Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Gość sylwka1987
Hej u mnie już 29 tydzień . Będzie CHŁOPIEC :) :) . Powiedzcie mi położenie płodu podłużne ,główkowe to znaczy że dziecko się juz obróciło czy nie ,bo z wrażenia zapomiałam lekarza zapytac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawidłowym położeniem płodu jest położenie podłużne główkowe kiedy płód leży wzdłuż długiej osi ciała matki, z główką znajdującą się na dole, ustawienie I - grzbiet po stronie lewej lub ustawienie II gdy grzbiet po prawej stronie, ułożenie przygięciowe potylicowe gdy główka dotyka bródką klatki piersiowej a najniżej położoną częścią płodu jest tylna część jego główki, czyli potylica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajny ten termometr, chyba go zakupię, znalazłam go na allegro za 69 zł i kilka osób go kupiło. Więc się opłaca za tę cenę:) Oby tylko zdążyć z zakupem bo pewnie będzie tylko kilka sztuk ( jeśli w ogóle będzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termometr świetny, zapoluje na niego w lidlu w poniedziałek rano, może uda mi sie go dostać. sylwka - gratuluje chłopca Bombastyczna - współczuje skurczy łydek, też je miałam przed ciążą przez jakiś miesiąc co noc, aż zasypiać sie bałam, ale przeszły jak brałam asparagin czy coś takiego, ale mam fajny sposób na ból. Jak mnie łapał skurcz w łydkę czy stopę to mąż przynosił miskę z ciepłą wodą i wkładałam nogę do wody - NAPRAWDĘ pomaga. Próbowałam tez z ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie, (Szkoda MI było juz M, biedny obudzony brutalnie i jeszcze przez cały dom z wodą leciał) efekt tez był, ale wolniej ból przechodził. Próbowałam też z suszarką nogę ogrzać - ale u mnie to nie działało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga15510__🌻 dzięki za info o termometrze👄 obawiam się niestety ,że Mikusia ma rację....ten durny sklep wywala masę kasy na reklamy, a wychwalanego w spotach towaru nijak nie da się uświadczyć na półkach[zły...Ale spróbuję...może się załapię, bo to super gadżet...szybki w działaniu i dość precyzyjny. Ja w szpitalu przy pierwszym porodzie byłam zaopatrzona w dwa elektroniczne term, i bez sensu je brałam, bo pielęgniarki miały każda swój , właśnie taki do ucha lub czoła:) Z tym ułożeniem dziecka to nie się co jeszcze nastawiać, bo jeszcze może mu się kilka razy odwinąć, choć im większe, tym ciężej mu wirować w brzuchu:P, ale podobno nawet tydzień przed porodem dzieci potrafią się przemieścić. Mój też jak dotąd główkowy...A Bronek był cały czas pośladkowy i dopiero 2 tygodnie przed wyjściem odwidziało mu się i zszedł do parteru:D:D:D:D:D A ponieważ kwiatki mi zakwitły wiosennie, więc....dla wszystkich z okazji jutrzejszego dnia matki (przy okazji mojej rocznicy przyjścia na świat:D:D:D) 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok...zerwałam prawie wszystkie, więc dla każdej wystarczy:D:D:D:D:D Wszystkiego najlepszego brzuszki❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek Jacek- Buziaczki za kwiatuszki i STO LAT STO LAT!!!!!!!!!!!!!!!!!i Łatwego oraz szybkiego porodu!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadek jacek.... jak milusio;) oby wiecej tak pozytywnego nastroju:) sliczna polanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, tak sobie pomyślałam, że warto abyście pomyślały o jakiejś chuście lub nosidełku dla maluszka. Ja swoje cudo nosiłam przy sobie cały czas, w nosidełku. Powiem szczerze, że czułam się pewniej gdy robaczek był przy mnie i w każdej chwili mogłam go nakarmić. A gdy się ruszałam bujał się tak jak w brzuszku. Mogłam wszystko zrobić bo miałam wolne obie ręce. Oczywiście w moim przypadku to była co najmniej lekka przesada, bo Młody był przy mnie praktycznie cały czas, dziś już wiem że powinien czasem odpoczywać w łóżeczku. Dlatego pewnie później mieliśmy problemy ze spaniem samodzielnym, no i jak go kładłam do łóżeczka to spał krótko, bo nie bujało. Ciekawe czy tym razem też będę tak przewrażliwiona na punkcie Maluszka:)? Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek Jacek :D !!!! 👄 i ❤️ 100 lat 100 lat!!!! Wszystkiego najlepszego!!!! Ty to jesteś naszym słoneczkiem... :) Meeg cieszę się, że jesteś już po krążku, a na skurcze możesz wziąć nospę nawet 2 tabl 40mg 3 razy na dobę. Ja biorę magnez 300mg z wit b6 zdrowit. Sutków nie mam wciągniętych (puki co). Łazanka właśnie myślę o zakupie takiej chusty tylko czy to nie obciąża za mocno kręgosłupa...? Nie bolał cię od noszenia? _Aga_ udanych zakupów działeczki! my puki co jesteśmy szczęśliwymi właścicielami M3. Ale marzymy o domku na przedmieściach bo w takich mieszkaliśmy do czasu ślubu. Łóżeczko kupiliśmy drewniane sosnowe za 219zł 120/60 z możliwością przerobienia na tapczanik i wyjmowanymi szczebelkami oraz z 3 stopniową regulacją wysokości na kółkach. Zakup laktatora i podgrzewacza odkładam na koniec zakupów ale jestem na 100% zdecydowana na firmę avent. Na dzień ojca mooożeeee kupię śpioszki w h&m : I love dad. Dziewczyny, kochane Mamuśki wszystkiego naj naj najmilszego na świecie, żeby nasze pociechy miały najlepsze mamy na świecie. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-oczywiście, że mnie bolał kręgosłup ale to normalne bo i tak przy noszeniu dziecka boli, szczególnie jak się klocek urodzi. Tylko, że to był najbardziej naturalny sposób noszenia i ciężar rozkładał się tak, jak to się dzieje w ciąży więc wolałam tak niż na rękach, no i dzidziuś spokojniejszy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziadek jacek wszystkiego czego sobie życzysz niech się spełni:-))) termometr wyglada ok ale trzeba go obejrzec na zywo przynajmniej ja tak zrobię nabrałam się juz na parę promocji w lidlu no ale chodziło o tekstylia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie Mamuśki, wszystkiego najlepszego w tak pięknym dniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja dzisiaj mam wizytę u mojej ginki i strasznie się cieszę bo od wczoraj odzywa mi się nereczka. Co prawda nie jest to jeszcze napad ale już czuję, że coś się dzieje z tą cholerą. W nocy wstawałam co godzinę i mam obrzęki, nawet po nocy. No nic oby do popołudnia, mam nadzieję że babeczka coś poradzi. No nic to, pozdrawiam Was serdecznie i całuję. Jeszcze raz wszystkiego co najpiękniejsze i samych dobrych wiadomości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkiego co najlepsze w tym pięknym dniu:):) Wczoraj byłam na Usg i moja niunia waży 1876g w prawie 30 tyg,lekarz mówi że duża dziewczynka a mi się wydaje że taką wagę powinna miec.No i z tego Usg termin porodu przesunął mi się na .......21lipca:)ale nie chce mi się za bardzo w to wierzyć.Dziewczyny którego terminu się trzymać z OM czy z Usg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania..Ja z usg tez mam na lipaca i licząc na tych kalkulatorach to mam na 29 lipca , ginka obliczyła na 2 sierpnia,a w szpitalu na 1 :) ichyba trzymam sie tego pierwszego w karcie z @. I DUUUUZO SZCZESCIA W TYM MAMUSIOWYM DNIU I DLA NASZEJ SOLENIZANTKI:* :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwka1987
Kochana mamo w dniu twojego święta chcę byś była uśmiechnięta. Żeby dobrze Ci się żyło z roku na rok lepiej było. Chcę byś minę uśmiechniętą miała i żebyś radosna była cała, także by były piękne twe dni tego właśnie życzę Ci. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA MAM I PRZYSZŁYCH MAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happy:):):)
Hej mamusie..nie wiem czy jeszcze mnie pamietacie..ale tak, to ja ->happy...z tego względu ze nawet hasła juz nie pamiętam do swojego loginu, jestem na pomarańczowo:)... Wszystkiego najlepszego z okazji dnia mamy:):)Duzo zdrówka:) Powiedzcie mi jak się czujecie, co słychać, ile kg na plusie itp.. Mi leci 31 tydzień ciąży-104cm w pasie- tutaj dużą zasługę mają moje boczki, takze...;p na plusie 10kg...Czyli wcale nie mało, ale nie przejmuję sie aż tak tym wszystkim, bo przecież po porodzie wszystko zniknie:)...a jeśli nie, to nawet nie bede o tym mysleć, bo przeciez będę miała małęgo MIkołajka przy sobie:).. pozdrawiam Was kobitki i raz jeszcze wszystkiego najlepszeg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie już 12. na plusie... a mi żadna nie odpowiedziała, czy też żadna nie bierze żelaza Hemofor?? ja teraz przyjmuję dawkę hemofor+folik+nospa+magne b6, więc trochę się tego uzbierało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!Dziadek Jacek-Wszystkiego Najlepszego!Happy nareszcie się odezwałaś my już cię tu kilka razy wywołtwałyśmy i nic.Fajnie że u ciebie też wszystko ok zaglądaj częściej.Majka daj znać jak tam po badaniach.Wszystkim wszystkiego najlepszego z okazji dnia matki!Zauważyłam ostatnio kilka razy że nagle twardnieje mi na chwile brzuch i mam taki ucisk na dół i za chwile mija czy to jakieś skurcze?Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze mam wrażenie, że jestem tu pomijana na tym forum... chyba też jak koleżanka wczoraj pisała gadam sama ze sobą... czy Was też tak ciągnie i boli skóra wokół pępka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nie ciągnie skóra ale mam siny pępek. Podobno to nic groźnego. Ja dziś również wkraczam w 31 tydzień:) I niestety 8 kg na plusie. Ale wiekszość w brzuch i biust, na moje nieszczęście większy chyba o 3 rozmiary. W brzuchalu mam 98 już po śniadanku, ale wygląda na 20 cm wiecej bo w biuście mam już 105:(((((( Umówiłam się na usg 3d, nie wiem jak doczekam do środy:))) Wszystkiego Najlepszego dla naszej solenizantki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skoro jesteśmy przy pepkach to czy juz wam wystają? bo mnie jeszcze nie ale w sumie cały prawie zanikł zrobiła sie taka kreseczka pewnie sie przygotowuje do wypchniecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dziadek Jacek - naj naj 👄 Dzięki dziewczyny za dobre rady - napewno wypróbuję.. tylko obawiam się, że więcej pomidorów już chyba nie dam rady jeść bo pochłaniam z kilogram dziennie bo uwieeelbiam :D i z wodą też spróbuję :) Wczoraj miałam w domu strasznie stresowo-nieprzyjemną sytuację. Takie skurcze mnie złapały.. ale na szczęście po jakimś czasie przeszły, mała na szczęście się wierci, więc nie będę narazie panikować. Mam żal do siebie, że taka głupia jestem :( NAJLEPSZEGO Mamuśki!! Dla części z nas to pierwszy raz :) Mam nadzieję, że za rok dostanę już uślinioną laurkę :D :P Dziewczyny a wieie może.. teraz trąbią o tym, że po porodzie tatusiom należy się urlop - orientujecie się, czy toobowiązuje w każdym zakładzie pracy i czy trwa tydzień czy dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH MAM. Hej laseczki brzuszek ciągle mi skacze, aż czasami zastanawiam sie kiedy ta dzidzia śpi. łazanka - ja ostatnio widziałam kobiete z maleństwem w takiej chuście i strasznie mi sie to podobało, ale ona dziecko zawiązywała chyba z 5 minut, czasochłonne to jest. Dla mnie taka chusta jest niepotrzebna, bo jak bede coś gotować to Maleństwo w wózeczku bedzie leżeć i oglądać jak mama biega po kuchni. Ale nosidełko mam jeszcze po Oliwii i przydało się nad morzem podczas spacerów plażą. Trzymam kciuki za nereczkę, wszystko bedzie oki. Mania1982 - ale masz fajną dużą dziewuszkę. A mi ginka obliczyła termin porodu z om i usg, wszystko porównała i podała najbardziej prawdopodobny. happy - ja cie pamiętam, miło że zajrzałaś, co sie działo u ciebie, jak sie czujesz z coraz większym brzuszkiem? ja mam 107 w pępku i 5-6kg na plusie. aga_jabi - ja nie biorę żadnych tabletek oprócz witamin, tylko czasami jak coś mnie brzusio poboli, pokłuje to nospe. Skóra wokoło pepka mnie nie ciągnie, ale strasznie podobają mi się pępki u ciężarnych, bo wyglądają jak guziczek. Za to popołudniu niemoge biustonosza nosić, bo druty mi strasznie przeszkadzają, aż mąż się śmieje ze biegam w domu jak murzynka. mikusiaaa - o biusty to my teraz mamy duże, okrągle, aż miło. Przyszła mi zamówiona pościel do kołyski, rożek i kocyk, ale jestem szczęśliwa, bo wszystko śliczne. Pewnie będę chodziła cały dzień podniecona przesyłką. Też tak macie? Ja strasznie z wszystkich zakupów się ciesze, a moja Oliweczka to dopiero ma radochę. Lalka w kołysce śpi, potem ja rozbiera i kąpie w wanience, na przewijaku ubiera, przewija. A nie daj boże coś położę do kołyski, to jak zauważy to mi uwagę zwraca, że tam lalka śpi i musi mieć dożo miejsca. HEHEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziam Was wszystkie mocno. Muszę niestety dziobać (mgr kończę) i przeżywam przez to niezły horror :( Miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna- powodzenia, ja się broniłam z Ziemkiem w brzuniu, na szczęście pracę miałam już napisaną, ale wiem jaki to stresik!!! pocahontas- dziękuję za ciepłe słowa, też mam nadzieję że z nereczką się uspokoi. Co do chusty to jest kilka rodzajów, moja bliska przyjaciółka wychowała córę w takiej chuście, nie miała żadnych problemów z zakładaniem bo była cały czas gotowa i tylko wkładała na siebie chustę, a do niej dzidziunię. Happy-hej nareszcie się odezwałaś Misiaczkowa, Nasza Matko-Założycielko, gdzie TY?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bombastyczna współczuję:-))) ja przy pisaniu pracy doznałam paralizu umysłowego i ogólnie głupoty juz nie wspomnę jak komputer mi przeniósł rozdział sam z siebie w inne miejsce. masakra dobrze ze juz kończysz obrona to mały pikus to pisanie jest sto razy gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi też czasami odnoszę takie wrażenie, ale siedzę cicho... po prostu coraz rzadziej się wchodzi jak non stop jest to samo. Pozdrówka i buziaki dla wszystkich zapomnianych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×