Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Ja też mam skierowanie na HIV i chyba wszystkie, które wypisałyście ;) oprócz zw. z konfliktem krwi, bo go nie mamy ja mam podwyższone TSH i muszę leki na zbicie brać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że moje wyniki wyjdą w porządku. Jagodka1 a miałaś jakieś objawy tego podwyższonego TSH czy wyniki tylko wykazały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagódko, mnie tez bolał brzuch, a jak w pracy pewnego dnia zdenerwował mnie mój bezpośredni przełożony, to od razu dostałam mocniejszych bólów. Odkąd jestem na zwolnieniu i nie stresuję się dojazdami do pracy, spóźniającymi się pociągami i samą praca bóle mi minęły. No od czasu do czasu się zdarzają, ale to normalne, bo macica rośnie - szczególnie to rozciąganie w pachwinach. Ktoś wcześniej pytał o koszt USG genetycznego. U mojego gina to 200 zł. Z badania otrzymuję się płytkę DVD, którą później można obejrzeć z mężem i rodziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vila już to przeszperałam:-)))znalazłam jeden typ niedaleko ale znalazłam też wpis sprzed roku ze obcieli im fundusze. musze tam zadzwonić czy jeszcze istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzonowa wiesz u mnie antykardiolipidowe też miałam w normie ale podobno wynik zmienia się w ciąży i to z dnia na dzień, po prostu organizm zaczyna odrzucać dzidziusia więc może powinnaś wykonać takie badanie teraz jak jesteś w ciaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;) jak sie czujecie ? Mnie juz piersi nie bola ale zgaga czasami meczy no i te problemy mam z zaparciami. Czy Wy tez je macie ? Ja na to jem sliwki,jabka,gruszki jest lepiej niz bylo A czy Wy pijecie na to jakies herbatki ziolowe ? Ja juz musialam kupic sobie dresik bo w moje ciuszki sie ciezko sie dopiac i staniki wiekszy kupilam Jeszcze tylko 3 tyg i koniec pierwszego trymestru ;) do Szczęśliwa przyszła mama! idzie mi tutaj w tym roku 5 latek ;) A ty jak dlugo jestes na zielonej wyspie? ;) Ja Kochana jeszcze jestem na forum: Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie... tutaj jest nas z zielonej wyspy wiecej i na wszelkie inne pytania dotyczace zielonej wyspy a przyszlych szczesliwych mamus odpowiedza z mila checia mile dziewczyny ;) Buziaczki dla was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tez mieszkam w UK. Mnie strasznie martwi kompletny brak objawow ciazy. I gdyby nie to ze widzialam na usg serduszko to juz bym byla przerazona, albo bym sie zastanawiala czy ja wogole jestem w tej ciazy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo Was już troszeczkę jest ja puki co..sama :-( jestem w 2-3 tyg. ciąży więc termin na wrzesień....pozdrawiam! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny vilia - mam historię rodzinną, mama, babcia i prababcia i w wywiadzie wyszło, skierowali mnie na TSH i niestety jest podwyższone, biorę EUTHYROX 50 codziennie rano, żeby obniżać, mam też konsultację u endokrynologa, ale jestem dobrej myśli, lekarka powiedziała, że jak będę brać to będzie dobrze, także nie martw się na zapas i koniecznie się przebadaj :) aga15510 i wszystkie wspaniałe dziewczyny :) mam od jutra zwolnienie lekarskie i zalecenia, żeby się nie denerwować i dużo odpoczywać, mam też zwiększyć dwukrotnie dawkę luteiny, bo jak się pojawia ból, to tak trzeba zrobić... Cieszę się, że tak zrobiłam, bo naprawdę, codzienne korki w drodze do pracy i te bezsensowne nerwy wobec tego co jest przecież najważniejsze :) co do pytania myszaa29 ja popijam przeróżne herbatki, bo mam okropne problemy żołądkowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama Miłoszka- dziękuję za odpowiedź, poruszę kwestię szczepienia na najbliższej wizycie u ginki -26.01 Dziewczynki, dziś jest masakra, mam cały dzień takie nudności, że normalnie mnie wykończą. Ledwo z sykiem dojechałam do domu ze szkoły i takie mnie wymioty złapały , że ....dobrze, że mąż wrócił bo mogłam się ze spokojnym sumieniem położyć. Właśnie wstałam wycałowałam synka i zaglądam do Was. Chyba jednak za chwilę idę do łóżka bo jest niefajnie. :) Ale i tak się cieszę bo to znaczy, że z dzidziunią jest wszystko O.K.!!! Buziaki i miłych snów dla Was wszystkich. A szefami i współpracownikami się nie przejmujcie, też jestem zdania, że ludzie bywają zawistni i zazdroszczą szczęścia jakie nam jest dane. Trzeba się szanować bo dla naszych dzidziuniów jesteśmy najważniejsze i musimy być zdrowe!!! I szczęśliwe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Aga - proszę bardzo, cieszę się, że do czegoś się przydałam z tym tyciem ;) Teraz wiem dlaczego tak się gin cieszył z mojego wyniki TSH. Radość wydawała mi się wygórowana, bo robiłam to badanie przed ciążą, no ale widzę, że to coś ważnego. Dziewczyny ja mogę być tylko gorzką herbatę (przez ciążą słodziłam nawet 3-4 łyżeczki) i wodę. Wiem, że nie powinno się pić zwykłej herbaty, ale dzięki niej nie mam zgagi. Czasem miętę wypijam. A jak jest z zieloną? Można? Od owocowych mnie odrzuca, mam po prostu wstręt :o Dzisiaj cały dzień na mdłościach, ledwo żyje. Ja hiv zrobiłam, bo miałam skierowanie od lekarza, akurat byłam "przy okazji" sprawdzić, czy mam ważną cytologię, więc odegraliśmy scenkę, czy ma Pani badania, oh nie, to ja przepiszę ;) Koszt usg genetycznego u mojego to 100 zł razem z badaniem, ale nie ręcznym, tylko usg. Płytkę daje. myszaa29-ja załatwiam się co dwa dni :o Zgagę mam prawie cały czas, piersi mnie tylko tak nie bolą, jak wcześniej. violek111-nie martw się, nam się tu tak brzuszków posypało, że szok, zobaczysz, niedługo też będzie Was tak dużo :) Chociaż patrząc na inne tematy to wydaje mi się, że nas jest naprawdę dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis mialam udany dzien ;) posprzatalam cala kuchnie i salon ;) zaraz powiesze pranie i to na tyle ;) Nawet obiad mi sie udal bo ostatnio z tym mialam klopoty najczesciej dla meza malo przyprawiony ;( ale to chyba dlatego ze moje kubki smakowe sie zmienily. Dziekuje wam za rade jutro spacerek do sklepu po jogurt,kefir,activie i zobaczymy czy mi pomoze ;) Milych Snow wam zycze kochane ;) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane witam :) Ja problemy z wc tez mam i niestety w tym temacie pdwiedzam wc co dwa trzy dni :( herbatek ziolowych na ta niemila dolegliwosc nie pije bo moja ginka mowila ze nie ma badan ze sa one bezpieczne. Wcinam suszone sliwki ale juz mi bokiem wychodza. U mnie w wawce koszt usg genetycznego to 200 - 250 zl. Ja zapisalam sie do gina z zytniej, robi w 4d (przez chwile ale podobno widok nie oceniony) i daje film :) Mnie dzisiaj znowu boli glowa i jakos mi tak ciezko na zoladku. Od kilku dni mam okropny humor, ciagle jestem jakas smutna i czasami na sile zaczynam sie usmiechac. Czy Was tez boli w okolicach jajnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) juz kilka dni sie nie odzywałam ale zaglądalam:) Co do "wc"to ja znowu w przeciwienstwie do was chodze 2-3 x dziennie i mam biegunke i juz tak prawie 2 mies:)ale dobrze mi ztym bo zjem troszke i jestem pelna,bo juz coraz mniej miejsca w brzusiu:) Kupujecie juz odzierz ciazową?? Ja puki co to chodzę w leginsach i tuniczkach ale jestem na etapie kupna spodni ciazowych. W przyszły pon jade na usg prentalne:) oj ciesze sie strasznie Tak czytam i stwierdzam ze ludzie nie maja ludzkich uczuc!! Przzeciez jak jestes w ciazy to normalne ze zle sie czujesz a oni mysla ze mozesz zacisnac zeby i charowac na ich tylki i zagrazac dzidzi a jak cos sie stanie to nikt nie zwruci pózniej dziecka!! Oj,drazni mnie takie cos!! Sama mam działalnosc ale nie wyobrazam sobie ze tak mogłoby byc w mojej firmie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Dziewczyny dlaczego nie wolno pić zwykłej herbaty ? Ja właśnie od kilku dni piję taką i do niej dodaję sobie imbir w plastrach. Wreszcie nie mam mdłości, bo tak to cały dzień się męczyłam. Więc jakie herbaty są dozwolone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim.Ja też mam problem z zaparciami,piersi jeszcze bolą ale narazie nie mam zgagi a w pierwszej ciąży mialam i to straszną ,łącznie z bólem brzucha.Co do herbat,to ja pije sobie rano zieloną,wieczorem czerwoną no i jedną słabą kawkę.Czytałam wiele opini na ten temat i jeżeli pije się w normalnych ilościach to nie szkodzą a wręcz odwrotnie.Mam pytanko ile przytyłyście do tej pory?Bo ja też mam już ciasne sponie ale waga pokazuje ok 0,5kg albo nic wzależności od dnia,dziś np.0,4kg.A wydawało mi się że więcej przybyło.W pierwszej ciąży przytyłam masakrycznie i zostało mi do dzis choć dużo schudłam w międzyczasie.Teraz postanowiłam się pilnować ale od kilku dni ciągle coś słodkiego wpada do rąk.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małp@, ja też piję zwykłą herbatę. Zrezygnowałam tylko z kawy (ale nieszczególnie mnie ciągnie do niej). Wiem, że powinno się pić dużo wody mineralnej, ale mnie odrzuca od wody (mam po niej jeszcze gorsze mdłości). Piję sobie słabą herbatę z cytryną i czasem z miodem (coś mnie gardło pobolewa, więc liczę, że pomoże). A imbir też zakupiłam, ale jeszcze nie wypróbowałam. Słyszałam, że to dobry sposób na mdłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martynka2626
Hej Dziewczyny. Jestem tutaj nowa. Mam termin wyznaczony na 14 sierpnia. Jestem w 10 tc. Dzidziuś jak narazie rozwija się prowidłowo. W 9tc miałam robione USG dopochwowe, słyszałam serduszko i widziałam poruszającego się już maluszka :)) Teraz dostałam skierowanie na badanka, nie pamiętam co tam było ale było ich sporo, HIV napewno, TSH, przeciwciała do wielu chorób np. różyczki, mocz po raz drugi już. Aha miałam zrobioną też ostatnio cytologie, jeszcze nie mam wyników. U mnie ciąża też przebiega prawie bezobjawowo. Czasem ale to dosłownie czasem zdarzają sie mdłości, ale zadnych plamień nie było. Cały czas biore kwas foliowy i Omegamed Pregna (DHA) Wiecie może w którym tygodniu widać płeć dziecka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, myszaa29, ja na zielonej wyspie jestem od nie dawna dokładnie od 4 m-cy i przeraża mnie opieka medyczna a o porodzie to w ogóle nie chcę nawet myśleć. W poniedziałek wybieram się Antepowicz z Medicusa na usg genetyczne, nie wiesz czy dają tam płytkę z nagraniem z usg? Na tym drugim forum też jestem ale ostatnio zadko tam zaglądam, jakoś tutaj lepiej się czuję Mnie piersi też nie bolą w ogóle i trochę się tym martwie, jak już pisałam wcześniej nie mam zadnych objawów. Nie mogę się doczekać poniedziałku żeby zobaczyć maleństwo i się uspokoić że wszystko w porządku. czasami mam lekkie kłucie w okolicy jajników, ale to ból słaby i chwilowy odzieży ciązowej na razie nie kupuje, mieszczę się w dotychczasowe ciuchy. Jeśli chodzi o picie herbaty to ja piłam zieloną ale już mi ostatnio nie smakuje i naszła mnie ochota na zwykłą z cytryną, więc piję 2 dziennie ale bardzo słabe, z kawy zrezygnowałam i na razie za nią nie tęsknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka2626 U mojej koleżanki lekarka w 14 tc stwierdziła, że widać już że to chłopak :) Ale ponoć około 20 tygodnia wiarygodne i możliwe jest stwierdzenie płci. Choć mam znajomą, któa miała mieć chłopca - do samego końca tak jej mówili, a urodziła się Julia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Ja jak byłam w ciąży z synkiem, powiedziałam szefowi jak skończyłam 12 tydzień ciąży (wtedy nie mógł mnie już zwolnić) bo miałam umowę na czas określony i właśnie mi się kończyła, wściekł się - miałam wrażenie że chce mi powiedzieć że specjalnie to zaplanowałam - dostałam umowę do dnia porodu - ale i tak od razu poszłam na zwolnienie bo nie chciałam się tam denerwować i pracować w takiej atmosferze. Z dniem porodu zakończyłam karierę w tej instytucji :/ Wszystko więc zależy od warunków jakie panują w miejscu pracy - jeśli są dołujące, a nie ma takiej konieczności to proponuję odpoczynek w domu. Chyba że istnieje obawa straty pracy to inna sprawa, czasem wtedy trzeba przecierpieć. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam dzisiaj :) Pierwszy dzień na zwolnieniu wspaniały :) nie denerwuję się, świat się nie zawalił i nawet telefon służbowy zadzwonił tylko jeden raz :) Brzuch jeszcze mnie boli, ale brak stresu już mi się odpłaca w pozytywnym nastroju, uśmiechu na twarzy i ogólnym zadowoleniu z siebie :) ogólnie, mam bardzo dobrą pracę, długo pracuję tu gdzie pracuję, dobrze zarabiam i jestem w szoku, że tak do mnie podeszli, że tak bez szacunku dla ciąży :) ale że na zwolnieniu nic nie stracę, a tylko i wyłącznie zyskam, jedynym moim zmartwieniem jest to, czy tak zapracowana i zajęta osoba jak ja nie zanudzi się w domu :) ?? ale cóż, jak powiedział mój partner, on mnie z przyjemnością przygarnie do rozwoju swojej firmy :) A co do mdłości: czysty imbir ma działanie napotne i jest dość ostry, ale jak Wam smakuje to spoko. Ja zakupiłam herbatkę ekspresową z imbirku w aptece i pomaga, czuję się po niej lepiej :) Herbatka HIPP z kopru włoskiego też pomaga - zwłaszcza na wzdęcia :) Bierzecie No-Spę Forte? Na ból brzucha? Język mi od niej drętwieje tak na jakieś 15 minut i zastanawiam się czy też tak macie - zaczęło się w ciąży, bo jak brałam ją na bóle miesiączkowe nigdy nie miałam takiego objawu :) Co tam u Was jeszcze ciekawego? Jak dobrze jest mieć inne kobietki w tym samym stanie i czasie, które jak nikt zrozumieją jak się czujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł!!! Mówicie, że imbir jest dobry na mdłości? To ja spróbuję, ale kupię herbatkę. Pisałam, że piersi mnie mniej bolą? Odszczekuję :o Znowu urosły, znowu będę miała E :o Często was te brzuchy bolą? Mój gin powiedział, że nie powinien boleć, dlatego dostałam luteinę i faktycznie nic mnie praktycznie nie boli, czasem tak w dole jak by ciągnęło. Mam też naturalne łaskotki, z dwóch stron brzucha czuję jakby bąbelki, pewnie gdzieś na jelitach jest ucisk, takie śmieszne uczucie ;) Zazdroszczę Wam tych zwolnień. Sama bym poszła, czuję się dzisiaj fatalnie od samego rana. Senność mnie dobija i te cholerne mdłości! Płeć przy Lidce określił już w 18 tc, ale słyszałam że przy dobrym ułożeniu dziecka można wcześniej, ale chyba bym nie wierzyła, bo to takie malutkie przecież ;) jagodko1-nie brałam no-spy forte, ale po zwykłej nic się takiego nie działo, a mówiłaś to lekarzowi? Jak jest napisane w ulotce, są takie objawy w skutkach ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Mi lekarz powiedzial ze na bole podbrzusza jak beda mocne brac wlasnie no-spe naszczescie nie mam takich ;) do Szczęśliwa przyszła mama! Ja jestem akurat zadowolona z opieki medycznej ;) Ja wlasnie wrocilam ze szpitala bo wystraszylam sie poniewaz zobaczylam krew na bieliznie na szczescie nic nie bylo powaznego lekarz powiedzial ze tak czasami bywa w ciazy ale jak sie to powtorzy mam przyjechac Bardzo szybko i profesjonalnie sie nami zaopiekowali i powiem Wam ze naprawde sie ciesze ze ten szpital wybralam. W medikusie tak nagaja ci usg na plytke musisz tej lekarce powiedziec ze jestes tym zainteresowana ja akurat chodze do EMC podaje ci strone http://www.emc-healthcare.ie/index.php bo nie jestem zadowolona z medikusa Ogolnie tutaj opieke medyczna jak i wszystkie znieczulenia i takze porod z osoba towarzyszaca masz za darmo i traktuja Ciebie tutaj jakbys byla wyjadkowa a jak bedziesz juz rodzila to mozesz krzyczec ile chcesz nie beda kazac ci byc cicho bo w polsce slyszalam rozne historie jak masz jakies pytania watpliwosci pisz kochana mturnip82@gmail.com podaje ci maila Widzialam dzisiaj na USG mojego malego urwisa pierwszy raz jak fikal nozkami i raczkami jakby tanczyl hihihi az sie wzroszylam PIEKNY i NIEZAPOMNIANY Widok ;) ma 10tc i 1 dzien tak lekarz mi powiedzial i takie male malenstwo tak nas wystraszylo to bedzie maly urwis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny ;) Mi lekarz powiedzial ze na bole podbrzusza jak beda mocne brac wlasnie no-spe naszczescie nie mam takich ;) do Szczęśliwa przyszła mama! Ja jestem akurat zadowolona z opieki medycznej ;) Ja wlasnie wrocilam ze szpitala bo wystraszylam sie poniewaz zobaczylam krew na bieliznie na szczescie nic nie bylo powaznego lekarz powiedzial ze tak czasami bywa w ciazy ale jak sie to powtorzy mam przyjechac Bardzo szybko i profesjonalnie sie nami zaopiekowali i powiem Wam ze naprawde sie ciesze ze ten szpital wybralam. W medikusie tak nagaja ci usg na plytke musisz tej lekarce powiedziec ze jestes tym zainteresowana ja akurat chodze do EMC podaje ci strone http://www.emc-healthcare.ie/index.php bo nie jestem zadowolona z medikusa Ogolnie tutaj opieke medyczna jak i wszystkie znieczulenia i takze porod z osoba towarzyszaca masz za darmo i traktuja Ciebie tutaj jakbys byla wyjadkowa a jak bedziesz juz rodzila to mozesz krzyczec ile chcesz nie beda kazac ci byc cicho bo w polsce slyszalam rozne historie jak masz jakies pytania watpliwosci pisz kochana mturnip82@gmail.com podaje ci maila Widzialam dzisiaj na USG mojego malego urwisa pierwszy raz jak fikal nozkami i raczkami jakby tanczyl hihihi az sie wzroszylam PIEKNY i NIEZAPOMNIANY Widok ;) ma 10tc i 1 dzien tak lekarz mi powiedzial i takie male malenstwo tak nas wystraszylo to bedzie maly urwis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małp@
Dziewczyny jestem załamana. Dzisiaj rano stanęłam na wagę i mam 2 kg więcej:( Nie mam pojęcia dlaczego tyle przytyłam, przecież kontroluję to co jem. W ciągu 2 tygodni tak mi waga skoczyła. Nie mam pojęcia co się dzieje. Właśnie od dwóch tygodni mam częste ból podbrzusza i czuję się taka napompowana:( Wy też tak macie ? Ile przytyłyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna44
Witajcie!!! Chyba dołaczę do Was, termin mam na 18 sierpnia, ale to jeszcze wszystko może ulec zmianie, ponieważ od zawsze miałam kłopoty z @ a ostatnia miałam we wrześniu, póki co po badaniu wychodzi na 11 tc :) To moja 2 ciąża, córkę urodziłam 1 sierpnia 2006r, wiec bedzie równe 5 lat różnicy :) Tę ciążę przechodzę o wiele gorzej, mdłości, bóle brzucha, senność, w pracy nie mogę wytrzymać.... ale jakoś sobie radze. ( w pierwej ciąży poszłam na zwolnienie 2 tyg przed porodem - tym razem już nie dam sie tak wykorzystywac i myślę, że od marca przechodzę na L4 - zważywszy na to, że w miedzyczasie przeszłam operację kręgosłupa i pewno jak zacznę tyć lekko mi nie będzie) Ok. Póki co tyle mam nadzieję, że uda mi się często odwiedzać stronę :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×