Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

cześć _NuLa_ moja pani doktor też generalnie nie kazała mi na ktg przychodzić, na to co byłam wczoraj się, że tak powiem wprosiłam, teraz powiedziała, że dopiero mam przyjść w terminie porodu o ile do tego czasu nie urodzę i dokładnie jest nas kilka... widać jak jest wszystko ok to lekarze nie zlecają ktg, a przynajmniej niektórzy z nich mało tego ja ostatnie badania moczu i krwi mam z 31 tc i już mam nie robić bo powiedziala, że zrobią mi badania w szpitalu co do paciorkowca wymagają to po to żeby w razie jak wyjdzie (u mnie niestety jest to paskudztwo) podać antybiotyk przed porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję, stan na piątek 12.08: 0 dni - waneska, Majka! , ryba510, crazy_green_eye 0 dni - Peska44, OlesiaZ 1 dni - gosia84, kleopatra2011, Agabi 2011, rosica86 2 dni - Bożi, Leeila, hjk33, Agulekk25 3dni - Myszaa29, Pandzia_1, bombastyczna 4dni - Angie S, osti, Becik-83, 5dni - Rybka1705, Anitajakubek, malkatunka, olin_ka, vilia 6dni - mama_dzidka, sierpniowa mama 2011, Ninka, małp@, Dawena 7dni - as-80, aga15510, Dziadek Jacek 8dni - lazanka, nelka872 9dni - jagódka1, Patrycja1989, 10dni - Izabelka_, koteczkowa 1984 11dni - monisiacz3k, **TOSIA**, aga_jabi 12dni - Wikula-33 13dni - ciotka julia 14dni - anitia, termin na koniec sierpnia 16dni - szczurkowa, tymkowa 17dni - annika1983, badeve, Mot 18dni - kotkowa, _Aga_ _aga_ jak moglas mnie usunac, ja jeszcze nie urodzilam 😭 juz po terminie i szlak mnie chce trafic.. coz lekarz stwierdzil ze moja szyjka wyglada jakbym dopiero co zaszla :( twarda, dluuugggaaa, masakra, wlazyla mi palucha i tak pchnela ze prawie fotel sie przesunal i chcac nie chcac zabolalo ;) po czym stwierdzila ze tak ma bolec jak szyjka zacznie sie skracac... no i czekam i nic [zly} mam isc 16 do szpitala podobnie jak waneska, tydz po na wywolanie, ale zeby mi za fajnie nie bylo jak mi sie szyjka nie ruszy to moge skonac z bolu i nie urodzic ot pocieszajace slowa lekarza ... totez jak wariat, a to podlogi, a to zbieranie ogoreczkow, a to chodzenire po schodach i pilka co 2 godz przez 40 min i co ? na razie cisza, tylko zmeczona jestem 😠 co do l4 , zapytalam czy dostane, od razu druczek wyjela i na 2 tyg wypisala bo tyle moge przenosic, zadnego problemu ratulacje dla nowych mamusiek ❤️ no nic jak szyja sie nie ruszy to 16 jak zolnierz na WOJNE bede szla ;) pozdr buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
vilia ulżyło mi po Twojej odp. widocznie przeoczyłam z tym ktg że nie wszystkie miały robione:) mam nadzieje że bakterii mi nie wykryją,bo raczej wyleczyć już chyba nie da rady wiec możliwe ze mogłabym dostać skierowanie na cc pewnie. Czy któraś z mam rozpakowanych lub nie orientuje sie co trzeba zabrać do szpitala na Zaspie,może macie jakąś listę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki :) aktualizujcie dziewczyny tabeleczke bo ja ostatnio nie czytałam was na bieżąco i prawdę mówiąc nie nadążam Wy zapewne wiecie więcej kto kiedy i dlaczego :):):) koteczkowa trzymam kciuki odezwij sie jak tylko będziesz miała szanse. Gratuluje Nam wszystkim 300 stron :) martwi mnie to że tak dużo Was donosi do terminu bądź nawet przenosi a ja nie chce urodzić we wrześniu :(:( 31 to chyba sama sobie cesarke zrobie :) Olesia co tam u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa napiszcie dziewczyny jakie cwiczenia na pilce moge wykonywac na ta szyjke, to sobie doloze i moze sie ruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka strasznie przepraszam Cię!!!! jak już wyżej napisałam ja już się pogubiłam kto przed a kto już po :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynyz planowanym CC a Wy miałyście robiony test na paciorkowca? Bo zaczynam się zastanawiać jak to jest :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam w łapie skierowanie na wtorek,byłam dziś na wizycie, bez badania (nie chciałam, krązek wyciągnie mi już w szpitalu, o usg sie nie upomniałam bo za 5dni bedzie live view) vilia zadnych badań przed tym nie mam zleconych, mam być na czczo i krew wezmą do badań przed zabiegiem. a ktg w ogóle nie miałam i zadna z moich znajomych nigdy nie chodziła na ktg do szpitala, także co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinka, a robiłaś test na paciorkowca, jeśli wiedziałaś już o cc? lekarz cię skierował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My własnie wróciliśmy z badania w szpitalu...i nadal nic...ktg wyszło super...mała się wierciła...ale widoków na poród nie ma...szyjka bez żadnego rozwarcia...nie dali mi zwolnienia także idę na 15 do swojego lekarza i mi da zwolnienie...we wtorek idę na kolejne badanie do szpitala i zobaczymy co dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
villia jeśli masz cc to test na paciorkowca ci nie jest potrzebny więc nie masz się co przejmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jeszcze nie miałam robionego KTG. Właśnie wróciłam od gina - termin za tydzień, ale znaków zbliżającego się porodu Pan Doktor nie widział. Potwierdził wczorajsze wyniki z USG, dał zwolnienie na tydzień i kazał zgłosić się w przyszły piątek. Vilia co do paciorkowca, to jak masz planowane CC to chyba nie musisz mieć tego badania. To jest pasożyt żyjący w pochwie, a Twoje dziecko przecież nie będzie wychodziło na świat taką drogą. Ja mam to paskudztwo, 2 dni temu skończyłam przyjmować globulki na wyleczenie, ale taki tak w szpitalu podadzą mi leki osłonne. Przy przyjęciu do porodu robią takie badanie, ale na wyniki czeka się 2 doby, więc wolą żeby pacjentka przyszła ze swoimi żeby niepotrzebnie nie podawać antybiotyków. Majka na tj piłce siadasz tak, aby stopy całe były położone na podłodze, a nie tylko np. palce lub pięta. i kołyszesz się w kolo - tak jakbyś kręciła koła biodrami. Tu masz opis: http://www.rodzicpoludzku.pl/Porod/Wertykalne-pozycje-porodowe-przyklady.html W ogóle na tej stronce są różne fajne porady. Polecała Nam ją położna na SR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Aga, mam taką nadzieję :) OlesiaZ, może do wtorku się rozkręci :) szyjka może zacząć się szybko rozwierać. dobrze że KTG w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodka - czytałam wiele negatywnych opinii na temat szpitala Wojewódzkiego ale i tak zdecydowałam się tam rodzić ponieważ pierwszy poród też tam miałam i nie narzekam na obsługę chociaż w sumie jedna położna to była koszmarna. Mam nadzieje że za drugim razem na nią nie trafie. Zresztą ile szpitali w Trójmieście tyle opinii. O Zaspie też słyszałam ze ma najlepszy oddział dla wcześniaczków. U mnie narazie cisza , chociaż czuje nacisk na dól i czasem takie boksy dostaje w pęcherz że aż gwiazdy w oczach widzę. Ale może coś się wkońcu ruszy. Dziś moja mama ma urodziny i fajnie by było zrobić jej prezent urodzinowy w postaci wnusi. Zobaczymy jak to się rozkręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o KTG to ja niemiałam jeszcze ani razu robionego , przy każdej wizycie u ginki tylko usg z pomiarami bicia serduszka ( być może to wystarczy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_NuLa_ paciorkowca nie da się wyleczyć, on po prostu sobie w nas jest o ile, któraś go ma, może Tobie nie wykryją jego można tylko podleczyć, jak zostanie wykryty to nie kierują z tego powodu na cesarkę tylko dają przy porodzie antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proboje od rana zmusic sie do posprzatania w garderobie i ...ciezko ;/ cos mi sie kiwnac palcem nie chce nooo.. Moze po pysznej zupce ugotowanej przez moja gosposie czyli M , nabiore sił ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
Hej dziewczyny. Ja mam termin na dzisiaj i wyobraźcie sobie, że nic się nadal u mnie nie dzieje :( Strasznie wszytsko boli poza tym nic. Jade dziś do szpitala bo ginekolog prowadząca powiedziała, że od terminu porodu powinien mnie już prowadzić szpital. Niewiem czy ja kiedykolwiek urodze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agulekk25
Zupełnie IDENTYCZNA sytuacja jak u OlesiaZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _NuLa_
aga_jabi dzieki za info :) zobaczymy jaki będzie wynik musze uzbroić sie w cierpliwość bo podobno tydz. sie czeka na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mi już 8 odszedł czop miałam skurcze całą noc ,chociaż ktg nic nie wykryło ,bo było zepsute tak twierdziły dziewczyny z porodówki miałam rozwarcie na 3 cm . Rano mi się skurcze zatrzymały lekarz mnie zbadał chodziłam z 7,8 cm rozwarciem i szybko na porodówkę ,tam dostałam kroplówkę i 5 mocnych skurczów i pojawił się mój synek ,poród trwał 45 minut :) ,było trudno wypchać takiego dużego arbuza ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwka, chylę czoła :) super, że jesteście już w domu :) A karmisz piersią? Jak maluszek, spokojny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku miałam brak pokarmu ale mały ssał ,ssał trochę płakał musiał się nauczyć ssania ,teraz mam już pokarm dość sporo:) więc karmię :). Nocka przespana co 3 godzinki :). Rozetli mnie trochę przy porodzie naturalnym ,ale już chodze w pełni sił ,tatuś zadowolony :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduję dziewczyny, że urodziłam 10 sierpnia przez cc w 38 tyg ciązy+2 dni, Adam Alexander waga 3400 10 pkt apgar, urodziłam w środę o 12.12 a w czwartek o 15 byłam już w domu, po cc trzymają tylko 24 godziny. Mały jest przecudny, czujemy się świetnie. Przed wyjsciem ze szpitala bada pediatra i robią badanie słuchu, wszystko super, jestem szczęśliwą mamusią, pozdrawiam! a pokarmu nie mam ani kropli, mogłam sie tego spodziewac jestem po operacji piersi, wymeczyłam je, sa całe we krwi i strupach ale nic a nic nie pociekło, jestesmy juz na modyfikowanym, nawet bromergonu nie musze brac na wysuszenie bo nie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRAYS77 - OGROMNE GRATULACJE !!! NIECH SIĘ CHOWA ZDROWO I WESOŁO :D Ja dziś po KTG jestem i mój dzisiejszy zapis skurczów w porównaniu do poniedziałkowego wypełnia mnie nadzieją że to już wkrótce, termin mam na 17 :) w poniedziałek płaska kreseczka a dziś już ok 12-13 skurczów w przeciągu 30 min - nie znam się za bardzo ale razem z google rozpracowywałam te zapisy :P eh... a panike w poniedziałek zrobiłam bo nie wiedziałam o co chodzi z tym KTG tzn. wiedziałam że coś z serduszkiem dzieciątka a tu masz.... :P :P:P:P Oby Mały nie był ''panikarzem'' :P CAŁUSKI :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziewczyny rodziłam naturalnie w bólach ,ale była kobieta która się zdecydowała na znieczulenie do kręgosłupa mówiła że mniej boli i tylko czeka się na akcje parcia koszt 500 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grays, gratulacje jeszcze raz :) Wypoczywajcie teraz sobie w domku :) Powiem Ci tylko, ze szybko wypisują u Was do domu. U nas po porodzie naturalnym po 3 dniach a po CC trzymają 5 dób :o A u Was tylko jedną (24 godz.). Co kraj to obyczaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×