Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

No cóż, co do służby zdrowia w UK się nie wypowiem ;) Nasza też kuleje, ale to kwestia lekarza, potem ordynatora, jakie ma podejście i wymagania od personelu. Osti-to jaki ten wózek kupiłaś? ;) Bo nie napisałaś w końcu ;) Ja się nastawiam na razie na x-landera, mutsy transporter i jedo fyn. Zobaczy się ;) Jeszcze jakiś laviato, loviato, taki dosyć ciekawy. Z tych z górnej półki podoba mi się concord, no ale kosztuje w porywach do 3 tysięcy, więc pozostanie w sferze marzeń ;) Dzisiaj obudziłam się, dotykam brzusia a on skała:o Twardy, napięty, masakra, chyba się macica stawia :( Nie powtórzyło się więcej, ale bolało mnie podbrzusze tak cały dzień, w pachwinach też...Coś nie halo chyba. Za wcześnie na takie rewolucje. Jutro do pracy, błee po dwóch tygodniach siedzenia w domu to się odechciewa :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta wcale nie bada się szyjki...co tu duzo mówic, zaczęłysmy przecież 4 miesiąc ciązy a nie badano nas we wzierniku, nie wiedzą jaki jest stan szyjki, na piękne oczy twierdza, że ok?Mam szew za tydzień, ale tylko dlatego, że miałam w tamtych ciążach szew, tutaj niestety kobiety o tym , że szyjka się rozwiera przedwczesnie dowiadują się już w trakcie porodu przedwczesnego. Ja nie miałam żadnych objawów rozwierającej się szyjki, gdyby nie badanie nie wiedziałabym, że ponad 2 palce, wiec jak oni tu sprawdzają? Nie sprawdzają. Najlepiej jest więc nie wiedzieć za dużo. Ale statystyki mówią same za siebie, Anglia przoduje w stracie ciąż w ciągu roku i najdziewniejsze, kraj gdzie do mąki dodaje się kw foliowy ma najwyższy wskaźnik urodzin dzieci z rozszczepem kręgosłupa. W polsce rodzi się 1 na 1000 a tutaj az 7 na 1000. Sami Anglicy uznają, że czas na reformę NHS. Jęsli Anglik mówi, że jest źle z opieką w tym kraju to ja tylko mogę sie pod tym podpisać. Ważne, że opieka jest tu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam zdecydowana na quinny, ale ostatnio perperego on track mi sie spodobał:) a pewnie do porodu jeszcze zmienię zdanie, od 7 miesiąca zacznę kupować cokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ja ma 2 opakowania luteiny pod językowej mi lekarz przepisuje ale ja tego nie biore i ma też recepte na 3 opakowania oddam Ci to jeżeli chcesz.")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ja też nie byłam ani razu badania ginekologicznie i jestem wręcz z tego powodu zadowolona! Nawet moja babcia, emerytowana pielęgniarka mówi, że im mniej gmerania w środku tym lepiej. Mój lekarz co wizytę ocenia szyjkę przez usg. A nie możesz chodzić prywatnie do polskiego lekarza? Wiem, że są tacy w Anglii może w twoim rejonie też jakiś się znajdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Mania! tak proszę!to mój mail madzia77.77@tlen.pl, napisz mi prosze swój adres i ile mam Ci wysłać pieniążków:) w funtach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są prywatni w Londynie, już patrzyłam najbliższego mam 60 km ode mnie. A kiedy założą mi szew za tydzień to i tak po ptokach, bo badana juz byc nie mogę. Masz rację, im mniej gberania tym lepiej, ale badanie kontrolne być musi, a tym bardziej u mnie, u wieloródki, której szyjka już nie jest w dobrym stanie. Z usg można sprawdzić tylko długośc i rozwarcie, ale nie w jakim jest stanie, choci o tarczę szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greys 77 wysłałam Ci meila.....A my jutro na USG już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na wyższą półkę z wózkami nawet nie zaglądałam. Poszłam do sklepu obejrzeć Jedo Fyn 4 ds bo na niego byłam już zdecydowana, ale w końcu kupiłam inny. Jedo miał jak dla mnie 2 wady: budka w spacerówce wisi z tyłu jak worek, poza tym w spacerówce jak się ją położy na płasko to robią się po bokach takie dziury przy budce i miałam wrażenie że będzie dziecku zimno. Oglądałam też x-landera, ale ten z kolei w spacerówce ma niezabudowane boki więc dla mnie jako zimowy odpada. Dla mnie ta spacerówka jest o tyle ważna, że Ola jest duża i boje się że nie damy rady przejeździć w gondoli całej zimy. W końcu kupiłam Babyactive Jet i dokupiłam do niego tylko adapter do maxi cosi cabrio fix bo taki mamy w domu. Nie ukrywam, że cena wózka też odegrała tutaj ważną rolę :) W Jecie widzę niestety też jakieś wady ale dla mnie są one mniej istotne, cóż każdy musi dostosować wózek do własnych potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i tego Jeta kupiliśmy na stelażu aluminiowym z 4 pompowanymi kołami, bo są różne opcje do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays ja nie chce cie ani krytykowac ani nic tylko wypowiadam swoja opienie. Wiem ze kiedy trafilam z krwawieniem na oddzial, to robili mi badanie beta HCG. Nawet moze sie zdziwisz, ale jak zaszlam w ciaze i chcialam ja potwierdzic, i poszlam do pielegniarki w przychodni i powiedzialam ze chce to badanie to tez mi je wykonali. A jesli chodzi o moj przypadek, to jakie leki na podtrzymanie mi mieli dac, jesli moje dzieciatko juz nie zylo? To jest jakis sens lekow na podtrzymanie? A poza tym kolejna rzecz, ktora cie moze zdziwi ja mam luteine, a wlasciwie po prostu progesteron, bo to to samo, przepisany od GP. Poszlam do niego i powiedzialam ze moj gin mi przepisal w Polsce i ze mi sie konczy opakowanie, a nie wolno w ciazy przeciez ot tak przerywac sobie i mi przepisal odpowiednik. To samo bylo jak bralam bromergon wczesniej na niby podwyzszona prolaktyne i tez konczyly mi sie leki i poszlam do swojego GP i mi przepisal odpowiednik bromergonu. Pokazalam mu wyniki jakie mialam w szpitalu w POlsce robione. Powiedzial, ze wolalby powtorzyc te wszystkie badania tu, zanim mi to przepisze, ale ze mi sie koncza leki a nie moge ich przerywac i brac od nowa to mi przepisze ale zalecil powtorzyc badania. Wiec jak widzisz wydaje mi sie ze to tez zalezy od GP. Po poronieniu jak poszlam i powiedzialam ze mam problem z okresem bo jest bardzo skapy i krotki a nigdy tak nie mialam, to zlecil takie badanie ze jak pielegniarka pobierala krew to sie zdziwila, i powiedziala ze pierwszy raz od ponad pol roku pobiera krew na to badanie. WIec mysle ze po prostu kazdy ma inne doswiadczenia, ale w Polsce przeciez jest podobnie. Jest milion opinii na temat jednego lekarza, a co dopiero na temat calej sluzby zdrowia. A jesli chodzi o Anglikow narzekajacych na ich system zdrowia, to przeciez wszyscy wszedzie narzekaja. Polacy tez narzekaja na sluzbe zdrowia, i o czym to swiadczy? Ze ile ludzi tam tyle opinii i to wszystko. Widzisz, ja tez juz mialam 2 usg a teraz bedzie trzecie juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno, mowisz ze nie chodzi o sama troske, wiele kobiet w Posce marzyloby aby jakikolwiek lekarz w szpitalu wykazal jakiekolwiek zainteresowanie. W Polsce w szpitalu sie lezy caly dzien i lekarze zagladaja tylko na wizytach i tyle. A tu przez 2 godziny przed zabiegiem widzialam ponad 10 lekarzy plus kilka pielegniarek co chwile, wiec to tez jest wydaje mi sie ze jednak wazne. Ze czujesz, ze jednak jest to zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe Mamusie :) Ja mam termin na 16.08.2011. to będzie moja pierwsza dzidzia :) Miałam ostatnio usg genetyczne, wszystko ok, widzieliśmy dzidzię jak macha rączkami i nózkami :) Tylko że od tego usg minęły juz 2 tygodnie prawie i znowu zaczynam łapać jakieś schizy czy wszystko jest ok (tym bardziej, że w ogóle nie tyję, brzuszek rośnie bardzo powolutku) :( Chyba dopóki nie poczuję pierwszych ruchów to osiwieję z nerwów :/Czy któraś z Was też tak ma? Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Czeka mnie dzisiaj wizyta u lekarza no i standardowo USG. Moze mi uchyli rabek tajemnicy co te moje dzieciaczki maja miedzy nozkami, bo ciekawosc mnie juz zjada. Miłego dnia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becik-83 nie zamartwiaj się, naprawdę nie ma sensu. Chociaż Cię rozumiem. Ja też tak miałam do nedawna, że każdego dnia się martwiłam i "wkręcałam" sobie, że na pewno coś jest nie tak. Ostatnio mi trochę przeszło. Widzę, ze przeszłaś już najgorszy okres (I trymestr), więc już powinno być wszystko Ok. Co do brzuszka to jest sprawa indywidulana - mnie rośnie bardzo, ale innym dziewczynom jeszcze nie. Mam koleżankę, która ma termin w lipcu i tak naprawdę jeszcze w ogóle po niej nie widać (a chyba już powinno bo jest chuda jak patyk) - pewnie jej wystrzeli brzuszek później. Nie martw się i ciesz się, że jest wszystko OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becik-83 = nie martw się brakiem brzuszka, też jeszcze niemam, ale kazda kobieta jest cudowną indywidualnością i u kazdej ciąża rozwija się w swoim tempie, brzuszek jest u każdej inny i rośnie w innym tyg ciązy. W pierwszej ciąży miałam widoczny brzuszek dopiero pod koniec 6 miesiąca. niezamartwiaj się, bo Maleństwo woli uśmiechniętą mamusie. Dziewczyny dziś są Walentynki - planujecie coś? Ja dziś straszny chumor mam tzn zaczepno - obronny, wszystko mnie denerwuje, zupełnie antywalentynkowa dziś jestem. Buziaczki i pozdrawiam cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za pokrzepiające słowa :) Mały brzuszek mam, ale taki mini mini ;) ALe to mo,że dlatego że jestem wysoka i szczupłą (przynajmniej narazie ;) A co do humorków- oj, też miewam baaardzo zmienne, od płaczu po mega złość :) Aha- przy okazji życzę miłych Walentynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Dziewczyny mi dzis dokucza ból po lewej stronie pod żebrami cos jak ucisk!najgorzej jak siedze ! musze prostowac kręgosłup!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć dziewczyny.U mnie leci 15 tydzień i wszystko jest ok.Czuję się świetnie,brzuszek rośnie i pora na zmiane spodni bo mąż mówi ,że ściskam małego(mysli że to chłopak) i zrobiły się naprawde ciasne.Wizyta u giny za dwa tygodnie i ja na każdej wizycie mam usg i badanie normalne.Co lekarz to inaczej.Pozdrawiam serdecznie i miłych walentynek życze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Z okazji walentynek życzę Wam kochane dużo miłości i serdeczności od bliskich i otoczenia. :p Od wczoraj 13 tydzień brzuszek leciutko się zarysował. A wieczorem odbieram wszystkie wyniki badań z krwi (łącznie z tym hivem) i troszkę się denerwuje bo jetem takim tchórzem zawsze jeśli chodzi o odbiór wyników. Mnie też podobają się wózki babyactive i x-lander (chociaż ten jest troszkę drogi) i skusimy się chyba na ten pierwszy. Bo jeszcze musze umeblować pokoik dla dzidziusia i kupić całą wyprawkę więc koszty rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczkowa 1984
ja czuje ból w poecherzu i to spory od kilku dni, jutro wizyta i dowiem sie, co to, poza tym bol w pachwinach przy kazdym niemal ruchu tez od jakiegos czasu, brzuszek juz rosnie i spodnie ciasne, chyba jakies zakupy by sie przydały, juz wozki oglądacie? rany, ja jeszzce sie nie zastanawialam w ogole nad tym!! 13 tc- w czwartek zacznie sie 14:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze wózków nie oglądam, postanowiłam, że zacznę zakupowe szaleństwo tak w 7 miesiącu żeby nic nie zapeszyć :) Oglądałam tylko kołyski i łóżeczka póki co, żeb6y się zorienotwać co i jak. A od paru dni mega mocno mnie bolą plecy- mimo że mam narazie mały brzuszek. No aż czasem nie do wytrzymania jest ten ból, aż nie wiem co wtedy zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym wózkiem to akurat okazja się trafiła, więc czemu nie :) Powiem Wam, że dzisiaj doszłam do wniosku, że co ma być to i tak będzie, a łatwiej będzie mi jednak rozłożyć te wydatki na kilka miesięcy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim sierpnióweczką! Ja dopisuje się do tej sierpniowej listy. 13.08.2011 Za dwa dni rozpocznie się 15 tydz, mój pierwszy dzidziuś więc jest trochę paniki:) Choć na ostatnim badaniu USG wszystko wyszło w porządku, wstępnie jest opcja na chłopczyka. Byle tylko jak najszybciej przestać wymiotować i będzie pełnia szczęści:) A z okazji WALENTYNEK dla Was wszystkich kochane życzę dużo dużo miłośći, ciepła i jak najlepszego zdrówka co w naszej sytuacji jest bardzo ważne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koteczkowa 1984
a powiedzcie dziewczyny czy bola Was posladki?? bo mnie wieczorem strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
Nie pośladki niebolą! co do wózków wolę poczekac do lata! jeszcze czas mamy na to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba510
W czwartek 15 tydz. ale czas leci! tylko te mdłości i niesmak wieczorny! męczą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×