Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

strona techniczna: porod naturalny, w 2h rozwarcie na 4cm, w kolejne dwie do 9-10cm, lewatywa, choc jadlam tylko jogurt od rana, bole masakryczne, drgawki, zimno przy porodzie, trzeba miec skarpetki! duzo pic!! parcia: po 4-5 wyszla glowka, ale ciagle troche wychodzila i sie chowala, dlatego tez ze wzgledu na parametry dziecka lekarka mi ciut przeciela krocze na jakis cm, nie czulam nic nawet nie wiedzialam kiedy to zrobila, ale dziecko wyszlo z jej pomoca, cale cialko juz sie wysunelo szybko, a po jakis 10min wyciagnieto lozysko, smiesznie wygladalo,taka watroba.. dziecko polozono na piersi na pare minut, zwazono, oceniono i zabrano. mi dano wreszcie herbate i wzieto do pokoju, oczywiscie po tym jak mnie pozszywano, dostalam znieczulenie na szycie. ale juz bylo mi wtedy wszystko obojetne. ctg robiono ciagle. tyle techniki :) co do podkladow-faktycznie kupcie sporo,krew ciagle leci. majtki takie dziurkowane tez sa konieczne. co macie na sobie przy porodzie kompletnie nie gra roli. i tak sie o tym nawet nie mysli przy bolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka ale miałaś dzień do bani :(. Pogoda ma się poprawić to może i humor lepszy będzie, ściskam cię kochana mocno 🌼. Dziadek Jacek ty to masz siłę i werwę za nas wszystkie :D. Nelka ja to bym zrobiła tak z tą babą jagą - sąsiadką -> dałabym jej paczkę czekoladek i powiedziałabym, żeby sobie ich nie żałowała to może jej się zmarszczki naciągną! Grays i znów problemy ze str twojej przychodni, współczuję. A jak szew? :) Aga i Pocahontas dzięki za miłe słowa :D! Pocahontas a co ty się dziewczyno przejmujesz firanami - na pewno masz ładnie w domku i bez nich. A jak córcia po operacji? Misiaczkowa gratuluję zakupów - ja też zaopatruję się tylko na przecenach sezonowych bo po co przepłacać. A wiesz na te drętwienia to mnie pomagają witaminy z grupy B. Spróbuj jest o wiele lepiej. Aga15... jak ja ci współczuję tych skurczów, może zacznij brać magnez z wit b6 do nawet mniej będą ci dokuczać drętwienia rąk. A paciorkowca dasz radę opanować a jak nie to pamiętaj, że kiedyś nie robiono takich badań i dzieci zdrowe też się rodziły. Badeve to moja mała ma podobną wagę do twojej dzidzi. Może nasze dzidzie gigantami nie są ale dogonią inne dzieciaczki jak się już urodzą. Wszystkie pominięte najmocniej przepraszam :). Wszystkie mamusie i świeżo upieczone i oczekujące ściskam i całuję 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come to zuch z ciebie!!!! Dzięki z odp teraz już będziemy miały więcej jasności. A córcia to od razu sama oddychała i piszesz, że ładnie ssie do M ma dwa zuszki. Cieszę się z wami, życzę wam abyście jak najszybciej byli razem w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, ale sie porobiło... a niby termin na sierpien, a tu takie niespodzianki :) No gratulacje dla całej trójcy :):D Super, ze maluszki zdrowe - dziewczynki górą :) Ja z tych emocji to juz zapomniałam, co miałam pisac... mama8327 - bedzie dobrze, słyszałam, ze warto piśc duzo wody przy obrzekach, ale to rady z epoki bacinej, wiec nie wiem czy sprawdzone, ale na pewno picie wody nie zaszkodzi. Trzymam za Ciebie kciuki, dasz rade :) Kurcze, trzeba by chyba faktycznie wziąść sie za ostre przygotowania, bo ja to jestem w lesie, i to w takim mega głebokim. Teraz ide nynkac. Dobranoc wszystkim mamusiom ;) i małym wiercipiętkom w ich brzusiach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MUm__kurcze to dość sprawnie Ci poszło:classic_cool: bo o ile się nie mylę to był pierwszy Twój poród? Jeżeli coś pomyliłam to wybacz, ale wszystko mi się już pieprzy:O:O:O Proponuję w tabelce umieszczać wagę dziecka i ewentualnie tydzień ciąży, w którym się zjawilo było:D:D:D Ech...zaczynam się trząść:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mum to come!!!! Wow córcię masz piękną!!! Jak laleczkę z obrazka!!! 🌼. Ale ja sobie nie wyobrażam tych waszych nocnych rozstań, życzę wam żebyście byli jak najszybciej razem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg gratulacje:) duza Twoja mała jak na ten tydzień ciąży:) Ale macie dobrze dziewczyny, już za wami poród, maluszek w ramionkach, cudownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,to moja pierwsza ciaza, mysle,ze powod byl prosty: skrocona szyjka, szybko wody odeszly, a glowka byla bardzo nisko , gleboko ulozona. ciesze sie ze bylo szybko. dzieki mama :) czekam na pompowanie i ide spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come- cudeńko!!!! tylko przytulać!!! oby jak najszybciej była z Wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg - to teraz będziesz miała więcej czasu żeby dojść do siebie przed ślubem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come możesz podać Twojego linka do fb z checia zobacze fotke Twojej niuni!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama szew ciagnie, prawie wogóle sie nie ruszam, żeby jeszcze te dwa tyg do 35 tyg przetrzymać jakby co. Dzieci w Anglii mają dopiero zakończenie roku szkolnego za 3 tyg, wiec 2 dni w tyg musze się zwlec z wyra by ich zawieżć i odebrać w inne dni mąż to robi. Byłam śpiochem od poczatku ciązy, przesypiałam całe dnie, a teraz masakra, nogi mi dretwieja, męczę się do 3 w nocy, by o 5 znowu sie obudzic, leżę na lewym boku ciagle ale nie mogę spac:( czuję sie jak zombi, taka zmeczona a zasnąć nie mogę wcale. Miłego dnia dziewczyny, u mnie nareszcie deszczyk popadał bo te kilka dni upałów i duchoty tutaj dało mi sie we znaki, bez wiatraczka w sypialni ugotowałabym sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co do porad i relacji z porodów ja zwrócę się do meeg w imieniu cesarek - może masz jakieś rady jeśli chodzi o cc dotyczące przygotowania i w ogóle? Po jakim czasie wyszłyście do domu? Ile trwało cc? Kto dostał dzidzie pierwszy - Ty czy M? i co jeszcze przyjdzie ci do głowy :) jak znajdziesz chwilkę of course :) ciekawe kto następny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli pracownik rozpoczął dodatkowy urlop (w przypadku urodzenia 1 dziecka) w wymiarze 2 tygodni w grudniu 2011 r. i będzie nadal korzystał z tego urlopu w dniu 1 stycznia 2012 r., to z tym dniem nabędzie prawo do dodatkowych 2 tygodni urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!! Na początek wielkie gratulacje dla wszystkich trzech Mamus!!! Jakie to wspaniałe, że juz macie poród za sobą. Piszcie jak najwięcej o wszystkich wrażeniach, bo to dla nas bardzo cenne. Wczoraj byłam na wizycie. Mój lekarz jest na urlopie i przyjmował mnie nowy ordynator szpitala. Niestety jestem mega niezadowolona. Po pierwsze zle obliczył i wpisał w karte tydzień ciąży. Nie zaczął od badania gin.tylko od razu usg i tak szalał tym aparatem po brzuchu, że nic chyba nie zobaczył. Zmierzył tylko główkę i stwierdził, że jest za wielka, co mnie przeraziło. Dopiero jak mu powiedzialam, ze zaczynam jutro 34 tydzien, zgodził się, ze ta wielkość jest na 34 tydzien... Tyle mi wylał żelu na brzuch, że mało nie pływałam, aparat wytarł w moje spodnie... Potem laskawie sprawdził szyjkei niby oki.Przepisał potas na te moje bóle a na wyniki badan spojrzał tylko na pierwszą stronę. A białko w moczu gdyby było? Chyba to niewazne...Zapytam Was więc dziewczynki, co to znaczy ze są jakieś szczawiany wapnia? Nigdy nie miałam takiej pozycji na wynikach. Gość podaje reke na powitanie i na do widzenia, co dla mnie jest fałszywe na maksa. Zrobił bardzo zle wrazenie na mnie a chciał chyba,zeby przejsc do niego. Niektóre dziewczynysa zachwycone tym zachowaniemi przechodza do niego głupie i naiwne. A jednej nawet nie zbadał, tylko zgarnął 140 zł!!! Masakra. Za popatrzenie jej w oczy. Chcicłam fotke w 3d, powiedzial,ze dzis nie ma czasu... Bardzo jestem niezadowolona z tej wizyty i nie mogę się doczekać, kiedy wróci moj lekarz. Na pytanie o wage powiedzial: jakies 2 kg +-200gram. Czyli tak naprawde chyba nawet nie sprawdzil. Aha, mala jest główką w dół, tak mysłałam, bo te bole znikąd sie nie biorą.Od trzech tygodni czułam, ze jest wlasnie juz w dol. No to tyle o mnie. Zaczynam myslec o przygotowaniach. Bede prac w 40 stopniach bo takie zalecenia sa na metkach,ogolnie wszystko piorę w 50 wiec moze podniose o te 10 ale nie wiecej, zeby sie ciuszki nie wstapiły bo po cos te zalecenia chyba są. Buziaki Ps. wyslalam zaproszenie przed chwila na fb aby dolaczyc do Kafeterianki Kafe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się rozpisałyście :) Meeg, Mamuśka, gratulacje :) To córeczki już z Wami :) Jak w takim tempie będziemy się rozpakowywać, to nie dotrwa żadna z nas do sierpnia ;) Meeg, jak po cc się czujesz? Dochodzisz do siebie? mama8327, wytrzymaj jeszcze trochę. Bierz te leki przepisane od lekarza, a obrzęki same po porodzie zejdą. Koteczkowa, ten lekarz to jakiś niekompetentny. Z tego co piszesz liczy się kasa a nie zdrowie i samopoczucie pacjentki. A za te spodnie to wystaw mu rachunek z pralni ;) Pacan jeden. U mnie dziś znów pada deszcz. Wczoraj zapowiadało się, że dziś już ładniej będzie, a tu nic. Leje i chłodno jest. Już mam dość tej pogody. Chociaż deszcz mógłby przestać padać, bo za upałami nie tęsknię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie śniło się dzisiaj, że rodziłam sześcioro na raz:D:D:D Takie od razu około roczku, w odstępach co kilka godzin:D:D:D:D:D Chyba mnie pokarało za znęcaniem się nad mężem:classic_cool: otóż straszyłam go wczoraj pokaźną gromadką jakiej sobie życzę, w liczbie siedmioro:D:D:D Oczywiście jaja sobie z niego robiłam, bo mnie wpienił łażeniem za mną i wypytywaniem na jakiej liczbie, jako matka polka, chcę proces rodzicielski zakończyć:classic_cool: A ja nie mam FB:( muszę sobie wszystko wyobrażać:classic_cool: Mot__to Ty uskuteczniałaś ogórki musztardówki??? A przepis dasz? Koteczkowa__chyba bym dziadowi nie zapłaciła Blazen nie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ja wiem, że wszystkie się cieszą trzema nowo narodzonymi dziewczynkami i mój post poszedł w niepamięć, ale ja naprawdę mam stresa, z tym paciorkowcem... więc ponawiam czy któraś z Was miala to może przy pierwszym np. porodzie? albo ma teraz? (czego oczywiście NIE ŻYCZĘ), ale ja po porostu szukam jakiegoś pocieszenia... co Wam mówią/mówili lekarze itd.? Ja wiem, że przy porodzie dostaje się antybiotyk, ale czy to jest gwarancja, że nie zarazi się dziecka? Skąd to dziadostwo się bierze brrr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, ja się nie wypowiadałam na ten temat bo nie wiem. Sama nie mam zleconego tego badania ze względu na CC. Moja koleżanka też ma paciorkowaca - termin ma na za tydzień i lekarka ją uspokaja. Mówi, że 30 % kobiet ma tylko o tym nie wie i że ryzyko zawsze jest, ale po to się daje przy porodzie ten antybiotyk żeby je zmniejszyć. Tej koleżanki jakaś znajoma z paciorkowcem urodziła dwójkę zdrowych dzieci :) Nie martw się, będzie dobrze. Dzidzia urodzi się zdrowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martwcie sie zakazeniami, mi zrobiono jeszcze badanie krwi jak zaraz przyszlam,zeby sprawdzic czy jest ok.znalezli jakas mala infekcje i jeszcze dali mi jedna dawke antybiotyku jak juz walczylam z rozwieraniem. mysle,ze w PL podobnie postepuja,zeby zabezpieczyc dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vilia, mogłam wystawic ale jak mam rodzic i trafic na niego tolepiej zebym była grzeczna... Słuchajcie, całą noc miałam ostre kłucia z góry brzucha w dół, czy to moze byc przez jazdę samochodem? Bo teraz w domu słyszę, że mam nie wsiadac do auta tylko siedziec w domu. Przeciez zwariuje w domu. Dodam, ze nigdy az tak mnie nie kłuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek jacek - jeśli chcesz to mogę napisać przepis, tylko daj znać. Wczoraj zrobiłam 6 litrowych ogórków. Dziś chłodnik. Jak tylko wyjdzie jakieś słońce to zbiorę porzeczki i zrobię kompoty :) odkąd jestem w ciąży nadaję się do zbiorowego żywienia - w hurtowych ilościach i nawet mi wszystko wychodzi :) tylko nie wiem o co chodzi ze słowem "uskuteczniłaś" - mam jakieś zaćmienie aga_jabi - ja się nie wypowiadam o paciorkowcu bo nie mam na jego temat zielonego pojęcia poza tym co sama piszesz o antybiotyku i tergo też dowiedziałam się tutaj. Ktoś wcześniej napisał, że kiedyś takich badań nie robili a dzieci były zdrowe więc nie wydaje mi się, że to coś czego nie da się zwalczyć. Trzymam za Ciebie mocno i szczerze pocieszam. Na pewno wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie aga_jabi nie przejmuj się na zapas podobno masa dziewczyn go ma ważne że się o nim wie i że dają antybiotyk we właściwym czasie. nie czytaj netu bo zgłupiejesz ( wiem łatwo mi mówic bo ja dopiero przed badaniem) KOTECZKOWA trafiłaś na chama będziesz tam rodzić? bo jak tak to pewnie jeszcze go spotkasz skoro to ordynator. DzIADEK JACEK ogórki musztardowe są super (o ile ktoś lubi takie słodko-kwaśne klimaty)ja dałabym ci przepis ale nie mam sprawdzonego tzn jak robię to wtedy dzwonię po ludziach albo szukam w necie ale ja maniakalnie zeżeram ogórki w chilii ( mają moc:-))) i swojego czasu zażerałam się jeszcze ogórkami carry do czasu aż coś pogmatwałam w proporcjach i cała partia poszła do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak! Poproszę o przepis!!! Będę zatem uskuteczniać (czyli robić je z zamierzonym skutkiem:P) ogórasy po musztardowemu!!! Mum___mnie tam żadnych badań krwi nie robili przy pierwszym porodzie, ale co kraj to obyczaj, a nawet powiem, że co szpital to obyczaj. A może nie pamiętam? Mogli zrobić i nawet mi nie powiedzieć, bo byłam zajęta rodzeniem:D:D:D Ale mam dzisiaj nastrój:P:P Poczekam na męża i będę go dręczyć sarkazmami:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/ech, co sie dzialo wczoraj z tym kafe???? Nic nie mozna bylo przeczytac, a post dodal sie z 10 razy!!!! Przeczytalam Wasze relacje i tak sie ciesze dziewczyny :) Ale ogolnie wzial mnie niezly stres, bo my zaczynamy remont w pon/wt i myslalam, ze mam duzo czasu, ale maz kazal mi przygotowac liste rzeczy do dokupienia i spakowac torbe, tak sie przejal cala akcja!!! :D ogolnie to dziewczyny, mnie zmotywowalo :) stwierdzilam ze nie ma zartow i czas dokonczyc przygotowania!! o dretwieniu i puchnieciu rak! ja juz nie daje rady - wiec rozumiem, jak ide do toalety w nocy, to nie moge klamki zlapac - takie sa spuchniete, palcow nie da sie zgiac, a jak zrobie to na sile, to bardzo boli i potem nie moge ich odgiac bez pomocy drugiej reki - budzi mnie bol dloni albo jak sie obudze wogole ich nie czuje :( mama8327 warto ograniczyc picie kilka godzin przed spaniem, powinno pomoc, poza tym jak masz mozliwosc to potrzymac rece w gorze w dzien troche ale mi nic nie pomaga, ewentualnie trzymanie pod lodowata woda :) mum to come - Twoja strona techniczna sprawia ze nie moge sie doczekac:) jest tak pozytywna! koteczkowa, ten Twoj lekarz mnie przerazil! co za dziad! a ja mialam w moczu szczawiany wapnia - jezeli nie jest wpisane ze jest ich duzo, to wszystko w normie, oznaczaja klopoty z filtrowaniem od strony nerek - normalne w ciazy, jak nie masz kolek :) moja mala jest bardzo aktywna, chyba przez ten moj stres, ze moze pojawic sie szybciej :) pozdrawiam wszystkie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×