innym sklepie byly Maxi cosi pearl, i bardzo fajnie malej pasowalo, ona ma ok8kg. nie jest specjalnie duza. pearl byl naprawde ciekawy. teraz kwestia gdzie kupimy,bo musimy tez baze dokupic family fix,niestety.pearl stoi w granicy 200euro. aha co do Maxi cosi Cabriofix, to naszej tez sie glowka poci jak zasnie i bardzo jej odgrzewa glowke.jest tu jeden sklep niedaleko nas wiec skocze zobaczyc jaka maja cene, albo kupimy przez net. pani nam tlumaczyla ze foteliki bez baz sa nieco bezpieczniejsze bo przy wypadku cala sila jest skierowana na fotelik zaczepiony przez te fixy, a przy bazie z nozka na podlodze sa sily rozlozone. ale moj maz twierdzi ze to walsnie lepiej.. ogladalismy tez foteliki bez pasow a z taka poduszka jakby przed dzieckiem na wysokosci brzuszka i ona trzyma, ale to beznadziejne wg nas.pasy musza byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocahontas - wyrazy wspolczucia... :( w kiepskim stanie jest i moja babcia i sie kazdym nowym dniem martwie..taka ta starosc marna.. dobrze ktos powiedzial,ze starosc sie Panu Bogu nie udala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziekuje i wybaczcie ze nie pisze,ale nie mam do tego teraz glowy. W tym tyg mam strasznie duzo nawalone. Jutro swiatkuje do bierzmowania. W srode pogrzeb babci. W czwartek boze cialo. A w piatek i sobote mam nauki przed chrztem. Pozdrawiam wszystkie. A.dzisiaj Kacper skonczyl 10 miesiecy i stal przez kilka sekund sam z zabawka w raczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Pocahontas 🌼 👄 spokojnie- wszystkie ( mam nadzieje) rozumiemy i cierpliwie tu na Ciebie czekamy! Buziaki dla Kacperka!!! Gratuluje :* Mum foteliki bez baz bezpieczniejsze? Hmmm.... Pierwszy raz spotykam się z taką opinią... Co do romera to zobacz sobie jeszcze safefixa i duofixa one są nieco inne niż trifix i tansze od niego... z reszta do trifixa trzeba miec "odpowiednie" auto niestety :o sam isofix to za malo :o Ja na razie na temat romera mogę powiedziec że ładny i że mala byla zadowolona, reszta wyjdzie w praniu ;). A gdzie wy wszystkie? Acha - aga_jabi nie sądze aby dziecko 12 lat ktos jeszcze w takim foteliku wozil... A juuz tym bardziej że to "bezpieczne" :o Co do fot 9-36 to też się zastanawialam ale z kim bym nie rozmawiala tak wszyscy odradzali :o w sklepie nam koles powiedzial że nie ma opcji żeby coś było dobre dla 9 miesiecznego dziecka i 10 letniego jednoczesnie... W sumie coś w tym może być... choć szczerze nadal mnie te "fenomeny" interesuja ;) jak ktoras kupi to dajcie znac ;) na bank cybex jest w tej kat wagowej... Inne foteliki mozecie na str testow adac obejrzec bo tam jest podzial na kat wagowe Kurde zmeczona jestem :o pogoda do bani :o Kali też się pogoda udzielala dzisiaj... A do tego chyba jej 3 górna się pcha :o marudka jest z niej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Acha aga_jabi ten recaro to chyba ibiszowa w "pani gadżet" pokazywala nie? Albo przynajmniej wtedy w ddtvn... Też o nim myslalam ;) fajny jest :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tnks ja nie ogladalam wtedy dd tvn, chyba go kupimy choc zbieram jeszcze opinie generalnie nie sa polecane w kategorii 9-36 te foteliki, ktore nie maja uprzezy wlasnej dla malego dziecka a ten ma, nam Pani w sklepie tlumaczyla, ze ten moze sie okazac, ze nie wystarczy na dlugosc a tu masz link, w ktorym pisza, ze dziecko musi jezdzic do 12 rz w foteliku http://fotelik.info/pl/art/przepisy_ruchu_drogowego_a_foteliki,16.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Weekend minął mi jak z bicza strzelił... :o Do tego mały nam robi sceny przy jedzeniu - ale tylko przy kolacji. Nie cche jeść kaszki łyżeczką. Tzn. w ogóle zaczyna się wypinać na jedzenie mlecznych rzeczy - mleka i kaszek, bo jogurciki są OK. Wczoraj wył 40 minut i w końcu poszedł spać bez jedzenia :o A rano zjadł tylko 150 ml mleka (tak żeby zaspokoić głód). Wieczorem kaszki też niet, ale jak się dorwał do mojej kromki chleba zmasłęm to mi całą zjadł :o Wiem, ze powinien jeszcze jeść mleko i kaszki na modyfikowanym, ale nie wiem jak go przekonać... Pocahontas, współczuję. Trzymaj się dzielnie. Ja dziś padam na twarz. Z pracy znów wyszłam przed 19tą :o I zaraz biorę się za pracę w domu :( Poprosiłam dziś o przeniesienie do innego działu - gdzie jest spokojniej i nie siedzą 'po godzinach' to usłyszałam krótkie i stanowcze "Nie".... No cóż... HJK, jak mnie rano nie ma tzn, że mały wstał wcześnie i mi nie dał odpalić komp. przed pracą :) Tak było idziś :) Jak Wasze zęby? Idą? Mamy w planach nabyć w kocu ten pchacz dla małego. Bo jeździ z takim małym bambusowym (jest lekki) stołkiem po całym mieszkaniu ;) ciotka julia, jak mały? Lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga_jabi ja znam przepisy ;) wiem, że do 12 rZ z tyłu i z czymś pod tyłkiem ;) no właśnie z czymś ;) np z tą podkładką bo 12 letnie dziecko już raczej średnio się ma w foteliku ;) moja chrześnica ma 11 lat i do fotelika jej nie włożysz bo jej niewygodnie, zbyt wysoka jest! Już jakis czas jezdzi tylko z podkladka!!! Z reszta Pocahontas pisala że jej Oliwka jezdzi z podkladka już a ma 6 lat... Te "foteliki" zabudowane to raczej dla malo ktorego 12 latka się nadaja... Kurde ja majac 13 lat mialam 170 cm wzrostu wiec majac 12 mialam niewiele mniej :D ciezko mi sobie wyobrazic takiego "konia" w foteliku hehehhe. Z reszta czytalam ostatnio na kafe temat o fotelikach i jak jedna babka napisala że jej 11 letnie dziecko w foteliku jezdzi to wywolalo to fale zdziwienia, przykrytą falą niezrozumienia a na koniec standardowo na kafe oburzenia heheh a te kryterium wagowe - moja chrzesnica ma 30 kg a wiec jeszcze przez 6 kg powinna móc jezdzic w foteliku 9-36 lub 15-36... Kurde no nie ma opcji bo by głową w podufitke tłukła :D A tak w ogóle to do technikum chodzila że mną laska co prawda niziutka ale też i chudzina i w klasie maturalnej wazyla jakies 35 kg i tak sobie teraz wyobrazilam ja w foteliku heheheh:D Vilia kurde gdzie Ty pracujesz? Co to za niewolniczy zaklad?! Oni tam wiedza czym jest kodeks pracy?! Wiedza jakie prawa ma matka dziecka do lat 4? Ejjjj no! Masakra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to rozumiem tak, ze albo do 12 lat albo do 150 cm bo one max do takiego wzrostu sa z reszta za 12 lat to cos innego moze wymysla, generalnie na foteliki.info pisza, ze nie zalecaja tych podkladek bo one nie maja oslony glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Czytam Was na bierząco ale nie mam już siły odpisyawać. Przez te chrzciny to nie wiem w co ręce włozyć. W dodatku młody nauczył się sam wchodzić na fotele, wersalki tp na tej wysokości. Zadziera nogę do góry i juz jest spryciarz więc teraz to już oczy dookoła głowy trzeba mieć. Jak jest wypczęty to chodzi już sam ale jak już zmęczony to każe sie prowadzać a że uwielbia chodzić po schodach w te i z powrotem to nogi mi już do tyłka włażą. Widze że temat fotelików teraz na topie. My już od świat jeżdzimy w romerze king cos tam 9-18kg Kupiliśmy używany i trochę się bałąm ale teraz nie żałuje bo dosłownie wygląda jak nowy a za mniej niż pół cceny. Papicerka po praniu idealna. TNKS znajomi maja te krowę i bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TNKS-terminn
Aga_jabi ostatnio za moją chrzesnice jej ojciec dostal mandat ;) bo trzymal się tego, że albo do 12rz albo do 140 cm wzrostu a gliniarz mu powiedzial że się prszepisy pozmienialy i mimo wzrostu do 12rż musi być zapieta na podkladce na tylnim siedzeniu... Ja wiem że wszyscy zalecaja zabudowane foteliki i na dzien dzisiejszy sama twardo się trzymam tego, że Kluska będzie w takim do 40 jezdzic, ale wiem, że w rzeczywistosci wyglada ro potem nieco inaczej ;) Efka to masz małą małpkę w domu ;) skoro się tak wszędzie wspina ;) powodzonka na chrzcinach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aloha Kobietki ;) Zapraszam na kawkę ;) My też już od dwóch miesięcy jeździmy przodem bo Tynia nie mieściła się w nosidle,w ogóle mała rośnie,że szok przeskoczyła rozmiar 80 i kupujemy ubranka na 86 tylko rozmiar z h&m pasuje bo mają inną rozmiarówkę ,z torbami nas mała puści ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ!TNKS co ty tak dziś pierwsza tu dzień zaczynasz?Vilia zęby chyba wkońcu idą,bo widać dwie takie bulwy na dole,mały chodzi od dwóch dni z wywalonym jęzorem bo coś tam czuje,do tego jest marudny i wali dziwne kupska więc to chyba to.Co do fotelików w wieku 12 lat to muszą byc bardzo małe dzieci,żeby się zmieścić do fotelika.Moja ma 11lat i od roku nie ma już poddupka nawet,bo głową sufitówki by sięgala.Jest duża na swój wiek ale patrząc po jej klasie to do fotelika już by się chyba nikt nie wcisnął a na poddupek też już niewiele dzieci się załapie.bo to większość ma już 150cm.A na poddupku też jezdzila już w wieku 6lat jak nic.TNKS ten twój model baby design jest droższy rzeczywiście,tańszy jest pony i tina.Wlaśnie aga ma pony?Jak tam z siedziskiem,nie za krótkie?nogi nie zwisają?Ja jakoś nie mogę się zabrać za mycie mojego wozu,no i trochę mi go szkoda,bo to naprawdę świetny wóz póki się nie przeżuci rączki.Pozdrawiam wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie aga tylko agawes ma model pony,doczytałam.TNKS rowerek próbowałaś już?A próbował już ktoś jazdy rowerem z maluszkiem w foteliku albo koszyczku?Ja w foteliku jeszcze mam stracha, bo nie będę go widzieć ale wyciągnęłam wiklinowy koszyczek ale m musi mi go dopasować do kierownicy,bo coś zle leży i spróbujemy.Na razie czekamy na pogodę,bo znowu dziś zimno i zaraz będzie padać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe36541255
aga ja tego cybexa używam jakieś 2,5 roku dopiero,narazie nie wygląda źle.tapicerkę można zdjąć i wyprać.miałam te wkładkę żeby się nie pocił ale nie pomogła.klimy jakoś boje się z dzieciakami używać,a wy używacie? co do tej poduchy to ona jest właśnie mocowana pasami nie leży sobie tak luzem.podobno to jest najbezpieczniejsze rozwiązanie,dlatego go wzięliśmy.a ze niezbyt komfortowe w lato to inna bajka . Romer tez podobno dobre te fotele robi,a krówka jest odjazdowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hjk33 ten wózek jest ok. siedzisko ma jak na mojego syna obszerne, luz z kazdej strony, mogloby byc troche ciaśniej, chociaż spacerówka ma służyć długo i jak mały nie będzię taki mały to w mniejszym siedzisku by było za ciasno, a tak to na pewno sie zmieści. podnózek jak mam ustawiony na wprost (do spania) to nózki się mieszczą, nie zwisaja. Po zlożeniu mieści się w bagażniku średniego auta. Jedynym minusem jest brak folii na podnóżku, bo mi synuś brudzi butami, ale na szczęście łatwo sie spiera, nawet mokrą chusteczka wystarczy przetrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no my chyba sie zdecydujemy na ten recaro young sport 9-36, wiekszosc nam mowi zeby odrazu ten kupic my uzywamy klimy, ale ustawiamy przewaznie temperature 22-23 stopnie nigdy mniej tnks ja nie mowie, ze Piter bedzie jezdzil w nim do 12 rz bo wiadomo wyjdzie "w praniu", ale chce zeby jezdzil w foteliku poki sie do niego zmiesci, tak samo wiem, ze ten recaro moze nie wystarczyc na tyle lat co mowia, ale na pewno posluzy dluzej niz te 9-18 nawet gdybym miala kupic ten 15-36 to napewno kilka lat pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Przesylam pozdrowionka z upalnej Hiszpanii Pogoda super Ale Ledwo zyjemy drugi tydzien upalow sie zapowiada. Jechalismy 17 godz . Livia dala rade wiekszosc przespala. Moj fotelik sie spisuje dobrze widac sluzy malej bo fajnie w nim spi. Co do przepisow to w DE dzieci jezdza na podkladce do 12 lat lub do 150cm wzrostu. W niedziele sie zamelduje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×